Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Generalnie to macie rację z tym jedzeniem. Tzn. jak nie ma takich upałów to mleko jest rzadziej ale też więcej niż 4h bez cyca nie wytrzyma, czasem w nocy trochę dłużej. Ponieważ nie bardzo chce pić inne rzeczy, mam zamiar do końca upałów mu to mleczko oferować na żądanie a potem czyli pewnie we wrześniu zaczniemy przykręcać kranik. Może zresztą trochę się nauczy coś pić bo np. od kilku dni je z nami zupę i nawet mu nieźle idzie (tzn. zjada na moje oko tak z 2/3 małego słoiczka). A dziś wtrząchnął jeszcze spory kawałek mielonego 😉 Śmiejemy się że Stasiek jest na Dukanie bo zasadniczo jada mięso i nabiał 😉 Kaszek już mu nawet nie proponujemy, czasem zje trochę ryżu albo zwykłej kaszy, kawałek słodkiej buły czy wafelka ryżowego albo odgryzie kilka razy sobie coś z moich kanapek. Z owoców tylko banana a z warzyw pomidora w dużych ilościach, szczypiorek i od kilku dni znowu mamy renesans marchewki i ziemniaka.

Dziś razem gotowaliśmy, Stasiek miał swój garnek w którym sobie mieszał i dostawał do niego różne warzywka. Jak się zabrał do gryzienia surowej marchewki, to się przestraszyłam i mu ją starłam, ale może niesłusznie? Wasze dzieci dostają już całą surową marchewkę do pogryzania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stas mistrz garnka 😉
Maxym pewnie nie dalby rady twrdej marchwi.
ale od dwoch dni wcina mielone z koperkiem na wywarze z marechewka i kalarepa i puree ziemniacznym, bbo pod moja nieobecnosc nie chcial jesc sloikow i tata karmil go chlebem z pasztetem dla dzieci. 😉wiec myslam ze moze nie ma nastrju juz na sloiki typu appki,ale to chyba bylo co innego, tzn nie karmila go ta osoba co zwykle poza tym zachowywal sie normalnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann jestem po wielkim wrażeniem ile Stasiu je 🤪 🤪 🤪 🤪 i jeszcze mleko doi 😉

a co do marchewki to moja Zuza lubi sobie podgryzać ją ale polecam całą długa marchewke bo jak dałam kawałek mniej więcej wielkości kciuka to wsadziła całą do buzi i zaczynała się już dusić a jak całą długą to bez problemu se podgryzała i nic jej się nie działo...

Kwasiek ja też ostatnio dostałam okres i ku mojemu zdziewieniu zero bólu... w pogotowiu miałam no-spe i ketonal żebym w pracy nie odpłynęła a tu takie miłe zaskoczenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, ja ibuprom mam w pogotowiu 🙂 normalnie już bym była po 3 albo 4 tabletkach, a nie wzięłam ani jednej, bo mnie nic nie boli (pewnie zapeszyłam i w nocy będę się zwijać z bólu).

Adze się właśnie gaduła włączyła 😁 😁 siedzi na podłodze wśród zabawek, macha rękami i krzyczy "aobuuuuwuuuubaaa!" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus spi juz od godzinki a ja z mezem rozmawiałam...nie wie jednak kiedy wraca, a prawdobodobnie za 3 ty jeszcze;( a ja myslałam,że juz;( no nic trzeba czekac, no i pieniedzy wiecej zarobi a to sie przyda...Mnie czasem brzuch boli przy okresie a czasem nie, wiec nie wiem od czego to zalezy. w piatek ide do gina i ciekawe co mi powie. Od jakiegos zcasu mam pełno siniaków na nogach, czy to mzoe byc brak zelaza we krwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te nawijanie naszych dzieciakow jest cudowne, maxym po mamince nawija non top.
padlam po prasowaniu, krotki relax i ogarniam chate.
wchdzilam co godzine od 19 jak maxym poszedl spac i co wejde to ten gdzie indziej i inna pozycja...
a od mojego przyjazdu czyli od niedzieli wieczor moje dziecko wdrapuje sie i stoi przy wszystkim czym sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm...a ja juz czekam chyba z 5 tydzien na okres.Jak byla wlasnie chyba ponad miesiac temu u gin to stwierdzila, ze bedzie mi pekalo jajko w lewym jajniku czyli plus minius za 2 tyg okres, a tu cisza.W ciazy nie jestem, bo jakos sie na ciaze nie czuje.Znaczy mam nadzieje, ze nie...

A mi spuchly wezly chlonne przy gardle.Pewnie cos podlapalam od dzieckaów w przychodni jak bylam z Julia.Mam nadzieje, ze ona niczego nie zlapala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek trzeba być dobrej mysli że nie bedzie boleć :P hehe a ja już po okresie w sobote się skończył 😉 i na reszcie trwał tylko 7 dni ufff... :P hehe

Angela wytrzymasz ;* mój Adam przyjeżdża w czwartek a ostatnio miałam "lekką" depresje i mu ryczałam (czyt. płakałam) do telefonu... 😞 i chyba se myslał o tym bo zaprosił mnie na kolacje w piątek 😜 (Zuzia bedzie sprzedana mojej mamie) ehhh jak ja o tym marzyłam... mala powtórka z rocznicy ślubu 😜

ok lece oglądać dr. Housa 😜 a potem Kube.W. 😜
dobranocka ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie okres pewnie na dniach pojawi się po pierwsze skończyłam opakowanie Cilestu, po drugie przez 2 dni ćmiło mnie podbrzusze, a po trzecie dzisiaj trzęsie mnie za czekoladą - na razie zjedzone 3 kostki hehe

Oj Olci jak włączy się gadulastwo to aż boki zrywać.

Kubek 360 przypadł małej do gustu, miała wielką radochę i wypiła całą herbatkę.

Jutro zrobię na obiad dla nas makaron z truskawkami i śmietaną a dla Olci z jogurtem, ciekawe czy truskawki w takiej postaci jej podpaszą, bo jak dawaliśmy same to zjadła aż pół truskawki i więcej nie chciała.

Kwasiek, a propos' alergii brałaś Aleric? Mi z reguły pomaga samo wapno, ale zdarzało się, że musialam brać tabletki. kiedyś jak Zyrtec okazał się za słaby to właśnie Aleric okazał się skuteczny, tylko nie pamiętam czy jest na receptę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cos jest z tymi truskawkami na rzeczy, bo Julka tez za nimi nie przepada.Jak jest jogurt o smaku truskawkowym to okej, ale surowej zywej truskawki nie ruszy. 🙂
W ogole w tym roku truskawki za mna nie "wolaja", ale z niecierpliwoscia czekam na jagody 🙂

O wlasnie patrze, ze dostalam meila ze streetcomu, ze idzie do mnie paczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ale żeście stron naprodukowały

u nas mury pną się do góry i nie mam kiedy pisać i wreszcie coś widać, do końca tygodnia powiinni parter postawić

Idze nie dawałam jeszcze ze słomki musze spróbować
nocnik na razie służy jako zabawka posiedzi pare sekund i złazi
z mężem się poprztykałam troszkę i siedzem sobie na necie

Iga mleko je 2 razy wieczorem dziś np 110 a ostatnio ok 70-80 (kiedyś potrafiła 180 wtrąbić) i druga porcja o 6 rano też średnio ok 100 albo mniej (a były czasy że 210 wypiła) a teraz nie chce i już ale to pewnie przez pogodę w nocy już jej nie daje i prawie się nie budzi czasem zapłacze to jej dam smoka i śpi dalej

coś miałam napisać jeszcze ale nie pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ola spała w bodziaku z krótkim rękawem, odkryta, przy uchylonym oknie, bo duchota na dworze.

Sylwia, nie narzekaj na Igusie 😉 ja miałam pobudkę 5.10, z reguły Ola jak wcześniej obudzi się to napije się trochę wody albo nie, przytula się do mnie i zasypia przynajmniej na 1h, czasem trochę dłużej, a dzisiaj niestety nie zasnęła. Spróbuję położyć ją po śniadanku.

Kwasiek, to nie fajnie, że lek skutkuje u Ciebie tak krótko, to namęczysz się przy tej alergii.

Waja, widocznie w jogurtach truskawka smakuje lepiej niż taka świeża, Ola bez problemu wcina np. danonka truskawkowego. No zobaczymy jak podejdzie dzisiaj ten makaron, ale na wszelki wypadek kupię jakiś słoiczek z obiadkiem, w razie jakby obiadek z truskawkami był bee.

Sto lat dla Antosia na 1 urodzinki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego dla Antosia 🙂 Hehe coraz częściej te życzenia brzmią jak apel pamięci 😉 Ciekawe, co u dziewczyn, które się już tu nie pokazują.

Staś dziś też ranny ptaszek - wstał o 5:45 ale teraz na trochę przysnął. Potem idziemy na szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdrówka i uśmiechu dla Antosia!


Aga dziś pospała do 7:30 - zwykle wstajemy koło 6:30.
A ja z tym okresem mam coś za coś. Nie boli, ale obfity jak diabli i musiałam po nocy pościel prać 🥴 co zdarzyło mi się pierwszy raz... ale i tak wolę to, od bólu 🙃
Idę sobie zaraz kawę zrobić i śniadanie jakieś zjem. Aga wypiła trochę mleka (100 ml) więc pewnie śniadanie będzie jadła razem ze mną 🙂

Też się ostatnio zastanawiam co słychać u dziewczyn, które już się tu nie pojawiają. Kruszyny, Marcysi, Kici, Veny, Kkasi, Ani, Wiejskiej Baby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Najlepszego dla Antosia ;* z okazji roczku ;*

a dzisiaj teściowa mi dzwoniła że kuzynka męża urodziła o 00:05 dzisiaj 😉 miala termin na 28.06 ale wiedzialam że wcześniej urodzi 😜 maleńka ma 52cm i 2840g 😉

a Zuza idzie dzisiaj do lekarza z teściową bo jej jakies liszaje wyskoczyły na buzi 😞 zaczęło się od jednej krostki i myslałam że zejdzie a teraz ma na brodzie z 3 na nosie 1 pod nosem mega wielką i kilka malutkich na czole i poliku... 😞 chyba złapała to od Adama jak był ostatnio bo on miał taką liszaje na pół brody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, pewnie dostaniecie jakąś maść sterydową do smarowania na tą buźkę Zuzi...

A co do użytkowniczek forum, to u nas i tak ciągle coś się dzieje, mamy ze sobą spory kontakt, nie jest nas wcale tak mało tutaj 😉 😜 ale mimo wszystko czasami się zastanawiam co tam słychać u reszty, czy dzieciaki zdrowe, czy wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...