Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
laaf no to swietnie poczekaj troszke, moze to trwa troche dluzej 😉

Ania223 na pogodnie powinno byc ladniej 😉Jak mieszkalam wlasnie tam podczas studiowania zawsze tak gadalam, ze na pogodnie pogoda zawsze pogodna.
Wpadaj na herbatke na balkon do mnie wlasnie slonko wyszlo 😉 pieknie sie robi, juz mi te halasujace dziady nie przeszkadzaja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kosmi ja juz malymi krokami zaczynam czuc coraz wiekszy strach przed porodem...A moj mąż ciągle gada ze najlepsza byla by cesarka, bo ja nie musiala bym sie meczyc i takiego bolu by nie bylo itd itd.
Bylam bardzo pozytywnie nastawiona na naturalny porod a teraz moj mis mi w glowie miesza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia22 no wlasnie, mi siostra nagadala teraz jak bylam u niej w odwiedzinach, ze mam sie nie bac, ze to kontakt potem z dzieckiem lepszy, ze te cale skurcze to nie bola az tak, ze najmocniej pod koniec a to nie trwa dlugo, a ze to dla dziecka lepiej, a cesarka to zawse operacja jakby nie bylo... metlik w glowie nie wiadomo co robic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, każda z nas podejdzie do swojego porodu indywidualnie i wybierze jak jej będzie wygodnie urodzić.

Jednak moim zdaniem, jeżeli nie ma wskazań do CC (zdrowotne, ułożenie dziecka, długa akcja porodowa SN), to po co tę opcje wybierać, to zawsze jest jednak operacja. No może uniknie się bólu porodowego, ale nigdy nie możemy zakładać, że nasz poród będzie straszny i trudny, chyba że nasza mama, bacia miały ciężkie porody, to można takie predyspozycje,ale nie musi.
Po coś uczymy się tego oddychania w szkołach rodzenia lub czytając książki/gazety/internet, żeby sobie pomóc jak będą skurcze i przede wszystkim trzeba myśleć o dziecku, a nie o tym bo coś nas boli.

Nie wiem, może ja jestem taką wielką optymistką, że chcę rodzić SN i bez znieczulenia. Zresztą czas pokaże.
Trochę optymizmu i przemyślcie naprawdę dobrze tę sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze dziewczynki ze temat wraca i bedzie wracal jak bumerang ale to dobrze, mamy siebie tutaj wlasnie po to aby mowic o swoich obawach i sie wspierac 🙂
Anulka ja tez nie jestem za cc ale jestem za znieczuleniem. Ale i co do znieczulenia mam tez obawy...po znieczuleniu masz podobnie jak po cc. Jestes sparalizowana przez okolo 10h, nie masz jak nakarmic dzidzi, przytulic, tylko lezysz jak kloda. Byl moment w ktorym rozwazalam cc (nawet zaplacic, umowic sie i miec z glowy) ale szybko to odrzucilam. Na sr mowiono jak to wyglada, jedna parka juz chciala sie na cc umawiac ale za wszelka cene nie chcieli dokarmiania malenstwa po porodzie, no ale polozna sie pyta no jak chcecie to zrobic przeciez mama bedzie unieruchomiona przez kilka dobrych godzin, dziecko ma nie jesc??? A oni jacys nawiedzeni ze beda kubeczkiem karmic czy tam jakas lyzeczka a on bedzie jej pokarm sciagal 😮
NO kurna to po co beda sie umawiac na cc??? Tzn. sluchajcie...kazda z nas ma prawo wyboru i nikt nie powinien jej potepiac, ja osobiscie chce rodzic sama i jesli bede mogla chce uniknac cc. Jak wiecie ja juz przeszlam porod i wiele sie nacierpialam ale wiem ze duzo szybciej wroce do siebie rodzac naturalnie 🙂 Pewnie jeszcze sama siebie przeklna jak przyjdzie co do czego, no ale...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha, jeszcze jedno, bylam nacieta, wszystko sie idealnie zagoilo i nie mialam pozniej zadnych problem np z pozyciem seksualnym. Dlatego dziewczynki glowa do gory i porozmawiajcie z mami 🙂 Anulka Ty juz wiesz ze raczej nie straszny taki diabel...a reszta podpytajcie sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz mi lepiej 😉 i znowu jestem pelna optymizmu 😉 Kit tam przezyje, dla Niuniuska zniose wszystko 😉

Anulka81 ja wstawiam sobie najpierw na facebook zdjecia i tam mi je akos pomniejsza (szczerze mowiac nie amm pojecia do jakich rozmiarow) a potem wrzucam je tu 😉
I tak wlasnie za moment ujrzycie kilka sprzetow Maxymka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂

Ja to chyba jak przyjdzie wiosna to na golasa będe po ogródku latać ze szczęścia, bo u mnie tak Łódź zasypało że święta można robić jeszcze raz- masakra wrrrr......

A co do porodu to słyszałam ze po cc wraca się do zdrowia znacznie dłużej. Ze względu na to że podczas cc lekarz przecina wszystkie warstwy podbrzusza, a przy sn to tylko muszą z małego nacięcia szwy się rozpuścić. Ja póki zdrówko na to pozwala to jestem za sn.

Zuziek- super że u Ciebie dobrze i GRATULUJE ZUZY 🙂 🙂 🙂

TO jeszcze tylko Anulka i kto jeszcze nie wie kto w brzuszku siedzi?

Boże dziewczyny jakie ja wczoraj dla Juli widziałam w Zarze ubranka po prostu cudeńka:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biegne sie dotlenic 😉 Podjade sobie do miasta, korzystajac z dnia wolnego, musze zakupic tusz do rzes i nowy puderek, teraz wypady na miasto to kosmetyki bo ciuchy to dopiero w lecie, jakos wszystko za male na mnie 😉
Do wieczora Nosicielki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, oprócz mnie nie wie jeszcze Kwasiek, Sylwia i chyba Kkasia, a kilka nowych mamuś nie określiła się 🙂

Laaf, ja przeciwko znieczuleniu nic nie mam, a chcę rodzić bez niego z powodu 2 kwestii: 1) szpital, w którym rodzę nie dają znieczuleń, a w tym którym z kolei dają to nie chce rodzić, 2) boję się, że nie będę nic czuła, że coś mi nie tak zrobią.

Fajnie jakby nie było jeszcze potrzeby nacięcia krocza, ale jak trzeba będzie to trzeba. Genetyka już mi tego nie gwarantuje - mama przy obydwu porodach była nacinana.

Komsi, fotkę obojętnie gdzie masz wrzuconą w kompie czy w programie zmniejsz tak by miała nie więcej niż 50 KB, a wymiary 499 x 499, tam może wyjdzie trochę mniej, ale nie może też przekraczać tych 499 pikseli. Jak zaczęłam zmniejszać do takich rozmiarów, to zdjęcia i tabelka zaczęły wchodzić.
Ja używam programu Microsoft Office Picture Manager. Nie wiem jakiego Ty używasz? Bo pisałaś, że chyba zmniejszasz na Facebooku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a powiem wam ze poród sn niejest taki okropny 😉 ja rodziłam 8h i jakos to bylo ale zaczynam sie bac o dziecko bo moj syn sie dusił podczas porodu a tyle sie słyszy o niedotlenieniu mózgu gryyy ze chyba bylabym w stanie miec cc i powiem wam ze po cc tez sie karmi malenstwo normalnie i jesli znieczulenie jest zrobione prawidłowo to jest ok wszystko i po kilku - kilkunastu godzinach nastepuje pionizacja matki czyli wstawanie itd 🙂 wiec nietaki diabeł straszny 😉
i cc i sn niesie za soba jakies ryzyko jesli ktos sie panicznie boi rodzic sn to niebede krytykowac ze chce cc 🙂
ja jak narazie rozwazam obie opcje ..... ale sie okaze po rozmowie z lekarzem 😉 30 marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mialam spróbować dołaczyć zdjęcie Juli z 3D, może dziś mi się uda to było 3 marca 26 tydz [img size=486]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Kopia_LGIM0002.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna ta twoja Julia to taka fajna okraglutka na buzi !!!
super foto ciekawe jak moja bedzie wygladac ja sobie to zostawie do porodu heh 🙂 ciekawa jestem ale za 4D moj lekarz przy polowkowym zawolal 380zł bo badanie polowkowe z echem serca kosztowało 280 a jeszcze 4D kolejna 100 wiec sobie odpusciłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooooo ...jaka słodka Julcia 🙂 🙂 🙂

a wracając do porodu , jestem za SN ... pokroić mnie mogą dopiero wtedy gdy zaistnieje najwyższa konieczność , lub mój synuś postanowi osiągnąć wagę powyżej 4300 (bo wtedy w naszym szpitalu CC robi się bez dyskusji)
Generalnie powtarzam po raz kolejny : CC boję sie jak ognia i nie chcę !!!!!
A poród SN to naprawdę nie taki straszny diabeł jak go malują ... da się przeżyć 🙂 🙂 - znam gorszy ból 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki troszke mnie nie było a tu tyle się dzieje...

kruszyna śliczna ta twoja pyzunia
już się nie mogę doczekać aż zobaczymy swoje 🙂

Anulka a ty może się dzisiaj dowiesz kto ci się tam w brzuszku chowa czekamy na relacje 😉
a ja to dopiero 26 marca na 4D najwcześniej się coś dowiem

ania233 strasznie drogo u was 4D my jedziemy do Kielc (bo i tak mnie mężulek zawozi do szkoły) to będziemy płacić 150 zł to mi się wydaje że nie dużo...

Zuziek gratuluje córci i wracaj szybciutko do domku no i do nas 😉


co do CC to czytałam o tym w M jak mama i tam piszą tak:

Dobre strony CC:
-urodzisz szybko i bez bólu, unikając długiego męczącego porodu
- miejsca intymne pozostaną nietknięte
- możesz zaplanować dzień urodzin dziecka
- taki poród jest bezpieczniejszy dla dziecka, które rodzi się w lepszym stanie ogólnym

Negatywne strony:
- mogą wystąpić powikłania pooperacyjne
- występuje większe ryzyko śmierci matki i dziecka (statystycznie)
- moga wystąpić kłopoty z płodnością i kolejną ciążą
- matka po operacji gorzej się czuje i dłużej wraca do formy
- dziecko może mieć problemy z układem oddechowym ( przy tym punkcie piszą że przejście przez kanał rodny przygotowuje noworodka do samodzielnego oddychania, bo dzięki uciskaniu klatki piersiowej z płuc dziecka zostaje wyciśnięty zalegający tam płyn owodniowy. Natomiast dziecko urodzone przez cc jest pozbawione naturalnego przystosowania się do nowych warunków i może dojść do: sinicy duszności itp)
- występuje większe ryzyko astmy i alergii u dziecka po cc (co się wiąże z powyższym punktem)

to tak w skrócie, rozwinęłam tylko jeden podpunkt bo ten mnie najbardziej zaciekawił ale jak chcecie to mogę opisać i inne tylko powiedzcie które
-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj syn podczas porodu jak juz wspomnialam (SN) dusił sie nie na zarty w kanale rodnym! a i tak mial płyn w płucach i objawy sinicy
wiec to moze wystapic tez podczas naturalnego porodu!

ja niemam zdania na ten temat wiec moim zdaniem ginekolog powinien decydowac ale rozumiem tez lek przed porodem naturalnym .. ale przed cc tez 🙂

a moze mi sie wyklaruje opinia na ten temat jak bede blizej porodu 🙂
wtedy sie wypowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka kiedys (juz za moich czasow) kazda kobieta byla nacinana, bez wzgledu an potrzebe, teraz juz tak nie jest.

Kruszyna Twoja dziewuszka jest śliczniutka, boziu....słodzizna

Sywlia interesuje mnie wieksze ryzyko smierci matki i dizecka...

Natka, swiete slowa... bol jest ogromny ale gorszy byl z tymi uszami...

Anulka czekamy z niecierpliwoscia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczny

moze jutro z tad wyjde na obchodzie powiedzieli ze do jutra dostaje antybiotyk leki na podtrzymanie dostaje w tabletkach to moge je brac w domu nie pytam sie do kiedy bo jak jest potrzeba ze mam lezec w szpitalu to leze ale wole w domu :P

nadrobie czytanie w domu teraz tak sie rozpisujecie ze nie dam rady buzka 3majcie sie

z dzidzia wszystko OK mam nawet 4 razy dziennie tetno badane dzidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, kolejna wizyta za mną, następna za 3 tyg.
Wyniki morfologii i moczu są bardzo dobre, glukoza 50 g - wyniki 112 - lekarz powiedział że jest ok. Mam niskie ciśnienie, ale to miałam i przed ciążą. Jeżeli patrząc na wagę jaką mam wpisywaną na każdej wizycie to przytyłam + 5 kg-od poprzedniej wizyty wychodzi 2 kg na plusie.
Maleństwo zdrowiutkie, serduszko bije jak dzwon. Wymiary poznam na następnej wizycie, która będzie dokładniejsza.

I gwóźdź programu - już znam płeć 🙂 CÓRECZKA 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...