Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Dzisiaj pogoda nie nastawia optymistycznie 🙂 ale i tak będę miała bardzo dobry humorek, bo idę do sklepu Mama i ja na kolejne bobaskowe zakupy 🙂 🙂 🙂

Kwasiek, ładny brzusio i foteczka z mężusiem również 🙂
Do galerii chyba nadal nie uda się nam zdjęć dodać, może po tej modernizacji strony coś usprawnią.

Dziewczyny, jaką pojemność butelek kupowałyście lub kupicie? Acha, i jak myślicie wystarczy przy karmieniu piersią 1 na wszelki wypadek czy lepiej zakupić 2?
A firma? Ja całyczas zastanawiam się pomiędzy Avent a Tommee Tippee, no jeszcze OK są butelki NUK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
haj babeczki porankiem 🙂
widze ze i Angela dołączyłaś do rannych ptaszków 🙂

Kwasiek no ślicznie wygladasz, zero tłuszczyku a brzusio taki kształtny (na pewno an chlopaka:P ). Kobieto narzekasz ze na meble nie masz a kanapa jak byk stoi:laugh:

Dziewczyny firmy tych butelek które podałyście wszystkie są dobre. Ważne jest aby dobrać własnie smoczek anty kolkowy i z odpowiedniego materiału. Nie szalejcie z butelkami bo i tak każda z Was planuje (przynajmniej) karmić piersią. na samym poczatku mleko matki w zupełnosci wystarcza (nawet nie trzeba dopajac maluszka). Myśle ze jdna wystarczy w zupełności, zawsze mozna dokupic. OD czego sa tatusiowie zeby w lecieli do sklepu:P Tak samo ja jestm ostrozna co do rozmiaru 56. ZObaczymy jaki maluch sie urodzi, kilka na 62 tez mam ale bez szalństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂

ja kupie 1 butle toommy tipple do dopajania bo lato bedzie trza dopajac 🙂
a jak bedzie potrezba dokarmiania to zakupie specjalna butle Dr.Brown"s juz praktykowałam te butelke antykolkowa i jest nr 1 na swiecie dlamnie 🙂

milego dnia zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, dzisiaj czytałam o butelkach Dr Browns i jest zachwalana, bo jest antykolkowa. Wypatrzyłam ją przy okazji przeglądania rankingów butelek.

Muszę poważnie się zastanowić nad zakupem. Myślicie, że na początek wystarczy tylko 125 ml?

Laaf, ja ciuszki też kupuję ostrożnie i przeważnie w rozmiarze 62, mam też kilka na 56. Wydaje mi się, że lepiej zaopatrzyć się w większe. Jak już mi lekarz wymierzy Olcie na następnej wizycie i może mniej więcej określi jaka może być duża, wtedy będę dokładniej zastanawiać się nad rozmiarem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka tam trzeba dodac do galerii swojej (ja tak przynajmniej zrobilam), jak raz nie dodalam to po wylaczeniu i wlaczeniu kompa tez pojawily mi sie giltery...tak do konca nie wiem jak to zrobilam wiem ze wlasnie dodalam do galerii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry w śliczny poranek 🙂

Co do smoczków to my narazie dajemy sobie na wstrzymanie zwłaszcza, że wczoraj na szkole rodzenia dostało się tym mamom które już się w nie zaopatrzyły. Najpierw dzidzia ma się nauczyć ciągnąć cyca a potem można mu dawać cumelek. Zobaczymy jak długo bez cumla wytrzymamy i my i mała.

Do butelek sama nie wiem jak podejść. Niby mleko matki ma na początku wystarczyć więc butelka jest nie potrzebna? hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie tak Agulka, na poczatku nawet nie trzeba dopajac dziecka mleko mamuski wystarczy 🙂 nie wiem na jak dlugo ale na pewno sie dowiemy 🙂
Co do smoczka...to zbawienny wynalazek...zalezy to tez na pewno od malucha ale moja Kamila byla duzo spokojniejsza 🙂 oduczylam ja jak miala okolo 1,5h, poprze zabawe tzn. sam niby przez okno wrzuciła a później przez kilka wieczorów jej mówiliśmy że przecież sama to zrobiła a za to przyszła do niej wróżka i dała jej misia przytulanke 🙂 w naszym przypadku to się sprawdziło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pracuje w kinie 🙂 miałam najpierw umowę na 3 m-ce, potem na 1 rok, teraz kończy mi się 2-letnia i gdyby centrala nie wprowadziła ponad rok temu zmian, to miałabym teraz na czas nieokreślony. A tak to wszystkie osoby są zatrudniane na zlecenie, a osobom, którym pokończyły się umowy to przechodziły na zlecenie albo żegnały się z firmą.

Ja całyczas próbowałam zmienić pracę, ale miałam chyba wyjątkowego pecha. Z planowanych góra 3 m-cy pracy w kinie zrobiły się już ponad 3 lat. Przed pracą w kinie mialam pracę biurową, ale była redukcja etatów 😞

Jeszcze czekam na decyzję jak sprawę ze mną rozwiążą, ale na ile orientuję się - muszą przedłużyć mi umowę do porodu, potem chyba będę figurować jako pracownik,ale płacić mi będzie ZUS (?) i wtedy wracam do pracy albo nie. Na zlecenie nic mi nie przysługuje, najwyżej będę miała tylko ubezpiecznie.Acha, pozostaje jeszcze kwestia urlopu-do wykorzystania albo zapłacą, ale o to tez muszę dowiedzieć się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki dostałam esemesa od Zuziaka:

" Jeszcze jestem w szpitalu, kaza lezec bo mam bole brzucha z dzidzia wszystko ok cały czas ja czuje i mam trzy razy dziennie tetno badane, jak wyjde to dam znać, na razie nie mam dostepu do neta, pozdrow dziewczyny na forum, całuje 😘 😘 "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na wszelki wypadek niech Zuziaka faktycznie trochę przetrzymają w tym szpitalu - dla dobra jej i dziecka. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Ja kupię dziecku flaszkę, mimo że nastawiam się na karmienie piersią. Ale tak czy inaczej chciałabym nauczyć dziecko jeść z butelki, żeby mąż mógł od czasu do czasu nockę zarwać :P Poza tym we wrześniu mamy ślub Przyjaciół, na który nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie pójść. Kupimy flaszkę 125 ml, bo taka w zupełności wystarczy - z mojego doświadczenia wynika, że rzadko który żarłok w szpitalu zjadał 90 ml mieszanki, choć to i tak ciut za dużo jak na możliwości takich małych brzuszków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no hej dziewczynki 🙂

ja właśnie od ginki wróciłam , no cóż ... Luteinę dostałam i no-spę , bo mi brzucholek twardnieje i czasami trochę ciągnie ... leżeć mi kazała ... ;( (a tu sie za oknem taka piękna wiosna robi!!! ) ale na szczęscie szyjka się nie skraca , wszystko pozamykane jak należy , więc to chyba dmuchanie na zimne , na szczęscie ...
nio i 10 kilo do przodu !!!!

buteleczkę kupiłam 125ml tommee tippee , smoczek też tej firmy ... przydadzą sie pewno prędzej czy póżniej 🙂

no i muszę wam opowiedzieć jaka mnie wczoraj przyjemna niespodzianka spotkała , bo po prostu do tej pory jestem w szoku !!!
Pojechaliśmy wczoraj z mężem na zakupy do Tesco , tam jest ta tzw "brzuszkowa kasa" pierwszeństwa ... podjeżdzamy do płacenia , a tu kasa zamknięta ... ale co tam ,w końcu jakieś przywileje mi się należą , poszłam więc do punktu nadzoru kasowego i pytam się co mam zrobić w sytuacji gdy "moja" kasa jest zamknięta ?? i tu szok ...Pani do mnie z szerokim uśmiechem , że nie ma najmniejszego problemu , mam się iśc do "brzuszkowej" powykładać z tymi zakupami a ona mi tam zaraz przyśle kasjerkę !!!!!!!!! Szczęka mi opadła !!!!
Ha ha ha , od wczoraj to mój ulubiony sklep ! 😆 :laugh:

słonecznego dzionka brzucholki 🙂 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...