Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anulka ale Ty fajne rzeczy jesz, maz ostanio zrobil spagetti , ale nie mialam odwagi go ruszyc, a mialam nieziemska ochote.Na razie odwazylam sie jesc pomidory malej nic nie jest, wiec bede jadla dalej 🙂

Moja puszcza baczki non stop, najlepsze jest to, ze jej wlasne baczki ja przebudzajai chyba niezle ja wkurzaja.

Zaraz wizyta poloznej, ciekawe co bedzie sie dzialo 🙂

buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no no Gratulacje dla Ann 😉 ;* a jednak cc. ciekawe dlaczego? 🤨

Kwasiek dziekuje ci bardzo ;* hehe

a zapomniałam napisać Waja tez już jadłam spagetti i małej nic nie było 😜 a teraz mała chwile się po prężyła bąka puściła i śpi dalej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, ja staram się też uważać, ale wychodzę z założenia, że 1-2 plasterki pomidora na kanapce nie powinny mieć wpływu na małą, oczywiście są dni kiedy zrobię sobie przerwę i jak ma być pomidorówka albo sos do makaronu to wtedy już na kanapke nie biorę. Stopniowo wprowadzam spowrotem nabiał, na razie zero reakcji, ale będę go dawkować. Z niektórych dań rezygnuje, np. mąż jednego dnia zamówił pizzę dla siebie i dla babci, ja jadłam coś innego, ale też staram się nie przesadzać. Oczywiście ostroźności nigdy nie zadużo.

Ann, gratuluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musisz wejść na swój profil tam masz działy i gdzie pisze forum wklejasz ten link z suwaczkiem i zapisujesz zmiany

a pampersy to testowałam już Pampers 2-5 kg i 3-6kg, Huggisy 3-6kg i Dada 3-6kg Papmers są super miękkie itp. ale drogie Huggisy do dupy 🤢 a Dady są tanie ale troszke twarde ale nie podrażniają pupci także te bede używać cały czas... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

ja najbardziej lubię HUGGIESy ... wydaje mi się że są bardziej przewiewne niż pampersy , w każdym razie w Pampersach Antoś miał dwa razy dupkę zaczerwienioną

Też odciągam i podaję z butli moje mleczko (przez ten diabelny kręgosłup , bo nie mogę pozycji wygodnej znależć !) , na zmianę z NAN-em 1...
i póki co nie mam jakichś ograniczeń co do jedzenia , jem wszystko i Antosiowi nie szkodzi ... 🙂

ANN - gratulacje !!!!!

spadam bo się "alarm głodowy" włącza w drugim pokoju 🙂 😉 miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ok. 29 zł za 78 szt.

a chusteczki to nie polecam Pampers (okropnie śmierdzą) Huggisy (są bardzo twarde i mało nawilżone) za to pasują mi dzidziuś mają teraz jakieś promocje za dwie paczki tylko nie wiem ile kosztują bo teściowa hurtowo mi kupuje i ładnie pachną 😜 jak jest w tesco i z bella Happy czerwone ładnie pachną są nawilżone i jakieś ludzkie z Dady jeszcze chusteczek nie próbowałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja testowałam Pampersy 2 i Belli Happy 1. Pampersy są ok. - używamy 2, ale Ola przesiusiuje je czasami, wycieka jej przez nogawkę ( pampersa ma dobrze założonego), natomiast byłam zadowolona bardzo z pieluszek Belli Happy - tu miałam 1. Pampersy dosatałam kilka dużych pak z pracy 2,3 i 4, więc będziemy je używać, a pomiędzy nimi Happy. Chciałam też wypróbować pieluszki Dada, bo znajomi zachwalają, że dobre i tanie.

A chusteczek wilgotnych jakich używacie? Ja używałam na początku Pampers Sensitive (białe opakowanie) i byłam zadowolona, ale jak nie są w promocji, to wolę kupić tańsze Happy i też sobie je chwalę, chociaż wydaje mi się że chusteczki Pampers były bardziej wilgotne. Na obecną chwilę testujemy chusteczki Bambino i są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, fakt, chusteczki Pampersa mają dziwny zapach i mi się trafiły jakieś mało nawilżone. Dady próbowałam chusteczek Sensitive (są 3 rodzaje) i mimo fajnej ceny (niecałe 4 zł/op.) raczej nie będę ich kupować... Belli i Huggiesów nie próbowałam. Póki co, chusteczki Dzidziusiowe i wg mnie są najlepsze 🙂 koleżanka polecała mi jakieś chusteczki z Rossmana, ale nie mam żadnego w okolicy, więc tych też nie próbowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z pampersa chusteczki strasznie mnie drażnią w nos ale dostałam je od kumpeli i trzeba było je zużyć to samo dostałam z huggisa chusteczki i zapach miały normalnie jak w szpitalu 😮 a i jeszcze testowałam dreams (chyba taką miały nazwe) i są mało nawilżone takie wysuszone chodź by...

a z pampersa mała dwa razy też było posiusiana ale z tego względu że wyrosła z 2-5kg 😜 i z 10 szt. dałam koleżance bo ona ma 2 tyg. dzieciaczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jakich kosmetyków używacie dla maluszków - tych co chciałyście będąc w ciąży czy jednak innych?
Ja kupiłam oliwkę w żelu, krem nawilżający do buzi i mydełko w kostce Skarb Matki, ale oliwka ładnie się wchłania, ale kiepsko nawilża, krem jest ok, a najbardziej trafione jest mydełko (glicerynowe) - nie wysusza skóry małej. Jak Oli na początku schodziła skórka to ani oliwka nie pomogła, ani parafina tylko robiona na zamówienie w aptece wazelinka - super nawilża, rozszmarowuje się i wchłania. Teraz snarujemy ją wazelinką co drugi dzień. Głowkę od tygodnia myjemy płynem 2 w 1 Nivea, dostaliśmy w prezencie, a na dwór smarujemy Nivea z filtrem uv 30 - trochę kiepsko rozsamrowuje się i wchłania na niektórych partiach skóry, ale jest to jakieś zabezpieczenie przed słońcem. Do pupy używałam Linomagu, obecnie testujemy kremik Nivei (pozostawia białą warstwę na pupie, która po jakimś czasie się wchłania albo wyciera przez ruchy małej), mam 3 próbki, a potem jeszcze wypróbujemy Mustelę, ale pomimo że na pupce nie ma żadnych krostek to i tak wrócimy do Linomagu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezeli chodzi o pieluszki to na poczatku uzywalam Pampersów, ale jak dla mnie okazaly sie przereklamowane, nie dosc , ze pachnialy jakos mega fabrycznie, to zupelnie nie wchlanialy.Teraz uzywam Haggisów classic 70 szt za 27 zl i sie sprawdzaja, nawet jak Jula hektolitry nasika to nie daja uczucia wilgoci, tylko sa troche twarde, ale da sie przezyc 🙂

Co do chusteczek to mialam niebieskie Pampersa i sie sprawdzily, pozniej Dada i jak dla mnie porazka, posklejane, mokre ze mozna je bylo wyciskac, teraz mamy dzidziusie, ale tez kiepskie malo wilgotne, na polce leza nivea i czekaja na swoja kolej.

A co do kosmetykow pupe smaruje Bepantenem i super sie sprawdza 🙂, do kapieli uzywamy Oilatum i mydelka Bambino i Julka ma fajna skórke, a jak na poczatku miala sucha skóre to swietnie sie sprawdzil krem Oilatum soft tylko wlasciwie on jej pomogl 🙂I chyba z kosmetykow to wszystko 🙂

Ide karmic buzka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na początku miałam płyn do kąpieli z Johnsona a teraz z Hipp smaruje po kąpieli oliwką Bambino a pupcie smaruje Linomagiem 😉 w razie odparzeń jest Sudocrem błyskawicznie pomaga jak mała miała odparzoną pipcie po naklejonym woreczku na mocz to kilka godzin i ani śladu po odparzeniu 😉

Anulka ja miałam białe chusteczki z pampersa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, my używamy linii Nivea. Płyn do mycia ciała 2 w 1 jest wg mnie super - ładnie pachnie, jest wydajny i nie trzeba kupować szamponu 🙂 ładnie nawilża skórkę - uzywamy go od samego poczatku i Aga nigdzie suchej skorki nie miala. Do pupy używamy kremu nivea z cynkiem - wg mnie rewelacja, bo po pierwsze widać gdzie go aplikujemy (co się przydaje przy smarowaniu fałdków), a po drugie zostawia na pupie ochronną warstwę do której nie przyczepia się kupsko 🙂 🙂 więc jest dużo mniej mycia 😉 zaczerwienionego tyłka jeszcze nie miała,krostek też ani widu ani słychu 😉 a smarujemy ją tym jakieś 2 razy dziennie - zwykle tylko chusteczek używamy. I z kosmetyków to chyba tyle 😉 polecić mogę jeszcze delikatny krem do ciała nivea (w słoiczku) - fajnie nawilża 🙂
płyn do mycia nam się już kończy - mąż kupił johnsona, zobaczymy czy też nam podpasuje 🙂
położna i pediatra ciągle chwalą Agę za śliczną skórkę, więc jak coś będzie nie tak, to wrócimy do nivea 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lol dawno takiego ruchu nie bylu na na naszym watku 😁 😁 😁
o Ann juz wiecie...pisala mi sms ale nie mialam kiedy na kompa wejsc 😉

Ja uzywam i pieluszk dada i chusteczek dada. Z tych pierwszych jestem bardzo zadowolona a z tych drugich srednio. Probowalam juz mnostwo chusteczek i dow szystkich mam jakies "ale" dlatego pozostane przy dada. Z kosmetykow uzywam emulsje oilatum bo Dawidos mial mega sucha skora i okazala sie rewelacyjna. Do mycia mydelko bambino, na pupe jak lekko zaczerwieniona bephanten lub maka ziemniaczana. Zauwazylam ze mlody nie ma tendencji do odparzen 🙂
Kwasiek uzwazaj z cynkiem bo bardzo wysusza, uczulali mnie an to w szpitalu jak i polozna.

A teraz z innej beczki. Mlody nie robil kupy od wczoraj. Kamiska z nim siedziala bo ja cos w kuchni robilam i wola z pokoju zebym przyszla bo malemu wycieklo...myslalam ze jak robil kupe to mu sie lekko ulalo( czasami jak sie prezy to mu sie zdaza) a tu sie okazalo ze nasadzil taka kupe ze mu z piluchy bokiem na pieluche tertrowa polecialo. Zaraz dupsko poszlo pod prysznic a jaki byl z siebie zadowolony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu Dawidek w blogim stanie podczas zasypiania na taty brzuchu 😁

[URL=http://img205.imageshack.us/i/imgp1385d.jpg/][IMG]http://img205.imageshack.us/img205/2231/imgp1385d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laf, Agniesia też lubi tak spać 😉 😉 co do cynku - jak już pisałam, smaruję ją tym kremem góra 2 razy dziennie, poza nim nie używam żadnych kosmetyków do pupci, poza chusteczkami - i tyłeczek ma Agniesia idealny (no, może poza dodatkowym owłosieniem nad rowkiem 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała od jakieś godziny leży (śpi) na przewijaku całkiem goła zmieniałam jej pieluszke i jak otworzyłam pampersa to momentalnie zasnęła więc wytarłam chusteczkami pipcie i zostawiłam ją z taką błogą minką mówiącą "dzięki mamo!!" 😉 tylko pieluszke pod dupce w razie siusiu czy kupki 😜

laaf moja mała też tak uwielbia zasypiać tylko że na moim brzuszku i glówke ma na moich cycorkach 😜 nie wiem czy na mojego męża brzuchu też lubi bo rzadko ją tak trzyma on woli położyć na łóżko i do niej mówić głaskać ją itp. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...