Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Konieczka, ja słyszałam o 2 chrzestnych, pomimo że utarło się, że chrzestnymi ma być kobieta i mężczyzna, wydaje mi się, że jak najbardziej mogą być 2 kobiety.
Wg prawa kanonicznego nawet wystraczy, żeby tylko jedna osoba była chrzestną/ym, natomiast przy 2 os. muszą obydwie być katolikami albo wystarczy 1, wtedy ta druga w dokumentach widnieje jako świadek chrztu.
U mnie tak było matka chrzestna (moja siostra) - katoliczka i ojciec chrzestny (mąż kuzynki) - prawosławny jako świadek chrztu, ale my o nim i tak będziemy mówić ojciec chrzestny, bo co tam jakiś świstek papieru.

Zuziaku, Zuzia śliczniutka i jak słodko wygląda na tym zdjęciu, gdzie ogląda tv 🙂 tak fajnie jeszcze trzyma rączkę na kolanku.

Irka83, nie wiem jak innym dziewczynom, ale mi się stronka nie wyświetla i nie mogę zagłosować.

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
HEJ u nas nocka super, chociaz wczoraj zapowiadało sie ze bedzie ciezko, otuz moj synus po kompieli i jedzonku usnoł dosłownie po 1 min , i spał tak godzinke po godzinke juz sie wyspał i oczki jak 5zł i tak praiwe przez godzine dałam za wygrana i włozyłam go do wuzka zeby ululac ale on patrzy w sufit, wiec straciłam cierpliwosc bo była juz 22.00 włozyłam malego go lozeczka i wyszłam plakał przez 15 min oczywiscie zagladałam az wkoncu zasnoł i tak do tej pory spi. Pierwsza noc przespana w całosci super 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ

A u nas nie wiem kiedy nocka bedzie przespana standardowo podudki mamyh 1, 3 i 7 i próbowałam ją oszukiwać w nocy smoczkiem ale skutjuje tylko na 15 minut

co do telewizji to ja nie pozwalam małej oglądać zawsze staram się ją wykręcać tyłem do telewizora bo jest jeszcze za malutka i szkoda oczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂

Waja i umojego Dawidka zaobserwowwalam ze ma mnie poprostu dosyc...wtedy lekarstwem jest oddanie go na jakis czas do abbci lub siostry. Mi sie wydaje ze one poprostu sie nudza jak za dlugo w jednym pomieszczeniu lub z jedna osoba. Tak wiec glowa do gory nie martw skie , prawie wszystkie maluchy to maja 🙂

Anulka Ty też mlodziutko wygladasz i napewno nie na swoj wiek a Olenka to chyba do tatusia podobna??
Zuziaku oczywiscie jako przyszla tesciowa Zuzki nie moge nie napisac, lasencja z tej mojej synowej bez dwoch zdan 😉 I moj Dawidek juz tez tak sobie podsiaduje 🙂

Koniecznka ja mysle ze teraz juz nie ma wiekszych problemow ze chstem bo jest coraz wiecej zwiazkow podobnych do naszych. Kosciolowi zalezy zeby mimo wszystko wiernych nie tracic...ale jak cos to jestem do uslug 🙂

Dziewczyny co do przespanych nocek...te dzieciaczki ktore przesypiaja cala noc sa zadkoscia a te ktore budza sie np. ze 2 razy to norma. Cierpliwosci do pol roku penie bedzie to juz jedna pobudka albo zadna.

Wczoraj Dawidkowi zapodalam sloiczek jablko z marchewka. Wciskal az mu sie uszy trzesly. Zjadl 1/3 i sie na mnie wkurzyl ze wiecej mu nie daje 😉 no ale na pierwszy raz nie moglam wiecej. Tuz po zjedzeniu pampers byl zaladowany 😜 Generalnie dzioba otwiera i ten zestaw mu smakuje, zobaczymy jak nastepne 😉

Komsi juz sie kurna wygrzewa na plazy a u nas szaruga z a oknem i kolejny dzien najprawdopodobniej bez spaceru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas noc jako tako, chociaż mam wrażenie, że Staś od karmienia o 4:30 już nie spał, bo z łóżeczka dochodziło p[rawie cały czas jakieś stękanie. Postanowiłam go jednak przetrzymać i tak wstaliśmy o 7:30 🙂
Co do telewizji, my mamy ambicję, żeby Staś nie znał jej przynajmniej przez dwa pierwsze lata życia, potem kiedy pójdzie do przedszkola, nie będziemy z niego robić ufoludka i udostępnimy wspólne tematy do rozmów z innymi dziećmi 😉 Wcześniej chcielibyśmy, żeby nauczył się obywać bez. Ja przez prawie 10 lat nie miałam telewizora i wtedy miałam mnóstwo czasu na inne rzeczy: książki, muzykę itp. Teraz jak się wkręcimy w jakiś program, to potrafi nam kilka godzin zginąć z życiorysu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, od kilku dni mi coś drga pod okiem - nie wiem, może żyłka, może jakiś nerw. Zastanawiam się, czy z tym trzeba iść do jakiegoś lekarza i do jakiego? Może to wynik przemęczenia, może powinnam łykać jakiś magnez albo inny potas? Miała któraś z Was coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech, jakoś nie mam teraz czasu ani ochoty i siły na leczenie siebie 😉 Miałam iść pociążowo do kardiologa w piątek, ale zepchnęłam na 1 grudnia, bo w sumie nic się nie dzieje niepokojącego, a jak pomyślę, że mi da znowu plik skierowań na różne badania kontrolne to mi się odechciewa 😉
A teraz zmykam odwieźć Młodego do dziadków na przechowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas też kolejny dzień bez spaceru, non stop za oknem ściana deszczu, do tego nieprzyjemnie wieje.

Wiecie co, tak myślałam, jaka będzie zima, bo rzekomo zapowiadają opady śniegu już w październiku - zobaczymy czy się sprawdzi. Najlepiej żeby był śnieg, ale mróz tak max do -10*, bo powyżej to już z naszymi maluchami nie wyjdziemy i będzie kicha jak w letnie upały.A podobno ma też być zima stulecia...ciekawe...

Laaf, dziękuję, powiem, że przeważnie dają mi o te kilka lat mniej niż mam faktycznie - po tym jest zawsze zdziwienie, że to już 29, a moja siostra ma 20 lat a wygląda jak gówniara...hehe
Olcia jest mieszana raz bardziej podobna do Sebastiana raz do mnie, teraz bardziej do mnie, chociaż z profilu to bardziej tatuś. Na pewno kształat oczu ma po mnie.
Może jak uda mi się zeskanować to wrzucę fotkę moją jak byłam taka mała.

Na razie Olcia marudkuje, więc spróbuję ją uśpić.

Na koniec dodam, że moja mała chyba cofa się, bo o 20 już spała, pobudkę zrobiła po 1.00 - też dawno tak nie było, a potem to już ok. 7.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

u nas nocka całkiem całkiem 😉 Nie wiem jakim cudem, ale leki przepisane Agniesi zadziałały już po pierwszej dawce 🤪 oczka przestały łzawić, a na niedrożny nosek mamy super kropelki, dzięki którym moje dziecko może prawie normalnie oddychać 🤪 wczoraj Młoda zasnęła o 23, obudziła się koło 2 i o 7 ja ją obudziłam, bo mi cyc pękał z nadmiaru pokarmu. Trochę się Aga w nocy kręciła, ale odwrócona na drugi boczek smacznie spała dalej 😉 teraz już śpi 2 godziny i pewnie zaraz będzie się budzić.
A ja w międzyczasie wydziergałam jesienny naszyjnik z koralików. Trzeba się wziąć za jakąś twórczość i sprzedaż, bo kasa potrzebna, a na horyzoncie nic innego nie ma. Mąż się stara o premię w pracy, ale cholera wie jak to będzie. Dziś będziemy musieli pożyczyć jakąś kasę od mojej mamy, bo na koncie mamy tylko na ratę kredytu i nic poza tym. A wypłata dopiero 10-tego 🤢 🤢 🤢
Anulka w zimie możemy wychodzić z Maluchami na spacer nawet jak jest bardzo zimno - ważne, żeby wiatru nie było. Ja przestałam ostatnio wychodzić z Agą na spacery, bo w wózku leżeć nie chce i spacer zwykle kończy się tak, że na jednym ręku trzymam Małą, a drugą ręką prowadzę wózek. A że mamy "ciut" pod górkę, to taka wspinaczka jest dość karkołomna. Aga lada moment zacznie siedzieć, więc wtedy już ją spokojnie wpakuję do spacerówki i może te spacery bardziej znośne będą. No i chcemy jej kupić jakiś pałąk z zabawkami do wózka, żeby ją czymś zająć, ale niestety ten wydatek musi trochę poczekać... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Pozdrowionka z Sopotu 🙂 drugi raz w tym roku udało nam się z Marysią wyjechać nad morze, ale jestem szczęśliwa 😁 Mój mąż się szkoli a my wypoczywamy jak narazie w hotelowym pokoju, szkoda tylko że pogoda dzisiaj taka do niczego:/ może jutro będzie lepiej, hmm...

Mała zasnęła na chwilke (ostatnio ma takie 15 min co mnie przeraża bo dłużej nie chce spać) więc mam czas dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski. Wczoraj maly dostal marchewke z jablkiem> najpierw krzywil sie jakby jadl cytrynke ale po chwili tak zjadal ze az sie stresowal ze szybciej mu nie podaje pewnie myslal ze tak szybko poleci mu jak z buteli lobuz maly 🙂 teraz spi a ja ide zrobic placek, dzis krówke na poprawe humoru w ten kiepski pogodowo dzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa, nie pisałam Wam! Moja przyjaciółka jest w ciąży 🙂 2 tygodnie temu wyszły jej 2 kreseczki na teście, więc termin pewnie będzie miała na czerwiec 😁

kurcze, ale mam dziś nadprodukcję mleka 😮 rano mnie mało nie rozsadziło, teraz też - Młoda nie chciała jeść (hmmm... dziwne...), więc z braku laku podstawiłam butelkę i raptem, ni z gruszki, ni z pietruszki w minutę zleciało mi (samo!) 30 ml 😮 i teraz się zastanawiam, czy moje cyce przesadzają z produkcją, czy może Aga przez tą chorobę je mniej, niż zazwyczaj...? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, czytałam, że powyżej -10* lepiej z maluchami nie wychodzić, ale byłaby taka potrzeba to trzeba będzie wyjść.

O, Agulka jest o miasto dalej ode mnie 🙂 Fajne takie wakacje, szkoda że pogoda się popsuła 😞

Właśnie jacyś kretyni zaczęli walić nad nami i Olcie obudzili niech ich szlag trafi.

Fotki porównawcze wrzucę za jakąś chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, jak obiecałam wklejam zdjęciem moje i Olci, coś tam ze mnie, ale najlepiej same ocenicie 🙂

[URL=http://img832.imageshack.us/i/skanuj0003q.jpg/][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/7949/skanuj0003q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img829.imageshack.us/i/p1070116g.jpg/][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/8871/p1070116g.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...