Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Zobacze jeszcze z tym zwolnieniem, wczoraj gadalam z szefowa i wlasnie mowila zeby to zaleczyc. Jak bedzie nadal bolalo to jeszcze zostane.
Czemu KAwsiek odetchnelas z ta grupa krwii, bo jesli chodzi o konflikt to wiem ze to jest wazne w drugiej ciazy...bo to twoja pierwsza? kurna nie wiem czy czegos nie przeoczylam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
konflikt krwi jest wtedy gdy kobieta ma RH(-) a facet Rh (+) jak kobieta ma Rh (+) to nic się nie dzieje nawet jeśli facet ma Rh(-)... i jeśli obydwoje rodziców mają Rh(-) tak mi to wytłumaczyła położna jak ją pytałam czy mój jutro już mąż bedzie musiał robić badania na gr. krwi a że mam Rh (+) to nie musiał wogóle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam A Rh+, mój mąż B Rh +, ciekawe jaką będzie miało nasze dzieciątko, bo może mieć każdą. Najlepiej niech nie będzie miało grupy 0.

Podobno jak ma się konflikt serologiczny, to pomiędzy pierwszą a drugą ciążą nie może być różnicy wieku od 1-2 lat.

Na początku ciąży byłam załamana, bo włosy garściami zaczęły mi wypadać, na szczęście z paznokciami nigdy nie miałam problemu, cera teraz też jest ok.

Zuziek, popłacz sobie, to może ulży. Jutro to nawet tu nie zaglądaj, tylko wyśpij się, bądź najpiękniejszą Panną Młodą na świecie, ciesz się i dobrze baw. A potem wracaj do nas jako świeżo upieczona żona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam B RH+ a mąż A RH- i na szczęście nie mamy konfliktu gorzej jakbym ja miała RH- a on+

co do włosó to strasznie mi wychodziły i przetłuszczały się na początku ciąży a teraz jest już dużo lepiej

pazurki mam super teraz a przed ciążą często mi się łamały i rozdwajały

zuziek wypoczywaj na maxa bo jutro twój wielki dzień
no i długa noc przed tobą a do oczepin musisz wytrzymać więc po bajce kładź sie spać he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym konfliktem serologicznym to różnie bywa. Generalnie chodzi o krew matki i dziecka - jeżeli matka ma Rh-, a dziecko (po ojcu) Rh+, to może (choć nie musi) dojść do konfliktu, czyli do sytuacji, w której (w uproszczeniu) krew matki niszczy krew dziecka. Pierwsza ciąża uznawana jest za bezpieczną, bo powstaje niewielka ilość przeciwciał niszczących krew dziecka. Każda kolejna obarczona jest większym ryzykiem. Jeżeli matka ma Rh-, to może przyjmować immunoglobuliny zwalczające przeciwciała wysyłane przeciwko dziecku. Z tego co mówiła mi kilka lat temu znajoma, są to bodajże dwie dawki podczas ciąży i trzecia tuż po porodzie. Wtedy następna ciąża jest niezagrożona.

Moi znajomi mają trójkę dzieci. Po urodzeniu trzeciego dowiedzieli się, że mają konflikt serologiczny. Pierwszy syn - zdrowy, mądry, niesamowicie przystojny i już żonaty. Drugi - trudności w nauce, bardzo duża wada wzroku, ale generalnie niegłupi chłopak. Trzeci - wada wzroku, ADHD, lekkie upośledzenie plus jeszcze kilka innych schorzeń...

Więc czasami warto podmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, dla Was życzenia z okazji jutrzejszego ślubu 🙂

Wszystko, co tylko miłe na świecie,
Wszystko co tylko pomyślność wroży,
Niech Wam się w jedno ogniwo splecie
i będzie szczęściem w życia podróży!


W tym szczególnym dniu Młodej Parze życzę miłości oraz samych szczęśliwych i słonecznych dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf mam niedoczynność tarczycy... dopiero pierwsza wizyta za mną a mam nadzieje dowiedzieć się więcej na ten temat na kolejnych...

Co do konfliktu to już na samym początku robiliśmy z mężem dla potwierdzenia gr krwi bo z tego ca mieliśmy wpisane w starych książeczkach: ja miałam B Rh+, a mąż 0 Rh-. I porwierdziły się więc wszystko jest ok. Na studiach mieliśmy koleżankę, której rodzice mieli odwrotnie czyli typowy wynik pod konflikt, ale podczas ciąży mama Edyty brała jakieś specjalne tabletki i zarówno ona jak i jej brat są zdrowi, zdolni i wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
]ZUZIEK- pewnie juz dzis tu niezagladne wiec dla ciebie

Szlocha mama, szlocha tata,
łezki widać w oczach brata.
Siostra też że szczęścia płacze,
a Pan młody? w górę skacze.
I ogromnie się raduje!,
panna młoda mu wtóruje.
Bo nim trzy kwadranse miną,
jedną staną się rodziną
[/color]

BUZZZZIIIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf- to tak jak moj jak gdzies jedzie dalej to zony niezabiera a navigacje tak heeeee

Czesc kochane w sobotni poranek 🙂
spalam dzis ok i mam dobry humor mala tez spala cala noc (prawie ) od 2-3 kicala heee

no to nasz zuziek dzis ma wiellki dzien juz niemoge sie zdjec doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wlasnie tak to z tymi naszymi mchopinami jest:P ale co bez nich nie?

No też jestem ciekawa ale pewnie zajrzy do nas dopiero jutro i pewnie poznym popoludniem, chyba ze ma poprawiny bo sie jakos nie dopytalysmy...ja mialam wesele poprawiny a pozniej jeszcze ognicho w ogrodzie, troszke to trwalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała nie daje mi spać notorycznie, jak się tylko położę, to fika non stop, jakby tylko czekała na ten moment. Przed 3 zwykle nie zasypiam. Co to będzie jak urośnie? 🙂
Choć ma wrażenie,że powoli się przyzwyczajam, najgorzej było w zeszłym tygodniu.
Dzisiaj idę na tę imprezę, a tak mi się chce jak psu orać 😉
Ciekawe ile wytrzymamy, tym bardziej, że mężuś wrócił z nocnej zmiany, a urocze sąsiadki z góry musiały dziś wymieniać drzwi wejściowe. Od rana młot pneumatyczny, wiertara itp.
Będziemy razem przysypiać przy stole 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ja mialam taki jeden dzien jak bralam po 15 apapow na dobe ze maluch jakos tak niesmialo kopal, zaczelam sie juz martwic ale na nastepny dzien juz bylo rozbrykane, mysle ze ma takiego wlasnie leniuszka 🙂 jak bys wogole nic nie czula mozna sie zasnawiac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie macie, że Wasze maluchy tak rozrabiają, ostatnio myślałam, że w weekendy moje maleństwo jest rozbrykane, ale jednak myliłam się, noszę leniucha/szke w sobie, od czasu do czasu zaszczyci mamusie swoimi słabszymi ruchami lub mocniejszymi, czasami powierci się albo połaskocze. Nie wiem czy ma jeszcze dużo miejsca czy tak układa się, że czasami nic nie czuję.

Angela, dzieciaczki w brzuchu czasami robią sobie odpoczynek.Wiem, najlepiej było żeby całyczas dawały o sobie znać wtedy jesteśmy spokojniejsze.

Ja chciałabym żeby juz był poniedziałek 16.00 i zobaczyć, że wszystko jest ok. Muszą mojego gina zapytać się o te wyczuwanie ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...