Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kosmi spoko spoko u nas to normalne, że mała próbuje siły swojego głosu 😁 😆 najbardziej jednak chce mi się śmiać kiedy wypożycza sobie tatę i na niego się drze- ten próbuje jej odkrzyczeć a ona znowu na niego i tak sobie razem "rozmawiają". Generalnie wyglada to tak jakby go o coś opierniczała 😉

My dzisiaj byłyśmy na przymusowaym spacerku (ale przynajmniej godzina na polu zaliczona) bo trzeba było iść po recepty na mleko. Jak już miałam recepty to zaś mleka zabrakło w aptece (pan przede mną kupił 6 puszek, a że ja chciałam 5 to lipa). Kurcze od wczoraj mnie jakoś tak wszyscy ubiegają- aspirator- wczoraj pan przede mną kupił ostatni, dzisiaj to mleko 😲 🤔

Dzisiaj się dowiedziałam że mój braciszek będzie miał wycinany wyrostek 😮 nie chce tego robić dzisiaj bo czeka na rodziców a że ci będą dopiero wieczorem to pewnie przeniosą zabeg na poniedziałek. Sama nie wiem czy to dobra decyzja 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

a mi nerwy chodzą od rana na teściową bo synuś przyjażdża z warszawy i szykowania jak na święta i to głównie moimi rękami a do tego mam dziecko i paczki wrr 😠 😠 😠 😠 ja już chce do swojego domku i bede mić wszystko w d...
a tak mnie to wkurza bo tomuś musi mieć same frykasy i niedaj boże żeby jakiś okruszek był na dywanie bo on pedancik a najbardziej mnie wkurwiło jak mi powiedziała żebym poszła na góre małą usypiać bo ona chce poodkurzać no myślałam że się zapienie
i wogule jakoś ostatnio strasznie mi działa na układ nerwowy 🤢
no to wyżaliłam się ide zrobić miejsce w sklepie warszawiakom żeby mieli gdzie spać i to mnie też wkurza bo nie mogą się przespać u dziadków w sypialni bo im tam ciasno tylko że to niby ich pokój a ja musze sterte ciuchów przekładać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus tez krzyczy, ale to od samego rana, tak porostu do siebie, chyba ćwiczy głos i naszą wytrzymałosc na wysokie dzwięki hi hi, a jak są jakieś obce osoby czy których długo nie widział to sie popisuje he i to smiesznie wygląda. Teraz spi ale pewnei nieługo wstanie. Laaf, prace sama sobei znalazłam, staz tez , tylko,że w sprawie stazu mówili sami że pracodawca ma dac znac. A ona nic nie wie, bo wtej szkole pracuje kolezanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U lekarza okazło się, że prawdopodobnie Olcia miała jakąś infekcję żołądkową - stwierdzone na podstawie opisu tych wymiotów i kupki - dostała probiotyk. Poza tym mogło to spowodować zwiększenie tych zmian skórnych, no i pewnie ma na coś alergię. Na razie mam podawać ponownie Fenistil w kropelkach, przez tydzień smarować maścią - nazwa mi wyleciała, potem przez tydzień znowu sterydową - obie maście nakłądać w najbardziej zaognione miejsca, no i reszta ciałka i buzia ma być smarowana maścią witamionową. Za 2 tyg. mamy pojawić się.
Nie mogę dalej jej rozszerzać diety do póki skóra nie będzie czysta, więc ciąg dalszy tej ubogiej diety.

Zastanawiam się co jest nie halo, Ola już 2 dzień z rzędu nie chce zupki papki, którą zawsze lubiła tzn. wszystkie, które jej dawałam smakowały jej, a teraz strajk, za to z piersi pociągnęła. Potem dam jej herbatkę i na wieczór kaszkę z deserkiem zobaczymy czy będzie chciała.

Idę przygotować i przyprawić karkówkę i szynkę do pieczenia. Zajrzę wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciliśmy dopiero, wszystko ok, nie trzeba rehabilitować, bo mają zasadę że dzieci które wszystko robią za wcześnie, nie ruszają, bo same sobie wyrównują asymetrie w swoim czasie. No i nie mamy zakazu wstawania, tylko nie wolno pomagać, wstawiać w chodziki, prowadzać itp. 🤪
Doczytam Was później, pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann super ze Stasia nie trzeba rehabilitować.

Anulka moze Olcia ma dzis kiepski dzien, wczoraj Piotrus tez nie chciał jesc a dzisaij ciupal wszystko co mu dałam 🙂

Ja dzis narobiłam krokoitów z pieczarkami dla siebie i teściów, dobrze ze spał 1,5 h bo inaczej bym sie nie wyrobiła. Teraz musze ogarnac mieszkanie a potem czeka na mnie praca.

Widzę ze coraz wiecej osób zaczeło sadzac dzieci na nocniczek ja jakos nie spieszę się z tym. Myślę ze zacznę jak będzie mial z półtora roku i bedzie swiadom tego co robi i zacznie odczuwać potrzebę robienia kupki czy sikania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też mamy krzykacza 🙂 Najlepiej się krzyczy jak się wstanie na nogi 🙂 Dziś byliśmy u dziadków, nie widzieli Staśka 2 tygodnie i cały czas się słaniali ze śmiechu jak im wygarniał co ma na wątrobie 😁 😁 😁
A tak bardziej szczegółowo to lekarka powiedziała że jest drobna asymetria, ale sam ją sobie wyrówna jak zacznie raczkować. Kazała przyjść jakby w ciągu miesiąca nie zaczął, ale mówi że jest spokojna że nie przyjdziemy 😎 Powiedziała jeszcze że na tym etapie dziecko może stawać na palcach i żeby mu tych stóp nie korygować, wszystko sobie samo ureguluje. No i że cholera za wcześnie na to wszystko ale skoro sam wstaje to widać taka wola Nieba 😉

Acha, parch wraca, czyli to chyba nie nabiał 😠 Testujemy dalej: odstawiam pomidory i sałatę (jadłam je od samego początku ale teraz są bardziej sypane niż w sezonie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

cos dzisiaj slabiutko bylo...tylko 4 stronki 😜

Sylwia tak top jest z tesciami...kazdy ma swoj poglad na zycie dlatego tak naprawde rozne pokolenia nie piowinny razem mieszkac...

Dawid popiskuje i to takim glosikiem ze to niego mowie ze co ona tak jak dziewica 😁 😁 ale nie ma jakis dlugich jazd z krzykiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Farmazonio spi, pranie rozwiesilam, druga porcje salatki wciagnelam 😉 fuck poprasowac musze...
Laafiku Maxym jak dziewica to tak czasami tez, ale tak to gardlo zdziera... a dzis na skypie jak gadal z moja siora to wycwiczyl sobie blubi bluba blubi blub... rylysmy jak glupie 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, no to macie z tą alergią 😮 Mam nadzieję że szybko ustalicie na co to, żeby można było Oli wprowadzać pozostałe rzeczy.
Stasiek dziś coś śpi znowu niespokojnie, już się od 19:30 obudził 3 razy a w międzyczasie popłakuje przez sen. Może to te zęby, wczoraj myślałam, że może ma trudności w produkcji, ale sukces dziś był, a i tak śpi niespokojnie.
Ja też się już kładę, bo nocka może być niezbyt fajna. Dobrej nocy 🙂

A tak się jeszcze zastanawiam: może mu zrobić tydzień na cycu, to hurtem się ustali czy ten parch to od jego diety czy od mojej albo jeszcze czego innego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia śpi, mąż poszedł z kolegami na piwko, a ja sobie siedzę i piję Karmi.

Ja też mam krzykacza w domu, jeszcze przy tym cieszy się albo czasem mówi takim głosikiem na zasadzie tiu tiu tiu.

Ann, super, że Stasia nie trzeba rehabilitować.

Ogołnie widzę na brzuchaczu cisza dziewczyny pewnie oglądają I kto to mówi 3, a ja mam włączony na TVP1 Zakręcony piątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, może to i dobry sposób na tydzień tylko na piersi. Też myślałam o tym, ale chyba ze względu na karmienie jedną piersią odpuszczę sobie. Przy okazji mam pytanie czy może do robienia dla Stasia pulpecików mięsnych używałaś do sklejenia kaszki ryżowej lub kleiku kukurydzianego, bo chciałabym Oli zrobić takie pulpety,ugotować warzywka i niech spróbuje zjeść rączką.

Ja jednak z nocniczkiem poczekam tak do około roku, może im szybciej bobas przyzwyczaja się tym lepiej, ale niech Olcia zacznie w 100% stabilnie siedzieć to wtedy pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, do tych pulpecików używałam zwykłego ryżu rozgotowanego i rozmiksowanego na papkę.
Co do tego czy byłby głodny na samej piersi to nie wiem, muszę się jeszcze zastanowić i ew. poradzić pediatry, mamy być we środę na szczepieniu. Laaf, znam kilkoro dzieci które do roku były prawie na samej piersi (po prostu nie chciały jeść niczego innego) - są zdrowe i niczego im nie brakuje. Myślę że tydzień by Staśkowi nie zaszkodził, ale dłużej to już bym nie ryzykowała.

Stasiek dzisiaj u dziadków wszamał wielkiego ziemniaka podziabanego na nieduże kawałki (tak wielkości małego orzecha laskowego), pokraszonego masełkiem i podawanego po małym kawałku wprost do dzioba 🙂 Aż byłam w szoku że zjadł aż tyle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, nie może dziecko być nawet przez kilka dni na samej piersi? Może głupio zapytam - dlaczego?

Ann, to spróbuje skleić na ryżu, ale najpierw wypróbuje warzywka czy wogle będzie chciała w ten sposób jeść. A Olcia ma narazie szlaban na masełko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...