Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Ja mam w terminie miesiączki bóle krzyża ale na prawdę silne aż kilka dni obiadów nie gotowałam bo tak mnie bolało że wystać przy kuchni nie mogłam i jak napisałam to położnej to kazała wziąć nospe i poleżeć te 3-4 dni i przeszło, ale powiedziała mi żeby szczególnie w tych dniach bardziej na siebie uważać tak profilaktycznie...
a ja z kolei nie mam żadnych objawów w dni miesiączki, no może oprócz sporadycznych poboleewań w dole brzucha. W ogole przechodzę tą ciąże praktycznie bezobjawowo i gdyby nie to ciśnienie, z którym mam problem to mogłabym dalej pracować a tak to lipa. Zdrowie malucha najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue][/color]Napiszcie Dziewczyny jak tam wrażenia po wizytach i badaniach USG, gdy już będziecie je mieć za sobą 🙂 Ja czekam teraz na USG genetyczne w 21tygodniu, wypadnie w styczniu. A dziś rutynowa wizyta u mojego ginekologa i może zrobi normalne USG, to się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zaczynam mieć urojenia, że czuję ruchy 😁 wczoraj poczułam takie pojedyncze puknięcia w dole brzucha blisko spojenia łonowego jak leżałam na boku, dzisiaj rano jak miałam pełny pęcherz było takie specyficzne puknięcie też w dole, zaczynam świrować 😜 choć muszę przyznać, że to jest bardzo łudzące uczucie do tego co miałam kiedyś z córką, ale to był 15t4d. Teraz to raczej psychika płata mi figla 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
A ja zaczynam mieć urojenia, że czuję ruchy 😁 wczoraj poczułam takie pojedyncze puknięcia w dole brzucha blisko spojenia łonowego jak leżałam na boku, dzisiaj rano jak miałam pełny pęcherz było takie specyficzne puknięcie też w dole, zaczynam świrować 😜 choć muszę przyznać, że to jest bardzo łudzące uczucie do tego co miałam kiedyś z córką, ale to był 15t4d. Teraz to raczej psychika płata mi figla 😜
Blue ja także odczuwam takie "dziwne" rzeczy w brzuszku, ale że to moja pierwsza ciąża to nie wiem, czy to już czuję dzieciątko czy to jakieś odłosy żołodkowo-jelitowe ehhh Jak to poznać i odróżnić jedne od drugich....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja zaczynam mieć urojenia, że czuję ruchy 😁 wczoraj poczułam takie pojedyncze puknięcia w dole brzucha blisko spojenia łonowego jak leżałam na boku, dzisiaj rano jak miałam pełny pęcherz było takie specyficzne puknięcie też w dole, zaczynam świrować 😜 choć muszę przyznać, że to jest bardzo łudzące uczucie do tego co miałam kiedyś z córką, ale to był 15t4d. Teraz to raczej psychika płata mi figla 😜
Blue ja także odczuwam takie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"dziwne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rzeczy w brzuszku, ale że to moja pierwsza ciąża to nie wiem, czy to już czuję dzieciątko czy to jakieś odłosy żołodkowo-jelitowe ehhh Jak to poznać i odróżnić jedne od drugich....?


W pierwszej ciąży raczej nie ma możliwości by poczuć wcześnie ruchy np. w 12-13tyg. tak bynajmniej wszędzie o tym piszą i ja też nie czułam, to raczej jest związane z jelitami. Natomiast w tym 15tyg. to poczułam takie drgania dziwne, tak jelita na pewno nie pracują i to był tylko jeden raz, potem po ok. 2-3 dniach to się powtórzyło i potem pojawiało się codziennie coraz bardziej nasilone. W 17tyg. już normalnie widziałam te mini kopniaki (czułam takie puknięcia), w 18 mam nagranie jak pięknie kopała 😁 każda osoba czuje to inaczej jedne jako łaskotanie motyla, inne właśnie takie pukanie delikatnie, bąbelki? chociaż uczucie bąbelków często występuje przez jelita. Czytałam, że niektóre kobiety czuły ruchy przy drugiej ciąży w 13tyg. ale lekarze temu zaprzeczają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
A ja zaczynam mieć urojenia, że czuję ruchy 😁 wczoraj poczułam takie pojedyncze puknięcia w dole brzucha blisko spojenia łonowego jak leżałam na boku, dzisiaj rano jak miałam pełny pęcherz było takie specyficzne puknięcie też w dole, zaczynam świrować 😜 choć muszę przyznać, że to jest bardzo łudzące uczucie do tego co miałam kiedyś z córką, ale to był 15t4d. Teraz to raczej psychika płata mi figla 😜
Blue ja także odczuwam takie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"dziwne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rzeczy w brzuszku, ale że to moja pierwsza ciąża to nie wiem, czy to już czuję dzieciątko czy to jakieś odłosy żołodkowo-jelitowe ehhh Jak to poznać i odróżnić jedne od drugich....?


W pierwszej ciąży raczej nie ma możliwości by poczuć wcześnie ruchy np. w 12-13tyg. tak bynajmniej wszędzie o tym piszą i ja też nie czułam, to raczej jest związane z jelitami. Natomiast w tym 15tyg. to poczułam takie drgania dziwne, tak jelita na pewno nie pracują i to był tylko jeden raz, potem po ok. 2-3 dniach to się powtórzyło i potem pojawiało się codziennie coraz bardziej nasilone. W 17tyg. już normalnie widziałam te mini kopniaki (czułam takie puknięcia), w 18 mam nagranie jak pięknie kopała 😁 każda osoba czuje to inaczej jedne jako łaskotanie motyla, inne właśnie takie pukanie delikatnie, bąbelki? chociaż uczucie bąbelków często występuje przez jelita. Czytałam, że niektóre kobiety czuły ruchy przy drugiej ciąży w 13tyg. ale lekarze temu zaprzeczają 🙂
aha to jeszcze mi pozostaje troszkę poczekać na te cudowne wrażenia 🙂Mam nadzieję, że z czasem zacznę je rozpoznawać prawidłowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Ja właściwie też nie mogę się doczekać ruchów maluszka.z pierwszej ciąży bardzo miło je wspominam(choć zdarzyły się kilka razy takie dość mocne)Tyle tylko,że z Filipkiem bardzo późno zaczęłam cokolwiek odczuwać.Pamiętam,że na forum już chyba wszystkie dziewczyny czuły a ja nic i to mnie martwiło.Spowodowane było to tym,że miałam bardzo dużo wód płodowych i tym samym maluszek nie miał siły przebicia.Brzusio był dzięki temu też dość okazały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny jak sie mowi szefowi,ze jest sie w ciazy to on musi przedluzyc umowe do dnia porodu prawda? czy jest prawo do macierzynskiego?

Bedziesz miała prawo do macierzyńskiego ale nie od pracodawcy tylko ZUS


Acha... hmm to ciekawe :] ale taki sam czy jak to będzie wyglądało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
hej
Ja właściwie też nie mogę się doczekać ruchów maluszka.z pierwszej ciąży bardzo miło je wspominam(choć zdarzyły się kilka razy takie dość mocne)Tyle tylko,że z Filipkiem bardzo późno zaczęłam cokolwiek odczuwać.Pamiętam,że na forum już chyba wszystkie dziewczyny czuły a ja nic i to mnie martwiło.Spowodowane było to tym,że miałam bardzo dużo wód płodowych i tym samym maluszek nie miał siły przebicia.Brzusio był dzięki temu też dość okazały.


Ja miałam pod koniec ciąży trochę za dużo wód płodowych, ale i tak brzuch nie był jakiś wielki. Teraz to co innego za dnia wyglądam na 20tydź. to co będzie później 😁 jutro dopiero będę mieć wizytę, bo badania robiłam w pon. a po wyniki kazali przyjść w czw. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Dziewczyny jak sie mowi szefowi,ze jest sie w ciazy to on musi przedluzyc umowe do dnia porodu prawda? czy jest prawo do macierzynskiego?


tu jest odpowiedz na Twoje pytanie:
Umowa na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu. Nie dotyczy to umowy na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Szczególna ochrona trwałości pracy kobiet przejawia się więc w wydłużeniu stosunku pracy do dnia porodu ciężarnej pracownicy w tych wszystkich sytuacjach, gdy strony stosunku pracy łączy umowa o pracę zawarta:
•na czas określony,
•na czas wykonania określonej pracy oraz
•obejmująca okres próbny przekraczający jeden miesiąc, o ile tylko umowy uległyby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli jesli konczy Ci sie teraz umowa a szef nie wydluzy Ci na kolejny okres ( np na rok czy dwa), to umowa, ktora masz obecnie zostaje automatycznie przedluzona do dnia porodu. L4 masz normalnie platne 100% wynagrodzenia- po okresie 30 dniu ZUS je zaczyna wyplacac a nie pracodawca a co do urlopu maciezynskiego to juz nie przysluguje. Tylko zasiłek macierzyński, jest wypłacany przez ZUS w wysokości 100% podstawy wymiaru i przez okres urlopu macierzyńskiego (czyli np. 20 tyg. podstaw.+ewentualnie dodatkowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=blue][/color]Hej, a czy Wam dziewczyny lekarz wykonuje USG na każdym badaniu? Pytam, bo ja mam wizyty co dwa tygodnie i nie na kazdej je robi. Np. wczoraj miałam tylko badanie ginekologiczne i rozmowę jak się czuję itp. oraz pomiar ciśnienia, ważenie i sprawdzenie czy serduszko Malucha bije oraz lekarz dał mi wyniki na HIV bo tylko tego mi brakowało. Pewnie USG będzie robił co miesiąc, tak sądzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka...mnie znowu pobiera 😞 już sobie obiecywałam że nie będę się martwić a im bliżej wizyty tym większy stres, a tak dobrze sobie radziłam..może macie jakieś sposoby na te zamartwianie...tłumacze sobie i obiecuje zawsze że już po tej wizycie nie będę się martwić a przychodzi czas następnej i znowu to samo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hejka...mnie znowu pobiera 😞 już sobie obiecywałam że nie będę się martwić a im bliżej wizyty tym większy stres, a tak dobrze sobie radziłam..może macie jakieś sposoby na te zamartwianie...tłumacze sobie i obiecuje zawsze że już po tej wizycie nie będę się martwić a przychodzi czas następnej i znowu to samo....
Też tak miałam, ale od jakiegoś czasu udaje mi się opanować nerwy i jestem spokojniejsza. To przychodzi z czasem, jak się widzi, że z dzidzią wszystko OK to potem już jest mniej stresu. Przynajmniej ja to obserwuję u siebie. Najbardziej się bałam na samym początku , gdy się dowiedziałam o ciąży. Niepotrzebnie też się naczytałam różych strasznych rzeczy w internecie. A po co się tak nastawiać. Trzeba cieszyć się tym cudownym stanem 🙂 Głowa do góry, uśmiech na twarzy i pozytywne nastawienie a dzidzia będzie zdrowa i spokojna w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...