Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
cimyszko ja matruele biorę od pierwszej wizyty u gina.Kwas foliowy brałam od prawie 10 lat,a w tym są różne witaminy wspomagające rozwój maluszka i bodajże większa dawka kwasu foliowego.Na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.W pierwszej ciąży miałam feminatal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,
dawno nic nie pisałam bo niestety ciągle coś mi dolega. 😞
Przy okazji badań okazało się, że mam infekcję dróg moczowych, niestety musiałam brać antybiotyk, potem przyplątał katar a teraz czuję, że bolą mnie też zatoki, ale z nimi walczę już domowymi sposobami.
Dziś miałam USG, na szczęście wszystko ok. widziałam rączki i nóżki.
Za trzy tyg. mam mieć tzw.USG genetyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cimyszka napisał(a):
ale tu dziś cisza, ja idę w piątek na usg będzie 10 tyg i 3 dni mam nadzieje że na genetyczne to nie za wcześnie.Pani doktor mówiła ze między 12 listopada a 6 grudnia, ale wizyta 19tego listopada więc idę teraz 😜

Jak byłam w 10tyg. to lekarka powiedziała, że nie zrobi usg gen. bo maluch jest za mały, miał 3,5cm a takie badanie robi się powyżej 4cm. Natomiast w pierwszej ciąży byłam w 12t6d.
Tutaj o tym macie więcej napisane: http://www.gynae.pl/index.php?id=usg_genetyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć dziewczynki tu wstawiłam zdjecia wózka oryginalny ABC Design klupiony w 2009 była to najnowsza kolekcja mało używany stan dobry cena rynkowa 3 lata temu byla ok 1,5 do 2 tys, teraz sprzedaje go za 500zł szybko i łatwo sie składa.tu mozecie o nim poczytac http://fotelikiwozki.blox.pl/2008/12/Wozki-CONDOR-firmy-ABC-DESIGN.html a tu moje foty http://tinypic.com/view.php?pic=23m9ee&s=6 http://tinypic.com/view.php?pic=v6i3qg&s=6 http://tinypic.com/view.php?pic=34yo1n6&s=6 http://tinypic.com/view.php?pic=sc5rox&s=6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
To genetyczne badanie ma każdy , nawet na NFZ?Czy tylko prywatnie?To genetyczne, to co innego niż prenatalne nie?


W pierwszej ciąży jak chodziłam na nfz to lekarka skierowała mnie prywatnie na to usg do innego lekarza w tej samej przychodni, oczywiście zrobiłam tak jak kazała i później już stale do niego chodziłam, bo miał niskie ceny, nowoczesny sprzęt i podgląd 3d/4d 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
To nie wiedziałam, że genetyczne, to to samo co prenatalne i nie wiedziałam, że kierują na to z NFZ, ale to chyba jak coś się dzieje? Ja mam 26 lat, to niby nie jest na NFZ prenatalne badanie.

Ja miałam wtedy 23l i dostałam tylko prywatnie, nie wiem na jakiej zasadzie dają na nfz. Teraz mam 25 i na razie chodzę prywatnie, na kolejnej wizycie mam mieć założoną kartę ciąży to wtedy mogę spokojnie się zapisać na nfz hehe 😁 bo tak głupio chodzić prywatnie i później na nfz i nadal nie mieć karty. W Gdańsku takie badania kosztują 200zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zjadłam kiełbaskę na kolacyjkę gotowaną, bo miałam ochotę, ale teraz ona mi się odbija i jest mi mega nie dobrze :/ właśnie robię kilka pasemek na włosach, bo już nie mogłam wytrzymać :/
W grudniu przed świętami pofarbuję całe włosy, ale już mam takie rzadziutkie, że masakra...
A jak u Was wygląda sytuacja z włosami -na głowie- hehehe 😁

A co myślicie o wyjeździe na święta za granicę ok 10-14h jazdy busem nocą z siedzeniami rozkładanymi na szczęście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
długo nic nie pisałam bo zbytnio nie miałam czasu. W końcu byłam u lekarza. Z moja kruszyną wszystko jest już dobrze. 🙂 Zagrożenie poronienia mięło 🙃 Moja kruszyna ma już prawie 4 cm. Kształtują się już rączki i nóżki. Nie zapomniane uczucie jak się widzi pierwszy raz swoją kruszynę na USG.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki..jak tam dziś samopoczucie??
Jeśli chodzi o te badania prenatalne czy genetyczne..zwał jak zwał...to u nas w Płocku mam zapłacić za nie 300 zł i zrobić badanie w 12 tygodniu ciąży, żeby dziecko miało odpowiednie wymiary, czyli 6 grudnia, refundacja NFZ przysługuje kobietom które ukończyły 35 rok życia lub urodziły dziecko z jakąś wadą genetyczną...ja na razie zdecydowałam się na samo badanie usg 3d.....bo jak wyjdzie ok to nie ma sensu robić dalszej diagnostyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja jestem w Holandii, tydzien temu bylam w PL i jak wracałam tu to nie było tak tragicznie- tylko czesto sie zaczymywalismy na siusiu 🙂 ja siedzialam z przodu wiec mialam troche miejsca zeby sie powiercic 🙂 jak dobrze sie czujesz to mysle ze mozesz smialo jechac 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 tez tak uważam, że zrobię sobie to 3 albo 4d i będę myśleć dalej, na tym powinno wyjść, jakby było coś nie tak 🙂

Kasiulka1989 ja właśnie na święta mam jechać do Belgii do narzeczonego a później z nim do Holandii na kilka dni, bo on tam pracuje i 8-go bym wracała z nim autem, to już będzie pewnie zupełnie inaczej... tylko szkoda, że nagrzewnica w aucie się popsuła 😞

Kocy trzeba będzie dużo zabrać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do badań gentycznych usg ja dostałam skierowanie od lekarza na nfz, mam zapisane na 29 listopada i na skierowaniu jest napisane, że ma być uwzględnione przezierność karkowa, kość nosowa, czaszka (kształt), sierp mózgu, sploty naczyniówkowe komór bocznych (obraz motyla),
ściany powłok jamy brzusznej uwzględniając fizjologiczną przepuklinę pępkową do 12 tygodnia ciąży, żołądek, serce płodu - lokalizacja i czynność serca, pęcherz moczowy, kręgosłup, kończyny górne i dolne oraz ocena jakościowa i dojrzałościowa kosmówki.
Aha i to jest badanie 3 d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co?Jeszcze się Was o coś zapytam, mam umowę do grudnia 2012 i z tego co wiem, to chcą mi ją przedłużyć,. Wy byście powiedziały już teraz?Czy lepiej pracować do tego grudnia i w styczniu wejść na nową umowę i za jakiś czas albo się przyznać, albo sami w końcu zauważą... praca lekka, tyle, że 8h przy kompie :/

MAM MĘTLIK W GŁOWIE... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 jak masz fajnego i lojalnego szefa lub szefowa to powiedz a jak jakiegos niemiłego to lepiej sie wstrzymaj 😉 ja mma naszczescie umowe do pazdziernika 2013r i nie boje sie 😉



A powiedzcie mi kochane czy moze ktoras z Was rodzila w Holandii?? Bo ja jestem w Nl ale chce rodzic w PL - i do grudnia musze podjac decyzje(raczej wybiore PL) duzo osob mi radzi w NL ale kurcze nie znam tak dobrze jezyka i jakos nie czula bym sie tu chyba dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...