Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny ! 🙂 Jestem w 10 tygodniu ciąży i jestem bardzo szczęśliwa .
Całkiem niedawno poroniłam gdyż było to we wrześniu . Wtedy stało się to w 8 tygodniu w powodu obumarcia ciąży i braku akcji serca . Los szybko dał nam drugą szansę . Teraz dzieciątku bije serduszko , i rozwija się prawidłowo . Postanowiłam podzielić się z Wami moim szczęściem ! 🙂 Gratuluje wszystkim przyszłym mamusią ! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
Louisedg napisał(a):
gizelda napisał(a):
Dagii napisał(a):
Gizelda to piękną masz betę 🙂
Ja wizytę mam 8 i mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze.
Bo dużo nerwów już mi fasolina zjadła...

no ja na razie się nie stresuję bo nie mam czym ( no może samą wizytą bo dawno doktorka widziałam 😁 )
ogólnie martwie sie tylko że może być jakieś chore itp itd i boje sie ewentualnego leżenia w szpitalu , chyba bym tego nie przeżyła, strasznie dołujące sa dla mnie takie przeżycia , no i teraz jeszcze małe dziecko w domu ehhh
no ale co ma być to bedzie
teraz jakoś inaczej do tego podchodzę , w sumie to nawet zapominam często że w ciąży jestem 🙃
będzie dobrze dziewczyny trzymam kciuki 😉


Tyyyyy tu???? no padnem 🤪

nie padaj nie padaj tylko bierz się do roboty !!!!!!!!!

Budda Cie opuścił chyba, ja tu nie wracam !!!!!!!!!! na pewno świadomie póki co

Ale lukam sobie niedługo kolejne wrześniówki się pojawią ja już w Sylwka wiedziałam że mam fasolke.

Jak sie czujesz????


Gratulacje dla wszystkich lipcowych brzuszków!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Gratulacje nowym mamusiom 🙂
Marietta trzymam kciuki, żeby były dwa bijące serduszka !!!!
Na pewno będzie dobrze, jak już będziesz po wizycie to nam tutaj pisz szybko co i jak 🙂

Z dnia na dzień nas przybywa więc pewnie za niedługo będzie tutaj co czytać 🤪

My sobie chorujemy 😞
Trzyma nas mocno nadal.
Kacper się męczy z kaszlem i katarem
ja mam straszny katar i tez nie umiem się go pozbyć
a możliwości w ciąży są ograniczone 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Jestem aktualnie w 14 tygodniu. Brzuszek od tygodnia czuje że zaczyna rosnąć z zastraszającym tempie. Chociaż ciążowe spodnie nosze juz od 8 tygodnia (nic mnie nie ugniata w pasie :P )
Termin mam na 4 lipca. Kolejną wizyte mam 18 stycznia, mam nadzieje, że bedzie usg bo nie moge sie doczekać tego wspaniałego widoku 🙂 No i czekam na to czy to chłopczyk czy dziewczynka (intuicja podpowiada dziewczynke) ale zobaczymy 🙂
Powoli zaczynam wracać na swoje obroty, mniej śpie ! SUKCES!!!
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwona335 napisał(a):
Witam
Jestem aktualnie w 14 tygodniu. Brzuszek od tygodnia czuje że zaczyna rosnąć z zastraszającym tempie. Chociaż ciążowe spodnie nosze juz od 8 tygodnia (nic mnie nie ugniata w pasie :P )
Termin mam na 4 lipca. Kolejną wizyte mam 18 stycznia, mam nadzieje, że bedzie usg bo nie moge sie doczekać tego wspaniałego widoku 🙂 No i czekam na to czy to chłopczyk czy dziewczynka (intuicja podpowiada dziewczynke) ale zobaczymy 🙂
Powoli zaczynam wracać na swoje obroty, mniej śpie ! SUKCES!!!
Pozdrawiam 🙂


Witaj 🙂 Ja tez mam USG 18 stycznia, wtedy tez dowiem sie kto tam w srodku cicho siedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak apropo, mam do Was pytanie
Czy zrezygnowałyscie z pracy zawodowej, czy nadal jesteście aktywne w tej kwestii.
Coraz częściej słysze, ze mam sobie dac juz spokój z pracą i iść na zwolnienie lekarskie, jednak ja mam dylemat i to dosyć spory.
Jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwona - ja musiałam zrezygnować, mój ginekolog kazał mi iść na L4 ze względu na bóle brzucha i problemy w pierwszej ciąży. Dobro maluszka najważniejsze.

Ale ja osobiście uważam, że jak tylko się dobrze czujesz to pracuj ile chcesz 🙂
To wszystko zależy od Twojego samopoczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, dziewczyny 🙂
Co prawda lekarz wyznaczył mi termin na 1-go sierpnia, ale różnie z tym bywa więc jestem tutaj 😉
To moja pierwsza ciąża i w tym temacie jestem zielona i pełna obaw. Cieszę się bardzo a zarazem boję bo nie wiem jak to będzie.
Do tej pory ciążę znoszę bardzo dobrze, nie wiem co to mdłości, wymioty itp 🙂 Jedyny minus to taki że dostałam na coś uczulenie i od ponad tygodnia mi ono nie zeszło. Narazie lekarz kazał mi pić tylko wapno, zero maści. Pocieszam się tym że podobno uczulenia nie mają wpływu na płód. Ale zawsze jest jakaś obawa, lęk. Czy też borykałyście się z uczuleniami???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ! Ja dziś mam straszny dzień - mdłości , wymioty itp . Niecierpliwie czekam na 15.01. Właśnie tego dnia mam kolejne usg . po poprzedniej , nieudanej ciąży jestem bardzo przewrażliwiona . Orientujecie się kiedy mniej więcej można poznać płeć maleństwa ? Nie mogę się doczekać dnia , w którym moje słońce pojawi się na świecie 🙂


pozdrawiam ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ! Ja dziś mam straszny dzień - mdłości , wymioty itp . Niecierpliwie czekam na 15.01. Właśnie tego dnia mam kolejne usg . po poprzedniej , nieudanej ciąży jestem bardzo przewrażliwiona . Orientujecie się kiedy mniej więcej można poznać płeć maleństwa ? Nie mogę się doczekać dnia , w którym moje słońce pojawi się na świecie 🙂


pozdrawiam ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola może spróbuj na mdłości pić wodę z cytryną mi pomagała bardzo,
a płeć dziecka można poznać od ok 16-20 tygodnia ciąży,
niektórym lekarzom udaje się wcześniej odgadnąć niektórym później,
zależy to też od ułożenia dziecka, czasami do końca nie wiadomo co będzie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję kobietom które mają mdłości, ja nawet nie wiem co to znaczy. Znajoma piła wodę z imbirem, podobno tylko to jej pomagało.
Też chciałabym znać już płeć dziecka.
jak czujecie? Chłopiec czy dziewczynka??? Mi przez głowę przewijają się damskie imiona ale jak myślę o dzidzi która jest we mnie to tak jakby o chłopcu. No i ta ochota na kwaśne i słone, mimo że przed ciążą lubiłam słodkie a teraz ze "słodkości" to tylko gorzka czekolada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje za rady . jeszcze jedno pytanie , czy pobolewaja was jajniki ? bo ja mam momenty ,przez ktore w mojej głowie pojawia sie strach o malentwo ...?

jeśli chodiz o płeć to wszyscy mówią : będziesz miała dziewcynke , a ja poprostu nie mam pojęcia . Raz wydaje mi się że będzie to mała królewna a raz że jednak książe :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie pobolewały jajniki i całe podbrzusze od 2-go do 8-9go tygodnia. Czułam cały czas takie kucie, ciągnięcie, tak jakbym miała dostać za chwilę okres. Czasami nawet mocno potrafiło zakuć ale przeżyłam bez nospy. Teraz już jest ok. Raz na parę dni coś zakuje ale to tylko krótkotrwałe jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uspokoiłaś mnie troche . ja po poprzednim poronieniu gdy zbliża się dzień w którym zwykle miałam miesiączke panikuje ( poprzednim razem własnie w dzien spodziewanej miesiaczki poronilam ) . dziś też mnie tak jakby kuje w jajniku . Naczytałam się że tak bywa ale jednak lepiej jak któraś z mam wyrazi swoja opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też bardzo się bałam, że coś nie tak jest. Tym bardziej że żadna z moich znajomych, ciotek, czy mama nie miały takich objawów. Uspokoiła mnie trochę moja ginekolog. Jeżeli nie ma krwawienia nawet delikatnego to jest ok. A przynajmniej tak jest na początku ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...