Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Ja nie mogę powiedzieć że moja ciąza przebiega bezobjawowo :P Wrecz przeciwnie . nudnosci , wymioty , sennosc, humorki.
Jak myslicie kiedy powinnyśmy zacząć czuć ruszy naszych maleństw ?

nie wiem
ja myślę 16-18 tydzień a pierworódki może później koło 20 tc
z młodą poczułam pod koniec 18 ale nie miałam pewności że to TO koło 20 się przekonałam że to jednak TO 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Ahaaa 🙂 Nie mogę się juz doczekać 🙂

ja wręcz przeciwnie
oczywiście cieszyłam sie jak się ruszała bo to oznaczało że wszystko OK ale mnie to bolało i nie było dla mnie przyjemnie
dziewczyny z kwetniówek wiedzą ile ja sie "onarzekałam " 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
ola1208 napisał(a):
Ahaaa 🙂 Nie mogę się juz doczekać 🙂

ja wręcz przeciwnie
oczywiście cieszyłam sie jak się ruszała bo to oznaczało że wszystko OK ale mnie to bolało i nie było dla mnie przyjemnie
dziewczyny z kwetniówek wiedzą ile ja sie "onarzekałam " 😉


Nie strasz dziewczyn 🤪 😉
Aczkolwiek sama przyznaję gdzieś od połowy 8 miesiąca to nic przyjemnego 😞
Mi jeszcze dodatkowo macica się stawiała - ból nie do zniesienia 😞
Miałam tak skopaną śledzionę, że jeszcze 3 miesiące po porodzie mnie bolała 😞

Ale początki są mea przyjemne 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no czesc dziewczyny ..dawno mnie nie bylo ale bylam w szpitalu 😞 niestety moje wymioty to codziennosc czasem placze z bezsilnosci w sylwestra mialam wizyte i niestety zle sie skonczyla .. 😞 pozostala mi juz jedna dzidzia u drugiej nie bije serduszko... do tego dostalam opryszczke ciazowa ale na szczescie na ustach ..to wirus ktory nie wrozy nic dobrego w ciazy zwlaszcza ..dlatego bede miala badania w szpitalu 22 stycznia ..aby sprawdzic czy druga fasolka nie ulegla (zniszczeniu) ..czy jest zdrowa ..bede miec badanie pappa,badanie genetyczne,prenatalne.. strasznie sie boje .. mam nadzieje ze po tulu porazkach ciazowych co mnie spotkalo chociaz to jedno dzieciatko doniose.. najgorsze wymioty a pracuje nadal..wiekszosc spedzam na zapleczu przy ubikacji 😞 niestety ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie teraz czytalam zaleglosci.. ze stron tyle mamusiek rozchorowanych ..
-w ciayz mozna na temperature brac apap,jesli chodzi o zatoki to kora debu,amol lub wik do parzacej wody recznik na glowe,jesli np mamuske zlapalo jakies zapalenie przez oslabienei organizmu tam na dole tez kora debu do zaparzenia lub mocno namydlona woda szarym mydlem jelenia i 3 razy dziennie roic nasiadowki, Na kaszelek ja dostalam syrop homopatyczny kobiety w ciazy moga je stosowac ..i sa smaczne 🙂i bezpieczne jesli bylam powaznie chora lekarka zapisywala mi tez takie kuleczki w ampułkach ...slodkie kuleczki ktore tez pomagaly a w ciazy mozna je brac 🙂 na podrazniony nosek od smarkania masc majerankowa do smarowania pod nosek wszytko to co pisze jest bezpieczne w ciayz i tanie groszowe sprawy..dobrze tez jes wypic herbatke z sokiem malinowym no i cebula.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta bardzo mi przykro
wiem że to marne pocieszenie ale dosyć często tak sie dzieje z ciążami bliźniaczymi - niestety 😞
widocznie nie dane WAM było cieszyć się dwoma maleństwami
teraz to drugie jest najważniejsze
bądź dzielna i nie martw się na zapas
i daj znać jak już będziesz po badaniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta bardzo mi przykro 😞 mniej wiecej wiem co czujesz .. Trzymam kciuki żeby z drugim bobaskiem było wszystko dobrze .Nie zamartwiaj się i dbaj o siebie ! Jeśli chodzi o moje przeziębienie ktore w aptece nazwała Pani choroba i kazała isc do lekarza pierwszego kontaktu a w rzeczywistosci okazało sie ze syrop z cebuli pomaga i zostało mi juz tylko niewielkie kasłanie i kichanie . Jeszcze dziś zastosuje swoją kuracje cebulową u myśle że jutro już będzie dobrze. Już niebawem mam usg bo to juz tylko 5 dni . Nie mogę się doczekać ! Mam nadzieje że jest wszystko dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieje ze dostaniesz syrop homeopatyczny 🙂 jest naprawde pyszny i bezpieczny nie ma żadnej chemia 🙂 a kaszelek jak znalazl 🙂no i mi w ciąży pomógł 🙂
a wiadomo ze kaszel nie jest bezpieczny w ciąży .. bo obciąża macice przy kaszlu ..co u mnie w 5 miesiącu spowodowało skurcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mówiłam ale Pani w aptece jak usłyszała jak kaszle powiedziała że woli nie dawać nic poza tym syropem Prenalen(typowo dla kobiet w ciazy ) powiedziała żebym jutro poszła do lekarza bo nie wyglada jej to na przeziebienie i że fakt że dziś nie przyjeli jest godny pogardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...