Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Natalia: ja nie zakładałam, więc nie wiem, ale coraz bardziej chcę jej obciąć paznokietki, bo czasem mocno siebie lub mnie drapsnie; położne radziły, aby do 3 tyg nie ruszać, nie wiem, czy wytrzymam 😉 a Wy dziewczyny, ciachałyście już paznokietki?
Monika: dobrze, że w miarę dobrze Adaś przeszedł szczepienia, a bierzecie osobno, czy te pakiety po 5 lub 6??

Dziewczyny ze starszakami: wypowiedzcie się na temat szczepień, co uważacie za lepsze: pakiety skorelowane, czy osobno?? zbieram info i się zastanawiam z mężem, co lepsze,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
naste23 napisał(a):
hej dziewczyny ! 😉 jak dlugo powinno sie nakladac rekawiczki na łapki ?

W takie upały zakładasz łapki niedrapki? Generalnie w ogóle nie powinno się zakładać łapek niedrapek dziecku, dlatego, że rączki są od samego początku bardzo wrażlwe na bodźce, ma poznawać świat. Łapki mu to ograniczają. Jak paznokcie są za długie to po prostu je można obciąć. Czytałam kiedyś, że jak się za szybko obetnie paznokcie to jakoś potem dziwnie rosną, ale to mit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wpadłam w między czasie
mam hmmmm takie bardzo intymne pytanie ☺️
Kobietki zastanawiałyście się nad formą zabezpieczania się ?
Czy już może rozmawiałyście ze swoimi partnerami (bo wiadomo ze teraz łatwo o wpadkę )
Justyna wiem ze ja mam pneumo za free , ale mam koleżankę w mojej przychodni i jej się po prostu zapytam o cene 😉 (jak wróci z urlopu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola - Lenka jest cudowna 🙂

Ja już paznokcie obcinałam 🙂

A co do szczepionek to Kacpra szczepiłam 5w1 i na rota a teraz nie wiem czy nie wezmiemy 6w1 rota i pneumo. Zobaczę co powie nasz pediatra.

A u nas cudowny dzień 🙂
Ze spacerami i odwiedzinami 😉
Fajnie tak 🙂

Teraz czeka nas kąpiel i mam nadzieje w miarę wolny wieczór bo od 5 jestem na nogach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
naste23 napisał(a):
hej dziewczyny ! 😉 jak dlugo powinno sie nakladac rekawiczki na łapki ?

W takie upały zakładasz łapki niedrapki? Generalnie w ogóle nie powinno się zakładać łapek niedrapek dziecku, dlatego, że rączki są od samego początku bardzo wrażlwe na bodźce, ma poznawać świat. Łapki mu to ograniczają. Jak paznokcie są za długie to po prostu je można obciąć. Czytałam kiedyś, że jak się za szybko obetnie paznokcie to jakoś potem dziwnie rosną, ale to mit.

mieszkam nad morzem tu nie jest tak goraco wiec nakladam ale chce powoli z tego zrezygnowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamuśki,

znowu mi żadna nie odpowiedziala na pytanie czy mężowie chętnie jedzą dania, które Wy jecie (mamy karmiące) 🙂
Dyskryminacja kobiet w dwupaku! :P

Karola- Lenka śliczna mała kobietka! cudowna!

Widzę, że wszystkie macie nianie/czujniki oddechu.
My nie mielismy i tym razem tez nie kupilismy, bo w sumie mamy łóżeczko obok nas więc chyba nie ma potrzeby.

Rudi i Martyna się nie odezwały.
Ciekawa jestem co u nich.

POZDRAWIAM




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szczepien ja jestem bardzo sceptyczna a wręcz przeciwna niektorym.

Dzieki swojemu uporowi odroczylam szczepienie swinka odra rozyczka na 2 lata - bo chcieli mi dziecko zaszzepic za wczesnie zeby im sie statystyki dla sanepidu zgadzaly, a potem jeszcze okzalo sie ze ta szczepionka jest hodowana na bialku jaja kurzego na ktore wtedy Ksawery mial 3 klase uczuleniowa i nikt mnie o to nawet nie spytal.
(ta szczepionka w wersji 1 MMR1 spowodowala mnostwo powiklan w obrebie mózgu między innymi - zapalenie opon i inne).
Czytalalam tez wiele artykułów o tym jak firmy farmaceutyczne lobbują swoje szczepionki i jak wiele jest zatajanych danych (np. ze w niektorych jest rtec i rodzicom sie o tym nie mowi). Trzeba strasznie uwazac i decydowac sie na sprawdzone firmy rekomendowane przez zaufanych lekarzy.
Oto jeden z artykułów:
http://www.monitor-polski.pl/alarm-w-ue-odnosnie-szczepien-novartis-zlapany-na-goracym-uczynku/
Co do rotawirusów - mnie ordynator oddzialu dzieciecego powiedzial kiedys ze rotawirus to jeden z tysiaca wirusów wywolujacych biegunki u dzieci i wydawanie 600 pln zeby szczepic przeciw jednemu jest srednio udana inwestycja. Mowil tez ze na iles tam miesiecy moze 1-2 dzieci pojawia sie akurat z rota na oddziale.
Pneumo maja jeszcze gorsze opinie.

Ja jeszcze nie wiem co zrobie...boje sie tych szczepionek wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeso
tyle piszecie i tak różnorodnie że nie wiem co napisać
o szczepionkach mam swoje zdanie i sczepię tylko na to co musze i bedzie to 5w1
z tym zniekształceniem paznokci to chyba prawda , ja obciełam Misiowi dziś ale tak dosłownie 1/5 milimetra właśnie żeby nie zniekształcić
Jagoda j anie odpowiadam na pytanie jeśli mnie nie dotyczy , ale odpowiem mojego M. nie ma już , więc nie gotuję ale za jakieś 2 tyg jadę do niego i nie zamierzam nic specjalnego gotować , ale napiszę inaczej, nie zamierzam nic gotować dla siebie a nie dla niego ponieważ tak jak pisałam od początku jem wszystko nawet leczo, gołąbki czy bigos więc dla mnie to nie problem
niedrapek nie zakładałam jakoś sienie złożyło 😮
a Monia o środkach też się nie wypowiem bo to też mnie nie dotyczy , znam jeden najskuteczniejszy po prostu wstrzemięźliwość !!!!!!!!!!!!!!!! 😜
a poważnie ja seks uprawiam raz dwa w mcu i to w taki sposób i w taki dzień cyklu że nic nie może się zdarzyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda - wlasnie zastanawialam sie czy dodac na marginesie ze od Ciebie odpowiedzi wiem, ze nie musze dostawac, bo pisalas ze jesz wszystko 😉 Ja taki hardcorowiec nie jestem tym bardziej przy potencjalnym alergiku niestety 🙂

A co do zabezpieczenia - no my tym razem albo wstrzemiezliwosc z poowodu kompletnego braku czasu i malego mieszkania 😁 albo chyba spirala - w kazdym razie coś, co da gwarancję bliską 100% a nie bedzie ryzyka peknięcia czy skomplikowanego zakładania czegos za kazdym razem 🙂
Ale podpinam się pod pytanie bo chętnie poslucham - oczywiscie tych, co juz nie planują dzieci 🙂
Bo nam po pierwszym dziecku jeszcze tak bardzo nie zalezało na unikaniu ciazy. Stwierdzilismy ze bedziemy sie zabezpieczac, ale jak bedzie wczesniej niz planujemy drugi dzieciaczek to luz. Tym razem luzu nie ma, miejsca w domu nie ma wiec poki co trzecie bedzie za pare lat 😉 Trzeba sie zabezpieczac powazniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda rozumiem
ale ja po prostu przy wadze odrobinę ponad 50 kg i wzroście 180 cm nie mogę być na ścisłej diecie dla karmiącej bo niestety muszę myśleć też o sobie bo nie chcę wyglądać jak wrak człowieka
karmić nigdy nie chciałam ale o dziwo mam teraz chęci ale tak jak pisałam pod warunkiem że brzuszek Misia zaakceptuje wszystko , pod warunkiem że moja waga nie spadnie poniżej 50 kg i do czasu pojawienia się miesiączki mogę i chcę go karmić
na razie odpukać nie ma żadnych problemów , tylko tak jak pisałam moje dziecię ma prawie dwa tyg ale od tygodnia dopiero coś ssie i to coraz więcej
na razie nic mu nie dolega , ani razu nie płakał w domu ,kupki ładne częste i jeszcze jakieś "kleksy" w każdej pielusze, czasem jakiś "niegroźny" bączek się pojawi ale nie widzę żeby sprawiało mu to większą trudność
w sumie ciągle dużo śpi , ale ma też w końcu jakieś swoje okresy aktywności ale wtedy nasłuchuje ,rozgląda sie i pięknie sobie leży - ale LENA też taka była więc mnie to nie martwi
no nie wiem zobaczymy


ale zaczynają sie jakieś inne "problemy " , mojemu nie przeszkadza kupa w pieluszce , a ja nie zawsze jestem zorientowana że ONA tam jest i niestety już ma odparzenia na dupce , więc jutro pewnie mąka ziemniaczana pójdzie w ruch skoro sprawdzony linomag się nie sprawdza
a i gubi wierzchnią warstwę naskórka czyli linieje ale to chyba normalne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór
Lenka wcina kolację nr 2, wiec mam czas poczytać Was i odp. Zresztą to moja rozrywka podczas karmienia-net w komórce, tym bardziej, że tydzień temu dostalam nowy tel od Męża 🙂 wolniej idzie pisanie niż na laptopie, ale nie można mieć wszystkiego 🙂
Jagoda my z mężem jemy to samo, bo to on gotuje, głównie piecze kurczaka, albo rybę, były tez pierogi z Biedronki i spaghetti, ale bez czosnku i bez gotowych sosow. Śniadania też mąż robi, jemy podobnie.
Matylda ale Ci dobrze z jedzeniem, ja,ostrożnie jem. Piszesz, że Twojego męża nie ma na miejscu, a jak dajesz radę z dwójką? Ja mam dzis pierwsza samotną noc, bo mąż wybyl w miasto z kolegami na tzw. pepkowe.
Martyna,,Rudi, czy juz jesteście w powiększonym składzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAROLA ale ja jestem na wsi u MAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale niestety w poniedziałek idzi ejuż do pracy - zobaczymy jak to będzie, myślę że dam radę, najwyżej któreś nie doje na czas he he
a poważnie to mama bardzo mi pomaga bo po prostu zabiera LENĘ z domu
ale te podstawowe czynności przy niej i tak robię ja
no nie wiem zobaczymy, myśle ża dam radę , jak mały będzie mógł i pogoda dopisze to będziemy wychodzić na dwór a jeśli nie i dalej będzie tak spał to będziemy w domu i jakoś damy radę, musimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki
co do jedzenia wtrącę że przez 3 tyg same z córą i z małym jesteśmy wiec jemy to samo , a jak bedzie jak maz przyjedzie hmmm mysle ze nic się nie zmieni będziemy jesc podobnie ( oni sobie doprawią ewentualnie do swoich kubków smakowych cos tam ) staram się w miarę normalnie jesc wszystko
no właśnie co tam słychać u ostatnich kochanych brzuszków ? jak samopoczucie ? jak wy znosicie te upały ? 🤢 mocno kibicuje wam i zycze szybkiego rozwiązania dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
My od tygodnia meczymy sie z kolka. Masakra. Nic nie pomaga. Boli malego brzuszek, oddaje gazy, spina sie, robi czerwony i ulewa, placze ... espumisan nie pomaga. Teraz dostaje debridat od pediatry przeciw kolce i ulewaniu dzis bedzie 4 dzien ale nie widze by mu przechodzilo. Do tego mleko bebilon komfort - dokarmiam bo nie mam tyle pokarmu poza tym bym nie dala rady ciagle cycem. On wisi na cycu dlugo czasem godzine do dwóch godzin. Butle daje w nocy i jak jade z nim gdzies. Tez odciagam pokarm i podaje malemu. Chyba zaczne jesc prawie wszystko bo ledwo zyje, waze 50 kg i jestem przemeczona i czuje sie niedozywiona. Dodam ze waga sprzed ciazy to 45 kg. Do zmeczenia fizycznego i psychicznego dochodzi dieta mam karmiacych ... plus kolki malego. On placze i ja razem z nim z bezsilnosci. Wiec duzo bujam, przytulam, spiewam i uspokajam , mowie mu ze jest bardzo dzielny chlopczyk i daje sobie rade z brzuszkiem.
Czasem mam dosc tak ogolnie. Chce bardzo karmic go piersia ale musze zaczac sie odzywiac bo dlugo tak nie pociagne bo znikne taka bede chuda. Dodam ze mam jakies huśtawki nastrojow ale to tez pewnie z przemeczenia.
Pediatra mowil nam ze po 2 tygodniach pojawiaja sie kolki. Jedne dzieci lepiej je znosza a drugie gorzej. Nasz sy ek jeszcze robi kupke co dwa dni teraz od momentu tych kolek.
Ah musze sie ogarnac.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej sory ze tak chaotycznie ale niemam neta w domu awaria no wiec tak powiem szczeze obiadow nie jem wrocilam do wagi sprzzed ciazy pytanko do was nosicie pasy po cizy mi wczoraj gin kazol zaczac juz a npo drugie dal mi tabletki aanty dla karmiacych na wizyte za 4tyg u nas tez problemy brzuszkowe ale espumisan daje rade co do paznokci ja obcinalam jak mala miala tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

jestem lekko zdenerwowana....
Przespałam calusienka noc, wyspalam sie jak nigdy, ale dla rownowagi - Leon przestaje byc aktywny....Od wczoraj niemalze non stop cisza w brzuchu... 😲 cala noc tez sie nie ruszal (dlatego spalam).
Dzwonilam rano do poloznej, mam przyjechac i rozmawiala tez ponownie z 2 lekarzami i byc moze juz mnie zostawia w szpitalu 😞
Gdyby nie Ksawuniek to wszystko byloby OK, ale ja nigdy sie z nim nie rozstawalam 😞 😞 😞
A jeszcze ta jego nasilona alergia...dzisiaj mielismy jechac do alergologa.

Do tego wczoraj wieczorem zlapalismy gume i maz sie od rana meczy z kolem, poki co auto mamy niesprawne. szlag by to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie. ale ze mnie kretynka wyciskalam malemu wit do buzi i mi sie wyslizgnela kapsulka i polkna mam nadzieje ze nic mu nie bedzie ale sie przestraszylam ze sie zadlawi od dzis tylko na łyzeczke. moj maly ma 10 dni i jutro pierwszy spacer. tez mu schodzi skora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja witaminy mam w dozowniku wiec pryskam do buzki malej ola super kubus przzybiera na wadze ja piore jak szalona jutro czeka mnie sprzatanie bo przychodza gosci giella ty to mas dobrze adnej diety ja mam ochote na kebaba i na sledzzia
ola a jak tam twoje karmienie\\? my karmimy puki cos leci ale co godzine heh troche to meczace majka dzis ciagle spi fajnie pewnie w nocy mi da wycisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli -ja mialam tak z amelka nic nie pomagalo az wkoncu uzywalismy niemieckich kropli na kolki sa bardzo drogie ale po tym mu przechodzilo... ciezko dostepne ogolnie ale ludzie to sprowadzaja ... a probowalismy wsyztkiego moja mala jak narazie miala raz kolke przezmenie zjadlam czekoladke z wisnia i alkoholem polasilam sie i pech chcial ze jej zaszkodzila ale tez strasznie cierpiala podalam jej kropelki esputikon .. chociaz sa od 28 dnia wiec podalam 1/3 dawki i naszczescie przeszlo.

co do zabezpieczenia to ja tez chce spirale ... na lateks jestem uczulona .. wiec prezerwatywy odpadaja a tabletki dzialaja na mnie zle... nie mam ochoty na nic ciagle spie albo tyje ... a mialam i probowalam juz naprawde wielu... wczesniej przez 2 lata byl kalendarzyk ale w myslach gdzies bylo drugie dziecko..teraz kalendarzykiem nie bede ryzykowac 3 niechce a maz tak wiec tym bardziej spirala..

Jagoda-ja mialam tak samo wiec mysle ze 5 urodzisz ...maluszek odpoczywa szykuje sie do drogi ja na 3 dzien malej aktywnosci urodzilam 🙂 zycze tobie tego tez kochana 😘

co do karmienia i diet- ja nie mam diety z amelka tez nie mialam...podczas karmienia ..wiadomo z e unikam cebuli,kapusty,czekolady,papryki i sosow czosnkowych oraz fast-fodow ,..ale cala reszte jem... kazdego dnia probuje ..cos i zapisuje w zeszycie co zjadlam i czy malej zaszkodzialo .. moge jest lody,arbuza,sliwki,jabka,banany..ciastka z cukrem...jogurty ,serki homoganizowane ..wiec cos przyjemnosci mam i sprawdzam dalej ...

Juz wiem ze czekolada odpada ...

my mamy maly problem z mala w sesie strasznie duzo je ..odciagam z jednej piersi 60 ml i je zjada i odrazu przystawiam do drugiej piersi dopiero zasypia po porzadnym odbiciu ... ale nie duzo poznniej znow sie budzi na karmienie w ciagu dnia spi duzo nataomiast w nocy kolo 24 do 7 rana strasznie sie przebudza wierci placze bo chce jejsc a ja nie mam pokarmu 😞 denerwuje sie przy cycku ale maz katygorycznie zabronil mi sztucznego mleka mowi ze skoro z amela mialam tyle pokarmu to teraz tez sie wyprodukuje ;/ a mi zal malej jak nie spi a ja zasypiam na siedzaco nawet w ciagu dnia bo od paru dni apetyt ma straszny pierwsze noce byly super od 20 do 8 rana budzila sie raz natomiast teraz .. 6-7 razy w ciagu tych godzin nie dojada sie a herbatki nic nie daja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja mam niemiecki lek na kolke Lefax ale jeszcze nie uzywalam bo pediatra przepisal mu debridat na kolke i ulewanie. Jak na chwile obecna nie wiem czy pomaga bierze 5 dzien. Z drugiej strony nie wiem czy nie byłoby gorzej gdyby nie bral tego leku wiec moze lagodzi troche. Ulewa dalej tym bardziej gdy sie prezy i robi sie czerwony i pruka. Hmmm do tego robi kupe co dwa dni. Dzis mial zrobic i nic ... niepokoje sie. Lekarz mowil ze moze tak byc ze kupa bedzie co dwa lub trzy dni. Wiadomo ze byloby lepiej gdyby robil codziennie ale co ja mam zrobic ? Chyba jutro pomoge mu termometrem ale tez za czesto nie mozna. Dodam ze nie ma zaparc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja mam niemiecki lek na kolke Lefax ale jeszcze nie uzywalam bo pediatra przepisal mu debridat na kolke i ulewanie. Jak na chwile obecna nie wiem czy pomaga bierze 5 dzien. Z drugiej strony nie wiem czy nie byłoby gorzej gdyby nie bral tego leku wiec moze lagodzi troche. Ulewa dalej tym bardziej gdy sie prezy i robi sie czerwony i pruka. Hmmm do tego robi kupe co dwa dni. Dzis mial zrobic i nic ... niepokoje sie. Lekarz mowil ze moze tak byc ze kupa bedzie co dwa lub trzy dni. Wiadomo ze byloby lepiej gdyby robil codziennie ale co ja mam zrobic ? Chyba jutro pomoge mu termometrem ale tez za czesto nie mozna. Dodam ze nie ma zaparc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja mam niemiecki lek na kolke Lefax ale jeszcze nie uzywalam bo pediatra przepisal mu debridat na kolke i ulewanie. Jak na chwile obecna nie wiem czy pomaga bierze 5 dzien. Z drugiej strony nie wiem czy nie byłoby gorzej gdyby nie bral tego leku wiec moze lagodzi troche. Ulewa dalej tym bardziej gdy sie prezy i robi sie czerwony i pruka. Hmmm do tego robi kupe co dwa dni. Dzis mial zrobic i nic ... niepokoje sie. Lekarz mowil ze moze tak byc ze kupa bedzie co dwa lub trzy dni. Wiadomo ze byloby lepiej gdyby robil codziennie ale co ja mam zrobic ? Chyba jutro pomoge mu termometrem ale tez za czesto nie mozna. Dodam ze nie ma zaparc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja mam niemiecki lek na kolke Lefax ale jeszcze nie uzywalam bo pediatra przepisal mu debridat na kolke i ulewanie. Jak na chwile obecna nie wiem czy pomaga bierze 5 dzien. Z drugiej strony nie wiem czy nie byłoby gorzej gdyby nie bral tego leku wiec moze lagodzi troche. Ulewa dalej tym bardziej gdy sie prezy i robi sie czerwony i pruka. Hmmm do tego robi kupe co dwa dni. Dzis mial zrobic i nic ... niepokoje sie. Lekarz mowil ze moze tak byc ze kupa bedzie co dwa lub trzy dni. Wiadomo ze byloby lepiej gdyby robil codziennie ale co ja mam zrobic ? Chyba jutro pomoge mu termometrem ale tez za czesto nie mozna. Dodam ze nie ma zaparc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...