Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wiecie co zeszlam na dol ze smieciami i narwac melecza krolikowi ide i patrze na nasz samochod a on ma kola przebite 2 masakra zalamalam sie wulkanizacje nieczynne tylko te prywatnbe dzwonie podjezdza facet i mowi ze naprawi za 400zl z wymiana 2kol bo sa pociete i to jeszcze uzywane opony da po 100zl szt a naprawa 200 bo dzis niedziela zalamalam sie nawet niedzwonilam do meza i mu niemowilam powiem mu jak wroci z grzybow bo niechce go denerwowac a wiem ze on musi rozwiesc w nocy pieczywo wiec samochod musi miec sprawny zalamka ale chociaz zaliczylam 2razy schody na 4piero heh
DAGII super ze juz bedziecie w domku niema to jak u siebie 🙂 niedziwie sie ze jestes zakochana w malej mala ksiezniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
przynajmniej macie jakieś skurcze a ja nic a nic , łudzę się że to będzie nagle w nocy zacznę rodzić i już :P jadę odwiedzić dziś mojego kochanego możę uda mi się go "przyatakować" bo niby w spermie są hormony które przyśpieszają dojrzewanie szyjki 🙂 trzymam za was kciuki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello wszystkim!

Dagii - rewelacja, dziś już w domu! super!!! 😆 😆 😆

Dziewczyny, co Wy tak chcecie przyspieszać te porody 🙂? ja kurcze chyba wolałabym odwlec.
Dzisiaj położna znowu mi odwolała spotkanie 😠 bo jej dyżur zmienili 😠 a ja juz miałam opiekę do synka grrrr zaczyna mnie to wkurzać. Poza tym ciągle myli moje imię i mówi do mnie Aniu albo Kasiu.Wkurzające również.
Jedziemy na spotkanie wieczorem, chociaż ona chciała we wtorek, ale we wt to ja mam ktg u mojego lekarza w szpitalu i tam też spotkanie z jego (inną) położną i chce mieć jasność w temacie na kogo się decyduję.

Ciasto wyszło! 🤪
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/46/palw.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/4945/palw.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Moje chłopaki poszli do multikina na PORANEK - Ksawery jest pierwszy raz w kinie, ciekawe jakie przywiezie wrażenia 🙂

Wieczorem po spotkaniu z położną chciałabym podjechać na rynek - dziś jest street art - teatry uliczne, może będzie coś spektakularnego, zawsze to lubiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry!!!

Jagoda - ciasto wygląda smakowicie!!! a co do Twoich dylematów sn/cc, to ja nie mam wątpliwości, bardzo chce rodzić naturalnie, boję się, ale wiem, że dam radę 😉

Dagii - w końcu będziecie w domku, świetnie, że Emilka taka grzeczniutka!!!

Pauli - chyba Jerzyk lubi się tulić, skoro po 20 min w łóżeczku już Was wzywa!!!

Daga- ja co prawda spałam w nocy, ale jak budziłam się na siku kilka razy to czułam te skurcze i dziś znów mam powtórke z rozrywki, co ok. 10 min skurcz jak podczas miesiączki w podbrzuszu i jednocześnie napinanie się całego brzucha, jest twardy jak skała i przyjmuje dziwaczne kształty 😮 trwa to ok 1 min i puszcza i tak w kółko od wczoraj od 6 rano......myślę, że skoro nie poszło w bardziej bolesne to są to ćwiczenia macicy, więc dziś już to trochę ignoruję i lecimy z mężem do kina, potem na zakupy i odwiedzić teściów, bo wczoraj cały czas czekałam w domu na rozwój sytuacji;

Martyna - powodzenia na zaliczeniach, pochwal się po powrocie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naste23 napisał(a):
przynajmniej macie jakieś skurcze a ja nic a nic , łudzę się że to będzie nagle w nocy zacznę rodzić i już :P jadę odwiedzić dziś mojego kochanego możę uda mi się go "przyatakować" bo niby w spermie są hormony które przyśpieszają dojrzewanie szyjki 🙂 trzymam za was kciuki :*



hehehe właśnie ten sposób wczoraj praktykowałam, jak na razie oprócz skurczy ciiiisza..... trzeba będzie powtórzyć wieczorem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
hello wszystkim!

Dziewczyny, co Wy tak chcecie przyspieszać te porody 🙂? ja kurcze chyba wolałabym odwlec.


nie wiem, czy przyspieszyć, ja jutro wchodzę w 40tc, więc jak dla mnie to czas, zwłaszcza, że Mała ważyła tydzień temu już 3350g, a poza tym w ten weekend była super pogoda na rodzenie (deszczowo, pochmurno i chłodniej), a znów mają przyjść gorące dni, a jeszcze kolejna rzecz, że wczoraj był 13-y, a ja sama urodziłam się 13-go w sob., braliśmy ślub 13-go, mieszkanie mamy nr 13, więc jak mi się rano skurcze zaczęły i były regularne, to naprawdę myślami byłam już na porodówce....no ale cóż, czekamy na razie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja tak na chwilę. My nadal w szpitalu. Dzisiaj byśmy wyszli, ale Młody ma żółtaczkę. Mają go zbadać wieczorem i się okaze czy naswietlanie czy nie wiem co. Walczę o mleko. Trzymajcie się papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wlasnie sie u mnie maratn skurczowy zaczyna co 4min sa ja mam przy kazdym parcie na pecherz i latam do lazienki dobrze ze maz juz wrocil z lasu malo nazboieral z 15kurek bedzie na jutro na sos heh kola juz tez ma zmienione l ale zalatwilam mu i sie niedenerwowal bo jakm by ty pierwszy zobaczy to dopiero by przezywal a takto wrocil na gotowe boze ja to sie wymecze z tymi skurczam niewiem czy to przepowiadajace tak jak karolla napisala macica cwiczy czy to juz ehh czekam w domu tak samo
Justyna dasz rade z pokarmem bedzie dobrze
Jagoda ale mi smaka narobilas tym ciastem ja niestety nieumiem piec 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerry napisał(a):
Hej ja tak na chwilę. My nadal w szpitalu. Dzisiaj byśmy wyszli, ale Młody ma żółtaczkę. Mają go zbadać wieczorem i się okaze czy naswietlanie czy nie wiem co. Walczę o mleko. Trzymajcie się papa 🙂


Też życzę wytrwałości. Ciężko z tym pokarmem po cc, niestety.
A co do żółtaczki, nas zostawili na tydzień w związku z tym, po czym kazałam nas wypisać, bo już miałam dość szpitala i dobrze zrobiłam, bo żółtaczka u młodego trwała jeszcze długo i na szczęscie przeszła sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolla napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
hello wszystkim!

Dziewczyny, co Wy tak chcecie przyspieszać te porody 🙂? ja kurcze chyba wolałabym odwlec.


nie wiem, czy przyspieszyć, ja jutro wchodzę w 40tc, więc jak dla mnie to czas, zwłaszcza, że Mała ważyła tydzień temu już 3350g, a poza tym w ten weekend była super pogoda na rodzenie (deszczowo, pochmurno i chłodniej), a znów mają przyjść gorące dni, a jeszcze kolejna rzecz, że wczoraj był 13-y, a ja sama urodziłam się 13-go w sob., braliśmy ślub 13-go, mieszkanie mamy nr 13, więc jak mi się rano skurcze zaczęły i były regularne, to naprawdę myślami byłam już na porodówce....no ale cóż, czekamy na razie!!!!!


moim zdaniem to wszystko i tak dzieje się tak jak ma sie dziać a jeśli coś przyspiesza to zbiegiem okoliczności 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga - ja też nie umiem 😁 w zasadzie to moje pierwsze ciasto bez komplikacji 😜

A co do skurczy to ta położna mi powiedziala, że można się spodziewać u mnie jakichś "ćwiczeń" macicy, stawiania się brzucha itd. po 15 lipca czyli na ok. 2 tyg przed porodem, wiec pewnie Wy to macie teraz.
Z tego co wiem to jeśli skurcze nie bolą to są to na pewno ćwiczenia. Ja póki co nie mam nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola! no co ty...?... nie mozesz myslec ze to twoja wina!
Z tym karmieniem to roznie bywa... Ja rodzilam naturalnie a i tak mialam problem. Przez pogryzione brodawki wdalo sie zakarzenie i po tygodniu stracilam pokarm, mialam ponad 40 st goraczki i musialam lykac antybiotyki. Mimo wszystko nie poddalam sie i wlasnie przez nakladki i sciaganie pokarmu laktatorem udalo mi sie przywrocic laktacje.... a bylo tak ze z obu piersi lecialo tylko kika kropel pokarmu. Wiecej to mi sciekalo przed porodem.
W moim przypadku bardzo przydatny okazal sie kateter. Dostalam w przycghodni laktacyjnej. To cos w rodzaju takiej sondy przez ktora dokarmia sie dziecko sztucznym pokarmem podczas gdy dziecko ssie piers i pobudza w naturalny sposob laktacje. Widzialam cos takiego na alegro z medeli kiedys...
Takze powodzenia kochana i wytwalosci, oby tobie tez sie udalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudi na pewno chodzi ci o kateter??? Bo z tego co się orientuję tak nazywa się środek na kolki dla maluchów. Z medeli na k jest kalma (a raczej calma) to taki specjalny smoczek do butelki który nie zaburza odruchu ssania. Jest też taki śmieszny smoczek dla maluchów co nie umieją ssać. Wygląda jak taki smoczek co małe zwierzątka dokarmiają często na filmach.

Moje zaliczenia skończyły się... biegunką od 3 nad ranem... także projekty odda za mnie kumpela ze studiów a we wrześniu mam jeden egzamin do zaliczenia. Nie wiem co się stało, raczej wszystko jadłam świeże, denerwować też się nie denerwowałam... skurczy nie mam więc rodzić też nie będę. Za to potwornie boli mnie kręgosłup. Najpierw bolał w dolnej części teraz już cały. I to nie od leżenia, bo raczej chodzę i siedzę a spałam dzisiaj bardzo mało. Tak wam współczułam, że może którejś zabrałam trochę bólu. Czy któraś dzisiaj nie narzeka na bóle???

Olu bądź silna, walcz a na pewno się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

Ja osobiście po CC nie mam problemów z pokarmem, mam go na tyle sporo, że muszę ściągać bo mnie tak bolą piersi.



a oto nasz synek :-*

Co dwie godziny się budzi na jedzenie i przewijanie :-) głodomorek !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słodziachny Szkrabik 🙂 Duży jest to i potrzebuje jedzenia 🙂 Mój brat za jednym razem zczyszczał z mamy obie piersi na raz, taki głodomorek był. Ale też się duży urodził (dodatkowo wagowo) miał 60 cm i 4010g.

Jak tak patrzę na te Wasze Szkraby to sama już się swojego nie mogę doczekać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maluszki slodziutkie. My po weselu super. Humorek dopisywal. Wysiedzialam do drugiej w nocy a slub byl o 15 wiec niezle caliem. Nawet potanczylam, i smiali sie ze mnie ze jak sie postaram i urodze na sali to chrzciny bedziemy mieli za darmo.... 🤪
Wiesz ta babeczka mowla na to kater a mi to wogole wygladalo na jakas sonde... i zapakowane bylo w taka folie sklejona z papierem jak strzykawka czy igla... postaram sie to na necie znalezc bo szczerze wolalabym to miec na wszelki wypadek...
U mnie potrafi sie pol dnia wcale nie odzywac, albo troszke rtano i troszke wieczorem a w ciagu dnia np delikatna czkawka... Ogolnie w porownaniu do pierwszej ciazy to mala rusza sie bardzo malo 🥴 a szkoda bo ja akurat lubie to bardzo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to bylo cos takiego tylko dluzsze.
http://allegro.pl/cewnik-do-odsysania-gornych-drog-oddechowych-ch6-i3363702216.html
i ten koniec zostro zakonczony szedl do pojemnika z mleczkiem(butelkoa, kubeczek) a koncowke tepo zakonczonego wezyka z dziurkami wsuwalam w kaciuku ust dziecka i nawet jak juz nic z piersi nie lecialo albo bardzo malo to Olek zasysal mleko z butli a le mial w ustach cyca. Sprytne to bylo. Tylko ze ja za to placilam jej 15 zl i normalnie mylam i gotowalam jak smoczki czy butelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie,

PAULI - Jerzyk do schrupania, slicznosci!!! 🙂

Martyna, może po owocach, bo nawet wymyte, jednak są mocno pryskane, u mnie to było to prawdopodobnie.


My bylismy na rozmowie z połozną. Ksawery był z nami i zasnął na rękach męża po 5 minutach rozmowy 🙂
Spał długo, bo przegadalysmy ponad godzinę.

Nie poejchaliśmy juz na teatry uliczne, ale co tam. Najwazniejsze ze mam w sobie nowa siłę 🙂
Mam teraz plan - wyciszyc sie i przygotowac do przyjscia na swiat naszego syna.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy! trzymam kciuki za wszystkie dzieciaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...