Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jako dusza twórcza powiem ci że bardzo prawdopodobne, z resztą masło samo w sobie ma barwniki.
A tak wogóle to super że jesteś:-) witam ponownie:-)
Jak tylko będę na kompie to Cię dopiszę.
Ach jak wam fajnie że macie już pociechy, przyznaję się szczerze że boję się jak diabli. Wielka niewiadoma, wiem że dam radę ale jak to będzie...
Szybki jest:-) moja chrześnica też zaczęła w 10 miesiącu i teraz w wieku 11 lat istne adhd:-D ale kochane adhd:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jakoś tak zapomniałam zajrzeć na forum, bo ostatnio jak tu byłam, to niewiele się działo, a tu proszę takie zaskoczenie, ze musiałam pół godziny nadrabiać zaległości w czytaniu postów 😉 Fajnie, że się coś ruszyło. Już teraz jestem z Wami jak tylko wracam z pracy i przed wyjściem do niej 😉 Co do tabelki, to jak najbardziej proszę o umieszczenie mnie w niej.

Imię mamy- Monika
Wiek mamy- 27 (w maju skończę 28)
Która ciąża- PIERWSZA
Termin porodu- 21 SIERPIEŃ 2013
Zachcianki- RACZEJ BRAK, CHOCIAŻ BARDZIEJ W STRONĘ SŁONYCH RZECZY
Płeć ( co mówi Ci intuicja)- CHŁOPIEC
Imię/Imiona- DLA CHŁOPCA - TOMEK, DLA DZIEWCZYNKI - INTENSYWNIE MYŚLIMY 😉

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, jakoś tak zapomniałam zajrzeć na forum, bo ostatnio jak tu byłam, to niewiele się działo, a tu proszę takie zaskoczenie, ze musiałam pół godziny nadrabiać zaległości w czytaniu postów 😉 Fajnie, że się coś ruszyło. Już teraz jestem z Wami jak tylko wracam z pracy i przed wyjściem do niej 😉 Co do tabelki, to jak najbardziej proszę o umieszczenie mnie w niej.

Imię mamy- Monika
Wiek mamy- 27 (w maju skończę 28)
Która ciąża- PIERWSZA
Termin porodu- 21 SIERPIEŃ 2013
Zachcianki- RACZEJ BRAK, CHOCIAŻ BARDZIEJ W STRONĘ SŁONYCH RZECZY
Płeć ( co mówi Ci intuicja)- CHŁOPIEC
Imię/Imiona- DLA CHŁOPCA - TOMEK, DLA DZIEWCZYNKI - INTENSYWNIE MYŚLIMY 😉

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, ale nie przejmuj się tym 😉 Dzisiaj jestem na kompie i już Was dziewczyny dodaję 🙂
A tak w ogóle to witam z powrotem Monika 🙂 Musiałyśmy rozkręcić to forum, w końcu tyle się u nas zaczyna dziać i tyle nas łączy 🙂 Pierwsze USG gdzie widać naszego kochanego szkraba, zaraz będą pierwsze ruchy... (Swoją drogą wczoraj jak się zwinęłam w kłębek i czytałam o 4 miesiącu ciąży miałam wrażenie jakby coś mnie w tym brzuchu lekko łaskotało... Ale ja się nie znam, bo w końcu to moje pierwsze 😜 No i wcześnie jest- chociaż moja mama podobno nawet przy pierwszym czuła bardzo wcześnie, już na początku 4 miesiąca), objawy ciąży i niedogodności, obawy, radości...

Ja zaczynam mieć problemy z ułożeniem się do snu... Zaczynają iść w ruch poduszki- masa poduszek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Super, ze tabelka jest aktualizowana na bierzaco. Ja w pierwszej ciazy czulam sie bardzo zle. Ciagle spalam, miotowalam. Pierwsze ruchy dziecka poczulam w 16 tygodniu bylo to uczucie super jakby motylek potrzepotal. Potem bylo gorzej, synek tak mnie kopal, ze w nocy nawet maz czul jak sie do mnie przytulil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się że się podoba 🙂 Fajna sprawa, bo mamy pogląd na to co się dzieje na bieżąco 😉 Pod koniec podsumujemy czy miałyśmy rację 😉

Jak się te łaskotania nagminnie będą powtarzać to dam znać 🙂
Czy wy też się głaszczecie bezwarunkowo po brzuchu??? Moja mama to się ze mnie wczoraj już śmiała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Siedze sobie tak dzisiaj i miałam wrażenie że poczułam maleństwo... Byłam w szoku... Ale czy to jeszcze nie za szybko?? 🤔 W każdym bądź razie było to super miłe uczucie 🙂

Ciesze się że dziewczyny powracają na forum 😆
Tylko ja przeczuwam dziewczynke?? Wszystkie chłopaków?? Hehe 😜

Poza tym na szczęście wymioty mi chyba odpuściły ale tak mnie strsznie zaczyna kręgosłup boleć że chwilami nie wiem co mam robić.... 😞 A wysiedzieć tyle w szkole to koszmar 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos głaskania po brzuchu, to ostatnio gdy to robiłam, to moje koleżanki (które już mają potomstwo) uświadomiły mnie, że podobno nie można tego robić, bo wywołuje się niepotrzebne skurcze macicy, czy coś tam. I jedyne co mogę robić, to po prostu położyć rękę na brzuszku, bez dodatkowych ruchów. Nie wiem ile w tym prawdy, ale przekazuję dalej 🙂
A co do ruchów dziecka to jeszcze ich niestety nie czuję, pewnie jest za małe i za wcześnie na to, ale też się nie mogę doczekać, chociaż później pewnie będziemy miały tego dosyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia to prawda że nie powinno się głaskać brzuszka ale czasem jest to odruch bezwarunkowy... Jak byłam w szpitalu to pielęgniarka też mówiła żeby nie głaskać....

Kopniaczki będą bardzo uciążkiwe pod koniec jak dostaniemy kopniaka w pęcheż albo w żebra... Oj to jest bardzo nie przyjemne ale teraz to jest super.. 🙂

Nie moge się doczekać USG w poniedziałek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli jednak... dobrze wiedzieć.
A co do USG, to miałam robione w sobotę - 11 tydz. i dziecko mierzyło 32mm i miało już rączki i nóżki. I tak sobie nimi cudnie machało 🙂 chyba mu tam dobrze 🙂 I lekarz powiedział, że widać już kość nosową, a to oznacza, że nie będzie miało zespołu downa. Przynajmniej jedna choroba wykluczona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myśl pozytywnie, a na pewno wszystko będzie dobrze! 🙂
Ja też się trochę bałam, bo mam od czasu do czasu takie dość silne bóle w podbrzuszu, ale to podobno normalne, bo wszystko się tam w środku musi porozciągać... Mam brać nospę rozkurczowo w razie większych bóli i dużo odpoczywać 🙂
A Ty Gosiu pamiętaj - pozytywne myśli "ściągają" na nas pozytywne rzeczy i wydarzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze, że nie jestem sama z tymi bólami. A bierzecie jakieś witaminy? Ja do 11 tyg. brałam tylko Folik, a teraz kazał mi go odstawić i zacząć brać Prenatal complex.
A co do odpoczynku, to staraj się chociaż w miarę wysypiać, na ile oczywiście mała pozwoli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fakt, moją ciotkę lekarka też upomniała za to głaskanie. Podobno rzeczywiście skurcze wywołuje. Ale na tym etapie??? za 2 tyg zapytam się mojej gin o to.

Co do ruchów u was, niestety muszę was zmartwić ale to za wcześnie... Pierwsze ruchy standardowo odczuwa się między 16 a 22 tygodniem, czasami się zdarza w 14 ale to jak są ku temu specjalne okoliczności (położenie płodu w macicy, figura matki, ilość ciąży itp.). Ja swoich nie jestem pewna, bo to za wcześnie raczej, no ale może mam jak moja mama...

Co do witamin... Ja musiałam przejść na witaminy bo w 10 tyg dostałam łupieżu różowego (moja słynna wysypka o której wcześniej pisałam) i pani dermatolog mi kazała. Od 12 tyg biorę Ladee Vit. Ale średnio jestem za witaminami bo nie chcę "roztuczyć" moje maleństwo i pewnie jak tylko mi się skończą i gin powie że mogę to przestanę brać.

Co do USG genetycznego- super że wszystko ok. Tylko nie zapominajcie że ono nie wyklucza w 100% choroby. To tylko statystyczny wynik i je się powtarza 3 razy w ciągu ciąży. Broń boshe Was nie straszę, informuję tylko jak to naprawdę wygląda.
Wasze maleństwa na pewno urodzą się zdrowe i śliczne :* I w sierpniu będziemy je podziwiać :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...