Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No Gosia to sporego maluszka uchodowałaś 🙂 Ale chłopcy zazwyczaj są więksi. Moja mała też nie jest wcale taka malutka bo w 36 tyg ważyła 3kg więc do 3800 g może dobić 😉 co też mnie za bardzo nie cieszy bo większe dzieciątka gorzej urodzić 😉 ale przynajmniej zdrowe i silne będą 🙂
A ja znowu miałam przełożone ktg na dzisiaj dopiero na 17 idę, a wynik GBS wczoraj odebrałam i wyszedł ujemny więc luzik 🙂
Martyna trzymam kciuki za Ciebie biedna jeszcze na koniec tyle musisz się męczyć 😞 Bo to oczekiwanie jest najgorsze mi jest źle, a co dopiero Tobie w szpitalu
....ale już jutro będziesz szczęśliwa. Pozdrawiam buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martyna powodzenia! 🙂
Daga jak laktacja?

Co do zgagi to też mi się pojawia teraz pod koniec ciąży od czasu do czasu... ale już niedługo dziewczyny 😎

A do mnie dziś dzwoniła moja położna i mówię jej, że lekarz powiedział, że sie szyjka zaczyna skracać, a ona na to: no i bardzo dobrze, najwyższa pora 3 tyg. przed terminem, to poród będzie łatwiejszy 🤪 więc super jakby tak było 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja dzisiaj gadał z moją koleżanką która wyszła ze szpitala. I powiedziała że do sali dzisiaj przyszła babka z bliźniakami . Najpierw tej babce powiedzieli że płody są obumarłe ,a po badaniach powiedzieli że jedno dziecko chyba żyję po coś na wynikach jest podwyższone, i czekają do piątku,czy tamty obumarły płód się wchłonie. MASAKRA 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dzis 1sierpien wiec ktora rodzi
martyna jak tam moze ty juz zostalas mama????? monia ptalas o laktacje hym trudno powiedziec mala co zje mojegpo cyca wiekszosc ulewa ale nie poddajemy sie butla tylko 2ray diennie w ruch idzie a takto cyc pije cherbatke na laktacje ale jak mala bd malo na wdze przybierac to bedie trzeba wiecej butli dawac ale to sie okaze majka coraz mniej ju spi rozglada sie wpatruje ogolnie siedziala by tylko na raczkach troszke potowek mamy ale dodaje sode do kapieli i zacynaja nikac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Martyna czekamy na informacje.
Po wczorajszym ktg wszystko okej, dużo ruchów i dwa skurcze jeden na 100%, a drugi na 60%. Następna wizyta 12.08 mam nadzieje, że nie dotrwam heh! 🙂 Chyba herbata zaczęła działać bo coś więcej śluzu zauważyłam 😉
Im bliżej porodu to coraz częściej mi się on śni. Dobrze, że pozytywnie 🙂 Też tak macie?
Miłego dnia wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dzis 1sierpien wiec ktora rodzi
martyna jak tam moze ty juz zostalas mama????? monia ptalas o laktacje hym trudno powiedziec mala co zje mojegpo cyca wiekszosc ulewa ale nie poddajemy sie butla tylko 2ray diennie w ruch idzie a takto cyc pije cherbatke na laktacje ale jak mala bd malo na wdze przybierac to bedie trzeba wiecej butli dawac ale to sie okaze majka coraz mniej ju spi rozglada sie wpatruje ogolnie siedziala by tylko na raczkach troszke potowek mamy ale dodaje sode do kapieli i zacynaja nikac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A ja wczoraj poszlam do lekarza-zapalenie oskrzeli, kolejny antybiotyk i leże. Nie mam siły, mam ciągle dołek. Pocieszamy się z Brunonem nawzajem ale różnie nam wychodzi. Remont stoi, kasa sie kończy na materiały. Brunonowi wysiadł łokieć a za chwile musimy z wynajmowanego sie wyprowadzic. A na nowym mieszkaniu rozsypka. Mnie też wszystko drażni i jestem upierdliwa. AAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AAAAAAAAAAAA! Dziewczyny juz SIERPIEŃ! 😁 To która pierwsza się rozpakowuje? Martyna się nie odzywa, więc pewnie ona 🙃 ale super ze to już 🙂

Daga to trzymam kciuki, zeby Wam się udalo bez butli! A probowalaś ten pokarm sztuczny specjalny - przeciw ulewaniu? Podobno taki jest.

Co do snów, to mi się chyba tylko raz śnił poród i wgl, że urodziłam CHŁOPCA 🤪 a tak to spać nie mogę w nocy z gorąca, więc nawet nie ma się kiedy cos przysnic 🤢

Justyna nie słuchaj takich opowieści, bo to tylko dołuje, a my mamy teraz myśleć POZYTYWNIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie mamy sierpniowe 🙂

Ja od dziś zmieniłam status z lipcówki, na sierpniówkę 😉

Miałyśmy z Martyną ten sam termin, ale Ona chyba dziś już będzie miała swoje maleństwo, ja nadal czekam. Póki co nie mam żadnych oznak zbliżającego się porodu.
Najpóźniej będę miała wywoływany poród 9 sierpnia,
pozdrawiam wszystkie sierpniówki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Jagoda 🙂 witamy wśród sierpniówek 🙂
Jak wnioskuję ze zdjęcia profilowego to twoje kolejne dziecię? 😎 A co będzie? Synek czy córcia?
I żadnych, zupełnie żadnych oznak porodu nie masz?
A jak było przy wcześniejszym porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Jagoda 🙂
Ja dzisiaj też źle się czuje, wczoraj troche polatałam i dzisiaj ledwo chodzę tak mnie bolą pachwiny i krocze. Skurcze lekkie są no i spac już nie mogę. Cały czas myślę o porodzie no i siku chodzę z 4 razy w nocy.
Jutro jadę do gina także mam nadzieję, że już jutro zacznie się coś dziac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂
MoniaG - tak, mam synka, ma 3,5 roku i przyszedł na swiat przez cc w 39 tc. Wtedy też nie miałam zadnych oznak porodu, wiec nie mam pojecia co to skurcz 🙂
Teraz chcę rodzić naturalnie, mam super położną, stawiamy teraz na fizjologie i naturę, bardzo mnie wspiera no i czekamy...
Nie mam kompletnie żadnych oznak. Nawet skurczów przepowiadajacych. Chodzę co kilka dni na oddział na ktg i badanie - wszystko szczelnie pozamykane, wysoko... 🤢
Teraz bedzie drugi synek, miesiac temu wg usg wazyl 3100, teraz pewnie wiecej. Pierwszy synek wazyl 3320 i do dzis jest bardzo grzecznym dzieciatkiem.
Ten drugi łobuz nie pozwala mi zmrużyć oka w nocy, nadal jest BARDZOaktywny, strasznie mnie to i dodatkowo upaly męczą w nocy. nię sypiam.
No i licząc od ostatniej miesiączki to już chodzę w ciąży 9,5 miesiąca kalendarzowych 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
🙂
MoniaG - tak, mam synka, ma 3,5 roku i przyszedł na swiat przez cc w 39 tc. Wtedy też nie miałam zadnych oznak porodu, wiec nie mam pojecia co to skurcz 🙂
Teraz chcę rodzić naturalnie, mam super położną, stawiamy teraz na fizjologie i naturę, bardzo mnie wspiera no i czekamy...
Nie mam kompletnie żadnych oznak. Nawet skurczów przepowiadajacych. Chodzę co kilka dni na oddział na ktg i badanie - wszystko szczelnie pozamykane, wysoko... 🤢
Teraz bedzie drugi synek, miesiac temu wg usg wazyl 3100, teraz pewnie wiecej. Pierwszy synek wazyl 3320 i do dzis jest bardzo grzecznym dzieciatkiem.
Ten drugi łobuz nie pozwala mi zmrużyć oka w nocy, nadal jest BARDZOaktywny, strasznie mnie to i dodatkowo upaly męczą w nocy. nię sypiam.
No i licząc od ostatniej miesiączki to już chodzę w ciąży 9,5 miesiąca kalendarzowych 😁


Pewnie ze natuarlnie! Ja tez jestem za tym, zeby sprobowac (moze dlatego ze jeszcze nie rodzilam, wiec nie wiem co mnie czeka 😉) ale bardzo mi utkwiły w pamięci słowa 1 prof. ginekologa, że gdyby Pan Bóg chcial, żebyśmy rodziły przez cc, to stworzyłby nas z zamkiem błyskawicznym na brzuchu 🙃 na pewno naturalny poród wymaga więcej wysiłku, ale pewnie jest tego wart 🙂 a jak masz fajną położną, to będzie dobrze! Trzymam kciuki! A 9,5 m-ca w ciąży to nieźle 😁 spodobał Ci się ten stan widzę 😎 🤪

Gosia może faktycznie Martyna urodziłą skoro sie nie odzywa 🙂 Fajnie by było - pierwsza sierpniówka sierpniowa, a nie lipcowa 😉

Marinka bardzo ciekawe te artykuły - dzieki za podesłanie :*

A ja Wam powiem, że dawno się tak nie wyspałam jak tej nocy! Dziś było chłodniej, więc przy otwartym oknie super! No i jak się położyłam z książką o 20, to wstałam ostatecznie po 8 rano 🤪 (nie licząc oczywiście przerw na siku co 2-3h 😉) Ale wreszcie SPAŁAM! Super uczucie 😎 oby dzisiaj też było chłodniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
Hej mam pytanko? 🙂
Kupowałyście może nianie elektroniczne? jeżeli tak to jaką polecacie? i na co najbardziej należy zwracać uwagę? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. Miłego dzionka życzę 🙂


Asia ja nie kupowałam i na razie nie mam zamiaru, ale może poczytaj opinie o nianiach na tej stronie www.bangla.pl. Martyna mi ją kiedyś poleciła i faktycznie fajna stronka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej daga wczoraj pisała że martyna miała wywoływany porod ale sie niepowiodło. Będzie miała jeszcze raz ale niewie kiedy...
A poza tym u mnie strasznei gorąco... I duszno...
Mamuśki brać się za siebie i rodzić która po kolei już powinna być nie licząc martyny i jagody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...