Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Malinka wiesz u mnie to od samego początku taki był ale żeby jakoś lekarka się konkretnie określiła jaki jest ku temu powód to niestety ale nie teraz stwierdziła że jak ma wzdęcia to że ma kolkę i nie koniecznie musi przy tym płakać aczkolwiek na razie nie mogę narzekać bo jest konkretna poprawa bo zasypia okoł 23 /24 i do rana śpi z przerwa na jedzenie a wcześniej to szedł spać o 4/5 rano dopiero w dzień śpi około 2 godzin
tylko problem jest z ta kupka że bardzo sprawia mu to problem a za bebeilon u mnie zapłaciła 49.90zł bardzo drogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tomuś np. dziś 11 kup zrobił, ale są żółte więc nie panikuję, czasami dwa dni nic nie zrobi, a potem seria leci ;-) U nas zima zawitała, pełno śniegu, ech ,myślałam, że uda sie ominąć śniegi. Tez mam jutro USG bioderek, mam nadzieję, że będzie ok, bo ja miałam dysplazje i pół roku w szynach siedziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow 🤨drogie to mleko w Polsce tu w uk place 9 funtów. ..w pl mniejsze zarobki a takie ceny hmm..
Spac.... 😠polozylam się wczoraj o dziesiątej a od czwartrj do siodmek Miłosz nie spal..a jak przysnelam to gracjan wstal 🤨teraz Miłosz pije mleczko i chyba będzie spal dalej...ale co z tego musze wstsc zrobić starszemu śniadanie. .. 🤨kawy.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też padam Malinka... 🙂 nie wyspałam się dziś... Julka wstaje co 4h więc nie narzekam ale kończę pisać pracę magisterską a w zasadzie został mi tylko wstęp i zakończenie więc wczoraj jak Juli usnęła robiłam poprawki i mnie zeszło do 1 w nocy. My weekend spędziliśmy na zakupach i u rodziców. Obkupiłam Julkę i siebie. Wczoraj miałam jeszcze wizytę męża mamy więc tak weekend zleciał.. 🙂 Julka właśnie śpi więc sprzątam i robię pranie.. jeszcze czeka mnie prasowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka napisał(a):
Ja też padam Malinka... 🙂 nie wyspałam się dziś... Julka wstaje co 4h więc nie narzekam ale kończę pisać pracę magisterską a w zasadzie został mi tylko wstęp i zakończenie więc wczoraj jak Juli usnęła robiłam poprawki i mnie zeszło do 1 w nocy. My weekend spędziliśmy na zakupach i u rodziców. Obkupiłam Julkę i siebie. Wczoraj miałam jeszcze wizytę męża mamy więc tak weekend zleciał.. 🙂 Julka właśnie śpi więc sprzątam i robię pranie.. jeszcze czeka mnie prasowanie...


O to cie podziwiam ze dajesz rade pisac prace magisterska...ale super zawsze jakas odskocznia... 😉gratulacje... 😘
A ja mam ostatnio dosc...meza,domu,dzieci...codziennie na przemian jak nie placz milosza to krzyk gracjana...a to maz mnie wkurzy...eh gdzie ta wiosna...bu umieram ze zmeczenia,monotoni z braku czasu tylko dla siebie...mam ochote uciec z domu naprawde... 🤨mlody jak nie spi to caly dzien wisi na recach...i tylko placze...chcialabym zobaczyc jego usmiech a nie sluchac ciagle tego pisku...gracjan pyskuje,kopie bije...moze jest zazdrosny ale naprawde staram sie poswiecac mu jak najwiecej czasu...czasami lapie sie na tym ze mysle ze po co mi to bylo... 🤨chcialabym swietego spokoju...maz mnie wkurza bo pomaga w domu ale...no wlasnie ale...nie przebiera milosza,nie kapie,nie karmi...a ja wlasniej tej pomocy bym od niego chciala a nie pomycia naczyn...kapie dwojke dzieci....wszystkie sprawy z dziecmi sa na mojej glowie...wysiadam... 🤨musialam to z siebie wyrzucic...bo od kilku dni po katach placze...chce to zmienic a nie wiem jak... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Malinka 🙂
Ja myślę, że powinnaś Mu to powiedzieć wprost. Powiedz czego oczekujesz i że jest Ci ciężko...Faceci czasem (a raczej prawie zawsze) muszą mieć wszystko wyłożone na tacy bo sami się nie domyślą.. O tak...czas dla siebie...
Ja w sobotę jak pojechaliśmy na zakupy poszłam sama do Zary a mąż z Julą poszli się przejść zobaczyć na coś innego i powiem Wam, że to 15 minut tylko dla siebie poprawiło mi humor na cały dzień... spokojnie przeszłam sklep, przymierzyłam to co chciałam bez stresu, że Jula się obudzi, zacznie płakać i że sie z wózkiem w przymierzalni nie zmieścimy we dwie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka napisał(a):
Dzięki Malinka 🙂
Ja myślę, że powinnaś Mu to powiedzieć wprost. Powiedz czego oczekujesz i że jest Ci ciężko...Faceci czasem (a raczej prawie zawsze) muszą mieć wszystko wyłożone na tacy bo sami się nie domyślą.. O tak...czas dla siebie...
Ja w sobotę jak pojechaliśmy na zakupy poszłam sama do Zary a mąż z Julą poszli się przejść zobaczyć na coś innego i powiem Wam, że to 15 minut tylko dla siebie poprawiło mi humor na cały dzień... spokojnie przeszłam sklep, przymierzyłam to co chciałam bez stresu, że Jula się obudzi, zacznie płakać i że sie z wózkiem w przymierzalni nie zmieścimy we dwie 😁 😁

\\
oj mi sie tez takie samotne zakupy marza he...poszlam sama do sklepu to juz czulam sie lepiej chociaz ten sklep mam kolo domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj kochane, właśnie wróciłam ze spacerku..brrr... zimno 😜 Niunia śpi jak susełek, rozgrzała się mleczkiem po spacerku i padła 😁 ja sączę kawkę i rozmyślam co by tu porobić... może pranko... Pytanie z innej beczki, dziewczynki czy 100zł dla Księdza za Chrzest wystarczy? Powiedział "co łaska..." :P więc wydaje mi się, że taka kwota w zupełności wystarczy..tym bardziej za jego 10min pracy... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia i to jest najlepsze z tego wszystkiego że zawsze mówią co łaska a patrzą żeby dac im nie wiadomo ile u nas nie stety od razu mówią że taka przyjemność kosztuje tyle czy tyle no właśnie dzisiaj dowiem sie ile będzie mnie kosztowała taka usługa bo dzisiaj ksiądz chodzi po kolędzie i jak na złość nie mogę znaleźć w domu tej miotełki do świecenia 🙃 hehe
Malinka głowa do góry kochana chyba każda z nas juz miała jakieś ciężkie chwile a co do męża to tez uważam że powinnaś mu wprost powiedzieć że oczekujesz trochę innej pomocy od niego
nie wiem czy isc z małym na spacer bo zimnica jak nie wiem na dworze byłam dzisiaj u lekarza z wynikami Kacperka i wiecie co mi powiedziała że ma lekką anemie kurde juz sama nie wiem co myśleć na wadze ładnie przybiera mi mleko je ostatnio ważył juz 5.300... co myślicie dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko jesteście na piersi czy butli?

My dziś mieliśmy straszną noc, Jaś praktycznie wcale nie spał, czuję jak bym miała piasek w oczach 😞 Dawno tak nie miałam, że mały tak płakał i marudził w nocy, zazwyczaj spał dobrze z przerwami na jedzonko.

W piątek mamy szczepienie. Doradźcie mi proszę....jest opcja 5 szczepionek w 1 za 130zł i 6 w 1 za 210zł. Brałyście te skojarzone szczepionki???

A co do chrztu... u nas ksiądz ma normalnie cennik takich ceremonii -szok 😲 😲 Jeszcze nie wiem ile kosztuje ale czas zorientować się w temacie bo koleżanka mówiła, że podobno 400-500zł 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatka dzięki 🙂 Ty butlą karmisz prawda? może trzeba Mu mleka z żelazem podobno są takie modyfikowane... 🙂
Ilia ja szczepiłam 5w1. Te na NFZ to łącznie10 ukłuć i mają dużo rtęci więc zdecydowaliśmy się na skojarzone i wyczytałam, że po tych 6w 1 jest więcej mozliwych skutków ubocznych a potem znalazłam raport o zgonach niemowlaków po niej i mnie to ruszyło na tyle, że wzięłam 5w1. Łącznie to 5 ukłuć. Pierwszą tą 5 w1 Julka nawet nie poczuła tą drugą na WZWB już tak bo szczypie dość solidnie ale popłakała kilka sekund tylko. Nie miała po nich żadnych rewolucji typu gorączka, wysypka itd.
Każde dziecko jest inne i pewnie różnie reaguje. Nam pielęgniarka mówiła, że jesli weźmiemy 6 w1 to kolejne już potem będą i tak 5w1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa a co do chrztu to u nas też co łaska ale wydaje mi się, że 100zł to i tak za dużo za to co powinni zrobić bez mrugnięcia okiem ale cóż takie czasy...
400-500zł to u nas daje się za ślub...
U nas był ksiądz po kolędzie i mówił, żeby odczekać z chrzcinami do kwietnia, maja jak będzie ciepło 🙂 i tak w sumie tak planowaliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku ale drogie to mleczko 😲 a na ile wystarcza?
My robimy chrzciny tutaj w Niemczech ale nie wiem ile tutaj kosztuje chrzest, robimy w Polskim kosciele u polskiego ksiedza 🙂
Bylismy dzisiaj z Fabiankiem na tym usg bioderek i wszystko ok jest 🙂 ja tez u ginekologa bylam i tez wszystko ok wiec mamy spokoj z lekarzami narazie 🙂 pochodzilismy po sklepach ale jakies slabe te wyprzedaze są...nic nie ma ciekawego w dodatku musze Fabiankowi kombinezon kupic na 62 bo ten co ma teraz to za jakis miesiac bedzie juz za maly a zima jeszcze bedzie trwac a takich na 62 juz niema i mam problem 🤨
Niunia ale dlugo spi Twoj Tomus 🤪 i on nie jje tyle czasu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz po wizycie ksiedza 😉mały akurat czkawki dostał tak głośno ze ksiądz mówić nie mógł za bardzo i zaraz szybko poszedł 😁 hihi
tak dziewczyny ja Kacperka mam butli a mleko starcza mi tak na 4/5dni to maks
co do szczepionki to u nas jest 3 w 1 tylko i pytałam sie o badania na bioderka bo widze że wy jeździcie to powiedziała że ona nie widzi takiej konieczności bo mam zaświadczenie ze szpitala że jest wszystko w porzadku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe tak Tomuś tyle śpi bez jedzenia, za to w dzień nadrabia, bo dwie butle po 140 ml pod rząd potrafi wsunąć. My też byliśmy na usg bioderek i muszę go pieluchować i w trzecim miesiącu zrobić kontrolne usg, bo ja miałam dysplazję i mały jest genetycznie obciążony, ale póki co jest ok. Ja na Chrzest dam ile będę miała, ostatnio z Pawłem dałam 50zł bo akurat kasy nie mieliśmy za bardzo. Zawsze daję tyle ile mogę i nie patrzę czy wypada czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jak chrzcilismy Oliwierka to tez 50 zl dalismy, a co dziwne ksiadz nie chcial nic 😲 😆 ale dalismy te 50 zl 🙂
malenki nie spi od 8 rano, dobrze chociaz ze grzeczny jest 🙂 moj mąż ma 2 zmiane wiec juz czuje ze wieczorem jak bedzie pora spanie bedzie dramat uhhh ale juz sie nastawilam psychiczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...