Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kochane!!! Informuję oficjalnie, że 26.10.13r. przyszła na świat Aleksandra Katarzyna 😁 Ocena w skali Apgar: 5,7,7,8. Waga 3700, 53cm. Poród z zarzuconą rączką... 🤢 ciężko było. Malutka urodziła się z umiarkowaną zamartwicą - stąd ocena 5 w 1 minucie. Teraz wszystko jest ok 🙂 Ola dostała żółtaczki w 4 dobie w szpitalu i trwała do 6 doby. Była naświetlana 3 razy po 4 godzinki. Dostawała też antybiotyk zapobiegawczo na paciorkowca. Teraz jesteśmy już w domku 🙂 Grzeczna, śpi spokojnie, karmie piersią na żądanie. Tyle, że odciągam pokarm laktatorem i karmię butelką, bo malutka bardzo mocno ciągnie i gryzie brodawki. W szpitalu była 2 dni dokarmiana sztucznym mleczkiem bo miałam mało pokarmu, teraz jedziemy na samym cycu 🙂 Mamy udać się na wizytę to neurologa na sprawdzenie czy wszystko jest ok, ale wydaje mi się, że tak, bo jej wszystkie odruchy są prawidłowe, pediatra też mówiła, że jest dobrze. Wypisano ją ze szpitala w stanie ogólnie dobrym 🙂 Co do porodu to cała akcja trwała 9:15min. Trafiłam do szpitala prosto od lekarza z rozwarciem na 5cm. W drodze zaczęły się lekkie skurcze, trafiłam na patologię ciąży aż na 1 godzinę, bo skurcze się nasiliły :P i przenieśli mnie na porodówkę. Tam podczas badania p.położna przebiła mi pęcherz płodowy, który był już baardzo napięty. Skurcze nasilały się, trochę spacerowałam, trochę posiedziałam na piłce. Dostałam oksytocynę na rozwarcie i w ciągu 30min doszło do 8cm. Bóle krzyżowe...masakra, gięło mnie na różne strony, ale dałam radę. Skurcze parte trwały 14 min, w rezultacie Ola urodziła się o 23:58 🤪 zdążyłam przed niedzielą 😁 Nareszcie już po wszystkim!!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was!
Agatko pozdrawiam Cię i trzymałam kciuki 🙂. Wierze, ze już jesteś po 😉
Ja wczoraj byłam na wizycie. Rozwarcie bez zmian, szyjka już całkiem skrócona, mała wazy 3150g 🙂. Mój lekarz chce, zebym dotrwała jak najdłużej, trzyma mnie i trzyma 😞...kazał mi lezec jeszcze,ale już mniej restrykcyjnie. Mogę zejść zjeść i zrobić sobie kanapke-wow!;p
i tak schodzę już więcej i robie więcej...najgorsze są schody..., a ja niestety, żeby zejść do kuchni mam ich az podwojnie...
następna wizyta już w szpitalu i możliwe, ze mnie zostawi na cięcie...zaczynam się bac i powiedziałam w nocy męzowi, ze nie chce jechać, a on, ze urodzić trzeba...
chciałabym spróbować sn.., ale tak nie można.., albo to, albo to...
smutno mi tez jakos.... ja tez mam zgage non stop-biorę gaviscon. Pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem w 37 tyg. Następna wizyta około 9 ....podał mi jeszcze inne terminy gdyby się cos dzialo..Kurzcze ta moja klucha chyba tez spora będzie..., więc może lepiej, ze cc...myslalam, ze najwyżej będzie mieć z 2900, a tu rosnie i rosnie;p. Pamiętam jak się martwiłam i plakalam w polowie ciązy, ze taka mala jest.., a tu taki psikus;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny jestem brzuszkiem paździerkowym po terminie 🙂 mój synio nie chciał urodzić się o czasie 😁 dalej czekam aż się coś bd działo 🙂 wiadomo już że bd listopadowy 🙂 jak do poniedziałku 4.11 nie bd chciał wyjść na świat to mam się wstawić do szpitala... ale moze nie bd takiej potrzeby bo od kilku dni boli mnie brzuch i plecy jak przy okresie a dzisiaj sie to troche nasililo i mam pojedyncze skurcze ale dosc silne wiec moze sie cos ruszy w końcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga witaj 🙂 🙂 🙂no wlasnie podczytywalam wasze forum i sie zastanawialam czy juz urodzilas... 😉twoj dzidzius postanowil byc listopadowy 😉
Mnie tez brzuch i plecy bola jak na okres...w nocy mialam jakies bole ale przeszly...jeszcze mam troche czasu to synkowi sie nie spieszy... 😜
Cos tu cichutko dzis...czyzby cisza przed burza 😉?
Dziewczyny odzywajcie sie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczekam jeszcze co na to Kasia, jeśli będzie miała czas zajrzeć 🙂
giga737 witaj 🙂 Może chcesz żeby Cię do tabelki naszej dopisać?
malinka24 no ciekawe czy urodzisz w czyjeś urodziny 🙂
U mnie było tak, że jak moja mama była ze mną w ciąży, dogadała się z moim dziadkiem, że jeśli urodzi bliżej jego urodzin (1 czerwca) to on kupuje wózek, a jeśli bliżej urodzin mojego taty (26 maja), to wtedy tata kupuje. Termin miała na 18 maja, a urodziła dokładnie 1 czerwca hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia, nie ma problemu, możesz dodawać 😉 Zeberko, poniekąd przez to byłyśmy dłużej, bo mała miała pobrany wymaz z ucha no i widocznie wyszło, że się zaraziła i miała podawany antybiotyk. Podaje się go przez 4-5 dób. Na dodatek w 4 dobie dostała żółtaczki... ale teraz jest wszystko ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga trzymam kciuki zeby Twoj maluszek juz postanowil wyjsc 🙂
Natalia a u Ciebie jakies oznaki porodu są?bo widze ze Ty juz po 38tc 🙂 i ja jestem ZA zeby wstawiac zdjecia naszych maluszkow do tabelki 🙂
Agatka pewnie urodzila bo jakby ja odesłali do domu to by sie odezwala 🙂dziewczyny moze jakos sie wymienimy numerami zeby kazda mogla poinformowac ze juz urodzila 😁

Wczoraj o 21.15 juz spalam i powiem Wam ze calutka noc przespalam z jednym wstaniem na siku o polnocy 😁 wieki temu nie mialam tak dobrej nocy 🙂 i czuje sie super mimo deszczu za oknem 🤨 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa1987 trochę Was przetrzymali w szpitalu ale najważniejsze, że wszystko już dobrze i w końcu zdrowe w domku jesteście 🙂
goshe podoba mi się pomysł z nr telefonów 🙂 ale jak to zrobić? Może wszystkie wyślemy numery do jednaj z nas, a później całą listę ta jedna z nas hehe porozsyła pozostałym? No nie wiem, jak myślicie?
Ja jeszcze nie mam objawów, chociaż od 4 dni piję po 2-3 herbaty z liści malin. Nikodema przenosiłam 15 dni i mimo podania oksytocyny nic się nie działo więc obawiam się, że teraz może być podobnie.
Zaraz dodam nową tabelkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...