Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć laseczki 😘
mój malutki wczoraj skończył już 2 miesiące 🤪 ale zleciało mieliśmy mała imprezkę nynus dostał duzo prezentów i cała impreze był tak aktywny że ło 😁
Zeberko próbowałam tej pozycji z kolankami i nie pomoglo 😞 bo wiecie nynus zrobi kupkę w sumie codziennie tylko że strasznie sie przy tym meczy i czasami cały dzien mu schodzi
i ogólnie też juz taki ciekawy swiata sie robi łapki wyciaga i te jego słodkie uśmieczki 🙂
jak wam minoł weekend ? i jak wasze maleństwa zdrowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh ale mi maluszek dzis dal popalic...caly dzien płakał i nie wiedziałam oco mu chodzi 😞a teraz odsypia...
26 maja lece do Polski oby do wiosny 🙂1 czerwca robimy chrzest...oj juz sie nie moge doczekać. .. 🙂
Dziewczyny ale mi brakuje towarzystwa czuje się bardzo samotna..oprócz męża nie mam z kim pogadac...a czasem mam ochotę wyzalic sie i posmiac z kims..mam doła ostatnio..zmęczenie mi sie udzielilo...dlatego tak bardzo chce juz tego wyjazdu...dziadki troche nas odciaza od maluchow he 🙂co tam u was kochane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki :* A u nas masakra... dziś cały dzień spędzony w Urzędach.. gdyby nie moja mama to nie wiem co bym zrobiła z Olą... (załatwiamy becikowe i rodzinne). Załatwiania w cholerę i jeszcze trochę..., ale zawsze to troszkę grosza. Mojego męża dopadła pokrzywka (prawdopodobnie na temperaturę...) pojechał na pogotowie... trzeba mu zrobić testy... Ola ma kolki... co wieczór ostatnio jest rzeźnia... ehhh, trzeba przetrzymać. My chrzciny wyprawiamy na początku marca. Mała będzie miała skończone 4 miesiące 😁 oj coś czuję, że da nam popalić w Kościele 😜 Kochane może znacie jakieś sposobny (działające) na w.w. kolki/?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa1987 napisał(a):
Hej dziewuszki :* A u nas masakra... dziś cały dzień spędzony w Urzędach.. gdyby nie moja mama to nie wiem co bym zrobiła z Olą... (załatwiamy becikowe i rodzinne). Załatwiania w cholerę i jeszcze trochę..., ale zawsze to troszkę grosza. Mojego męża dopadła pokrzywka (prawdopodobnie na temperaturę...) pojechał na pogotowie... trzeba mu zrobić testy... Ola ma kolki... co wieczór ostatnio jest rzeźnia... ehhh, trzeba przetrzymać. My chrzciny wyprawiamy na początku marca. Mała będzie miała skończone 4 miesiące 😁 oj coś czuję, że da nam popalić w Kościele 😜 Kochane może znacie jakieś sposobny (działające) na w.w. kolki/?????


ja na kolki zaczęłam dziś podawać kropelki sab simplex...przy gracjanie pomogly zobaczymy jak będzie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂 🙂 🙂
zaczynamy nowy dzien...mlody sie buja w lezaczku a ja mam troche spokoju... 🙂wczoraj dal mi popalic...oby dzis bylo lepiej... 😉dziewczyny pocieszcie mnie ze nie jestem sama ze tez macie wesolo ze swoimi maluchami... 😁
pozdrowionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 ale mnie tu dawno nie było...
wczoraj dopiero udało mi się rozpakować ostatnie pudło po przeprowadzce 😜
raczej nie dam rady nadrobić ale zauważyłam że macie problem ze spaniem we trójkę... moja Wikunia też spała z nami ale ja nie wytrzymałam tego nocnego czuwania i znalazłam rozwiązanie...
okazało się że pieluszki tetrowe działają usypiająco 😉 jak położę jej przy buzi pieluszkę to się wtula i tak sobie śpi 😁
i jeszcze jak słodko przy tym wygląda 🤪
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b33ddaf9a1768cc2.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Hej mój Tomuś póki co dalej spokojny i śpi ładnie. Kasia jaki dokumenty złożyłaś do becikowego i czy zaświadczenie o dochodach ze skarbówki się bierze? My Chrzest mamy 16 lutego.

zaświadczenie o dochodach za 2012 r ze skarbówki
zaświadczenie od lekarza
z ZUSu zaświadczenie o składkach 2012 r
kopia aktu urodzenia (oryginał do wglądu)
kopie dowodów osobistych rodziców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia, potrzebujemy z mężem swoich zaświadczeń dochodów z 2012 roku ze Skarbówki, zaświadczenia o składkach zdrowotnych z 2012 roku z ZUS-u, zaświadczenie z zakładu pracy (oryginał+kopia), jak mieszkasz na wsi to musisz mieć pismo, że nie posiadasz żadnego pola na siebie czy coś w tym stylu..., zaświadczenie od ginekologa, że zjawiłaś się u niego nie później niż do 10 tygodnia ciąży i cały czas byłaś pod opieką lekarską, odpis aktu urodzenia maluszka (oryginał+kopia), ksero dowodów osobistych. Jednym słowem..załatwiania MASA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja doszlam do wniosku ze moj maly mial kolki moze ze 2-3 razy a zawsze jak placze i sie wygina to przez to ze kupki nie moze zrobic i pierdziec tez nie za bardzo... 🤨 wtedy zadne krople nie pomagają tylko lezenie na brzuszku i ta pozycja co Zeberka opisywała 🙂 wtedy powoli wszystko uchodzi z niego 🙂 i prawie codziennie wieczorem jest to samo tak ok 20-22 ehh ale przetrwac trzeba :0
Malinka ja narazie mam w miare spokoj z dzieciakami ale to przez to ze moj mąż znowu od soboty do wczoraj mial wolne, teraz przez 3 dni ma pierwsza zmiane wiec tez jest luz bo Oliwierek do przedszkola rano chodzi i ja tylko z Fabiankiem jestem w domu ale boje sie przyszlego tygodnia bo juz drugie zmiany mąż zaczyna i wieczorem bedzie hardcore heh
my chrzciny robimy chyba 10 maja ale to jeszcze nie jest na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe, my dziś mamy ten sam problem...Jaś nie może zrobić kupki i z bączkami tez jest problem. Całą noc i dzisiejszy dzień się napina i płacze 😞 Napisz mi proszę o jakiej pozycji mówisz...
Próbowałam już chyba wszystkiego, leżenie na brzuszku, masowanie brzuszka, podkurczanie kolanek do bioder, termometr...a nawet kupiłam czopki glicerynowe i jak sam nie zrobi to mu je podam.
Już sama nie wiem jak mu pomóc 😞
Do tej pory robiła kupkę ok 5 razy dziennie i raczej bez problemów a od wczoraj się zaczęło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane
widzę ze większość z nas ma ten sam problem kupiorka u mnie nadal jest z tym problem bo biedny się meczy jak nie wiem i tez chwilami to już nie wiem jak mu pomóc p.doktor kazała mi dużo go przepajać i jedzenie co 3 godz.
co do spania jest ciut lepiej bo zasypia 23/24 i spi do rana z przerwami na jedzenie
co dalej byłam wczoraj z nim u lekarza prywatnie i kobitka mi powiedziała ze ma silna sapkę i ustąpi mu raczej dopiero jak usiedzą ale dala mi tez żel taki do noska PANTHERIN
i co najlepsze stwierdziła również że ma kolkę ja jej mówię że słyszałam ze dzieci plączą a że u mnie tak nie ma a ona że niemowlęta różnie reagują jedni płaczą a inne nie ale stwierdziła że jak mały puszcza baki i podkurcza nóżki to jest kolka dała mi krople do mleka DELICOL
hmm i powiem wam że tez mam dola bo wkólko jak nie dermatolog to dentysta i jak na złość dzisiaj byłam znowu i okazało się że druga 1 jest do usunięcia masakra jakaś i dopiero mi wstawi ze za jakieś 5/6tyg mi wstawi zęby na stałe .jak mi sie rany wygoją 😠
a prawie bym zapomniała Kacperek waży już 5300 jej dużo mi sie wydaje ile waża już wasze malenstwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGATKA te kropelki DELICOL są świetne ale one nie są na kolkę tylko na tolerancję laktozy. U nas działają, jak mały popłakuje to daję 5 kropelek do karmienia.

Napiszcie mi proszę co dajecie maluchom do picia poza mlekiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia to jest pozycja taka ze siadasz sobie na łóżku nogi zginasz w kolanach i tak w pozycji półleżącej kladziesz na udach maluszka zeby dupcią opieral sie na Twoim podbrzuszu 🙂 mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylam 🙂
Agatka ja nie wiem ile moj maly wazy ale zaraz stane z nim na mojej lazienkowej wadze to zobacze ile mniejwiecej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wazylam malego i odliczając 100g na sucha pieluszke i ubranko wazy 4800 🙂
u nas tez ta pozycja super dziala i dziala tez wibracja w bujaczku, bardzo Fabuska uspokaja 🙂
Polozylam dzisiaj Misiula na macie i tak sie przyglądał zabaweczkom ze szok i zlapal sobie taka gwiazdke i ją trzymal i wkladal do buzki, myslal chyba ze to jedzonko hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój Kacperek kilka razy dziennie pije herbatke hipp rumiankową: http://www.rossnet.pl/GalleryImages/Photo/201109271059/thumb31_8793535.jpg
i nie narzekam narazie na kupki 🙂 może dlatego ze mój Kacperek czesto dostaje przegotowana wodę, albo herbatkę na czkawkę, która męczy go prawie po każdym posiłku 😞
Jutro mamy szczepienie i sie dowiem ile mały waży, ale jak byliśmy na wizycie w sylwestra to mały ważył 4850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprawdziłam pozycję, podziałała ale tylko na bączki. Mały tak się wyprukał, że aż zasnął mi na kolanach 🙂 Ale niestety kupka nie poszła więc dałam mu czopek, po 15 minutach zrobił taaaką wielką kupkę 🙂 Teraz się najadł i śpi jak aniołek 🙂
Chyba też zacznę mu podawać tą herbatkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez czasem podaje malutkiemu herbatke hipp koperkowa a tak pozatym nic tylko cycek 😉 dzisiaj wyjatkowo nie mial problemu z kupka zrobil kilka pieknych heh kupek 🙂 🙂 🙂
prawie caly dzien spal i teraz sie rozgadal i sie smieje do meza hehe ale widze ze juz ziewa 🙂 a Oli juz tez spi wiec wieczor bedziemy miec dla siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...