Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ziewczyny a ja dzisiaj wziełam wolne bo w nocy dostałam gorączke,oszłam do lekarza i się okazało ,że mam angine wirusową,leków narazie nie wykupiła,boje się ,że to moze zaszkodzić mojej fasolce,na dodatek mam plamienia,nie wiem co robić o15 jade do gin zobacze co mi powie,trzymajcie kciukasy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia2 trzymamy kciuki!
Ja mam synka, który za dwa tygodnie skończy dwa latka. :-)
Przy pierwszej ciąży nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości, tylko pod sam koniec puchły mi stopy i miałam zgagę.
A teraz cały czas jestem śpiąca, wymiotuję i ogólnie niezbyt fajnie się czuję. Czyli to prawda że każda ciąża wygląda inaczej. :-)
Jeszcze ani razu nie byłam u lekarza. U nas takie kolejki, że cały czas czekam na wizytę 20 czerwca. Już nie mogę się doczekać.
Najbardziej martwię się o to, jak mój syneczek mamusi zareaguje na nowego członka rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AMELIA daj znac co tam u Was!!! Trzymam mocno kciuki, ale nie ma innego wyjscia musi byc dobrze!!
MADZIA ja tez sie obawiam reakcji mojej córci, jest taka zazdrosna o mnie, jak biore inne dzieci na rece to jest smutna bardzo i placze, no ale nie bedzie wyjscia bedzie musiala sie dostosowac!!
Ja mam ten komfort że chodze prywatnie ale za wizyty nie płace 🙂 Z Kornelką chodziłam do poradni ale do tego samego lekarza, teraz sie troche pozmieniało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Tydzień temu zobaczyłam 2 kreski 🙂 Wczoraj poszłam do ginekologa i okazało się,że moja plamka ma 5 tygodni i 4 dni 🙂 A ja się jak na razie super czuję i nie mam żadnych szczególnych objawów póki co 😉
A jak u was? Mam nadzieję,że zostanę miło przyjęta do grona 😉
Teoretycznie 7 lutego powinniśmy być już we trójkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 ja zobaczyłam swoje upragnione 2 kreseczki prawie 2 tyg temu i jestem przeszczęśliwa :-) ale także pełna obaw 🤨wszystko jest dla mnie NOWE!!!! dziewczyny czujecie takie ciągnięcia w brzuchu???mam nadzieję ze to jest normalne.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tydzień temu widziałam,ale podejrzewałam,że wcześniej bo 17 dni okres się spóźnia już 🙂
Mnie też ciągnie w brzuchu,ale lekko. Nie ma tragedii. Tylko raz jak się przedźwigałam nie wiedząc jeszcze o maluszku to strasznie bolało i pewnego ranka po przebudzeniu tak,że aż z bólu płakałam.
Ale lekarz kazał mi się zgłosić jak będę miała większe bóle,bo mówi,że ja nie wiem jeszcze jaki to ból jest 🙂 I wtedy coś zaradzi,bo póki co ciąża idzie dobrze.
Za tydzień serduszko usłyszę może 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE NOWE MAMUSIE 😉fajnie ze nasze grono mamusiek sie powieksza..... 😉EDYTA wybacz ale nie rozumiem jak mozna chodzic prywatnie i za wizyty nie placic...nie slyszalam czegos takiego nigdy...AMELIA i co z fasolka?ja dzisiaj sie czuje katastrofalnie ....wstac nie moglam bo mi sie slabo...niedobrze robilo...dopiero jak cos zjadlam to juz lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA już po wizycie wszystko ok ale jeszcze nie widać zabardzo, jestem w 5 tyg i 4 dniu mam przepisaną luteine i duhaston bo wczoraj troche plamiłam,ciesze się jak nie wiem co,kolejna wizyta za miesiąc.ziewczyny czy bedzieci pracowały w ciąży bo ja teraz wracam na dwa tyg do pracy,potem miesiąc urlopu i od sierpnia myśle iść na chorobowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szczęście plamień nie mam żadnych i mam nadzieję,że nie będę mieć 🙂
Brzucho boli dzisiaj trochę,aż się martwię. Ale pierwsza ciąża,to zmartwień będzie dużo.
Wczoraj pod prysznicem tak mi się w głowie kręciło,że aż myślałam,że się przewrócę 😞
I w ogóle bym tylko spała,spała i spała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe mamusie!!
2404 ja mialam na poczatku takie bóle brzucha ... miałam wrażenie ze mnie ciagnie z kazdej strony, ale lekarz mi wyjasnił ze to więzadła macicy sie rozciagaja. Jesli chodzi o plamienia to jesli masz to zgłos sie na wszelki wypadek do lekarza. Nie chcem Cie straszyc bo to moze byc spowodowane tym ze mialas w tym czasie dostac okres, ale lepiej to sprawdzic!! Ja w ciazy z corka milam plamienie i okazalo sie ze mam krwiaka ale szybko sie ewakuował. Teraz tez mialam plamienia ale dostalam Duphaston i szybko przeszło 🙂
AMELIA ciesze sie ze wszystko jest dobrze!! I oby tak do konca 🙂 Jesli chodzi o prace to ja juz jestem na zwolnieniu. Moja praca jest dosc ryzykowna , a i zawroty głowy i omdlenia jakie mam mogłyby doprowadzic do nieszczescia i nigdy bym sobie nie wybaczyla gdyby cos sie stalo!!
IZA to długa historia 🙂 ale tak w skrocie to chodze do lekarza z ktorym mozna powiedziec ze pracuje i przyjmował mnie w poradni przyszpitalnej z racji tego ze mialam duze problemy z zajsciem w ciaze poprzednia i tą obecną. Wszystko bylo dobrze dopoki nie znienila sie polozna z tej przychodni... tak jest jakas nieogarnieta i ciagle tylko jakies zamieszania byly. Wiec doktor zaproponowal ze lepiej bedzie jak bede przychodziala na sopkojnie do jego prywatnego gabinetu na warunkach jak w przychodni bo po problemach po porodzie z corka woli zeby wszystko bylo dopilnowane, a w tej poradni to mogłby cos przeoczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny
Ile zmian! nie było mnie 2dni wchodzę patrzę a nowe koleżanki nam przybyły!!!!
WITAMY 🤪
Byłam u gin 11ego (tym razem państwowo) zrobiła USG i niestety nie było jeszcze widać srduszka 🤢 ale kazała przyjśc za tydzien 😉 więc mam nadzięję że już wtedy zobaczę młodego na własne oczy 🙃
a na razie muszę badania porobić
Ja chodzę i państwowo i prywatnie 😉 (państwowo żeby robić badania za free)a prywatnie bo czuję się bardziej "dopieszczona"
Edyta widze że pewnie "uprawiamy " ten sam zawód 😉
też jestem na L4 od 4 czerwca..zobaczymy czy mi przedłuży...bo brzuch przestał mnie boleć i wszystkie objawy mi się cofneły...oby z bobikiem było wszystko ok...
Amelia i jak się czujesz? Jeżeli jest to faktycznie angina to musisz wziąć ANTYBIOTYK!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja czuje się chyba gorzej,biore apap bo powiedział,że moge,z leżeniem w łóżku moge zaomnieć bo córa mi nie da,zbaczymy co to będzie,żeby tylko nie było gorączki,a antybiotyk na tym etaie ciąży nie wchodzi w grę,grozi poronieniem.Żebym tylko wytrzymała te dwa tygodnie w pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia tylko że jak to jest faktycznie angina i jest to angina ropna to inaczej jej nie pokonasz tylko antybiotykiem!!!!!
Angina nie leczona niesie ryzyko wielu powikłań!!!!!
(np kardiologicznych i reumatologicznych) Poza tym są antybiotyki które możesz brać w ciąży...Twoje zdrowie jest naprawdę waże!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witacie 🙂
AMELIA, skorom dobrze pisze, że są antybiotyki które możesz brać w ciąży. Poroniłam w czwartym miesiącu a od 10 tyg. miałam przewlekłe zapalenie dróg oddechowych. Lekarka (miałam trzy wizyty kontrolne!!) upierała się, że mogę pozostać przy domowych sposobach + Rutinoskorbin pomimo, że przy silnym kaszlu (ponaciągałam sobie tak mięśnie na prawym boku i plecach, że nie mogłam nawet leżeć) odpluwałam ropą. Leczenie antybiotykiem zaczęłam natychmiast po poronieniu. Położna w szpitalu mówiła mi, że są antybiotyki, które można brać w ciąży (jak sobie przypomnę które to napiszę) i wytłumaczyła mi jak to jest... lekarze ogólni nie chcą brać odpowiedzialności za nasze brzuszki więc nie wypisują antybiotyków a ginekolodzy nie osłuchają nam płucek i nie zajrzą nam w gardełka. 😞
Dowiedz się może o dobrego internistę w twoim mieście i zdrowiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...