Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Przyszłe Mamy.
W poniedziałek wieczorem zrobiłam test, wyszedł pozytywny... wyliczony przeze mnie termin to ok. 26.maja... Nie mogę powiedzieć żebym skakała z radości. Jestem bardziej przybita. Wszytko dlatego że mamy z M już 2 dzieci (3,5-letni Mati i roczna Lusia) i to dla mnie za szybko. Jednak stało się i się nie odstanie. Jeszcze nie otrząsnęłam się z szoku na tyle żeby umawiać wizytę u gina.
Zdarzają mi się mdłości, na senność nie mogę sobie pozwolić, pojawiają się bóle w podbrzuszu. Jakaś część mnie ciągle liczy na jakieś krwawienie i wyprostowanie sytuacji ale to pewnie przez to że nasze plany runęły i ciągle próbuję się z tym pogodzić.
Ciężko wyobrazić sobie że za rok będę miała ledwo 27 lat i 3 dzieci.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kangoor z tym dietetykiem to bardzo dobry pomysł-tez muszę o tym pomyśleć, tym bardziej , ze w wynikach krwi wyszło, ze mam za mało żelaza,a ja niestety rzadko zwracałam uwagę na to co jem-przykre,ale niestety 😉
Od 3dni zaczyna mi przebijać dziąsła ósemka.Mam małe zapalenie , ale dzwoniłam do dentystki i niestety ginekolog ma mi przepisać jakiś lek ,bo Ona w I trymestrze nic mi z nim nie zrobi, wiec w poniedziałek mam wizytę u mojego ginekologa - mam nadzieje,ze cos poradzi. Póki co szałwia,która nic nie pomaga 😮

Doti Tobie współczuje jesli to dla Ciebie faktycznie problem. Każda kobieta ma inne problemy, ja za wszelka cenę chce donosić , mam przez to taki stres i nerwy , ze mój M strasznie sie na mnie denerwuje , bo jestem okropną pesymistką. A co na to Twój M?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag dla mnie to przede wszystkim szok. Planowaliśmy 3 dziecko za jakieś 4-5 lat. Miałam iść do pracy i ruszać z budową domu. Boję się jak damy radę finansowo, boję się jak to będzie z taką małą różnicą wieku... Przez pierwsze chwile po zrobieniu testu nawet pomyślałam o usunięciu, ale przeciez to nie wchodzi w grę. Przecież to moje dziecko, tak samo jak dwójka która jest już na świecie... Musimy sobie od nowa wszystko poukladać i wtedy pewnie zaczniemy się cieszyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez jesli chodzi o finanse nie jest najlepiej. Zwolnilam się z pracy żeby zajść w ciaze, bo podświadomie czułam , ze ta praca mnie wykańcza (pracowałam z dziećmi z zespołem Downa) , zrobiłam sobie wakacje i miałam znaleźć inna prace, a w tym czasie zaszłam w ciaze po 4latach starań i roznorakiego leczenia.Teraz nie pracuje, M pracuje i na szczęście zarabia na tyle by dać radę nas utrzymać, ale łatwo nie jest. Po porodzie tez bede musiała szukać pracy, bo w planach będziemy mieli kupno mieszkania. Niczego nie da sie zaplanować, wszystko przychodzi w sytuacjach najbardziej niespodziewanych, ale myśle , ze co nas nie zabije to nas wzmocni, dacie radę! Musicie ! Powodzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co badań prenatalnych nie planuję. Jeśli ginekolog je zaleci to się zrobi. Nie zakładam z góry że coś może być nie tak..
Po niedzieli znów muszę próbować umawiać wizytę bo póki co terminy są takie że poszłabym po 14 tygodniu dopiero. Spróbuję jeszcze prywatnie coś umówić u mojej lekarki.
M mnie straszy że może będą bliźniaki... 😲
W pierwszej kolejności poza podstawowymi badaniami czeka mnie test obciążenia glukozą... chyba najgorsze badanie dla mnie 🤢 w poprzedniej ciąży miałam podejrzenie cukrzycy ciążowej (dwa razy robiłam test i wyszły różne wyniki) i bardzo bym nie chciała żeby i tym razem się pojawiła.
A witamin póki co nie biorę żadnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro ide do lekarza i zastanawiam sie czy da mi jakieś witaminy, bo mam za mało żelaza-wiec dam Wam znać.
Najlepsze jest to , ze moja przyjaciółka , która tez starała sie długo o dziecko, zaszła na hormonach i ma termin na 7maja - (ja na 3 maja ) bedzie miała bliźniaki 🙂 druga koleżanka , z która byłam razem teraz na wakacjach, zrobiła test ciazowy dzien przede mną okazało sie , ze tez jest w ciazy -termin 1 maja , także dwie moje najlepsze kumpela urodzą prawie w tym samym czasie co ja! Cieszę sie bo bede miała z kim chodzić na spacery!

Trzymajcie jutro za mnie kciuki!mam nadzieje , ze wszystko bedzie dobrze,a maluszek już trochę urósł od czasu ostatniej wizyty 🙂 🙂 odezwę sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe mamusie!
Drogie Panie, jak tam Wasze samopoczucie? Ja juz 3ci dzien nie mam tak mocnych mdlości i nawet apetyt mi się zwiększył. Wczoraj miałam taki napad głodu, że aż mi wstyd.
Martag trzymam kciuki za wizytę- mam nadzieje ze Twój maluszek ladnie rosnie! Daj znać jak juz bedziesz po- czekamy na relację. Ja niestety mam wizyte dopiero w przyszłą środę- juz nie mogę się doczekać żeby zerknąć co tam moja fasoleczka porabia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta- zapomniałam dodać niżej...
Ja póki co nie biore żadnych dodatkowych witamin. Jedynie kwas foliowy. W poprzedniej ciąży włączyłam witaminki dopiero od drugiego trymestru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Już po wizycie , jestem spokojna, wszystko jest dobrze, maluszek ma 2,5cm, słyszałam serduszko (M sie wzruszył niesamowicie) , 170 uderzeń na minutę. Wyniki krwi, moczu itd.mam wszystkie jednak bardzo dobre, wiec do 12 tyg.mam brać tylko kwas foliowy , po następnej wizycie 18.10 bede brała witaminy pharmaton matruelle , brała z Was któraś?

Badania w postaci usg genetyczne mam właśnie 18.10 - płace za nie 170zl, a jutro jadę tez na krew pappa-a i beta hcg czyli ten test podwójny , ktory powie mi co i jak z moim dzieckiem (koszt 130) ale zrobię , bo mam taka potrzebę.

Dodatkowo mój dr.mnie uspokoił, ze po 9tyg. Już rzadko występują poronienia , wiec odsapnelam,bo ja histeryczka jestem wiec ulżyło mi 🙂
No to tyle, w przyszłym tyg.inwestuje w większy stanik , bo piersi już mi wypływają i bardzo bolą, a teraz ide sie położyć i spać, bo jak zwykle na wieczór zaczyna mnie mulic.
Dzięki wszystkim za trzymanie kciukow. Pozdrawiam baaaaaardzo mocno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta- cieszę się, że wszystko OK u maluszka i że zdrowo rośnie, a Ty uspokoiłaś się. Najważniejsze żeby sie niepotrzebnie nie stresować i denerwowoać, bo maluszki potrzebują teraz naszego spokoju 🙂

Jeśli chodzi o witaminy to ja brałam Falvit mama- byc może nie jest jakiś najlepszy ( nie mam pojęcia) ale ja muszę mieć zestaw bez wit K- a o taki wcale nie łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka już moja natura, zawsze sobie jakiś problem wymyślę i sie martwię. Teraz bede sie martwić wynikami papa,ale myśle pozytywnie.
Oczywiście dwa razy jechałam dziś do szpitala na to pobranie krwi do poradni genetycznej, bo Pani przyjmująca powiedziała mi przez telefon ,ze w 9tyg.nie zrobi mi pobrania krwi i to jest bezsensu zeby teraz robić krew , a za 3tyg.usg...Wkurzylam sie ,zadzwoniłam do mojego lekarza i załatwił sprawę.pojechalam, patrzę a w rejestracji godzina czekania w kolejce ,ale stanęłam , a gdy przyszła moja kolej Pani mi powiedziała , ze to 3 piętro, wiec jeszcze bardziej byłam na siebie wściekła,ze przecież mogłam najpierw zapytać zamiast stać jak głupek.... 🤪 No ale gdy już weszłam na to pobranie krwi przyszła Pani i powiedziała, ze niezła burę dostały od lekarza hehe 😉no bo z drugiej strony to chyba nie panie w rejestracji decydują kiedy trzeba zrobic badania, no ale ....

Napisałam dziś tez smsy do kilku bliższych koleżanek z dobra nowiną ,ze jestem w ciazy,bo jakoś tak czekałam aż zacznie sie ten 3 miesiąc. Obiecałam sobie , ze zaczekam do 12 tyg.ale już jakoś tak wytrzymać nie mogłam z tej radości , tym bardziej, ze wiele osób było psychicznie zaangażowanych w nasze leczenie i starania sie o dziecko...wcześniej pisałam , ze we wrześniu miałam podchodzić do inseminacji,myśleliśmy już tez o in vitro , także radości ogromna.

Dziewczynki czy Wy tez macie taki apetyt? Ja chodzę ciagle głodna, ale obiadów nie jem, jem tylko zupy , twarożki, płatki, owoce, jogurty a bez winogrona obejść sie nie moge 🙂 Jestem wielka fanka coca coli,ale odkąd dowiedziałam sie o ciazy jakoś przestałam ja pic, ale jak mnie najdzie ochota , to przecież trochę tez nie zaszkodzi...A kawę pijecie? Bo mnie tez jakoś odrzuciło, piłam inke,ale teraz tez jakoś wogole nie pije. No ale przyznam sie dzisiaj, ze z tego wszystkiego zjadłam dziś hot-doga-mhmmmm pycha 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ,z tymi finansami to ja też mogę tylko ponarzekać, hmm.. Dot podejrzewam ze za kilka lat bedę jeszcze marzyć o trzecim dziecku ale nasze realne plany finansowo ,mieszkaniowe są takie ze 2 dzieci to max. jednak jesli byłabym w Twojej sytuacji to pewnie zachowanie było by podobne ,początkowo to wielki szok ale tak jak piszesz przyjdzie czas ze będzie cie sie cieszyć 🙂 Martag ja też mam skłonności do zamartwiania się na zapas 🙂 ale musimy być silne i starać się myśleć pozytywnie bo to dużo wnosi w życie 🙂 .trzymam za Was kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już w trzeciej ciąży i tym razem mam tylko piersi powiększone i wrażliwe.Żadnych wymiotów, nudności, senności, żadnych napadów apetytu.Czuję się świetnie.Czasami mnie to jednak martwi, czy aby wszystko jest ok, bo jest jakoś tak "za dobrze".Nie wiem,może przyjdzie wszystko potem.
Tylko wizyta u lekarza i usg utwierdziły mnie w tym,że jestem w ciąży.

Przy 1 ciąży miałam wymioty i nudności przez 3 m-ce, oczywiście apetyt, senność,zgaga były na porządku dziennym.
W 2 ciązy wymioty ( solidne, bo prawie po każdym posiłku ) - były prawie przez całą ciążę. Ustały ok.7-8 miesiąca.
Teraz a 3 ciąży nic. Mam nadzieję,że to dobry znak i,że każda ciąża jest inna. Zwłaszcza,że jestem "wiekową mamą".

Ciepło Was pozdrawiam

Dorota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...