Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Monia dzięki 🙂 Teraz kompletuj wyprawkę dla siebie do szpitala, chociaz niedługo trzeba podpytac Was dziewczyny co sie najbardziej przyda i o czym trzeba pamietać,bo dzis przejrzałam internet i cos nie cos juz wiem...
Od dwóch dni czuje lekkie pukanie w brzuszku,ale takie delikatne w dole brzucha i najcześciej jak leżę i nie wiem czy to mała czy nie... 🤔 Niby mówią ,ze maja byc na poczatku bombelki...głupieje 😞
Doti oby nospa pomogła, śpij dobrze.
Dobranoc brzuchatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry Brzucholki
Doti jak się czujesz?
Marta ale to nie muszą być babelki, mamy to bardzo różnie określaja. Może to być właśnie " pukanie" "plumkanie" zwał jak chciał 😉 ja też czuję tak właśnie nisko. Między spojeniem a pępkiem, bardziej jednak nad spojeniem
Aga daj znać po wizycie. To fajnie już Twoje maleństwo się rusza skoro Twój M czuje 🙂 mój przykłada rękę i nic
Jade do pracy. Lęki wszelakie mi się właczyly po wczorajszym. Byle do 11go
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mamusie,
Doti, dobrze ze Ci w kocu przeszlo po tej nospie. Uwazaj na siebie i sie nie przemeczaj. Te bole to pewnie ze zmeczenia, dzieciaki chore, niewiele trzeba zeby organism dal o sobie znac. Wypoczywaj jak mozesz.
Ania Ty tez uwazaj na siebie! Mam nadzieje ze to tylko takie jednorazowe oslabienie Cie wczoraj wzielo. Jeszcze chwila i wybierasz sie na zwolnienie prawda?

A ja dzis od rana pobiegalam po sklepach w poszukiwaniu prezentow na Mikolaja dla mojej malej gwiazdy. U mnie wszyscy sie zwrocili do mnie z prosba zebym sama cos wybrala dla malej wiec wyszla mi ogromnie dluga lista prezentow. To samo bedzie pod choinke... Ale z drugiej strony wybiore co bede uwazala za sluszne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kongoor ja tez od rana w sklepach po prezenty na mikołaja:> oczywiscie nie obeszło sie bez ciuszków dla noworodka. noooo i mierzyłam kilka rzeczy dla siebie ale to wszystko jakies takie za krótkie. zależało mi na ciepłym sweterku ale niestety wszystkie miałam do pasa.

ja w zeszły piątek miałam gorszy dzień... miałam straszne zawroty głowy i duszności. ale na szczęście odespałam tol sobie w sobotę gdy maż był w domu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Ania a jak tam rzucanie słodyczy? Bo ja od dzis tez zaczęłam jak zobaczyłam +2kg od czwartku. W takim tempie,to w żadna sukienkę na sylwestra się nie wcisnę,a wiec koniec,a po urodzinach trochę wszystkiego zostało ,wiec omijam te miejsca szerokim łukiem ,bo kuszą 🤢
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 a sie musze pożalić 😞
siedziałam wczoraj do 1 w nocy na internecie i czytałam czy poronienia w 2 trymestrze sie zdarzają i jak czesto i z jakich powodów i wgl...no jakos sie ciągle stresuje..wszystko jest super książkowo że az trudno mji uwierzyc że wszystko bedzie dobrze..boje sie...bo zawsze tak jest że jak juz sie uspokoje, oswoje z myślą że bede mama to wtedy z nienacka nóżw plecy..no 3 raz juz bym tego chyba nie przeżyła... 😞 juz by mogł byc ten maj...tak bardzo chce zeby było dobrze... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mauski,

dawno nie pisałam z Wami, czytałam ze 20 min wasze rozmowy 🙂

wklejam fajny link do wyprawki: http://wyprawka.dla.noworodka.pl/

Miłego dnia i kompletowania wyprawek 🙂
Ja jeszcze nic nie mam, nie mam siły chodzić bo boli mnie miednica 😞 Przerąbane non stop!
Uważajcie na siebie i nie przemęczjacie się.

Buziki dla Was i Spóxnione życzenia urodzinowe 🙂 Ja też jestem z Grudnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika głowa do góry kazdy tydzień zbiża nas do tego maja i już niedługo będziemy za półmetkiem 🙂

Ja właśnie wróciłam od lekarza, nie miałam usg ale lekarz mnie zbadał i mówi że według niego to macica wyglada na 20 tydzień!! Jak tak dalej pójdzie to urodzę jakiegoś wielkoluda:P Powiedział żeby brakiem przyrostu wagi się nie martwić tylko cieszyć więc jestem troszkę spokojniejsza 🙂
Zmykam na zakupy świąteczne pora wziąć się za prezenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agach ja tez sie ostatnio swojemu skarzyłam na swoj brak przyrostu wagi i też mówiłzeby sie nie przejmować, ze przyjdzie czas i bede przychodzic i marudzic ze tyle przytyłam 🙂 i ze jak mi sie nie chce jeść to mam nie jeśc na siłe, byle w granicach rozsądku 🙂
No oby do półmentku, wczesniej mówiłam oby ten 10 tydz minal i bede spokojna, potem obvy to 12 t bo to koniec pierwszego trymestru i na pewno bede spokojna, potem ze od 14t to juz lajt niesamowity bedzie wszystko musi byc dobrze a teraz czekam na 20 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, spokojnie, wszystko bedzie dobrze. Rozumiem doskonale Twoje obawy i musze Ci powiedziec ze jest to calkiem normalne, poprostu boisz sie o mauszka- szczegolnie ze jestes po przejsciach. Zawsze tak jest ze sie czeka do skonczenia pierwszego trymestru, potem do pierwszych ruchow, potem stress jak maluch caly dzien sie nie rusza 😞 Pozniej pamietam ze ja czekalam na 26 tyd bo wtedy w razie czego dzidzia moze juz sobie "poradzic" w inkubatorze. A po 30tym to myslalam zeby donosic do 36tego bo wtedy juz wszystko jest elegancko rozwiniete a ostatni miesiac to maluch w sumie tylko rosnie. Tak wiec kochana cala ciaze bedziesz myslala od etapu do etapu 😁 Tak czy inaczej na pewno wszystko bedzie dobrze.
Co tam dziewczynki macie dzis na obiad? U mnie krokiety z barszczykiem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomnialam dodac= jesli chodzi o slodycze to ja narazie sie trzymam- ale tak juz reszta sil. Strasznie mi sie chce!!! Wczoraj bylismy u znajomych i dalam rade, ale meczylam sie okrutnie. Myslami zjadlam chyba z 7 ciastek. Mam nadzieje ze jak przetrwam z 5 dni to juz bedzie z gorki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade do domu patrzę co u Was i mam co czytać, fajnie 😉
Kangoor do przyszłej środy pracuje, pracy mało ale i tak mam dość
Marta - nie jem, ale ciężko jak cholera a to dopiero drugi dzień.. 🤨
Doti- dbaj Ty o siebie..staraj się nie dźwigać
Aga to Ty prawie jak kwietniowka, ja tam jednak liczę że zostaniesz z nami 🙂
Monia!!! Po co Ty to czytasz. Internet to studnia bez dna. Cierpienia i bólu różnych kobiet jest tu cały ocean..weź tym nie podkrecaj swojego strachu. Będzie dobrze.. Musimy w to wierzyć całym sercem 🙂
Udanych zakupów dziewczyny, ja ruszam w środę. Póki co zamówilismy Kubie wiieelka śmieciare na allegro bo ma ostatnio fiola na punkcie śmieciar i pociągów 🙃
Muszę kawy, na szczęście lekarz mi pozwolił. Czuję że zaś mam niziutkie ciśnienie, ale siedzę nie ma gorąca i duchoty więc jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Kangoor 🙂 no to się przyznam.. Stałam dziś przed stoiskiem z ciachami takimi wiesz... masakrycznie pysznymi i patrzyłam się jak ciele w malowane wrota.. Ale dałam radę też resztką sił 😉
Gorzej bo na weekend jedziemy do rodziców i chce odwiedzić babcie a u nich zawsze słodkiego i innych rzeczy ogromne ilości, a spróbowac im odmówić - armagedon. Kiedyś mówię " babciu za dużo mi dałaś gulaszu" a babcia " to Ci dołoże ziemniaków" i tak jest ze wszystkim..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika nie czytaj tych bzdur! Jak juz kup sobie jedna porządna książkę, polecam "W oczekiwaniu na dziecko" ,która pokazuje jak rozwija sie maluszek w danym tygodniu, porady, jakie objawy nie powinny niepokoić i przede wszystkim nie dołuje! Ja juz w nic nie zaglądam oprócz niej, bo w internecie rożne rzeczy piszą,nie zawsze związane z prawdą. Ja juz wiem,ze bedzie dobrze i powoli zaczynam myślec o porodzie i jak byłam na nie zeby był ze mna mój M przy porodzie tak teraz się juz nad tym zastanawiam - tak sie to z czasem zmienia. Skup się na kompletowaniu wyprawki,albo na prezentach świątecznych 😆

Ja obralam sobie jabłka i włączyłam Holiday z Cameron Diaz i moim love Jude Low - ten film i love actually to konieczność świąteczna do obejrzenia każdego roku,najlepiej wspólnie z siostrą 😜

Ja znowu trochę sie przejmuje ,bo doktorek mi powiedział,ze odpuściłby sobie na moim miejscu wyjazd do mojej siostry....A Wy jak myślicie , Ania jedzdzilas w ciazy w trasy dluzsże niż 300km? Bo wiem ,ze tez masz siostrę w Niemczech. Polecił pociąg albo samolot. Nie wiem teraz sie zastanawiam,ale baaaardzo chce do Nich jechać, poza tym juz wszystko zaplanowane:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo z Babcia- z dobrego serca zawsze chce mnie nakarmic. Co do weekendu tez bede miala pewnie problem. Przyjezdzaja rodzice i tesciowie. Robimy taka mala parapetowe bo sie niedawno sprowadzilismy do nowego mieszakania. Najpierw kawka i wiadomo... CIASTO... a potem jeszcze oblewanie mieszkania. Chyba poprostu upieke takie za ktorym nie przepadam i moze jakos wytrwam. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I powiedzcie mi jeszcze - jak i Was z wynikami krwi,a szczególnie z żelazem, bo ja dostałam dodatkowa dawkę żelaza, bo z wyników na wyniki leci w dół, dodatkowo doczytalam ,zeby nie pic kawy, bo wypłukuje zelazo,więc 2 dni sie delektowalam i tez dałam sobie spokój z kawą. Moja kumpela tez niestety ma problem z żelazem, wiec ciekawa jestem jak to u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biorę pharmaton maruelle które maja zapotrzebowanie na zelazo 193% i jakoś mi nic nie dają:/ Ale z tym wchłanianiem żelaza chyba mam problem, ja wogole prawie mięsa nie jem...nie wiem,zobaczymy za miesiąc po następnych wynikach czy cos pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jude Low fajny, ale mi tak żal że zmarł ten Paul Walker
Co do wyjazdu to nie bardzo wiem Marta co Ci sensownego poradzić 😞 Siostra M mieszka niedaleko Hanoweru, wiec było kawałek okolo 750 km wyszło jeśli dobrze pamiętam, ale jechało się bardzo szybko i czułam się super. Chociaż pamiętam że też się martwiłm i Was się tu radziłam. No ale to był 16 tydzień teraz jestem większa i bardziej nieporadna. Natomiast w pierwszej ciąży byłam zapisana na wycieczkę do Lwowa i mimo że to były tylko 3 dni i to był 14 tydz. odpuscilam sobie i dobrze bo M pojechał z moimi rodzicami i mówił że drogi to oni mają koszmarne.
A do tych przykrych historii chciałam wrócić na chwilę. Wiecie jak się tu poznawalysmy to też pisałysmy swoje przykre doświadczenia no bo trudno udawać że czegoś nie było jak było.. ale teraz jest teraz i lepiej do tych przykrych doświadczeń nie wracać tylko skupić się na tym co jest 🙂
Morfologie mam podobno bardzo dobrą ☺️ aż się lekarz dziwił bo spodziewał się anemi bo miewalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie z krwia tez ok ... balam sie ze cukier bedzie wysoki bo u mnie duzo cukrzykow w rodzinie i ja jem ciagle slodycze jak tylko mi wpadna w rece....
ale ja mam jedynie infekcje drog moczowych..
a i czy was tez swedzialo w okolicach intymnych ? bo ja az czerwono tam mam ... dzisiaj chyba zadzwonie do ginekologa... bo juz prawie tydzien swedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troche poczytałam wyprawke co wkleiła Hoondi i wprowadziłam wasne uwagi 😉 Pamietajcie ze łózeczko, materac czy wózek musza sie porzadnie wywietrzyc zeby stracic fabryczny zapach wiec trzeba je kupic odpowiednio wczesniej.

Kosmetyki i higiena noworodka (apteka)
* wanienka do kąpieli
* mydełko w płynie dla noworodków - my na początku używalismy tylko takiego w kostce
* oliwka lub emulsja dla niemowląt (np. Oilatum do kąpieli)
* nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami lub malutkie cążki
* płatki higieniczne i szpatułki do uszu (najlepsze takie co nie zostawiają kłaczków, możecie już teraz testować np przy demakijażu)
* spirytus do przemywania pępuszka (wszyscy polecają octenisept)
* termometr do wody w kąpieli - zupełnie zbędny
* nasączone chusteczki dla niemowląt
* pieluszki jednorazowe (rozmiar 1 lub 2) - do samego szpitala 2 paczki "1" (dziecko brudzi ok 8 pieluch dziennie)
maść na odparzenia - wg mnie najlepsza ziajka maść pośladkowa
krem ochronny dla niemowląt (na spacery)
płyn do prania dla niemowląt
płyn do płukania dla niemowląt - nie używaliśmy w ogóle
jednorazowe podkłady na przewijak - wystarczą pieluchy flanelowe albo podkłady poporodowe
hermetyczny kosz na pieluszki lub woreczki zapachowe - wystarczy zwykły kosz z pokrywką, na kupki można woreczki na brudne pieluszki kupić

Tekstylia do wyprawki (supermarket i sklepy dziecięce)
pieluszki tetrowe- około 10 sztuk
pieluszki bawełniane- około 3 sztuk
minimum 2 miękkie ręczniki
poszewka na przewijak
2 miękkie kocyki - gruby i cienki
kołderka i 2 poszewki - u nas na początku dzieci spały w rożku
2 prześcieradełka z gumką - ceratka na materac obowiązkowo bo zdarza się że pampers przemoknie
rożek

Ubranka dla noworodka (sklepy dla dzieci i supermarkety + allegro) - podane ilosci to tak na pierwsze dni w szpitalu tylko 😉
3-4 długie kaftaniki - dla mnie zupełnie zbędne, wygodniej ubrac malucha w body i pajacyka niż body, śpiochy i kaftanik
3-4 pary krótkich body - najlepiej zapinanych kopertowo (chyba że ktoś ma wprawę w przeciaganiu przez główkę)
3-4 pary długich body
4-5 pajacyki
2-3 miękkie czapeczki
rękawiczki-łapki aby dzidziuś się nie podrapał - konieczność bo na początku nie obcina się pazurków dopóki nie odkleją sie od opuszka palca
4 pary luźnych skarpetek
2-3 pary spodenek „dresowych” - polecam półśpiochy

Meble i akcesoria (do kupienia w sklepach dziecięcych i internecie)
łóżeczko z regulacją wysokości spania
materacyk (najlepiej twardszy- pediatrzy polecają gryczano-kokosowe)
przewijak do położenia na łóżeczko lub osobny
szafa lub komoda na ubranka i akcesoria dziecięce
jeśli noworodek śpi w innym pokoju- niania elektroniczna
lampka z bardzo słabą żarówką (najlepiej 3-5W)
wózek z głęboką gondolą
pokrowiec foliowy na wózek
torba na spacery (często w komplecie z wózkiem)
parasolka z mocowaniem do wózka (nie jest konieczna)


Niezależnie od tego, co będzie w szpitalu wymagane, dla swojej (i dzidziusia wygody) w torbie do szpitala powinnaś mieć: Najlepiej miec dwie osobne torby!
Dla mamy
Koszula wkładana przez głowę z głębokim dekoltem (do karmienia po porodzie)- UWAGA! Nie każdy szpital pozwala na rodzenie we własnej koszuli
Klapki do poruszania się po oddziale
Klapki pod prysznic
Majtki poporodowe (z bawełnianej siateczki)
Pieluchy (wkładki) poporodowe
Koszula nocna na zmianę
Luźne spodnie od pidżamy - nie pozwolą ich ubrac nawet 😜
Bluza
Laktator (może się przydać do pobudzenia piersi) - niekonieczny
Ciepłe, luźne skarpetki (pomocne szczególnie po niespodziewanej narkozie)
Szczoteczka i pasta do zębów
Szare mydło (można kupić w płynie) lub neutralny płyn do higieny intymnej
Chusteczki higieniczne
Woda mineralna 1,5l
Telefon komórkowy + ładowarka
Ręcznik do ciała + osobny ręcznik do krocza (może wymagać codziennej zmiany) - mogą być ręczniki papierowe

Dla dziecka
Pieluszki jednorazowe - 2-3 paczki "1" pampersa
Pieluszki tetrowe- 3-4 sztuki
Chusteczki nawilżane (o neutralnym zapachu)
Rękawiczki-łapki (aby dzidziuś się nie drapał)
Czapeczka bawełniana - x3 bo po kąpieli i naoliwieniu jest do prania
3-4 pajacyki + body z kr. rekawem+ skarpetki
Rożek do zawinięcia dziecka + kocyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...