Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny nie daje mi mi spokoju jedna rzecz. Otoz lekarz stwierdzil u mnie ubytek nablonka to chyba nadzerka jest nie? Mam sie martwic? Czy to normalne w ciazy przez hormony? Nigdy czegos takiego nie mialam az do teraz. Zauwazylam lekkie krwawienie po stosunku, o to tez pytal lekarz czy to zauwazylam. Lekarz za 4 tyg kazal sie pokazac bo ciaza bedzie bardziej wyrazna to chyba lepeij zrezygnowac z seksu nie? Sorki ze tak pytam ale zaskoczona tym jestem bo pierwszy raz mnie to spotkalo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
Dziewczyny nie daje mi mi spokoju jedna rzecz. Otoz lekarz stwierdzil u mnie ubytek nablonka to chyba nadzerka jest nie? Mam sie martwic? Czy to normalne w ciazy przez hormony? Nigdy czegos takiego nie mialam az do teraz. Zauwazylam lekkie krwawienie po stosunku, o to tez pytal lekarz czy to zauwazylam. Lekarz za 4 tyg kazal sie pokazac bo ciaza bedzie bardziej wyrazna to chyba lepeij zrezygnowac z seksu nie? Sorki ze tak pytam ale zaskoczona tym jestem bo pierwszy raz mnie to spotkalo;/


Nadżerka to nic strasznego aczkolwiek nie wiem czy można ją leczyć w ciąży.
Ja na twoim miejscu na razie zrezygnowałabym z seksu. Podpytaj lekarza na kolejnej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz ja miałam nadżerek zanim zaszłam w pierwszą ciążę, w niczym mi nie przeszkadzała. Cytolog radziłam jej nie usuówać bo po porodzie pewnie i tak wróci. Sumasumarum ciąża mi ją wyleczyła, stosowałam globulki bo często jakieś infekcje sie przyplątywały i ponoć te globulki wyleczyły mi nazdżerkę 🙂 nie ma ssię co martwić. Jeśli nadżerka jest "świeża" to może podczas stosunku plamić.
W niczym nie zagraża to zdrowiu Twoim czy dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha no to dziekuje bardzo za odpowiedzi bo naprawde sie martwilam 😉 poczekam troche moze sie wygoi do nastepnej wizyty. Niby lekarz mowil zeby z seksem nie przesadzac, nawet bal sie robic mi badanie zeby tego nie naruszyc za bardzo. Ale tez powiedzial ze moze sie to nie wygoic az do porodu. Musialo mi sie to przez hormony zrobic bo na poczatju sierpnia bylam u lekarza i nic nie zauwazyla, a jak wyszla ciaza to sie to przyplatalo. A w necie pisalo ze mize to doprowadzic do raka szyjki czy juz jakies ostre stadium?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usuwaną nadżerkę w tamtym roku..zamrażał mi ją gin. Wiem,że w xiąży naeki noe usuwają,bo jest prawdopodobieństwo,że sama się wyleczy..

Mój mąż ma drugą zmianę w tym tygodniu,więc ja jadę z Młodym do rodziców do środy/czwartku. Mieszkam teraz 60km od nich,wiec jezdzimy do nich co ktorys weekend..z rodzicami mieszka moja sipstra z mezem i cora w wieku Alana z tym,ze ona listopada jest,wiec zbytnio sobie tam nie odpoczne,bo ciagly placz jest o cos,ale przynajmnoej sama w domu nie bede siedziec z Alanem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 chciałabym do Was dołączyć....
trochę Was podczytywałam wcześniej jednak postanowiłam dołączyć po dzisiejszej wizycie, kiedy to ujrzałam już prawie cm groszka z bijącym serduszkiem 😁
tak w ogóle to jestem Kamila, a to moja druga dzidzia...mam córcię ze stycznia 2011.
teraz mam termin na 13 kwietnia...hmm chociaż córkę urodziłam prawie 3 tyg wcześniej, więc jeśli historia się powtórzy to kto wie może jeszcze będę marcówką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka wszystkim

mam na imię Ola
Mam termin na 7 kwietnia. 28 sierpnia bobo miało 1,06 cm (7 tydzien, 2 gi dzien).
To moja pierwsza ciąża.
I właśnie od tej środy mam mega mdłości + 3 dni miałam objawy jak zatrucie pokarmowe.
Co jecie? Ja teraz głównie bułki z dżemem mimo że chyba gluten mi szkodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mnie raz na ile mdli,ale naprawdę bardzo rzadko..niebo,a ziemia w porównaniu z 1.ciążą..gdyby nie obolale piersi to w ogóle nie czułab,że w ciąży jestem :-) ja jem wszystko to,co mam w lodówce,jeśli tylko nie mam odruchu wymiotnego na myśl jak to smakuje. Sorki,jesli wkradna sie jakies bledy,ale pisze raczej zawsze z telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też jem wszystko na co akurat mam ochotę, bo jednak nie wszystko mi tak bardzo smakuje jak normalnie 🙃 np. codziennie musiałam pić kawkę, jak nie 2 a teraz nie wchodzi mi wcale. W 1 ciąży też tak miałam...jedynie będę unikać serów pleśniowych i surowego mięsa...
a tak czuję się w miarę dobrze, może jestem trochę ospała i leniwa 😉 mam nieco ściśnięty żołądek ale generalnie mam mniej "złych" objawów niż z córką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie wchodzi 6 tydzien i na razie nic mi nie jest 😉 jem wszystko co mi wpadnie w rece 😉 kawe pije codziennie jedna, ale musze przyhamowac troche, mam straszna ochote na fastfoody ale wiadomo ze w duzych ilosciach moze zaszkodzic. A tak to bardzo na slodycze i marchewke mam parcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te które mają już dzieci....czy macie inne samopoczucie niz w 1 ciąży? hmmm ciekawe czy może to świadczyć o innej płci, niektóre mamy tak twierdzą. Z drugiej str jak byłam wczoraj u lekarza i powiedziałam, że czuję się inaczej to powiedział, że jak byłabym w 3 ciązy to mogłabym zupełnie niepodobnie niz w 2 poprzednich, więc skoro w każdej ciąży można się czuć inaczej to nie ma to zbytnio wpływu na płeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak pisałam już kilka razy..czuje się inaczej niż w 1. 🙂 - łączy je jedynie senność.
a co do kawy to ja nie umiem wypić parzonej, więc przerzuciłam się na rozpuszczalną 🙂 ale pije raz dziennie o ile w ogóle. Wolę teraz herbatę z cytryną 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z synkiem miałam ochote na same niezdrowe rzeczy jak chipsy czy frytk czekoaada a teraz zajadam same owoce, winogrono i banany królują, nektarynki tez sie natoczą 🙂
więc ciąża nie jest porównywalna.
Ja wczoraj dostałam foto USG, moje dzieciątko ma już prawie 2cm 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Witam nowe koleżanki.

Jeżeli chodzi o samopoczucie w ciąży to jest zupełnie odmienne od poprzedniego razu. Teraz czuje się mega źle. Jak byłam w ciąży z córką to nie straszne mi było nurkowanie w Egipcie, loty samolotami czy rejsy statkiem. Teraz ciężko mi wstać z łóżka bez mdłości. Generalnie tęsknię za moim dobrym samopoczuciem z pierwszej ciąży 😞
Poza tym przy Laurze jadłam wszystko co kwaśne, od kapusty po kilka słoików ogórków kiszonych dziennie i chociaż teraz nie zajadam się w takim stopniu kiszonkami to jakbym miała wybrać kapustę/ogórka a ciasto to wybiorę to pierwsze 🙂

A ja będąc na L4 czuje się bardziej zmęczona niż jakbym pracowała, moja mała gwiazda mi spokoju nie daje. Zeszłej nocy pierwszy raz spała w swoim nowym, "dorosłym" łóżku, z tym że ja 4 razy musiałam się w nocy koło niej kłaść. Szok 😮

No i to chyba na razie tyle z nowości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa dziewczyny przeżyłam szok!!! Dzisiaj czytalysmy z mama,ze w Olkuszu jakies 20km od mojego miasta rodzinnego dziewczyna zakopala na posesji domu swojego dopiero co urodzonego synka..i mowie do mamy,ze ludzie po kilka lat sie staraja i nic,a takie kuzwa zakopia...i co?? Okazuje soe,ze to znajoma,rok starsza ode mnie...w przedszkolu pracowala...no rzesz ja pierdziu!!! Nigdy po niej bym sie tego nie spodziewala 😞 - spokojna i poukladana..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...