Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

beata8811 witam po dłuższej przerwie 🙂 jak sie pojawiam to już nie będzie tak pusto, zawsze trochę postów nastukam 😜 😉

sloneczna627 ja jutro rownież mam polowkowe 🤪 ale sie cieszę 🙂
Dr co prawda już pomierzyl dokładnie dzidziusiową i powiedział mi ze wszystko jest w porządku ale muszę jechać jeszcze raz konkretnie na badanie polowkowe, bo wtedy ma inny program w systemie i wszystko zostanie zapisane, wizyta będzie dłuższa i po prostu taka wizyta musi sie odbyć, wiec jadę jutro.

Mam takie fajne zdjęcie buziaka w 4D 🤪 już nie przypomina kosmity a dziecko!!! Wyglada jak mały słodki bobasek 🙃
Chciałam dodać zdjęcie z tel. ale nie udało mi sie moze dziś wieczorem spróbuje wstawić fotkę 🙂

duzo zdrowia dla chorowitkow 😘 i gratuluje wszystkich dobrych wyników badań 🙂

U mnie z nowości tyle, ze biorę w końcu antybiotyk w żelu na moja buzie. Pan dr sam powiedział, że teraz moge i ze faktycznie jest mi to potrzebne. Na dekolt i moje okropne plecy powiedział żebym nie stosowała, żebym chociaż buzie sobie wyleczyla trochę. Stosuje od pt już widzę efekty 🤪 co prawda ślady sa ale nie mam codziennie rano kilku nowych. Jedynie plecy sa moja bolacą masakra .
Co mnie uspokaja to fakt, ze na ulotce. Jest napisane ze kobiety w ciazy mogą używać tego żelu jeśli istnieje taka potrzeba, po konsultacji z lekarzem. Także nie jest to cos bardzo hardcorowego 😉

Na wyjeździe cera mi sie troszkę poprawiła, ale tam duzo słońca było i inny klimat a w tydzień po powrocie znowu wszystko wróciło, nawet na szyji z każdej mozliwej strony, za uszami zaczęły wychodzić mi bolące gule, jak mnie to wku****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Muszę sie pochwalić, ze w sb rano, zgodnie z terminem moja najlepsza koleżanka urodziła coreczke 🙂 3kg i51cm siłami natury. Nie namęczyła sie bardzo, wszystko poszło po jej myśli, zadowolona i szczęśliwa 🙂 ja rownież, tyle czekałam aż ja zobaczę 🙂
Będzie rówieśniczką mojej córeczki 😁

A my mamy poważny problem z imieniem 😁
Nie wiem kiedy wybierzemy, mi podobają sie tylko męskie imiona 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz daj znać po połówkowym !! Ja też mam jutro takie konkretne w szpitalu, a nie takie na szybko podczas wizyty - tak jak u ciebie moja gin szybko pomierzyła i powiedziała, że jej zdaniem jest ok, ale jutro bedę miec bardziej wiarygodne info.

Ogólnie to odnoszę wrażenie, ze w 2013 i 2014 jakoś dużo dzieci przyszło/przyjdzie na świat w moim otoczeniu. Moja dobra koleżanka urodziła pod koniec stycznia a kolejna znajoma ma termin na koniec września.

A jak tam po powrocie z innego świata? U mnie w Poznaniu jest piękne słońce, ale niestety wychodzic nie mogę 😞

Super, że możesz podleczyć twarz 🙂, mi od czau do czasu też wyskoczy jakis wielki bolący pryszcz, ale jak na razie nie jest to tak dokuczliwe, zebym się tym interesowała jakos specjalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igielka88

Takie badanie bardzo uspokaja 🙂 Ja też miałam te wszystkie pomiary, jak to medycyna idzie teraz do przodu. Znajome same mi mówią, że jeszcze z 10 czy 8 lat temu coś takiego nie było popularne, a teraz wręcz wymagają takiego badania 🙂 Jest oczywiście strach przed ale szybko mija, gdy lekarz co chwilę mówi \"prawidłowe\" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata8811 napisał(a):
Oooo, a co tu tak pusto? 😲
Ja jutro mam wizytę u gina - ciekawe czy poprawiły się moje wyniki dot. tarczycy... 🤔

Trzymam kciuki, aby było o niebo lepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):

A jak tam po powrocie z innego świata? U mnie w Poznaniu jest piękne słońce, ale niestety wychodzic nie moge.


Dlaczego nie możesz wychodzić z domu? Cos nie tak??!!

Jak po powrocie? No cóż trzeba było szybko sie przestawić i wrócić do szarej rzeczywistości, pracy i obowiązków oraz niestety naprawdę dużych problemów i stawić im czoła 😉
Lubię Polskę ale Floryda jest naprawdę cudowna, uwielbiam tamte klimaty, jeszcze kiedyś tam wrócę 😜 trochę rzeczy mnie wkurza jednak nie zmienia to faktu, ze życie tam wyglada jak w filmie dosłownie!
Najgorzej syn znosił zmianę czasu jak wróciliśmy, 4dni minelo zanim, zaczął chodzić normalnie spać, jeść itd 🙂

Co tu taka cisza????!!!!! Heloł 🙂 piszcie co u Was i jak samopoczucie.

Ruchy dziecka czuje już coraz częściej 🙃
Czasami zdarza sie nawet, ze kilkanaście razy dziennie, kiedyś dwa słabe ruchy na cały dzień wiec jest różnica. Zazwyczaj wieczorem czuje kilka razy czasami jeszcze rano wiec cieszę sie ogromnie 😁

W sb byliśmy w kinie i chyba wyraźnie słyszała wszystkie dźwięki, bo przez całe 3h filmu podskakiwala, wiercila sie 😁 KOCHAM TO UCZUCIE 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, ja już zdrowsza, chociaż nie do końca... Dziś byłam znów u dentysty i sukcesywnie wymieniam stare plomby na nowe 🙂 Niestety w jednym zębie wyszedł mi nerw do wierzchu i myślałam ,że umrę z bólu jak mnie dentystka w niego uraziła 😮 Ale dałam radę, nie dostałam jedynie naklejki ,,Dzielny pacjent\" 😁 😉
Poza tym mam dwa czopy ropne na gardle i nie chcą same wyjść 🤢 A taki czuje dyskomfort jakby coś się przykleiło do gardła 🤢 😠 Jutro mam iść na kontrolę do ginekologa, bo w końcu tego antybiotyku nie brałam... Ale jak dzwoniłam to polecił,żeby się wstrzymać, a i po Panadolu objawy powolutku ustąpiły... ☺️

Beatasz Floryda już mówi sama za siebie 🙃 Moja znajoma też twierdzi,że tam jest zupełnie inne życie,a siedziała tam ponad 10 lat 🙂 Na starość wróciła do Polski, dorobiła się 4 mieszkań, auta i nietaniego motoru, otworzyła sklep i siedzi jak dama na włościach 🙂 A ile zdjęć pięknych ma, szok 🤪
Współczuję tego trądziku, naprawdę, najważniejsze,że coś z nim robisz. Ja ostatnio poprawiałam sobie hybrydę na paznokciach, bo takie ombre z odrostem już miałam,że aż wstydziłam się rąk pokazywać, a tak szybko rosną mi paznokcie w ciąży... 🙂
Ps. Twoja córcia przewiduje wyjście na świat w dzień moich urodzin 🤪
A za tydzień jadę do Wawy na zakupki 🙃 W końcu 🤪 Może coś fajnego dla Sebusia upoluję, bo dla Olka wymacałam już kurteczkę i buty na wiosnę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Byłam dziś na wizycie i wszystkie wyniki mam dobre 🤪 Ale hormony nadal mam brać. Serducho małej w normie, moja szyjka okej - długa i zamknięta. Z hemoroidami lekarz powiedział, że na razie nie mam problemu, ale jak chcę to mogę nawilżać maścią 😉 Czyli wszystko w porządku 🙂 A za 2 tyg. znów test glukozy 🤢
ancia_pancia dzięki za dobre słowo 😘
Dziewczyny - dajcie znać po połówkowych 😆
beatasz to jak będziesz mogła, to wstaw zdjęcie z usg, ja uwielbiam oglądać 🙂 I również współczuję trądziku… 🤨 Moja twarz nie jest idealna, ale już lepsza niż w początkach ciąży 😉
emiliaeem to w moje strony jedziesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

A ja dzisiejszą noc spędziłam sobie w szpitalu, trafiłam tam bo zasłabłam mężowi w domu i miałam okropne duszności, do tego wrażenie że dziecko mam między nogami jak do porodu 🤢
Chcieli mnie zatrzymać na 3 dni obserwacji, ale po tym jak wszystkie wyniki wyszły ok - wypisałam się na własną prośbę.. Mam dosyć szpitali na razie 🤨
Mój młody waży już 700 gram 🙃 Chłop jak dąb hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia Trzymaj się i uważaj na siebie. Wiem, że masz dość szpitali ale warto być może być teraz pod szczególną kontrolą lekarza. Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze.
U mnie ok wróciłam do pracy i wszyscy mają ze mnie polew że jestem w 7 miesiącu 🙂 mój brzuch jest wieeeelki, ale w końcu siedzi w nim całkiem spory chłop 🙂 ale nie mogę sobie siebie wyobrazić jak jeszcze urośnie. Kurcze niech tylko się ciepło zaraz zrobi bo w płaszczu się nie zapnę 🙂 Fajne jest to że mały się dużo rusza, czasami tak intensywnie że aż sama podskakuję, mój facet ma ze mnie kupę śmiechu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Hej

A ja dzisiejszą noc spędziłam sobie w szpitalu, trafiłam tam bo zasłabłam mężowi w domu i miałam okropne duszności, do tego wrażenie że dziecko mam między nogami jak do porodu 🤢
Chcieli mnie zatrzymać na 3 dni obserwacji, ale po tym jak wszystkie wyniki wyszły ok - wypisałam się na własną prośbę.. Mam dosyć szpitali na razie 🤨
Mój młody waży już 700 gram 🙃 Chłop jak dąb hihi


Trzymaj się mocno :* nie będę pisać, abyś dbała o siebie, bo na pewno to robisz 🙂 Ja też nie lubię szpitali, chociaż jak byłam w szpitalu na początku ciąży (z powodu niepowściągliwych wymiotów) to oprócz ogromnej tęsknoty za domem i oczywiście mężem - nie było źle 🙂 Będę rodzić w Krk. na Narutowicza, niedawno wyremontowali cały oddział, więc to był plus 🙂 ale jednak w domu to w domu i Cię rozumiem :*
Bardzo duży Twój chłopak! 🙂 Chłop zdrowy jak dąb 🙂 i bardzo dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Ja ogólnie czuję się dobrze.. To zasłabnięcie to wynik mojej anemii. Zrobili mi wyniki i hemoglobina na poziomie 9,9, więc bardzo kiepsko. Jeśli się pogłębi będę musiała pójść do szpitala i otrzymywać żelazo domięśniowo - podobno to bardzo bolesne i tylko lekarz może je podawać, bo można odpłynąć 🥴 Te wszystkie dolegliwości typu duszności i kołatania serca to właśnie stąd.. Echh jak nie urok to s... ☺️

W Wawie też dziś pochmurno.. podobno jutro już ma się wypogadzać.. Fajnie, że nie ma zimy i taka wiosna w lutym. Uwielbiam wiosnę, zwłaszcza tę majową ☺️
No i nie dotrzymuję danego słowa, ostatnio nakupiłam młodemu ubranek w H&M u Kappahlu 🙃 Były fajowe półśpioszki i body kopertowe, nie mogłam się oprzeć, nakupiłam chyba z 5 kompletów 🙃 Aaaa i jeszcze jedno - gdyby którejś przytrafił się wcześniejszy poród lub maleńkie dziecko to w Kappahl mają ubranka dla wcześniaków od rozmiaru 44 🙂 Takie to maciupeńkie, jak dla lalki, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego jest.

Wczoraj leżałam z dziewczyną w 26 tc i jak zobaczyłam jej brzuch to mój mnie przeraził 😮 Ona miała taki ledwo wystający i widoczny, mój to jak Lippi napisała - jak na 7 mc. W sklepie ostatnio podczas mierzenia stanika ekspedientka pytała czy już końcówkę ciąży mam 😁 Niestety jeszcze tyyyle czasu.. a ja już tak sapię jak parowóz. Nie wiem co to będzie później 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ja ogólnie czuję się dobrze.. To zasłabnięcie to wynik mojej anemii. Zrobili mi wyniki i hemoglobina na poziomie 9,9, więc bardzo kiepsko. Jeśli się pogłębi będę musiała pójść do szpitala i otrzymywać żelazo domięśniowo - podobno to bardzo bolesne i tylko lekarz może je podawać, bo można odpłynąć 🥴 Te wszystkie dolegliwości typu duszności i kołatania serca to właśnie stąd.. Echh jak nie urok to s... ☺️

Współczuję Ci tej anemii i tego wszystkiego przez co musisz przechodzić... 🤨 To jest to co kobieta znosi dla własnego dziecka, gdyby faceci byli na naszym miejscu to ja nie wiem co by się działo 🙃
A ja jeszcze ani jednej rzeczy nie kupiłam dla małej... W przyszłym miesiącu może to zrobię.
A z tymi brzuchami to jest w sumie śmieszne, mój jeszcze jest dość mały 😉 I w sumie jak dla mnie może tylko niewiele urosnąć, w poprzedniej ciąży się nadźwigałam 😜
Taaaa, w Warszawie szarówka też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !!

U mnie w Poznaniu też pogoda kiepska. Szaro, buro, ale przynajmniej dość ciepło bo 8 stopni jest 🙂. Nic mi się nie chce- mam takiego lenia że aż strach - to chyba od tego leżenia.
Też powoli powinnam się interesować tym całym majdanem dla młodego, ale tak szybko się męczę że wyprawa do sklepu na drugą stronę ulicy to jak wspinaczka w upale na Kasprowy. Chyba będę odwlekać ten temat do takiej prawdziwej wiosny 🙂. W przyszłym tygodniu mamy początek marca !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Córka zdrowa jak rybka! Wazy 600g i ma ok 33cm z nogami, nie dało sie dokładnie zmierzyć . Ostatnio leżała w poprzek, wczoraj juz do gory nogami 🙂 trzymała sie za stopke 🙂 mam zdjęcie w 4D, postaram sie wrzucic, na pewno nie dzisiaj bo 12h w pracy siedzę 🙂 teraZ przerwa na jedzonko wiec musiałam zajrzeć co u Was.

Alexia_79 no to niezła masz ta anemię . Dobrze ze w domu byłaś a nie gdzieś sama na ulicy albo w samochodzie ! Trzymaj sie!

Ja juz kupuje co jakiś czas ubranka. Ostatnio w stanach trochę nakupowalam,takie na 18msc 🙂 bo tych maleńkich mam bardzo dużo. Po majowce planuje wstawic łóżeczko do pokoju. MusZe wyprać pościele, materace, wózek ?, i juz chce spakować torbę do szpitala . Nie lubie czekać na ostatnia chwile , a tak to juz będę miała spokój 🙂 tak naprawdę zostały 2 miesiące do ostatecznego szykowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje dziewczyny 🙂 ja tez lubię takie wieści, póki co u każdej z nas dzieci rozwijają sie prawidłowo i oby tak zostało 🙂

Właśnie sie zwazylam i zmierzylam- mam 5kg na plusie i 105cmw obwodzie 🙃
Najszybciej urósł mi brzuch od połowy grudnia do początku stycznia, teraz już wolniej rośnie.

Wychodzi na to, ze zaczynamy 6msc 🤪 ale ten czas zasuwa!!!!
A jak zrobi sie ciepło to czas będzie uciekał jeszcze szybciej, zobaczycie 🙂

beata8811 i co zdecydowałaś sie na xlandera? Czy jeszcze myślisz nad innym wózkiem ?

Odzywacie sie dziewczynki, bo cos cicho sie zrobiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Dziękuje dziewczyny 🙂 ja tez lubię takie wieści, póki co u każdej z nas dzieci rozwijają sie prawidłowo i oby tak zostało 🙂

Właśnie sie zwazylam i zmierzylam- mam 5kg na plusie i 105cmw obwodzie 🙃
Najszybciej urósł mi brzuch od połowy grudnia do początku stycznia, teraz już wolniej rośnie.

Wychodzi na to, ze zaczynamy 6msc 🤪 ale ten czas zasuwa!!!!
A jak zrobi sie ciepło to czas będzie uciekał jeszcze szybciej, zobaczycie 🙂

beata8811 i co zdecydowałaś sie na xlandera? Czy jeszcze myślisz nad innym wózkiem ?

Odzywacie sie dziewczynki, bo cos cicho sie zrobiło 🙂

Beata - wg mnie kończymy 6 mc 😉 Jeśli podzielisz 24:4=6 🙃 Tak w ogóle nie wiem dlaczego mówi się, że ciąża trwa 9 mcy skoro wychodzi 10 tudzież 9,5 😮 Mi został jeszcze marzec kwiecień i maj, pewnie na początku czerwca urodzę więc czerwca nie liczę już.. No ale zobaczymy, natura lubi płatać różne figle - oby tylko z korzyścią dla dziecka - tego nam wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh no właśnie, mnie tez to zawsze wkurzało trwa 10 miesiecy 😁
jednak liczac to ksiazkowo, czy tak jak to mowia lekarze zaczyna sie 6 mcs. w sumie nie wiadomo jak to liczyć. ale skoro juz zaczynamy 7 msc. to ktorejs z Was powiedzieli w pracy ze wyglada na 7 miesiac heheh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero termin na 25 czerwca, czyli prawie lipiec 😜
I jak to moja mama mówi: "przecież masz termin na 25 czerwca, więc jesteś w 5 miesiącu i rodzisz za 4" 😁
Co prawda, to prawda 🙂
A dla mnie jeszcze 5 dni i zacznie się 6 miesiąc i to będzie 23 tydzień, więc 23:4 = 6 miesiąc, czyli się zgadza 😁
Ja już nie mogę doczekać się zobaczyć tego mojego łobuziaka 😜 Jednak korzystam też z tego, że tyle ile teraz się wysypiam to już nigdy w życiu się nie wyśpię 😜, bo ja śpię od 22:00/23:00 do 10:00, a nawet 10:30 🙃 Wiem, wiem - masakra 🙃
Trzymajcie się Kochane 😘
PS.: A co z tym Facebookiem? Bo ucichło coś 🙃 Ja mogę spokojnie dać swój namiar 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny !
Czy od luteiny pod język może boleć żołądek ? Ma któraś z Was takie doświadczenia?

A wracając do tych miesięcy to ja wyczytałam że są miesiące kalendarzowe (30 dni) i księżycowe (28 dni) - Absurd, ale co zrobić 🤢 Ja zaczełam 6 miesiąc i jak na razie mam 4 kg na plus i brzuch jakby przestał rosnąć 83 cm w obwodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...