Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):



tak glukozę robi się raz, chyba że zwymiotujesz, to niestety trzeba powtórzyć 😞

To zależy od wyniku, jeśli wyjdzie kiepsko to robi się powtórne badanie, tylko od lekarza zależy kiedy.. Wiem, że standardowo powinno robić się każdej kobiecie w 32 tc badanie powtórne, ale nikt tego nie robi..(na szczęście 😉 ) Także trzymajcie kciuki, żeby u każdej z nas było dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
dzięki laski za wsparcie przed jutrem 😉
ja remontów nienawidzę, może jestem troszkę pedantyczna i ten cały bałagan tak mnie denerwuje że oczywiście wyżywam się na mężu :/ wiadomo, później efekty są super 🙂 mam nadzieje że jeszcze tydzień i będzie koniec

mam do Was pytanie, jaką pościel kupujecie i gdzie ??? przejrzałam dziś całe allegro i nic mi się nie podoba i mało tego chciałabym ochraniacz 360 cm na całe łóżeczko z wyższym zagłówkiem - i tu proszę o opinie mam które już miały taki ochraniacz - synek miał ten standardowy 180 cm na połowę łóżeczka i nie byłam z niego zadowolona, jak spał (gdy już robił wędrówki po łóżeczku) to zawsze nóźka lub rączka mu weszła pomiędzy szczebelki i bardzo mnie to denerwowało i juz wtedy stwierdziłam że przy następnym dziecku kupię ochraniacz na całe łóżeczko , co myślicie ????

Ja nie chcę takiego ochraniacza 360, bo muszę widzieć dziecko kiedy leżę, a po cesarce średnio się co chwilę podnosić.. Nie mam doświadczenia z takim ochraniaczem niestety. Ale pościel to pewnie będę kupowała Glucka albo Ferretti 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
ja też czytam codziennie, ale miałam ciężki okres, wiec nie miałam nawet weny żeby pisać 😞 mojego mężczyznę chcieli z pracy przenieść aż do Niemiec, tam miał dzielić mieszkanie z innymi kolegami, więc miał jechać sam, nie było mowy zeby mnie zabrać ze sobą. Już dzisiaj miał iść pierwszy dzień do pracy , jednak dosłownie w ostatniej chwili okazało się, że może zostać tutaj, na miejscu. Może to śmieszne ale byłam załamana, cały czas płakałam, pierwsza ciąża, a tu miałam zostać sama skazana na łaskę lub niełaskę innych... Miałam juz wizję, że zaczynam rodzić a jestem sama i nawet nie ma mnie kto zawieźć na porodówkę :P koszmar... W sobotę okazało się, że jednak zostaje i był to jeden z najlepszych dni w moim życiu :P to tak w wielkim skrócie..

Co do dzidzi na szczęście wszystko w porządku, rośnie jak na drożdżach, kopie mamę jak szalone. Dzisiaj byłam na wizycie i tutaj zaskoczenie: lekarz od początku twierdzi że dziewczynka, a dziś, zacytuję "wydawało mu się, że coś widział między nogami" 😁 i teraz nie wiem, a też właśnie remontujemy i malujemy pokój dzidziusiowi, farby różowe kupione 😁 ale zdecydowaliśmy, że ryzykujemy a to "coś" to mogła być nawet pępowina, tym bardziej, że obraz był rozmyty, dzidzia cały czas się ruszała. No i też czekają mnie w tym tygodniu badania na cukier, ale słodkie lubię wiec mam nadzieję, że nie będzie źle 😁 pozdrawiam Was i obiecuję pisać częściej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to nie od cukru rośnie poziom glukozy we krwi tzn nie tylko 🙃 Wystarczy zjeść produkty o wysokim indeksie glikemicznym i już 🙂 Np. banan, albo obiad z gotowanymi ziemniaki albo cokolwiek innego.. I to chyba bardziej o predyspozycje chodzi niż o to co kto i ile je 🙂 Albo ktoś ma skłonności albo nie 🙂

uhasasa - super że wyszło po Twojemu, nie ma co płakać, bo dzidzia się denerwuje, choć jestem w stanie zrozumieć co czułaś 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
beatasz bluzeczka ciążowa bardzo mi się podoba i faktycznie na wygodną wygląda 🙂
neverlosehope u Ciebie teraz remont, a mnie za jakiś czas czeka wykończenie nowego mieszkania 🙃
Trzymam kciuki za glukozę 🙂
alexia_79 wg mnie nie musisz się bać o kiepski wynik, jeśli wcześniej w zwykłej morfologii wyszedł Ci dobry poziom cukru. Będzie dobrze, to raczej ja tym powinnam się martwić 😜
sloneczna627, ancia_pancia badanie na glukozę robi się po 24 tygodniu, więc i Was nie ominie, na pewno dostaniecie skierowanie 😉
ancia_pancia ja będę miała drugi raz glukozę...
neverlosehope ja też ochraniacza na całe łóżeczko nie preferuję, bo też uważam, że muszę widzieć dziecko.
Pościel zobaczę w sklepach, albo zamówię na allegro u tego samego sprzedawcy, u którego zamawiałam pościel dla synka, bo jestem zadowolona.
uhasasa fajnie, że się odezwałaś 😆 Ładny avatarek – masz soczewki czy taki naturalny błękit Twoich oczu?
Super, że wszystko się u Was ułożyło – Twój spokój jest najważniejszy! 🙂
To nieźle z tym usg – miejmy nadzieję, że to pępowina i farby nie pójdą na marne 😁

Wszystkim dziewczynom (również i sobie) życzę dobrych wyników glukozy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny, Beata8811 moje po mamusi 😁
a dlaczego będziesz miała drugi raz glukozę? 😞

A tak w ramach żartów, może macie ochotę pobawić się razem ze mną 😁 na pewno słyszałyście o chińskim kalendarzu określania płci - jak w Waszym przypadku, sprawdza się? 😁 ja w ramach zabawy od wczoraj wertuję wszystkich z rodziny, mi wychodzi dziewczynka 😁

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/38937398529728804000.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Beata8811 - martwię się o poziom glukozy, bo poprzednio po godzinie miałam 111 czyli na granicy i to przy 50-tce, obawiam się, że przy 75 już tak kolorowo nie będzie 🤢

uhasasa - u mnie z córką się zgadza tzn w pierwszej ciąży, ale już z synem teraz nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha 😁 to tak jak pisałam w ramach żartów, nie bierzmy tego oczywiście na poważnie 😁 ja jestem tak ciekawa, co to u mnie siedzi, że hej, wczoraj lekarka zasiała pewne ziarnko niepewności i mam mętlik 😁 chyba się skuszę na 3d/4d żeby rozwiać wszelkie wątpliwości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po badaniu... niestety nie jest fajnie... po wypiciu tego okropnego napoju zwymiotowałam 😞 😞 Pani mi kazała jutro przyjść na powtórkę, ale na samą myśl o tym słodkim robi mi się słabo 🥴 teraz leże w łóżku bo mój żołądek odmówił posłuszeństwa 🥴
Jestem załamana i smutno mi, że nie dałam rady 😞 😞

uhasasa mi z tej tabelki wychodzi dziewczynka ale już na 99% wiem, że będzie chłopczyk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 ja też planuję zakupić ochraniacz na połowę łóżeczka. Chociaż nóżki chcę widzieć dzidziunia, nawet jak śpi, a ja wtedy kładę się do snu 😆
Biedronka123 Kochana, nie przejmuj się tym 😘. Idź jutro z myślą, że musisz to wypić i koniec. Zobaczysz, że jeszcze napiszesz o tym, że jest już po wszystkim. Zobaczysz.
Uhasasa widzisz, miało być tak strasznie, a w rezultacie wyszło bardzo dobrze 🙂. Czasem, ze względu chociażby na dzieciątko, nie warto za bardzo się denerwować- chociaż wiem, czasem się nie da. Na pewno trzeba być dobrej myśli.
No to lekarz wprowadza szum wokół dzieciątka 😉, najważniejsze aby było zdrowe 🙂.
Sprawdziłam sobie na chińskim kalendarzu, co mi przypada i sprawdza się – chłopiec 🙃. Czyli się zgadza 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedronka - no to Ci współczuję.. najgorzej pić lub jeść coś co nam nie smakuje i zmuszać się.. Cóż, nie masz wyjścia bidulko 🤢 Trzymam kciuki, żeby się jutro udało, mnie to czeka w sobotę, tylko ja nie mam większych kłopotów z wypiciem glukozy 🤨

ancia-pancia - to chyba emiliaeem pisała o tych ochraniaczach, ja jej tylko odpowiadałam 😉 Ale pamiętam, że na początku odsłaniałam jedną część całkowicie, żeby całe dziecko z łóżka widzieć czy nie ulewa i czy się nie obudziło, czuwałam czasem nawet jak spało... 😁 Tak to jest przy pierwszym dziecku, człowiek się martwi każdą pierdołą ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa nie wolno sie denerwować 😘 nu, nu, nu ! 😜
A tak na poważnie to tez miałam kilka poważnych zmartwień w tej ciazy i czasem po prostu nie da sie nie denerwować 🤨
Grunt, ze wyszło na Twoje 😉 pewnie, ze lepiej jak Twój facet jest przy Was 🙂

Wczoraj odezwał sie mój dysk 😞 rany! Tak mnie bolały plecy i ból wchodził w cała lewa nogę, myślałam , ze nie wytrzymam 🤨
Usypialam synka i chciałam sie lekko ruszyć... Jak wrzasnelam to go obudziłam i biedny nie wiedział co sie dzieje, mówi : mamusia co sie stało, co boli, uważaj na siebie, kocham cię. 🤪

Nawet nie wiedziałam, ze jest taki opiekuńczy hehe 😉
Tak mnie rozbolało, ze zaczęłam w nocy płakać ze zdenerwowania, bo jak nie urok to s....

1,5 roku temu \\\\\\\\\"wypadł mi dysk\\\\\\\\\" i miałam kilka nawrotów, już sie cieszylam, ze tak długo nic sie nie dzieje a tu proszę. W pt jadę do fizjoterapeuty żeby trochę mnie nastawił.


Co do ochraniaczy na łóżeczko to mam dosyć wysokie ale dookoła głowy, tak trochę mniej niż polowe łóżeczka zasłania i mi odpowiadał.
Pościel to feretti, drewex kieczmerski- link ostatnio wstawiłam.

A co myślicie na temat rogala do spania???? Nie uzywalamw poprzedniej ciazy ale teraz sie zastanawiam, bo ciagle budze sie na wznak 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie witaj 🙂 dziękujemy i gratuluje kolejnego dzidziusia 😆
Życzę dobrego samopoczucia i bezproblemowej ciazy 😉

A ja właśnie pije sok z buraków, marchwi i jabłka mina mniam, jest naprawdę pyszny 😜
Chyba muszę częściej robić ten wspaniały napój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
uhasasa nie wolno sie denerwować 😘 nu, nu, nu ! 😜
A tak na poważnie to tez miałam kilka poważnych zmartwień w tej ciazy i czasem po prostu nie da sie nie denerwować 🤨
Grunt, ze wyszło na Twoje 😉 pewnie, ze lepiej jak Twój facet jest przy Was 🙂

Wczoraj odezwał sie mój dysk 😞 rany! Tak mnie bolały plecy i ból wchodził w cała lewa nogę, myślałam , ze nie wytrzymam 🤨
Usypialam synka i chciałam sie lekko ruszyć... Jak wrzasnelam to go obudziłam i biedny nie wiedział co sie dzieje, mówi : mamusia co sie stało, co boli, uważaj na siebie, kocham cię. 🤪

Nawet nie wiedziałam, ze jest taki opiekuńczy hehe 😉
Tak mnie rozbolało, ze zaczęłam w nocy płakać ze zdenerwowania, bo jak nie urok to s....

1,5 roku temu \"wypadł mi dysk\" i miałam kilka nawrotów, już sie cieszylam, ze tak długo nic sie nie dzieje a tu proszę. W pt jadę do fizjoterapeuty żeby trochę mnie nastawił.


Co do ochraniaczy na łóżeczko to mam dosyć wysokie ale dookoła głowy, tak trochę mniej niż polowe łóżeczka zasłania i mi odpowiadał.
Pościel to feretti, drewex kieczmerski- link ostatnio wstawiłam.

A co myślicie na temat rogala do spania???? Nie uzywalamw poprzedniej ciazy ale teraz sie zastanawiam, bo ciagle budze sie na wznak 🤢

Znam ból związany z dyskiem, mi nie wypada ale wysuwa się i wtedy nie mogę się ruszyć dopóki nie wróci na miejsce. Najgorzej jak nie ma nikogo w pobliżu kto mógłby mi pomóc... Dyskopatia jest okropna, więc współczuję 🥴

Ja mam taką poduszkę - kupiłam w poprzedniej ciąży, ale używałam jej częściej po porodzie do karmienia niż do spania. Może czas ją wyciągnąć i spróbować z nią spać, też często budzę się na wznak, zwłaszcza kiedy budzi mnie moje własne chrapanie 😮 🤪 Zauważyłam, że jak już mam większy brzuch to zaczynam chrapać, z córką było to samo, potem ustąpiło na szczęście. Kurde nie ma chyba nic gorszego niż chrapiąca kobieta 😁

Edit: sorka - ja mam fasolkę do karmienia, a do spania to jest tzw kojec:

http://motherhood.pl/sklep/kojec-premium-47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Cześć czerwcówekczki, tak chciałam się z wami przywitać i was pozdrowić. W zeszłym roku to ja byłam na tym etapie ciąży co wy teraz. W tym roku goszczę na wrześniówkach.
Pozdrawiam was mamusie i wasze brzusie dzidziusie.


Jesteś z tego samego miasta co ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beatas bardzo Ci współczuję tego bólu, oby jak najszybciej pomógł Ci fizjoterapeuta!
Ja słyszałam, że te rogale fajnie sprawdzają się po porodzie, przydatne są wtedy do karmienia 🙂 ale nie wiem, bo nie próbowałam 🙂, a teraz nie używam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beatasz napisał(a):
uhasasa nie wolno sie denerwować 😘 nu, nu, nu ! 😜
A tak na poważnie to tez miałam kilka poważnych zmartwień w tej ciazy i czasem po prostu nie da sie nie denerwować 🤨
Grunt, ze wyszło na Twoje 😉 pewnie, ze lepiej jak Twój facet jest przy Was 🙂

Wczoraj odezwał sie mój dysk 😞 rany! Tak mnie bolały plecy i ból wchodził w cała lewa nogę, myślałam , ze nie wytrzymam 🤨
Usypialam synka i chciałam sie lekko ruszyć... Jak wrzasnelam to go obudziłam i biedny nie wiedział co sie dzieje, mówi : mamusia co sie stało, co boli, uważaj na siebie, kocham cię. 🤪

Nawet nie wiedziałam, ze jest taki opiekuńczy hehe 😉
Tak mnie rozbolało, ze zaczęłam w nocy płakać ze zdenerwowania, bo jak nie urok to s....

1,5 roku temu \"wypadł mi dysk\" i miałam kilka nawrotów, już sie cieszylam, ze tak długo nic sie nie dzieje a tu proszę. W pt jadę do fizjoterapeuty żeby trochę mnie nastawił.


Co do ochraniaczy na łóżeczko to mam dosyć wysokie ale dookoła głowy, tak trochę mniej niż polowe łóżeczka zasłania i mi odpowiadał.
Pościel to feretti, drewex kieczmerski- link ostatnio wstawiłam.

A co myślicie na temat rogala do spania???? Nie uzywalamw poprzedniej ciazy ale teraz sie zastanawiam, bo ciagle budze sie na wznak 🤢

Znam ból związany z dyskiem, mi nie wypada ale wysuwa się i wtedy nie mogę się ruszyć dopóki nie wróci na miejsce. Najgorzej jak nie ma nikogo w pobliżu kto mógłby mi pomóc... Dyskopatia jest okropna, więc współczuję 🥴

Ja mam taką poduszkę - kupiłam w poprzedniej ciąży, ale używałam jej częściej po porodzie do karmienia niż do spania. Może czas ją wyciągnąć i spróbować z nią spać, też często budzę się na wznak, zwłaszcza kiedy budzi mnie moje własne chrapanie 😮 🤪 Zauważyłam, że jak już mam większy brzuch to zaczynam chrapać, z córką było to samo, potem ustąpiło na szczęście. Kurde nie ma chyba nic gorszego niż chrapiąca kobieta 😁

Edit: sorka - ja mam fasolkę do karmienia, a do spania to jest tzw kojec:


http://motherhood.pl/sklep/kojec-premium-47


Wow niezła cena 🤪 zastanawiam sie nad zakupem, ciekawa jestem czy nie będę sie przekręcac na plecy jak sie dobrze zaształuje 😉
Poza tym do karmienia będzie jak znalazł, bo ręce mdleją po pewnym czasie.

Myśle, ze widok chrapiacej kobiety w ciazy jest bezcenny 🤪 😉

A dyskopatia.... Jak znacie ból to wiecie doskonale jak sie czuje 🤢
Uciska mi nerw, ze cała lewa noga mnie boli 😲
I tak nie jest tak tragicznie bo normalnie sie poruszam i moge jeździć autem, ten ból narazie jest taki przyćmiony i mam co jakiś czas napady jak sie ruszę, wstanie z krzesła czy po prostu idę i nie moge sie ruszyć przez jakiś czas..
Kurcze młoda jestem a ciagle cos mi dolega nie wiadomo czy płakać czy sie śmiać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ancia_pancia napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Cześć czerwcówekczki, tak chciałam się z wami przywitać i was pozdrowić. W zeszłym roku to ja byłam na tym etapie ciąży co wy teraz. W tym roku goszczę na wrześniówkach.
Pozdrawiam was mamusie i wasze brzusie dzidziusie.


Jesteś z tego samego miasta co ja 🙂


A na jakiej ulicy mieszkasz ? Może nie daleko mnie i się mijamy na spacerach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja się pożalić muszę 😞

Tak jak czytam o Waszych zakupach wyprawkowych to też postanowiłam się tym tematem zainteresować bo my zupełnie nic nie mamy i większość będziemy musieli kupić. Zrobiłam sobie listę i postanowiłam tak mniej więcej wycenić (pomijając wózek i łóżeczko- mam nadzieję, że szwagier oba produkty wypożyczy 🙂) i już prawie 2 tyś nastukałam 🤢. I mama moja zadzwoniła no to jej mówię, że to w sumie jak na razie tyle kasy bedzie kosztowało, a to na 100% nie wszystko, a ona od razu postanowila mnie spacyfikować 😠 No żesz !!!!!! Człowiek chce normalnie jak z matką pogadać ale z nią sie nie da !!!!! Zamiast wesprzeć dobrym słowem to na mnie wsiadła, że my to pewnie same najdroższe produkty wybieramy (a to bzdura bo ja to centuś jestem). W sumie to dobra kobieta jest, ale nigdy się nie rozumiałyśmy. Mówiąc szczerze liczylam na to, że teraz kiedy bede miała swoje dziecko to się to zmieni, ale chyba jednak nie... A taki dobry dzień miałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...