Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem tak jest, że oczekujemy innej odpowiedzi, a otrzymujemy zupełnie inną... . Dzisiaj są takie koszty, wszystko co dobre jest droższe, więc jeśli Twoja mama tak zareagowała - no trudno: może więcej już z nią o tym nie rozmawiać? :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Dziewczyny a ja się pożalić muszę 😞

Tak jak czytam o Waszych zakupach wyprawkowych to też postanowiłam się tym tematem zainteresować bo my zupełnie nic nie mamy i większość będziemy musieli kupić. Zrobiłam sobie listę i postanowiłam tak mniej więcej wycenić (pomijając wózek i łóżeczko- mam nadzieję, że szwagier oba produkty wypożyczy 🙂) i już prawie 2 tyś nastukałam 🤢. I mama moja zadzwoniła no to jej mówię, że to w sumie jak na razie tyle kasy bedzie kosztowało, a to na 100% nie wszystko, a ona od razu postanowila mnie spacyfikować 😠 No żesz !!!!!! Człowiek chce normalnie jak z matką pogadać ale z nią sie nie da !!!!! Zamiast wesprzeć dobrym słowem to na mnie wsiadła, że my to pewnie same najdroższe produkty wybieramy (a to bzdura bo ja to centuś jestem). W sumie to dobra kobieta jest, ale nigdy się nie rozumiałyśmy. Mówiąc szczerze liczylam na to, że teraz kiedy bede miała swoje dziecko to się to zmieni, ale chyba jednak nie... A taki dobry dzień miałam 😞

No to bardzo przykre, kiedy się nie ma oparcia we własnej matce 🥴 I niestety, ale wyprawka nie jest tanią sprawą, bo na pewnych rzeczach po prostu nie można oszczędzić - mam na myśli dobry bezpieczny fotelik (nosidło) czy wózek.. Wiem, że my dla córki za pierwszym razem jakoś ok 6 tys wydaliśmy jak nie więcej.. 🥴 Ale ja kupowałam komodę z przewijakiem i łóżeczko takie trochę lepsze za ok 700 zł każde. W każdym razie pozostaje Ci rozmowa z kimś innym, kto Cię zrozumie tudzież szukanie używanych aczkolwiek nie zniszczonych rzeczy na allegro 🙂 Czasem naprawdę zdarzają się "perełki" 🙂 Trzeba tylko mieć czas i ochotę trochę poszperać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tfu, tfu nie denerwujemy się 😜

Beatasz kuruj się, ból pleców to coś fatalnego, trzymam kciuki żeby pomogło!

sloneczna mi też wyszło około 2 tysięcy jak policzyłam wszystko, jednak dużo rzeczy dostałam - nosidełko, łóżeczko i wózek - czyli 3 najdroższe wydatki z głowy, do tego masę zabawek (cały pokój już zarzucony 😁 ) oraz trzy kartony ubranek po dzidzi siostry... Więc nie pozostanie mi wiele, pewnie troche ładniejszych ubranek dokupię (jak to się mówi - do lekarza 😁 ), wanienkę, butelki, cumelki, artykuły do higieny itd. - ale to naprawdę niewiele. Wujkowie i Ciocie poszaleli 😁 no i jeden koszt który mnie jeszcze czeka to 600 złotych - opłacenie położnej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śmiać mi się chciało ostatnio, bo szwagierka mówi że jak co to rozpórkę jeszcze ma po córci :P to mam nadzieję, że się nie przyda 🙂 😁

zainwestowałam w płatki mydlane dla dzieci i biorę się za pranie tych rzeczy, które otrzymaliśmy. I tu pytanie do doświadczonych mamuś - Wy też używacie płatków, czy może macie jakieś wypróbowane proszki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉

ja dziś poszłam na tą nieszczęsną glukozę , o 7;55 byłam w labo an Pani mi mówi że za późno przyszłam, bo o 10 zamyka i nie zdążymy tego zrobić :/ mam być jutro o 7:30 ...

biedronka123 - współczuję 😞 ale jutro dasz radę, 3 mam kciuki, Pani mi dziś mówiła żebym wzięła na jutro pół cytryny to mi wyciśnie troszkę , może też spróbuj

uhasasa - ja synka rzeczy prałam tylko w proszku Jelp, a teraz chce kupić też Jelp lub Lovella ale na pewno płyn/żel do prania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedronka123 napisał(a):
Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia 😘 i kciuki 😘 jutro na pewno się przydają 😉 miłego wieczorku

Biedronka123 powodzenia jutro i nie stresuj się tą glukozą, nie musisz pić tego duszkiem masz na to około 5 minut to postaraj się rozłożyć siły 🙂
Ja już mam wyniki glukozy i wyniki są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór Brzuchatki 🤪
uhasasa będę miała drugi raz glukozę, bo na pierwszym zwykłym badaniu wyszedł mi za wysoki cukier i lekarz sprawdzał czy nie mam cukrzycy. A teraz drugi raz, standardowo tak jak dla wszystkich kobiet w ciąży czy nie nabyłam.
Widziałam już ten chiński kalendarzyk, tylko niech ktoś mi powie jak sprawdzić miesiąc poczęcia (bo to nie jest miesiąc ostatniej miesiączki) oraz wiek – czy mają być lata skończone czy rocznikowo…? 🤔
alexia_79 to trzymam kciuki za Twoją glukozę w takim razie! 😉
uhasasa na 3d/4d też może się nie dowiesz jaka płeć, bo jak się źle ułoży, to nic lekarz nie zobaczy 😜 Ale życzę, żeby się udało 🙂
biedronka123 to nieciekawie u Ciebie z tą glukozą… 🤨 Musisz dać radę, wierzę w Ciebie! 😘 Czytałam gdzieś, że dobrze wypić w miarę szybko, duszkiem, zatykając nos, żeby nie poczuć za bardzo smaku. I ja tak robię, z tym że ostatnio nosa nie zatykałam 😉 Trzymam mocno kciuki!!!
alexia_79 ja też miałam na początku jedną część ochraniacza całkiem podwiniętą, żeby widzieć czy mały nie ulewa itp. No i często w nocy sprawdzałam czy oddycha, bo bałam się tej śmierci łóżeczkowej 🤔
Ciekawe czy teraz też tak będę się stresować 😜
beatasz współczuję tego bólu związanego z dyskiem 🤢
Co do rogala, to nie mam pojęcia, ale szwagierka bardzo zachwalała jeśli chodzi o karmienie piersią. Ja budzę się prawie codziennie w pozycji pół na boku, pół na brzuchu 😮
sloneczna627 rozumiem te nieporozumienia z mamą… 🥴 Pamiętaj, że masz nas i możesz nam się pożalić na temat kasy i w ogóle wszystkiego! 🙂 😘
uhasasa ja prałam ubranka w proszku dla niemowląt „Dzidziuś”. Ale myślę, że nie ma znaczenia czy proszek, czy płatki, ważne żeby było delikatne dla dziecka.
neverlosehope ja też raz zostałam odprawiona z kwitkiem, że za późno przyszłam 😜
Lippi a mi się wydaje, że lepiej wypić duszkiem, niż męczyć się po trochu i za każdym razem ten słodki mdły smak czuć... 🥴 Gratuluję dobrego wyniku 🙂

A ja zajadam się grapefruitem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa - ja też za bardzo płatków nie polecam, zawsze coś zostaje na ubraniach, mimo że nie widać gołym okiem. Ja też używałam Loveli proszku i płynu, nic się dziecku nie działo. Dobija mnie jedynie myśl o tym prasowaniu co drugi dzień sterty maleńkich ubranek i pieluch i stania po 2 h przy desce.. Do tego dojdzie mi jeszcze prasowanie ubranek córki.. Będę stała do północy 🤢

Lippi - fajnie, że wynik ok, cieszę się 🙂

beata8811 - myślę, że jakiś strach zawsze będzie gdzieś z tyłu głowy, ale pewnie na wszystko już inaczej będziemy patrzyły, nie z takim przerażeniem i lękiem. Zresztą sama nie wiem jak to będzie 🙃 Okaże się "w praniu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 u mnie relacje z mama na temat pieniędzy wyglądają podobnie, dlatego ja nic ńie mowię a jak pyta ile kosztowało to mowię, ze nie pamietam 😜 bo tak kłamać, żeby wymyślać inna cenę to nie potrafię hehehe a tak to mowię, ze ńie pamietam i już.
Zawsze mi zwraca uwagę, ze kupuje cos drogiego albo ze nie potrzebny wydatek itd. Chociaż nie jestem na jej garnuszku już od 6lat i nawet nigdy od niej nie pozyczylam pieniędzy, to mimo wszystko ząwsze wtraci swoje 5gr heh. Obralam chyba dobra taktykę, bo coraz rzadziej zdaje mi tego typu pytania 😜
Na niektórych rzeczach sama mi mówi, żebym nie oszczędzała ale zazwyczaj jest tak jak u Ciebie. Kilka razy sie już zdenerwowałem i powiedziałam, ze jakby mnie nie było stać to bym nie kupiła i już.

A wyprawka jest kosztowna to fakt.
W pierwszej ciazy zaczęłam wyprawkę od 4msc ciazy, chociaż ńiektorzy mówili, ze stanowczo za wcześnie. Ja robiłam po swojemu, po pierwsze nie wydałam na raz tyle pieniędzy a po drugie miałam straszna frajdę co chwila cos kupować : 🙂 🙂
Wyprawka wyniosła mnie ponad 5tys. Do tej pory mam rachunki 😜 to suma łącznie ze wszystkimi kosmetykami dla dzidziusia, podlakadami poporodowymi itd.
Cześć rzeczy i tak musiałam dokupić jak sie młody urodził a tego już ńie doliczylam, nawet nie chce myślec ile wyszlo 🤪 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry, 🙂
Powodzenia wszystkim, ktore idą dziś wypić wspaniały glukozowy najpój 😜
pYTANIE: glukozę same musialyscie kupić wcześniej w aptece czy w Przychodni Wam dali??

Ja wybieram sie w przyszłym tyg 🙂 kilka lat temu nie miałam żadnych problemów z wypiciem ani po spożyciu.

uhasasazapytam, bo ciekawa jestem 😜 oczy masz faktycznie śliczne, a kolor włosów Twój naturalny? Wiesz, moja mama ma czarne włosy i błękitne oczy 🙃
A ja blondynka z niebieskimi oczami- wrodzilam sie do babci, bo tata tez ma bardzo ciemne włosy. 🙃
Mojej mamie nigdy nie wierzyli, zawsze myśleli, ze farbuje włosy na czarno, bo nie były ciemne tylko czarne...z biegiem lat od regularnej trwałej trochę zmieniły kolor, ale mam jej pukiel czarnych wlosow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

jestem po glukozie, z cytrynką poszło gładko, jedynce co to tylko przez pierwsze 5 min zrobiło mi się gorąco a tak to luzik 🙂 malutkiej bardzo smakowało, bo cały czas skakała w brzuszku 😉

glukoze musiałam kupić w aptece

i w końcu wczoraj wybrałam pościel do łózeczka małej - jestem happy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A u mnie glukozę rozpuszczają na miejscu i dają do wypicia w dużym plastikowym kubku. Na początku nie wiedziałam i kupiłam sama w aptece i rozpuściłam sobie w domu, a na miejscu mi powiedzieli, że i tak same muszą mi rozpuścić, bo muszą być zachowane odpowiednie proporcje wody i proszku, a jak ja sama rozpuściłam, to nie mają tej pewności 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😜
Jestem szczęśliwa bo już po glukozie i w miare dobrze poszło 😉 przez pierwszą godzinę trochę mdliło a póżniej było już z górki 😁 teraz tylko pozostaje modlitwa żeby wyniki były dobre. Aha zapomniałabym, jadę dzisiaj do ginekologa... Ciekawa jestem co powie na wyniki moczu 🥴
Powodzenia wszystkim którzy zmagają się dzisiaj z glukozą 😘
Trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😜
Jestem szczęśliwa bo już po glukozie i w miare dobrze poszło 😉 przez pierwszą godzinę trochę mdliło a póżniej było już z górki 😁 teraz tylko pozostaje modlitwa żeby wyniki były dobre. Aha zapomniałabym, jadę dzisiaj do ginekologa... Ciekawa jestem co powie na wyniki moczu 🥴
Powodzenia wszystkim którzy zmagają się dzisiaj z glukozą 😘
Trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
beata8811 no tak spożywa i rozrabia sie na miejscu ale każdy kupuje glukozę w proszku sam?

Ja nie kupuje, dostaje na miejscu wszystko 🙂 Ale to Medicover, pewnie każda przychodnia ma inaczej, zadzwoń do swojej najlepiej i się dowiedz, żebyś nie wróciła z kwitkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
beata8811 no tak spożywa i rozrabia sie na miejscu ale każdy kupuje glukozę w proszku sam?

Nie, glukozę też tam mieli. Ja badania robię w szpitalu i myślałam, że jak państwowo to muszę sama wszystko zrobić, a tu taka niespodzianka 🙂
Faktycznie może lepiej zadzwoń i się dowiedz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Dzień dobry, 🙂
Powodzenia wszystkim, ktore idą dziś wypić wspaniały glukozowy najpój 😜
pYTANIE: glukozę same musialyscie kupić wcześniej w aptece czy w Przychodni Wam dali??

Ja wybieram sie w przyszłym tyg 🙂 kilka lat temu nie miałam żadnych problemów z wypiciem ani po spożyciu.

uhasasazapytam, bo ciekawa jestem 😜 oczy masz faktycznie śliczne, a kolor włosów Twój naturalny? Wiesz, moja mama ma czarne włosy i błękitne oczy 🙃
A ja blondynka z niebieskimi oczami- wrodzilam sie do babci, bo tata tez ma bardzo ciemne włosy. 🙃
Mojej mamie nigdy nie wierzyli, zawsze myśleli, ze farbuje włosy na czarno, bo nie były ciemne tylko czarne...z biegiem lat od regularnej trwałej trochę zmieniły kolor, ale mam jej pukiel czarnych wlosow 🙂


hah, dziekuje :* 😁 kolor naturalny mam właśnie taki ciemny, prawie czarny, chociaż dłuugo farbowałam się na blond. Wróciłam do naturalnego i trochę żałuje, planuję wrócić do blondu 🙂

cieszę się dziewczyny, że wszystko poszło dobrze 🙂 fajnie, ze macie to za soba a wyniki na bank beda dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
beatasz napisał(a):
Dzień dobry, 🙂
Powodzenia wszystkim, ktore idą dziś wypić wspaniały glukozowy najpój 😜
pYTANIE: glukozę same musialyscie kupić wcześniej w aptece czy w Przychodni Wam dali??

Ja wybieram sie w przyszłym tyg 🙂 kilka lat temu nie miałam żadnych problemów z wypiciem ani po spożyciu.

uhasasazapytam, bo ciekawa jestem 😜 oczy masz faktycznie śliczne, a kolor włosów Twój naturalny? Wiesz, moja mama ma czarne włosy i błękitne oczy 🙃
A ja blondynka z niebieskimi oczami- wrodzilam sie do babci, bo tata tez ma bardzo ciemne włosy. 🙃
Mojej mamie nigdy nie wierzyli, zawsze myśleli, ze farbuje włosy na czarno, bo nie były ciemne tylko czarne...z biegiem lat od regularnej trwałej trochę zmieniły kolor, ale mam jej pukiel czarnych wlosow 🙂


hah, dziekuje :* 😁 kolor naturalny mam właśnie taki ciemny, prawie czarny, chociaż dłuugo farbowałam się na blond. Wróciłam do naturalnego i trochę żałuje, planuję wrócić do blondu 🙂

cieszę się dziewczyny, że wszystko poszło dobrze 🙂 fajnie, ze macie to za soba a wyniki na bank beda dobre 🙂


Nie wiem jak wygladałas jAko blondynka ale czarny zdecydowanie Ci służy, tak bardzo fajnie wyglądasz i fajnie do oczu wyglada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 napisał(a):
beatasz napisał(a):
beata8811 no tak spożywa i rozrabia sie na miejscu ale każdy kupuje glukozę w proszku sam?

Nie, glukozę też tam mieli. Ja badania robię w szpitalu i myślałam, że jak państwowo to muszę sama wszystko zrobić, a tu taka niespodzianka 🙂
Faktycznie może lepiej zadzwoń i się dowiedz 😉


Juz kupiłam dzis glukozę. Mam zamiar zrobić za tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Puk,puk! Jest tu ktoś?

Sok z buraka chyba stanie sie moim rytuałem 🙃 szklanka rano i wieczorem, pychaaa! Nawet synuś robi i pije ze mną ten sok 🙂

neverlosthopepochwal sie posciela 🙂 wstaw linka albo napisz jakiej firmy, z chęcią obejrzę.
A tak w ogóle to jak sie Czujesz? Możesz wychodzić z domu? Jeszcze masz ograniczenia narzucone przez lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...