Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ewa ja kupilam poki co 1 stanik do karmienia w h&m kiedys wklejalam linka,nie jest mocno usztywniony ale nie jest tez taki szmatowaty ze cycki wisza, fajnie zbiera i podtrzymuje piersi kosztuje 59.90 jak wroce to wkleje Ci linka bo teraz leze sobie pod ktg :-)
W kappAhl juz byłam i rabat jest na cala kolekcje dziecieca,wszystko dla dzieci nawet akcesoria :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak mi.sie sprawdzi ten stanik z hm do karmienia to kupie jeszcze taki.sam,sa w 3 kolorach,bezowy,bialy i czarny a jak nie to.kupie sobie zwykly usztywniany ale z odpinanymi ramiaczkami
Pytania czy rodze mam codziennie,wczoraj to 4 tele pod rzad mialam...
Wlasnie doktorek mi powiedzial.ze tak mnie dzis wymasuje ze na pewno urodze,juz sie boje :\'(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Czasami warto podesłać aktualne promocje z sieciówek, zawsze komuś może się przydać 😉

Co do kosmetyków ja kupiłam Oilatum baby, mam też Emolium. Dla Olka kupiłam Nivea i okropnie Go uczuliły, od tamtej pory trzymam się jednego 🙂 Ja generalnie nie lubię kosmetyków drogeryjnych, ani dla siebie, ani dla dziecka. Wolę te linie apteczne bądź profesjonalne gabinetowe 🙂
Tylko szamponu Oluś używa tego z kaczuszką 🙂 Najzwyklejszy, najtańszy, najładniej pachnie i u nas najlepiej się sprawdził 🙂

Beatasz kremy na bazie kwasów są zazwyczaj delikatne,więc myślę,że nic nie zaszkodzi 🙂 Na pewno nie radziłabym nakładać samych kwasów na buźkę, a na pewno już nie po porodzie, gdzie burza hormonalna przechodzi apogeum 🙂

Moje skurcze ustały 😁 A z tego wszystkiego Mąż tak się nakręcił,że przyśnił Mu się mój poród w domu,a co najlepsze dziecko już chodziło!!! 😁 😁 😁 Ot, co 🙂 Taka baba to skarb 😁

Mi czop odszedł dopiero przy 3 cm rozwarciu i też nie wiedziałam czy to czop, bo było trochę zlepków gęstej wydzieliny z krwią i dopiero położna powiedziała,że tak to właśnie wygląda 😮

U mnie nic nie pomaga! Ani spacery, ani seks, ani modły ☺️ Dzisiaj to już płakać mi się chciało po przebudzeniu ☺️ Może ukojenie przyniosłyby zakupy,ale takiej zadyszki dostaję,że odechciewa się wszystkiego!
A jeszcze Oluś trochę chory i walczę z Nim,żeby się inhalował 😠

Sprzęty do lewatywy praktycznie takie same, ja mam ten worek na płyn przezroczysty,a sam płyn Enema,ale zapytam lekarza czy nim mogę 🙂 Gdybym wiedziała,że napar z liści malin mnie ruszy to zjadłabym nawet z patykami! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia ach te sny 😁 😁 mi się śniło, ze dziecko mówiło, Twojemu mężowi, ze dziecko chodziło 😁
Jak widać wszyscy przezywają przyjście na świat małych bąków 🙂 😁

Co do lewatywy, to mozna zrobić z przegotowanej wody w temperaturze mniej wiecej ciała, zeby ńie była ani zimna ani gorąca i ewentualnie zakwasić sokiem z cytryny, juz nie pamietam 2lyzki stołowe czy jakoś tak 😉

Daga jak tam ktg?
I jak po wizycie ???? Na sama mysl o masowaniu szyjki przeszły mnie dreszcze 😮 😮 😮
Mam nadzieje, ze teraz pójdzie szybko 🙂

I jesli zdążysz przed wyjazdem na porodówkie, pochwal sie co kupiłaś w kappahlu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i oczywiscie zajrzałem dziś do biedronki 🙂
Zakupiłam kubek z samolotami i słomką na zewnątrz, dla bobasa miskę z pokrywką i łyżeczką oraz sliniak 🙂 szkoda, ze płyny do prania lovela zostały juz wykupione.
Najbardziej rozbawiła mnie pani kasjerka, która chciała skasować awokado jako melona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Już po wizycie, urodzić wcześniej raczej mi się nie przydarzy. Wiem, że za zamiast mózgu mam sieczkę, ale jakoś poschizowała mnie ta wizyta. Mój mężczyzna był ze mną i mówi, że nie ma powodu, ale mi jakoś tak nieswojo. Po pierwsze lekarce nie podobały się moje obrzęki, fakt nogi mi sporo puchną i dużo przytyłam w ciąży, co może wskazywać na zatrzymywanie wody. Powiedziała, że dmucha na zimne i zrobiłam jeszcze dziś badanie elektrolitów we krwi. Powinnam też sporo wypoczywać z nogami do góry. Po drugie ułożenie Małego jest dziwne, brzuch mam bardzo wysoko, a on układa się albo głową do góry albo próbuje poprzecznie, ale stwierdziła że przy cc
będzie ok. W środę będę mieć cc, więc muszę sobie dać na wstrzymanie i dotrwać te parę dni, nie nakręcając się niepotrzebnie.
Beatasz w kwestii kwasów, to nie wiem czy masz na myśli jakieś kremy ze sklepu czy zabiegi. Kremy ze sklepu pewnie nie dużo dają. Moja cera, jak Ci kiedyś pisałam też jest problematyczna i konsultuje się w trakcie ciąży z kosmetyczką i dermatologiem. Kwasy jako zabieg kosmetyczny odpadają w ciąży i w trakcie karmienia. Poza tym lato też nie jest dobrym czasem na kwasy, ale fakt bardzo pomagają na cerę, więc ja się nie mogę doczekać już jesieni/zimy. Do tego czasu chodzę tak co 1,5 m-sca do kosmetyczki na mikrodermabrazję lub lekkie oczyszczanie manualne połączone np. z maską algową. W domu stosuję serię vichy normaderm, do tego bardzo często peeling i maseczkę z glinki i (choć może to zasługa hormonów) jest dużo lepiej niż pół roku temu. Do tego mam przepisany Zineryt miejscowo (ale moja Pani ginekolog trochę kręciła na ten lek). Moim zdaniem warto do tematu podejść kompleksowo tj. dermatolog + kosmetyczka i to daje efekty, ale fakt cierpliwym przy tym trzeba być nieziemsko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MałgosiaW środę??? Ta teraz? Najbliższa ?!!! 🤪 🤪 ja nie moge!
Wybaczcie moje słownictwo ale jestem w szoku, 🤪 powiedzcie mi kiedy to zleciało????!!!!

Z kolei ja tydzien później w środę i czym bliżej , tymbardziej nie moge w to uwierzyć 🤪 🙃
I coraz bardziej nerwowa jestem ale nie wiem czemu, samego porodu przez cc sie nie obawiam, ale jakoś niespokojna jestem. Chyba lepiej jakby z zaskoczenia wzięło. Oczywiscie sobie tego nie życzę 😜 bo chce dotrwać na spokojnie do terminu ale ogólnie chyba lepiej nie wiedzieć kiedy sie zacznie 🤔

Co do kwasów, to tak jak napisałam chodziło mi o kremy i peelingi.
Oczywiscie, ze w takich produktach jest małe stężenie i niewiele to da ale juz kupiłam co nieco i chciałabym stosować przez lato + filtr 50, z opalania czy wylegiwania sie na sloncu zupelńie rezygnuje a jesienią chce zrobić peeling kwasem lub cosmelan.

Co do mikrodermabrazji cała ciąże chciałam zrobić, jednak przy trądziku nie mogłam bo mogłoby sie rozsiac jeszcze bardziej. Miałam ciagle ropne wypryski, wiec nie dało rady.
Teraz jakby jest lepiej, zobaczymy co będzie po porodzie.

Małgosia pierwszy raz w życiu czekam z niecierpliwością na jesień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz kiedyś na ten temat dość wyczerpująco napisałam już, także potwierdzam zdanie Lippi 😉
A maseczki algowe jak dla mnie rewelka! 🙂 Nawet wczoraj położyłam sobie nawilżającą z kwasem hialuronowym 🙂 Oczywiście samemu trzeba się dobrze nagimnastykować, ale jest do zrobienia 😉

A ja dziś odsypiam ostro 😮 Może w nocy będę rodziła 🤪 😁

Raaany, jak ja Wam zazdroszczę tych rozwiązań ☺️ Tak bym chciała wiedzieć już co i jak ☺️ I być po... 😞

Dobrze,że telefonów jeszcze nie mam, bo ściągnęłam sobie emotikona z fuck you, jak mnie ktos podkurzy to wyślę z pozdrowieniami 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia jesteś niemożliwa 🙂 dobry pomysł z tą emotikoną 😜 chyba też sobie ściągnę

Małgosia to chyba Ty będziesz następna , ale fajnie i zazdroszczę że wiesz dokładnie kiedy będziesz tuliła maleństwo 🙂

Beata w KappAhl kupiłam 3 pary krótkich spodenek dla młodego - http://www.kappahl.pl/article/szorty_592840 + fajne oddychajace skarpetki stópki,
małej natomiast kupiłam ale w h&m 2x body kopertowe na dług - http://www.hm.com/pl/product/24091?article=24091-D#article=24091-F i, 5x body białe na krótki - , 2 x body na krótki takie fajne ażurowe na upalne dni - http://www.hm.com/pl/product/23556?article=23556-A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa na wizycie :

skurcze na ktg takie mocne to tylko 3
rozwarcie 3,5 cm
pomasował ale wcale nie bolało, bo jak wytłumaczył, boli tylko gdy szyjka jest twarda a mojej już nie ma
powiedział że czuł palcami główkę 🤪 i że gdybyśmy byli w szpitalu to palcami przebił by mi pęcherz (bo mała jest tak nisko i tak napiera) i do godz.20 dziś bym urodziła, no ale on już dziś dyżuru nie ma i niestety muszę czekać aż młoda sama przebije, więc my przed wizytą na zakupy , po wizycie na zakupy żeby jak najwięcej chodzić, bo tak zalecił i czekamy nadal ... niby kwestia godzin, max kilku dni ale już nie nastawiam się tak jak ostatnio, będzie to będzie, postaram się cierpliwie czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia, Małgosia ja tez sie z Wami zgadzam, kosmetyczka + dermatolog! narazie kosmetyczka nic mi nie pomoże bo muszę wyleczyć tradzik! na ropne wypryski żadnego zabiegu mi nie zrobią 😞

Zabiegi kwasem jesienią, sprawa oczywista.
Chodziło mi tylko o to czy w trakcie karmienia piersią mozna stosować jakieś produkty zeby skore troche "przygotować", lekko rozjasnic? Tyle ile sie da a jesienią działać na maxa.

Dermatolog polecił mi krem thispot intensive i przed zabiegiem jesienią zalecił stosowanie a przez moja skleroza ciążowa zapomniałam zapytać czy przy karmieniu mozna to stosować czy nie.
🤔

Ehh jak sobie pomyśle, to duzo rzeczy mam do naprawy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli mamy wyścig póki co pomiędzy Małgosia i Daga 😁 😁 super, mocno trzymam kciuki, może ktoras z Was strzeli prezent w Dzień Dziecka 😁 czekam na dobre wieści 🙂 :* Emilka chyba sobie musze też taka sprawić haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wczoraj wieczorem Mała tak mi się wygięła w brzuchu, że było widać jak to robi (boląco) i teraz chyba ma nóżki z innej strony, bo tak mnie w nocy skopała, że uczucie miałam takie, jakbym miała siniaki 😮 I jeszcze w nocy zrobiło mi się niedobrze, mdliło mnie i poszłam do toalety i słabo mi było, zaczęłam się zastanawiać czy rodzić zaraz nie będę, ale w końcu zrobiłam co miałam do zrobienia i było ok 😉 W związku z tym oczywiście miałam sen, że urodziłam i byłam w innym szpitalu niż mam rodzić i że urodziła chłopca z czarniutkimi włoskami. Był śliczny i chciałam zrobić mu fotkę telefonem, żeby wysłać wszystkim radosną wiadomość, że urodziłam, a on usiadł na przeciwko mnie i pozował 😁 Poza tym mój mąż ciągle latał i dowoził jakieś papiery i ciągle coś pani w recepcji się nie zgadzało, a szpital wyglądał jak salon meblowy Agata Meble 😁 I pani pielęgniarka powiedziała, że będzie miał na imię Karolek - ja do niej, że inne imię mieliśmy wybrane, no ale już trudno 😮 😁 I jeszcze pamiętam, że w tym śnie cieszyłam się, że nie nacinali mi krocza i że nie popękałam 😜 A! No i miałam problemy z karmieniem piersią, nie umiałam przystawić Malucha i w śnie myślałam, że mąż laktator musi szybko kupić 😉 🙃

Beata mam takie same myśli co Ty – jak ja dam sobie radę z dwójką dzieciaczków? 🤨 Przeraża mnie to i staram się nie myśleć o tym, ale są momenty, że się zastanawiam i zaczynam panikować 🥴
Gdzieś czytałam, że to dobry pomysł dać starszemu dziecku prezent jak pojawi się rodzeństwo w domu 🙂
Ja nie mam zleconych badań na krzepnięcie krwi i już nie będę miała, bo została mi tylko morfologia i mocz ogólne.
Wydaje mi się, że czop ja zauważę, bo zawsze zapalam światło w łazience 😉 Przed pierwszym porodem odchodził mi na raty i widziałam go na bieliźnie i papierze (tak jak napisała Daga, galaretowaty śluz z krwią).
Sytuacją z imieniem też bym się wnerwiła 😠

Małgosia to się nie przejmuj, już w środę będziesz widziała i tuliła swojego synka 🤪 Pozazdrościć 🙂

Emilia jak zwykle z czegoś wyję 😁 – z tej emotikonki fuck 😁

A ja ostatnio się cieszyłam, że jednak GBS wyszedł mi ujemny, bo okazało się, że mam zakażenie grzybicze, a z tego co czytałam to źle, bo jeśli będę rodziła siłami natury, to dziecko się zarazi i będzie się to objawiało tym, że będzie miało bolące pleśniawki na języku i pupa będzie bardzo podatna na odparzenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko sen niesamowity hahahahah 😁 😁 uśmiałam sie 😁 😁

Co do dwójki dzieci to czasami wydaje mi sie, ze albo za mało czasu poświęcam synkowi albo po prostu za krótka jest doba (bo tyle rożnych pomysłów a za chwile robi sie noc) a jeszcze dodać noworodka to troche mnie to przeraża 🤢

Ale nie my pierwsze i nie ostatnie 😉 jakoś to będzie 🙂

A wiadomo juz w jaki sposób będziesz rodzic? Rozumiem, ze póki co sn?
Na USG widać czy dzieciaczek ma szersze barki niż standardowo czy nie? 🤔
W sumie to chyba nie jest takie proste do zmierzenia, biorąc pod uwagę fakt ze dziecko jest duże i ściśnięte, a pomiary z USG tez nie zawsze sie zgadzają 🤔
Moze sen z porodem sn jest proroczy i wszystko pójdzie super gładko i bezproblemowo? 🙂 🙂
I moze będzie chłopczyk 😜?



Któraś z Was pytała ostatnio jaka szacował lekarz w dniu porodu. Gdybym dotrwała do końca to 3600, a za 1,5 tyg ok 3400 🙂
Chyba biedronka pytala 🙂?

Beata u mnie tez gbs ujemny 🙂
Co do grzybicy, to dostałaś na to teraz jakieś leki, tak? Wiec pewnie do porodu wyleczysz sie, nie martw sie na zapas 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mąż w pracy, Olek dopiero padł 😮 więc korzystam ☺️
Nie wiem co wstąpiło w mojego Czorta,ale jak co dzień bateria Mu się rozładowuje już o 20 tak dziś nie do zdarcia był 🤢 Na koniec włączyłam Mu te debilne Teletubisie bo zwyczajnie energii mi zbrakło ☺️

Neverlosehope może jak sobie odpuścimy to zaczniemy się sypać jedna po drugiej 🙂 Trochę mnie dziwi,że z takim rozwarciem lekarz nie skierował Cię do szpitala 🤨 Nie ma ryzyka infekcji?
Ja to bym sobie nawet darowała obecność prowadzącego, oby tylko urodzić... ☺️

U mnie też dwójka brzdąców będzie i miewam czarne wizje... 😮 Najgorsze jest to,że lubię mieć wszystko zaplanowane, ogarnięte i na czas zrobione,a tu dojdzie Olka przedszkole, zapewne jakieś choróbska, będzie czad 🙃 Dobrze,że Olek taki Synek Tatunia,więc pod tym względem może będzie łatwiej wszystko ogarnąć...
Nie ja pierwsza, nie ostatnia 😉
Mama opowiadała,że jak przywiozła mnie ze szpitala to brat później opowiadał dziadkom (a miał 2,5 roku),że widział dziudziusia z ceną 😁 Bo nie odczepili metki z rączki 🙃 A później chciał urwać mi kikut od pępka i generalnie narobił ambarasu,że nie mam siusiaka 🙂
A kiedy po 3 latach pojawiła się nasza Siostrunia tak ją w tajemnicy napaśliśmy pierogami z mięsem (a miała niecały rok),że wymiotowała jak kot 😁 Pominę fakt,ze zabawa we fryzjera była na porządku dziennym ☺️ 😉 Zresztą moja ulubiona, bo wszystkim sąsiadkom chętnie skracałam warkocze 🙃

No nic, zmykam... Czuję,że to dziś 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Matko Daga, może lepiej jedz do szpitala, rozwarcie jest juz dość duże, szyjka krotka, to może być szybka piłka jak u mnie... A w szpitalu podadza Ci kroplowke, ktora nada tempo akcji. Pewnie dzisiaj urodzisz. Stresuje się razem z Wami 😁 😁 Co chwila zaglądam czy są jakieś nowe informacje od Was... To chyba nałóg 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w domu,dobrze ze nie pojechalam bo my mnie cofneli o 3 w nocy skurcze przestaly byc regularne,mam je teraz bardzo nieregularne...wkurza mnie to bo nocka nie przespana i porodu tez brak! ide dzis z mlodym na festyn rodzinny do przedszkola,nie usiade choc by na moment :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga to zwiastuje porod , cos czuje ze zostaniesz dziś mamusia 😆
Ja bym pewnie gnała do szpitala z takimi skurczami 🤪
Dla Ciebie pewnie to juz męczące jest, bo takie skurcze to nic miłego, nawet te przepowiadajace sa bolesne a co dopiero takie jak Ty masz 🤨

No to czekam na wieści 😆
Te poporodowe 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Beata ja pytałam o wagę Twojej Małej, bo w poniedziałek mam usg i chcę porównać 😉 W poniedziałek dowiem się jaki poród. Co do moich snów, to przeważnie wszystko śni mi się na odwrót, więc zobaczymy 😜
Co do grzybicy, to dostałam globulki dopochwowe, kuracja trwa 15 dni, jeszcze 12 globulek mi zostało – ciekawe czy zdążę to wyleczyć 🤨 Ale w pon. zapytam lekarza.

Daga to faktycznie może dziś 🙂 – ja skurczy nie miałam regularnych podczas porodu…

Mnie dzisiaj męczą skurcze przepowiadające, czuję jakbym miesiączkę miała 🥴

I ja też czekam na wieści porodowe 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej urodzilam dwie godziny temu 😆 Feliks ma 10/10 3430 wagi i 52 cm i juz ssie cyca jak smok 😁 cala akcja przebiegla mega szybko bylam u pani doktor skonsultowac krew a tu rozwarcie sie zrobilo na 3 cm pojechalam na ktg na nim mega skrcz ale jeden ale przy nim spadlo tetno wiec decyzja o cc i juz Felek jest na swiecie, i jest po prostu zajebisty 😁 sciskamy Was mocno i trzymamy kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Hej urodzilam dwie godziny temu 😆 Feliks ma 10/10 3430 wagi i 52 cm i juz ssie cyca jak smok 😁 cala akcja przebiegla mega szybko bylam u pani doktor skonsultowac krew a tu rozwarcie sie zrobilo na 3 cm pojechalam na ktg na nim mega skrcz ale jeden ale przy nim spadlo tetno wiec decyzja o cc i juz Felek jest na swiecie, i jest po prostu zajebisty 😁 sciskamy Was mocno i trzymamy kciuki


GRATULUJĘ !!! duuuużo zdrówka dla synusia. Buziaki od cioci dla Felusia 😘 😘 No i oczywiście jak znajdziesz chwilkę czasu to wrzuć fotkę 🙂 🙂 A tak dzisiaj czułam, że któraś urodzi.... Stawiałam na Dagmarę 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...