Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
Beata pytała czy w domku - tak od wczoraj jestesmy w domu, ja nie czuje się wcale jak bym rodziła :P nawet maż zdziwiony że taka sprawna jestem, ze normalnie siedzie i ze nie marudze że boli 😆
Mała kochaniutka - dziś w nocy obudziła się 2 razy, śpi po 4 h więc się wysypiamy 🙂
Filipek bardzo się ucieszył jak nas zobaczył, mnie to tak wyściskał i wycałował że się wzruszyłam, a przywitał mnie z kwiatkiem, siostrzyce też kupił prezent i bardzo się ucieszył że on też dostał prezent od Julki 🙂 także warto to zrobić jeśli ma się starsze dziecko w domku 🙂 oprócz tego cały czas by siedział przy małej i na nią patrzył i ją głaskał - na razie jest bardzo pozytywnie 🙂 oby tak dalej

Jak będziesz miała chwilkę czasu, to wstaw fotki Julki 🙂
Dzieci są doprawdy słodkie - mój synek dzisiaj obudził mnie słowami "Kocham Cię Mamo" 🙂 Ja też tak zrobię jak Ty, tzn. kupię coś dla Aleksa, żeby miał prezent od siostrzyczki jak wrócimy do domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/32658229986283035083.jpg[/IMG][/URL]

moja kruszynka w drodze do domku wczoraj 🙂

uciekam coś zjeść, bo oczywiście tak jak przy synku jak karmię cycem to bym zdjadła konia z kopytami 😆 miłego dnia Laski 🙂

Jaka słodziutka 🤪 Śliczna Królewna 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja dzisiaj pospałam prawie do 10, z resztą jak co dzień ostatnio 🙂 Noce ciężkie to potem rano odsypiam...
Wczoraj mąż złożył łóżeczko dla Małej, bo nie mogliśmy się już doczekać 😁 ale z założeniem pościeli czekamy jeszcze, bo szkoda, żeby się już kurzyła...

Daga ale cudo z tej Twojej Julki 🙂 i ten kombinezon czy kurteczka w panterkę taka słodkaaa 🙂 Czekamy na więcej zdjęć 🙂 Super, że się dobrze czujesz 🙂 Jak czytam takie wieści to sama się pozytywnie nastawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Tyle naskrobałyście, że musiałam plik tekstowy odpalić, żeby każdej z Was cos napisać i żeby jeszcze na temat było 🙂
Ola – dobrze, że wychodzicie na prostą! Są postępy i teraz będzie tylko lepiej.
Emilia- już bliżej niż dalej.
Beaty i Iga – moja ginekolog, jaka by nie była, raczej nie należy do tych, co straszą bez potrzeby. Mówi, kiedy jej zdaniem coś się dzieje – tylko jak to stwierdził mój małżonek powinna była mi od razu dać to ch***** skierowanie- dla mojego spokoju, albo nic nie mówić – w każdym razie w karcie ciąży nawet wizyty nie wpisała. Niestety ja dla niej jestem któraś tam pacjentką i to nie jej dziecko. W piątek mam kolejną wizytę, więc będę pytała, bo ostatnio to poważnie zachowałam się jak głupia i będę prosić o to skierowanie na lepsze USG- w końcu to ja nie śpię po nocach. Wczoraj nawet wybrałam się do przychodni przyszpitalnej, ale nie było mowy o konsultacji z innym lekarzem i nic ich nie obchodziło, ze to 9 miesiąc i do terminu, na który mogą mnie umówić to mogę nie doczekać w dwupaku, na IP tez mnie odprawili, bo ani nie rodzę ani skurczy nie mam. I tak wiszę sobie w niepewności i zajmuję głupotami, żeby nie myśleć. Mnie wiedza o konsekwencjach i ewentualnych możliwościach uspokaja, czego nie mogę powiedzieć o mężu, który nie przyjmuje do wiadomości, że Młody może być chory. Chciał nawet iść wanienkę kupić, ale stwierdziłam, że nie – ma się urodzić i wtedy zrobi resztę zakupów. Wczoraj jak poszliśmy na spacer – w d** mam leżenie - to go oświeciłam jakie wg. Googli mogą być przyczyny tej sytuacji – to mina mu zrzedła. Cały czas rozważam wizytę u innego ginekologa, ale decyzje podejmę dopiero w piątek po rozmowie z moją doktor. Chciałabym już urodzić i wiedzieć, co i jak, ale ona ostatnio mi powiedziała, ze jak tak dalej będzie to jeszcze przenoszę.
Beata- mój w samochodzie wozi podkład do przewijania – tak na wszelki wypadek 🙂
Iga – czopki glicerynowe w ciąży można – pomagają na zaparcia- w szpitalu mi dali bez problemu jak miałam wiadomy problem i jakoś od tego nie urodziłam, więc śmiem wątpić w prawdziwość tej teorii. Co najwyżej jelita oczyścisz 🙂 Iga ty masz termin na przyszły tydzień!!!!! Wow.
Jola- ja wygooglałam sobie podobne informacje. Jednak jak sama wiesz ciężko się nie martwić, kiedy wszystko niby było ok.
Daga Ja też zapakowałam sobie nawilżane chusteczki dla Młodego 😁 Na którym oddziale leżałaś po porodzie? Ja teraz byłam na 4 i tam były super położne 🙂. Po porodzie też chciałabym tam trafić 🙂 Super że się dobrze czujesz i że córcia grzecznie śpi. Oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Wczoraj jak poszliśmy na spacer – w d** mam leżenie - to go oświeciłam jakie wg. Googli mogą być przyczyny tej sytuacji – to mina mu zrzedła. Cały czas rozważam wizytę u innego ginekologa, ale decyzje podejmę dopiero w piątek po rozmowie z moją doktor. Chciałabym już urodzić i wiedzieć, co i jak, ale ona ostatnio mi powiedziała, ze jak tak dalej będzie to jeszcze przenoszę.

A czemu masz leżeć? Przecież już dziecko donoszone 😉
Iga – czopki glicerynowe w ciąży można – pomagają na zaparcia- w szpitalu mi dali bez problemu jak miałam wiadomy problem i jakoś od tego nie urodziłam, więc śmiem wątpić w prawdziwość tej teorii. Co najwyżej jelita oczyścisz 🙂

To nie jest prawdziwa teoria, tylko akurat u mojej koleżanki po tym się ruszyło 😁 Więc można spróbować, bo i tak nie zaszkodzi 🙂

Iga co z Twoimi plamieniami? Na stronce mojego szpitala są wypisane objawy, które są podstawą do zgłoszenia się na Izbę Przyjęć i plamienie jest wymienione... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


Iga co z Twoimi plamieniami? Na stronce mojego szpitala są wypisane objawy, które są podstawą do zgłoszenia się na Izbę Przyjęć i plamienie jest wymienione... 🤨


Beata miałam tylko w piątek i w sobotę takie delikatne, a teraz od kilku dni już nie. Powiem o tym mojemu ginekologowi dzisiaj na wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 napisał(a):
sloneczna627 napisał(a):
Wczoraj jak poszliśmy na spacer – w d** mam leżenie - to go oświeciłam jakie wg. Googli mogą być przyczyny tej sytuacji – to mina mu zrzedła. Cały czas rozważam wizytę u innego ginekologa, ale decyzje podejmę dopiero w piątek po rozmowie z moją doktor. Chciałabym już urodzić i wiedzieć, co i jak, ale ona ostatnio mi powiedziała, ze jak tak dalej będzie to jeszcze przenoszę.

A czemu masz leżeć? Przecież już dziecko donoszone 😉

Ostatnim razem kazała leżeć do końca 38tc- tak dla pewności.
Iga – czopki glicerynowe w ciąży można – pomagają na zaparcia- w szpitalu mi dali bez problemu jak miałam wiadomy problem i jakoś od tego nie urodziłam, więc śmiem wątpić w prawdziwość tej teorii. Co najwyżej jelita oczyścisz 🙂

To nie jest prawdziwa teoria, tylko akurat u mojej koleżanki po tym się ruszyło 😁 Więc można spróbować, bo i tak nie zaszkodzi 🙂

Beata- całkowicie się z Tobą zgadzam - spróbować nie zaszkodzi 😁 I w końcu po wielu próbach udało mi się tak ładnie zacytować fragmenty jak Tobie 🙂 ehhh człowiek to się jednak całe życie uczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewka chyba ty pytałas o stanik do karmienia i miałam wstawić linka i zapomniałam
ja mam taki biały http://www.hm.com/pl/product/00954?article=00954-D#article=00954-A
i jutro mama jedzie kupić mi drugi czarny i były jeszcze brązowe/beżowe - bardzo wygodny, mięciutki, delikatna mikrofibra i ładnie podtrzymuje i zbiera biust 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
Ewka chyba ty pytałas o stanik do karmienia i miałam wstawić linka i zapomniałam
ja mam taki biały http://www.hm.com/pl/product/00954?article=00954-D#article=00954-A
i jutro mama jedzie kupić mi drugi czarny i były jeszcze brązowe/beżowe - bardzo wygodny, mięciutki, delikatna mikrofibra i ładnie podtrzymuje i zbiera biust 🙂

Daga, ja w weekend w Malcie byłam i szukałam , a że nie mogłam znaleźć to spytałam obsługi i powiedziano mi ze tylko w King Cross\'ie mają kolekcje dla ciężarnych i matek. W którym CH go kupiłaś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
Ewa ja teraz po porodzie też leżałam na 4 oddziale pokój 213 🙂 i babeczki fantastyczne 🙂 lekarze również


Ja byłam w 211 🙂 Słyszałam, że to podobno najlepszy oddział na Polnej tylko szefowa mnie tam przerażała.


hehe, Pani Profesor rzeczywiście oryginalna osobowość 😁 ale bardzo miła , największy postrach budziła w studentkach 😜
stanik kupiłam w Malcie i tam jest dział "mama" na dole - chyba ktoś wprowadził Cię w błąd 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
igielka88 napisał(a):
Hejka 🙂
Ja dzisiaj pospałam prawie do 10, z resztą jak co dzień ostatnio 🙂 Noce ciężkie to potem rano odsypiam


A ja zawsze mało spałam ale gdzies od 2tyg przeginajm: chodzę spać ok 1-2 w nocy a wstaje 6:45 😮 i tak dzien w dzien 🤢

Daga jakbym miała pewność, ze porod będe miała taki jak Twój albo Joli to na pewno chciałabym rodzic naturalnie... Moze to nieładnie z mojej strony ale zazdroszczę Wam ☺️

Dzisiaj byłam w szpitalu na ktg. Najpierw nie mógla znaleźć tętnią, pózniej jak znalazła to co chwile znikali i cisza.
Leżałam na wznak, na prawym boku, na lewym boku, znowu na wznak, znowu na bokach i ciagle to samo. Maszyna zaczęła piszczeć, ciagle wyświetlał sie napis- kryteria nie spełnione.
W końcu poprosiła mnie żebym usiadła i miałam ktg na siedząco. Dopiero wtedy udało sie złapać tętno na kilka minut i poczułam kilka ruchów. W końcu dali mi spokój, lekarz powiedział, ze czSami tak jest i nie bedą mnie dłużej męczyć- generalnie niby ok.

Jeszcze musiałam wypełnić wszystkie papiery do porodu, zgoda na cc- wole nie myślec o wymienionych powikłaniach 🙂

Pani Polozna powiedziała, ze mam bardzo nisko brzuch i być moze zobaczymy sie szybciej niż za tydzien 🤢
Po kilku godzinach, u siebie w mieście poszłam odebrać ostatnie wyniki badań i pani pielęgniarka powiedziała to samo, a nawet bardziej przezywala 🤢
Radziła żebym pojechała do Łodzi najlepiej juz teraz i czekała na porod bo moge nie zdazyc dojechać 🤢 ze mój brzuch jest bardzo nisko, wyglada jakby dziecko miało zaraz wyskoczyć 🤢

Jak przestałam o tym myślec , to teraz mnie nastraszyly 🥴

Brzuch i miednica strasznie mnie bolą, czuje straszny ucisk na kość łonowa, krocze mnie boli a dzisiaj jeszcze miałam pięknie spuchnieta twarz- tak ze nawet inni mi to mówili 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Daga jakbym miała pewność, ze porod będe miała taki jak Twój albo Joli to na pewno chciałabym rodzic naturalnie... Moze to nieładnie z mojej strony ale zazdroszczę Wam ☺️

Ja też zazdroszczę (pozytywnie) i też chcę mieć taki szybki i bezproblemowy poród... 🙂

Beata co do brzucha, to nieźle Cię wystraszyli 😲 Masz jakiś plan w związku z tym?

Ja nie wiem, ale wydaje mi się, że mi się też brzuch obniżył, bo jak siedzę, to czuję go na swoich kolanach (wcześniej nie czułam) i w jednym miejscu pod piersiami tak mnie brzuch boli, jakby moja skóra się rozciągała, bo kamienie by dźwigała 😮
Wstawię zaraz fotkę, to ocenicie czy jest nisko czy normalnie - moja mama mówi, że nisko, a teściowa, że jeszcze jest wysoko...

Poza tym - właśnie! Zaczęło się!!! 😠 Teściowa dzisiaj już dwa razy do mnie dzwoniła zapytać jak się czuję i zaczęła mi gadać, żebym za tydzień pojechała na wizytę lub do szpitala i nawet zaczęła udawać, że rodzę, żeby tylko nie przenosić! 😮 Mówię jej, że mam jeszcze 2 tyg., ale chyba do niej nie trafiają moje słowa, nakręca się no i zaczyna i mnie nakręcać, a przede wszystkim wnerwiać 😠 Powiedziałam mężowi, że jak jutro też zadzwoni pod pretekstem zapytania się jak tam Aleks i zacznie swoje wywody o porodzie, terminie itp., to on ma z nią poważnie porozmawiać, bo tel. nie będę odbierać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga- ja jeszcze gdzieś przed 20tc tez w Malcie oglądałam ciążowe ciuchy, a teraz nie mogłam znaleźć działu mama i dlatego poszłam do obsługi bo wydawało mi sie to co najmniej dziwne. Daj znac jeśli uda Ci sie kupić to w weekend znów zrobię sobie wycieczkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata ja się nie znam na tym ale porównując zdjęcie to z dzisiaj ze zdjęciem tym z avatara to faktycznie wydaje się niżej brzuszek 🙂

Beatasz podziwiam Cię, że Ci wystarcza tyle snu. Ja jak pracowałam to też dosyć późno chodziłam spać ale teraz nie dość, że chodzę wcześniej spać to do tego co raz później wstaję... Tak się przesuwa ta granica. Najpierw spałam do 8:30, potem do 9, a teraz już doszłam 10...
A z tym brzuchem to nieciekawie... Może dałoby się w takiej sytuacji przyspieszyć tą cesarkę, żeby bezstresowo się to wszystko odbyło ?

Ja też dzisiaj miałam wizytę ale u mnie niestety to co zwykle. Szyjka wciąż zamknięta, więc raczej nie ma szans, żeby się coś wcześniej zaczęło... Kolejna wizyta za tydzień. Chyba wezmę przykład z Emilii i zacznę trochę pomagać losowi 😁 Boję się tylko jednego, że im Mała będzie dłużej w brzuchu tym będzie większa, a wiadomo im większa tym gorszy poród....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U mnie dalej cisza, aczkolwiek chyba czop zaczął odchodzić. Brzuch mnie ciągnie, krocze boli 😮 Nawet przy współżyciu mam okropny dyskomfort, bo czuję tam dziwne bóle w środku 🤨 ☺️ Ale nie chcę rezygnować 🥴

Ledwie chodzę!!! 😮

Beata8811 moja Teściowa też dzwoni,ale widać,że się martwi 🙂 Wyjątkowo jej tel. mnie nie drażnią 🙂 Brzuszek śliczny! 🤪 Dla pocieszenia- ja mam o wiele niżej od 2 tygodni ☺️ 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata śliczny brzuszek 🙂

Emilia trzymaj się, ja nie dotarłam do tak zaawansowanego etapu ciązy jak Wy, ale wierzę, że wszystko dokucza :/ale skoro czop juz odszedł, to pewnie lada chwila.. mi odszedl dzien przed porodem 😉 tego Ci życzę 😁 :*

buziaki dla cioć i ślicznych dzidziusiów :*

PS Ten mój Robaczek rośnie jak na drożdżach, już taka buła z Niego, że hej 😉

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/43388519375444158730.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/23755188689515325654.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Iga to dobrze, wysypiaj się, będziesz miała więcej siły przy porodzie 🙂 Jak czekałam na pierwsze dziecko, to też tyle spałam 😆
Beata nie da rady przyspieszyć akcji z cesarką, bo jej lekarz wyjechał i będzie dopiero w przyszłym tyg. - jakoś tak... 🤔
No i mam te same obawy co Ty - im dzidziuś dłużej w brzuszku, tym będzie większy i gorszy poród 🤨 Dlatego i ja dołączam do Was, czyli tych, które pomagają losowi 😜

Lidka coś się nie odzywa... Pewnie już urodziła 🙂

Emilia domyślam się, że obniżenie brzucha nie jest żadnym wyznacznikiem (przynajmniej nie musi być), bo przy pierwszym porodzie brzuch miałam ciągle tak samo, dopiero na porodówce baaardzo się obniżył, co zauważył dopiero mąż i mi pokazał 😉 Bo ja nie byłam w stanie zwracać na takie szczegóły uwagi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...