Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilka nóżki razem i trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało 🙂

Dziewczyny, mam pytanie. Jak u Was jest z terminem porodu według ostatniej miesiączki i według usg? Czy uważacie, że terminem z usg warto się sugerować? Interesuje mnie też to, jak to wyglądało u Was w poprzednich ciążach... Ja według OM mam na 21.06, a według usg 6.06, więc duża rozbieżność... Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
Emilka nóżki razem i trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało 🙂

Dziewczyny, mam pytanie. Jak u Was jest z terminem porodu według ostatniej miesiączki i według usg? Czy uważacie, że terminem z usg warto się sugerować? Interesuje mnie też to, jak to wyglądało u Was w poprzednich ciążach... Ja według OM mam na 21.06, a według usg 6.06, więc duża rozbieżność... Też tak macie?


Ja wg OM mam na 20.06 a wg USG na 19.06 także rozbieżność żadna 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lidka nie pomogę, bo nie wiem 🤨

Jola uważam, ze terminem z USG w ogóle nie warto sie sugerować, teraz dziecko ma takie wymiary jakby było 2tyg do przodu a pózniej moze troszkę wolniej przybierać itd i termin moze sie wyrównać...
W pierwszej ciazy miałam ponad dwa tyg różnicy, z USG wynikało ze urodzę duzo wcześniej, w ogóle nie brałam pod uwagę terminu z USG, bo po 1 często sie zmieniał, po 2 lekarze nie przywiązują do niego dużej uwagi.
Zazwyczaj jest tak, ze jesli wcześniej nie urodzisz, to w dniu terminu z OM musisz wstawić sie do szpitala. Nie wszędzie tak jest ale w bardzo wielu szpitalach. Jak masz termin z USG 2tyg wcześniej, nie urodzisz, nic sie nie dzieje, to lekarze sie tym zupełnie nie przejmują, zawsze pytają o termin wg OM, w karcie ciazy tez taki termin jest wpisywany, bo jest to najbliższy termin porodu.
Ostatnio miałam termin z OM na 19.11 i urodził sie punktualnie 😁 nad ranem już dostałam skurcze.
A termin wg USG miałam na początek listopada a wcześniej nawet na październik! Bo po prostu synuś duży i wg USG był \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" automatycznie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" starszy 🙂

Może któraś mama ma inne zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
Emilka nóżki razem i trzymam kciuki, żeby wszystko się unormowało 🙂

Dziewczyny, mam pytanie. Jak u Was jest z terminem porodu według ostatniej miesiączki i według usg? Czy uważacie, że terminem z usg warto się sugerować? Interesuje mnie też to, jak to wyglądało u Was w poprzednich ciążach... Ja według OM mam na 21.06, a według usg 6.06, więc duża rozbieżność... Też tak macie?

Ja to na samym początku tłumaczyłam którejś z dziewczyn. 😉
Termin wg USG to są tylko wyliczenia wielkości i wagi płodu - są jakieś widełki na podstawie których program oblicza wiek płodu wg w/w wartości. To że dziecko jest duże i tymi wartościami wybiega poza termin ostatniej miesiączki nie oznacza, że się właśnie wtedy urodzi. To nie ma nic do rzeczy. Płód musi dojrzeć. Moje dziecko terminem USG było 3 tyg do przodu a i tak urodziło się tydzień po OM. Po prostu była duża. 🙂 Komputer to tylko maszyna - robi jedynie wyliczenia na podstawie masy płodu - nic więcej - ja bym się tym w ogóle nie sugerowała - jedyne co może \"martwić\" to to, że już teraz Twoje dziecię jest duże, a do końca sporo czasu. Nie wiem jaka jesteś wysoka i ile miałaś w biodrach przed ciążą, ale jeśli należysz to niskich osób i dziecko nadal będzie tak duże to zapewne zrobią Ci cc. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taaaa mi wlasnie mówili, ze duże dziecko i raczej bedzie cc, od 32 tyg to słyszałam oraz w dniu porodu. Niepotrzebnie mi tak mówili bo sie nastawilam psychicznie a jak co do czego to stwierdzili, ze spróbujemy naturalnie, bo przecież każde cięcie trzeba dokładnie analizować czy na pewno jest konieczne... Pózniej było juz za pozno a dziecko wyjść nie chciało, dlatego teraz chce mieć pewność i idę po prywatnego szpitala. Tak sie zraziłam... Niepotrzebnie mi to ciagle powtarzali :/

Moja dobra koleżanka 1,5roku temu urodziła naturalnie syna z waga 4600! Nikt nawet przez chwile nie debatowal o cc, znieczulenia tez nie dostała.
To rożnie bywa z dużymi dziećmi i cc,szczególnie w naszym kraju, gdzie cc przecież kosztuje a pieniedzy wiadomo,ze nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was z poniedziałku 🙂
Jola mam takie samo zdanie jak Beata i Ola - wg mnie terminem z usg nie ma co się sugerować, ponieważ w poprzedniej ciąży miałam tak, że termin z OM miałam na 25.01, z USG na 19.01, a urodziłam 31.01 😁 Synek po prostu zawsze duży był. A cc jak wiesz nie miałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny

Na wstępie gratulacje dla przyszłych mam dużo zdrówka dla pociech i cierpliwości

Jestem Basia jestem mamą półtorarocznej Patrycji, urodziłam w grudniu 2012 i również całą ciąże spędzałam na tej stronce która wiele mi dała rozmawiając z moimi grudnióweczkami, wiele się nauczyłam i dowiedziałam od doświadczonych i młodych mam

Piszę z ofertą skierowaną do przyszłych mam... Mianowicie mam do sprzedania baaardzo wiele ciuszków od najmiejszego rozmiaru do powiedzmy roku czasu Body, śpiochy, sukieneczki, bluzeczki, cudowne kompleciki na lato dla przyszłych dam Jeśli któraś mama jest zainteresowana, lub szuka czegoś konkretnego dla swojej pociechy, serdecznie zapraszam do napisania wiadomości prywatnej lub na maila: [email protected] , na pewno odpiszę i odpowiem na wszelkie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znów mam tylko chwilkę 🙂

U mnie w zasadzie szyjka niby się skróciła,ale jest długa, bo 37 mm to jeszcze sporo. 🙂
Generalnie to za szybkie tempo prowadziłam,no ale pogoda dawała mi energię,więc mam za swoje ☺️
Biedronka123 zazwyczaj to brzuch się ,,stawia\", ale u mnie np. odczułam 3 dosyć mocne skurcze, o których Wam wspominałam... Niewykluczone (o czym poinformowała mnie lekarz w szpitalu),że szyjka może się skracać bezobjawowo... Czasami czuć takie dziwne ,,kolki\" w pochwie... Ale jak regularnie chodzisz do ginekologa to powinno być ok,a jeśli coś Cie niepokoi zawsze możesz iść na kontrolę wcześniejszą.
Mnie przebadali wzdłuż i w szerz 😮 A jeszcze taki przystojny lekarz robił mi USG transwaginalne,że taka spięta byłam jak struna od gitary ☺️A ten cymbał zaglądał mi prosto w ślipia i nie wiedziałam gdzie wzrok utkwić 😁 Mało tego, wymalowałam sobie pazury u rąk i u nóg w deseń intensywnego różu i czułam się jak kretyn między tymi kobietami ze szpitala...

Czytałam o Waszych operacjach plastycznych 😁 Widzę potężne uniesienie 🙂 Ja tam skalpelowi mówię stanowcze nie, zdecydowanie z własnego strachu 🙂 Ale jak któraś reflektuje to czemu nie, wszystko dla dobrego samopoczucia 🙂

U mnie 95 cm w brzuchu i 8,5kg do przodu, obecnie 62,5... Olusiem było już 70 🤪 Teraz mocniej zwracam uwagę na to co jem i w jakich odstępach czasu, jestem zadowolona z efektu, bo kręgosłup nadal nie siadł 🙂
U mnie termin wg OM na 12.06, a z USG raz 5.06, a raz 14.06, znając życie urodzę dwa tyg. po terminie... ☺️ Ale tylko zachaczę pełne 37 tyg. i z Męża nie zejdę!!! 🤪 🤪 🤪 😉

Zmykam na obiad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):
Znów mam tylko chwilkę 🙂

U mnie w zasadzie szyjka niby się skróciła,ale jest długa, bo 37 mm to jeszcze sporo. 🙂


37 mm? To jaką długość Ty miałaś wyjściowo? 😮 Taka szyjka to normalna szyjka chyba - ja też taką mam 35-40 mm 🤔 Nikt mi nigdy nie powiedział, że za krótka 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia_79 jak jest ,,normalnie" to nie wiem, ale w każdym bądź razie mój ginekolog wyczuł,że u mnie się skróciła... Podejrzewam,że ponad 4 to norma, leżały ze mną Dziewczyny, które miały po 45 mm. Zresztą tak jak mi tłumaczono w szpitalu, długość szyjki każdy lekarz może stwierdzić inaczej, kwestia nacisku sondą, wcześniejszego wypróżnienia, nacisku pęcherza, aktywności dziecka, budowy miednicy... Od 25 mm zakładają krążek podtrzymujący, u mnie nie było potrzeby 🤨 Poza tym długość długością, należy sprawdzić dokładnie czy się nie rozwiera...
Nie znam się na tych procedurach,więc dokładnie się nie wypowiem, ja przy 37 mm muszę prowadzić oszczędny tryb życia 🥴 W czwartek idę na kontrolę to podpytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
https://www.google.pl/search?q=abc+design+3+tec&rlz=1C1TEUA_enPL503PL503&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=K3EwU4WuGoGy7AabtYEY&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667#q=teo+roan&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=LEXtBuCBbTdN9M%253A%3Bsry8hF3z3KeObM%3Bhttp%253A%252F%252Fe-wozki.pl%252Fsklep%252Fgalerie%252Fr%252Froan-teo_4772.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fe-wozki.pl%252Fsklep%252Fp758%252Croan-teo.html%3B1010%3B1347

a to mój wózek, który chce kupić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lidka wózek bardzo ładny, mi sie podoba 😉 a jaki kolor wybraliście?

Emilia napisze wprost- zazdroszczę cery !!! Ostatni raz taka miałam pod konic sierpnia 😞 już zapomniałam jak to jest mieć gładka i równa cerę ehhh, pięknie wyglądasz całościowo, moze powinnaś ciuchy ciążowe prezentować jako modelka ? Poważnie zorientuj sie póki jeszcze masz brzuszek 🙂 🤪

Ja dziś 9h w pracy, aktualnie siedzę z maseczka na twarzy i padam ... Nawet nie miałam dzisiaj kiedy zjeść 🤨 3kanapki, paczek, 7days i 1herbata, woda min, 2jogurty, ehhh taki dziś okropny, napięty, nawet nie miałam kiedy normalnego żarcia przygotować ...
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja już o dziwo na nogach, Mąż nam zrobił śniadanko,więc skorzystaliśmy z Olciuszkiem 😉
Ciężka noc za mną... Czytam książkę ,,Brzydula"(zapomniałam autora ☺️ ), w każdym bądź razie trochę za mocna na sen, wyzwala takie pokłady agresji,że zamiast paść, tak mi siada na psychę,że później mam głupie sny 😮 ☺️

Beatasz 😁 dziękuję za komplement, ale naprawdę lata świetlne dzielą mnie od modelki ciążowej 😉 Tak naprawdę to nie moja bajka ☺️ A co do cery to nie narzekam 🙂 Odpukać w cokolwiek 😉 Wiadomo, marzę o lepszej,ale obecna nie jest za bardzo problematyczna, o ile mam dobrze zbilansowany zestaw do pielęgnacji 😉 W sobotę idę się upiększać, wykupiłam sobie serię zabiegów poprawiających kondycję skóry, zobaczymy efekty, na długi weekend ma być bomba 😁 A paznokcie rosną mi w tak zastraszającym tempie,że co dwa tyg. muszę nakładać hybrydę!!! 🤪 Bo takie nieapetyczne ombre się robi 😁

Beata8811 podpytaj lekarza ile ma Twoja szyjka, zawsze będę miała jakiś odnośnik 🙂

Biedronka123 bardzo ładny stelaż ma Twój wózek i chyba gama kolorystyczna dosyć szeroka 🙂
Ja w tym szpitalu nasłuchałam się bobasów i tak mi się chce już takiego małego smerfa,że dni ciągną się jak flaki 🥴 Co było oczywiście do przewidzenia- im bliżej tym dłużej 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedronka 123 - wózeczek bardzo ładny i wygląda na funkcjonalny 🙂

Emilia - WOW - piękna jesteś (może głupio to brzmi z moich ust :p ale to prawda) i do tego taka zgrabniutka mimo brzuszka - zazdroszczę 🙂 co do szyjki to mi lekarza jak robi usg dopochwowo to mówi że szyjka długa 4cm a jak bada "palcami" to mówi ze 3 cm zamknięta i trzyma , zobaczymy co będzie w piątek na wizycie, już się doczekać nie mogę żeby zobaczyć kruszynkę i ciekawość mnie zżera ile już waży 😁

u nas brzydka pogoda, pada i zimno - tylko spać :p
miłego dnia brzuszki :***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata współczuję dnia w pracy 🤨
Emilia mi zawsze lekarz mówi ile ma moja szyjka, więc nie muszę pytać, z tym, że jakoś nie zapamiętałam, ale tym razem zapamiętam i porównam 😉
Daga i Ola dajcie znać co i jak po usg, a jak będziecie miały ochotę, to wstawcie fotki – pooglądamy Wasze Kruszynki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł 😉
Mi lekarz zawsze mówi, ze szyjka jest długa i zamknięta i nie podaje ile ma, moze sie popytać dla porównania 🙂

emilia moje paznokcie rownież rosną jak szalone, ja przed ciaza i tak zawsze musialam chodzić na uzupełnienie co 2tyg bo miałam gigantyczny odrost 😮 kosmetyczka mowi, ze zazwyczaj taki jest po miesiącu!
A teraz mam wrażenie, ze rosną jeszcze szybciej! A płytka jest twardsza.

Co do włosów, tez zawsze rosły mi baaardzo szybko a teraz w ciazy mam takie dziwne zjawisko.... Hmm rosną mi dodatkowe kępki włosów tuż nad czołem przy lini włosów, nie wiem jak to opisać 😁
Ale strasznie mnie to denerwuje, tak szybko rosną, ze z tych dodatkowych włosów mogłabym zrobić sobie niemal grzywnę 😁 nigdy w tym miejscu nie rosły mi nowe włosy, trochę to dziwne i denerwuje mnie jak chce upiec włosy w kucyk, bo zawsze miałam włosy na gładko i upiete w koński ogon a teraz cos mi stercza tuż nad czołem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Dziewczyny a jak Wam idzie kompletowanie wyprawki?
Mi jeszcze trochę zostało w kwietniu chciałabym zakończyć zakupy 🙂

Ja mam na razie tylko ubranka, nosidło, łóżeczko i wózek po córce, 10 szt pieluch tetrowych i nic więcej, jakoś się nie mogę zebrać do kupy. W kwietniu dokupię pościel, drugie opakowanie pieluch, coś z ubrań pewnie jeszcze może materacyk nowy i wanienkę. Kosmetyki, butelki etc zostawię na maj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello 🙂
Beata - ja mam tak samo z włosami 😁 dokładnie też mi rosną nowe przy czole i sterczą na wszystkie strony 😁

mi z wyprawki brakuje przewijaka na łóżeczko, łóżeczka (ale to koniec kwietnia kupię, bo w Ikea ma się pojawić nowy model który mi się podoba i jest biały), butelki,smoczki, kosmetyki, termoopkaowanie, folia przeciwdeszczowa do gondoli (bo starą zgubiłam), no i pielszuki tetrowe i flanelowe muszę dokupić w smyku firmy motherhood aaa i prześcieradło do kołyski i kosmetyki dla siebie i podkłady poporodowe :/ i to wszystko, chyba 😉

też bym chciała koniec kwietnia mieć wszystko i spakowaną torbę 😜

od wczoraj zaczęłam prać ciuszki malutkiej , rety ile tego jest 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...