Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
igielka88 napisał(a):

Na razie kupiłam w ikei dwa pojemniki plastikowe i w nich poukładałam ciuszki. O reszcie rzeczy typu pampersy czy kosmetyki już nie wspomnę 🤨


Moze kup przybornik na lozeczko?

Tez sie nad nim zastanawiam, bo lozeczko będzie stało w naszej ciasnej sypialni, ubranka w pokoju syna. Natomiast kilka sztuk pampersow, kremy itd. chciałabym mieć pod ręka, wiec chyba zdecyduje sie na przybornik bo nie mam gdzie tego trzymać 🤨

Zastanawiam sie jak my sie pózniej pomiescimy 🤔
3 pokoje a i tak za mało miejsca na 4 osoby, teraz ledwo dajemy radę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

U mnie też brzydko na zewnątrz 🤨

Iga ja też mam ten problem, bo jeszcze wynajmujemy i mamy 2 pokoje - ciężko jest się pomieścić 🤨 A przeprowadzka do nowego mieszkania prawdopodobnie po wakacjach dopiero... eh...
Może faktycznie tak jak proponuje Beata ten przybornik gdzieś z piwnicy wygrzebię lub kupię nowy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobry pomysł z tym przybornikiem 🙂 Zawsze można wrzucić parę rzeczy, które powinny być pod ręką 🙂

Beata jak przeprowadzka po wakacjach to niedługo 🙂 Jakoś się przemęczycie te 2-3 miesiące 🙂 Pewnie szybko zleci 🙂 U nas sytuacja wygląda tak, że mamy wykończony dół domu. Na dole mamy tylko salon i małą sypialnię no i jest jeszcze takie pomieszczenie gospodarcze, tam mamy ustawione dwa regały, więc też można wrzucić trochę gratów. Na górze są surowe wylewki i póki co nie mamy kasy, żeby wykończyć, więc pewnie przez najbliższe 2-3 lata będziemy się tak gnieść ale mam nadzieję, że kiedyś Mała doczeka się swojego pokoju 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata super ten poradnik, pismo obrazkowe przemawia do mnie teraz najbardziej 🙂
Beatasz jak Ci się nie ściaga pdf z poradnikiem, to spróbuj jeszcze http://noszebokocham.pl/ciekawe-linki/ poradnik jest pod nr 11
Iga pojemniki z Ikei (i meble zresztą też) to świetne rozwiązanie na ogarnięcie rzeczy dla malucha, dostałam zresztą jazdę na kupowanie pojemników, bo lubię mieć wszystko zorganizowane i na razie wygląda dobrze, ciekawe czy jak Mały się urodzi to mimo to nie zacznie się chaos 🙂
Daga wkręciłaś mi z tym wpisem o sygnałach ciąży 😁 i teraz mam jazdę że TO się zbliża, a mój mężczyzna mówi "kochanie wczoraj też to mówiłaś" a ja "ale teraz to czuję, że zbliża się na serio" i oczywiście nic 😁
Kupiłam w końcu dwa biustonosze, które mi przerobią na takie z odpinanymi ramiączkami, miałam dylemat bo kupiłam zupełnie nowy rozmiar dla mnie zostawiając trochę luzu na wkładki laktacyjne czy większą pierś, czy Wam bardzo urosły piersi jak zaczęłyście karmić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie wróciłam z przedszkola 🙂 rozmawiałam 1,5h z logopeda Szymona 🙂
Teraz będę starała sie lepiej z nim pracować w domu, bo wiem jak 🙂

Szybki obiad, PZU, przedszkole i goście 🙂 na wszystko mam niecałe 1,5h wiec spadam 😉

Nie cierpię deszczu, jednak w Taka pogodę jakoś lepiej sie czuje. Albo dziś mam dobry dzien 🙂

lippi mi urosły chyba 2rozmiary łącznie ( troche w ciazy, troche po porodzie) ale nie pamietam tak dokładnie. Balony jak z Playboya 🙂
Gorzej wyglądały jak skończyłam karmić ☺️


Tez dopadła Was skleroza? U mnie jest naprawde w zaawansowanym stadium ☺️

Miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny !!!

Jak zazwyczaj marudzę, że mam dość leżenia i w ogole to dziś mam dzień pełen wrażeń!!!
Byłam na wizycie u mojej gin i szyjka krótka, ale więcej się nie skróciła 😁. Nadal mam leżeć, ale uprosiłam o krótki spacerek 🙂 Nawet jedna Pani w kwiecie wieku mnie wpuściła przed siebie w kolejce ( moja już minęła), bo 2 razy KTG mi robili - w pierwszym była deceleracja i sprawdzali czy to tylko ucisk na żyłę, czy jednak jest coś nie tak.

Co do sklerozy to małżonek mi dziś powiedział, że strach mnie z domu wypuścić. Wzięłam taxi do przychodni zapłaciłam a w sklepie okazało się, że zgubiłam kartę płatniczą. Panika w oczach i jedyna myśl jaka mi przeszła przez głowę to - jak dobrze, że to nie dowód 😁 Zadzwonili do mnie z korporacji z pytaniem czy dowodu osobistego w taksówce nie zgubiłam hahahaha, a ja że nie. Wróciłam do domu przetrząsnęłam wszystko i karty nie ma. Zadzwoniłam do tej korporacji i pytam czy to na 100% o dowód chodzi bo ja chyba kartę zgubiłam. Zadzwonił do mnie kierowca i powiedział, że ma moją kartę i jeszcze do domu mi ją przywiózł !!!! Odpalilam mu resztę gotówki którą miałam w portfelu w ramach znaleźnego (wiele tego nie było, ale na flachę starczy) i kwiczę z radości 😁 Trafiają się czasem dobrzy ludzie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobiety! 🙂

U mnie paskudnie, Oluś przeziębiony,ale dajemy radę 🙂
W końcu dzisiaj mamy 4 rocznicę ślubu!!! 🤪 🙃 Więc pichcę co nieco na obiadokolację 🙂

Rano byłam na badaniach, oczywiście po drodze zgubiłam wycieraczkę od strony kierowcy 😁 Deszcz nawalał,a widziałam tylko stronę pasażera,więc musiałam się dobrze nagimnastykować,żeby nie zdjąć nikogo z pasów ☺️

Poza tym od rana pobolewa mnie podbrzusze, brzuch się trochę stawia,ale jeszcze nie na tyle,żeby zacząć liczyć skurcze ☺️
U mnie tak jak u Ciebie Lippi 😁 Rodzę od tygodnia i wystękać nic nie mogę 😉 Aczkolwiek czuję jakąś wirówkę w żołądku,więc może, może... ☺️ Abym puchar lodów zdążyła jeszcze owalić i mogę ruszać na porodówkę 😉

Wczoraj naczytałam się o tej lewatywie i zakupiłam ,,sprzęt". Nim wyjadę do szpitala to jeszcze zrobię porządne płukańsko w domu ☺️ W czopki bawić się bardzo nie chcę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia ja miałam dzisiaj do zrobienia małe zakupy, więc po Twoim poście przejechałam się do Biedronki 🙂 Kupiłam kosmetyki nivea, bo były w dobrej cenie, kocyk, gryzaka i taką miseczkę z przykrywką i łyżeczką 🙂

Btw nie pamiętam czy poruszałyśmy już ten temat ale mam pytanie jakie kosmetyki zamierzacie stosować do kąpieli maluszków ? Na żelu do mycia nivea i na szamponie jest napisane, że od pierwszego miesiąca życia. Natomiast na oliwce i pudrze chyba, że od pierwszych dni.
Mama mi przywiozła z Anglii kosmetyki johnsons baby, na nich nie ma napisane od kiedy można stosować ale chyba gdzieś kiedyś czytałam, że mają najwięcej sztucznych składników z tych wszystkich kosmetyków dla dzieci, a najmniej ma hipp.
A może na początek w ogóle najlepiej kupić coś z apteki typu oilatum ? Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też tak jak Lippi i Emilia codziennie twierdze że To dziś, że urodzę w końcu i NIC z tego
dziś jak dzwoniłam do mojego gin umówić się na jutro (bo w piątek twierdził że juz sie nie zobaczymy i nawet mnie nie zapisał) to też wielce zdziwiony że jeszcze nie urodziłam ...
od wczoraj biegam do ubikacji na siusiu dosłownie co godzinę czasem nawet co pół godziny - uciążliwe to 🤢

zaraz po Twoim wpisie Emilia - pognałam do biedry i też kupiłam kocyk bo taki fajny milusi i w śmiesznej cenie 🙂 mam już 3 nowe + 3 po synku ale takie słodkie były że nie mogłam się oprzeć 🙂

z kosmetyków to ja tym razem kupiłam wszystko HIP\'a , z synkiem miałam Nivea i jemu akurat nie służyły bo bardzo wysuszały mu skórę, zobaczymy jak się ten HIP sprawdzi - koleżanki go teraz zachwalały więc wypróbuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
igielka88 napisał(a):

Btw nie pamiętam czy poruszałyśmy już ten temat ale mam pytanie jakie kosmetyki zamierzacie stosować do kąpieli maluszków ? Na żelu do mycia nivea i na szamponie jest napisane, że od pierwszego miesiąca życia. Natomiast na oliwce i pudrze chyba, że od pierwszych dni.
Mama mi przywiozła z Anglii kosmetyki johnsons baby, na nich nie ma napisane od kiedy można stosować ale chyba gdzieś kiedyś czytałam, że mają najwięcej sztucznych składników z tych wszystkich kosmetyków dla dzieci, a najmniej ma hipp.
A może na początek w ogóle najlepiej kupić coś z apteki typu oilatum ? Co myślicie?


Ja używam Ziajki i bardzo sobie chwalę 😉 z Johnsonsa miałam oliwkę, ale niestety okazała się uczulająca, ogólnie produkty tej firmy są bardzo uczulające podobno.. U nas też szaro i buro, ale jesteśmy po wizycie kontrolnej, mały przybrał przez 10 dni pół kilo 😁 Pani Doktor, swoją drogą złota kobieta, śmiała się, że chciałaby żeby wszyscy pacjenci byli tacy jak Maciuś - całą wizytę przespał, a przy pobieraniu krwi nawet się nie skrzywił.. Dzielny chłopak ;D A ja czekam na Was i Wasze dzidzie! Która następna? Kto zgłasza się na ochotnika 😁 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, u mnie bez zmian, nadal szpital.. I pewnie jeszcze dużo czasu tam spędzimy. Jestem zmęczona, synuś ma częste ataki, a ja wtedy mam ochotę rwać włosy z głowy, generalnie nie jest mi do śmiechu.. Ma włączone leczenie.. Strasznie się boję, przeraża mnie to wszystko.. Wybaczcie że nie pytam o Was, nie wiem nawet czy nadal wszystkie w dwupaku.. Padam na twarz, codziennie siedzę po 12 h przy dziecku, noce spędzam w domu, córki prawie nie widzę.. Szkoda słów. Trzymajcie się..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola przykro mi, że musicie się tyle wycierpieć 😞 😞 😞 Trzymajcie się jakoś 😘

Jola moje dwie kuzynki, które niedawno rodziły też właśnie używają tej ziajki i sobie chwalą 🙂 Może w takim razie też na początek kupię tą ziajkę i nie będę ryzykować z johnsonsem.

Ja mam dzisiaj od rana skurcze, twardnieje mi brzuch i czuję taki ucisk na żebra. Zaczęłam zapisywać od 20 i przez godzinę twardniał tak co 8 min. Teraz tak co 10... Nie wiem co o tym myśleć ale to chyba te przepowiadające, bo nie mam przy tym żadnych bóli, a wczoraj na wizycie mój lekarz mówił, że szyjka jeszcze zamknięta. Odstawiłam w poniedziałek magnez i w sumie od kilku dni twardniał mi tak brzuch w nocy po kilka razy ale potem to ustępowało, a dzisiaj pierwszy raz w dzień się zaczęły skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosia jak zaczęłam karmić, to mi się bardzo powiększyły piersi i stały się wrażliwsze, dlatego musi być w staniku luz, jeśli kupujesz teraz (i uważaj żeby nie miał jakichś szwów, które mogą Cię później drażnić). Ja na razie tylko jeden kupiłam i zobaczę po porodzie czy mi ten rozmiar odpowiada i wtedy mąż pojedzie konkretnie tam gdzie kupowałam i dokupi.

Beata ja też mam sklerozę ciążową od pewnego czasu 😁

Ewa to dobrze, że akurat w taxi zgubiłaś i że ją zwrócili – bo jakbyś zgubiła gdzieś indziej, to tak kolorowo pewnie by nie było.. 😉

Emilia wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu! 😘 🤪 (U mnie też niedługo, bo w czerwcu, będzie również czwarta).
A jak wygląda ten sprzęt do lewatywy, bo niewiele o samej lewatywie wiem? 🤔

Iga ja na początku będę wlewała do kąpieli Oilatum i myła samą wodą z wanienki (główkę zawsze spłukiwać będę wodą świeżą, z kubeczka, nie z wanienki, żeby uniknąć ciemieniuchy).
A kosmetyki Nivea faktycznie są po 1 m-cu, bo później ich płynu właśnie używałam, a Johnson\'s też słyszałam, że często uczula.

Ola nawet nie możemy w żaden sposób pomóc… 😞 Jedynie możemy pomodlić się, przesłać pozytywne fluidy i trzymać kciuki – jesteśmy z Wami 😘
Ciekawi mnie czy lekarze coś mówią na temat leczenia, co można zrobić z tymi atakami? 🤔 🤨

Iga nie powiem Ci nic o twardnieniu brzucha, bo mi nigdy nie twardniał. Ale zawsze lekarz na wizycie się mnie pyta czy stawiał mi się brzuch. W każdym bądź razie nie wydaje mi się, że to oznaka porodu, bo jak byłam z synkiem w ciąży, to pamiętam, że na forum dziewczyny pisały o stawianiu się brzucha, a rodziły sporo później 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata sprzęt do lewatywa wyglada tak : http://www.doz.pl/apteka/p2216-Wlewnik_gumowy_Sanity_2_l_1_szt. 🙂
Posiadam identyczny, bardzo wygodny i szybki w użyciu.

Iga ja będe stosować to samo co Beata, czyli Oilatum, i tej samej firmy mam krem do ciałka, którego będe używać co kilka dni.
Te kosmetyki sa bezpieczne od pierwszego dnia życia. Zdecydowanie wole apteczne kosmetyki od nivei czy johnsona.
Mój syn używa odkąd pamietam szamponu firmy Johnson i nic mu nie jest 🙂
Zreszta póki co on jeszcze nigdy nie miał żadnej alergii, uczulenia, wysypki.

Ola bardzo Wam współczuje... Napisz co mówią lekarze, wiadomo od czego to jest i kiedy wyjdzie ze szpitala? To mu minie? I jak to sie leczy?
Moze tylko przejściowo ma takie ataki?
Biedny maluszek 😞
Trzymam za Was cały czas kciuki! Mocno!!! 😘

Mam problem z kupnem organizera/ przybornik na lozeczko, bo nic mi sie nie podoba 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂
ja wczoraj też miałam skurcze cały dzień, a wieczorem znów przez 2 h co 6-7 min skurcz, po czym znów zasnęłam , ale wczoraj bolało mnie inaczej niż dotychczas i bardziej przypominało to skurcze które na początku miałam na porodówce - zobaczymy co dziś powie doktorek , o 14 mam wizytę

dziś i jutro w kappAhl jest 20% zniżki na całą kolekcję dziecięcą z okazji dnia dziecka , więc jeszcze przed wizytą śmigam na zakupy, może mała odziedziczyła zakupoholizm po mamusi i zdecyduje się wyjść 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, u mnie dziś wizyta w południe, wczoraj też miałam skurcze, które ustąpiły na zakupach 🙂
Do tego wieczorem dostałam jazdę na jedzenie azjatyckie i tak wsuwałam, że do dziś mi się odbija 🤢
Do kąpania mam próbki Emolium, Johnsona ze szkoły rodzenia i serię Atoperal Baby z Adamedu (moja koleżanka bardzo sobie ją chwali ale też są po 1 msc-u). Będę testować 🤨 po kolei co Małemu spasuje, ale oczami wyobraźni już widzę dysputy z moim mężczyzną nad wanienką, który jest wielkim przeciwnikiem wszelkiej chemii do skóry dla dziecka. Notabene w szkole rodzenia też mówili żeby nie przesadzać. W szpitalu położna powiedziała że na wspólnym kąpaniu pokaże nam co i jak i najwyżej dokupię jakieś kosmetyki.

Ola trzymaj się, jesteśmy z Tobą, musi być dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie, że u Was coś się dzieje bo u mnie spokój 😠 żadnych skurczy, nawet czop nie wyleciał... Jak tak dalej pójdzie to urodze w lipcu 😁 😁 a wg lekarza miałam zostać Majóweczką 😮 i pomyśleć, że tuliłabym już synusia gdybym miała cesarkę...
[b]Daga i Małgosia dajcie znać jak po wizycie 😉

Trzymajcie się brzuszki i mamusie i dzidziusie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga na kolekcje newbie rownież jest promocja? A moze wiesz czy przez neta mozna zamówić 20% taniej?
Nie widzę info na stronie 🤢

Ja mam skurcze codziennie wieczorem nieregularne , łącznie przez ok 30min- 1,5 h
To chyba te skurcze przepowiadajace braxtona hicksa 🙂
Codziennie mnie niezłe przeczyszcza 😲 ale to raczej wynik tego co jem 😁 owoce, jogurty, owoce, jogurty, woda, musli, owoce, jogurty, musli, woda 😁 😁

Dopadły mnie ostatnio czarne myśli: czy dam sobie radę????!!!! 🤔
Z dwójka pewnie nie jest tak łatwo, i małe pójdzie spać to nie ma czasu na odpoczynek- trzeba sie zając starszym 🤔
Boje sie troche, zeby syn nie poczuł sie odrzucony- tez macie takie obawy????

Mój M kupił mu dwa fajne prezenty z okazji narodzin córki, nie wiem czy to dobry pomysł czy nie? 🤔 mój synek jest uczuciowy i mam wrażenie, ze przeżywa wszystko bardzo, ciekawe jak to będzie. Póki co nie moze sie doczekać siostry i skreślamy dni na specjalnym kalendarzu 🙂


Robilyscie badanie na krzepnięcie krwi? Ostatnie ktore mi zostało do wykonania 🙂


Emilia mam pytanie: czy podczas karmieńia piersią mozna używać kremów/ peelingow z kwasami?
Konkretnie mam na myśli:
Enzymy kwasów owocowych AHA 6%
Kwas glikolowy
Kwas cytrynowy
Kwas L- askorbinowy
Kwas Liponowy
Kwas mlekowy
Moze wiesz 🙂 przepraszam, ze tak Cię mecze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedronka123 napisał(a):
Fajnie, że u Was coś się dzieje bo u mnie spokój 😠 żadnych skurczy, nawet czop nie wyleciał...


Wiecie co ja sobie ostatnio pomyślałam, ze z tym czopem to nie wiadomo tak do końca-
W nocy chodzimy do wc po kilka razy, nie wiem jak Wy ale ja nie zapalam światła 🙂 a na pewno nie zaglądam do wc, (tymbardziej, ze mam obfitą pianę z odswiezaczy i tak bym nic nie dostrzegła)

Wiec moze którejś z nas wypadł czop a nawet tego nie zauwazylysmy?

W pierwszej ciazy czop wypadł mi podaczas robienia siusiu jak byliśmy u znajomych i to co wypadlo mi podczas załatwienia sie, to było wszystko. Nie wypadał \" na raty\".
Wiec gdyby czop wypadł mi w trakcie nocnego korzystania z toalety, na pewno bym sie ńie zorientowała 🙂


Daga cały czas Cię męczą pytaniami, telefonami kiedy urodzisz? Czy urodziłaś? Czy cos sie dzieje?
U mnie dla odmiany męczą mnie wszyscy od dobrych dwóch miesiecy \" czy juz wybraliśmy imię?\"
I mam juz dosyć! Powiedziałam tylko \" jak cos wybierzemy to dam znać a jak nie dam znać tzn. ze cały czas nie wiemy!\"
Ile razy mozna zadawać to samo pytanie?!
Moja mama tez mnie denerwuje, bo nazwała juz swoją wnuczkę tak jak jej sie podoba i cały czas mowi do niej tak jak sobie wymyśliła imię- mimo, ze mi sie nie podoba....
Jak jej zwróciłam uwagę, to powiedziała, ze ja nie mam nic do gadania i ze mój maz i tak zarejestruje dziecko tak jak on będzie chciał, bo ja będe w szpitalu i nie będe miała nic do gadania !!!! 😠
Po co wygaduje takie bzdury?! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...