Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilka gratulacje!!! przekochany!!! 🙂 a jaki duży, cieszę się,że wszystko w porządku 🙂

Iga czekamy na wieści :* super, że już po wszystkim i że macie się dobrze 🙂

Beatka mam nadzieję, że szybciutko się doczekasz, wszystkie trzymamy za Ciebie mocno kciuki i wspieramy Cię duchem 🙂 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia gratulacje! Spory slodziak ten Twoj Sebus 🙂
Iga daj znac jak tam u Ciebie
Beata jestesmy z Toba!
U mnie byl pierwszy najazd dziadkow i bylo calkiem fajnie. Tesciowa przygotowala sie na przyjazd 🙂 bo nie doradzala tylko zachwycala sie wnukiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Ewa,Emilia GRATULACJE 🙂 🙂 🙂

Emilia nasze maluchy będą miały urodziny tego samego dnia 😉 ale Sebuś duży chłopak 🤪 Kolejny przystojniak na forum 🙂 Cieszę się, że mimo komplikacji wszystko dobrze się skończyło 😘 Pewnie najadłaś się trochę strachu 😞

Ewa napisz jak u Ciebie poród ? Dlaczego w końcu decyzja o cesarce ? Tomuś słodziak ! 🙂

My od wczoraj popołudniu jesteśmy w domku ale ciężko się zorganizować... Nie sądziłam, że taki maluch może aż tak absorbować... Torbę ze szpitala rozpakowywałam dzisiaj pół dnia... 😁 Jestem wykończona ale szczęśliwa 🙂 W szpitalu praktycznie nie spałam przez te 3 dni. Przez całą noc łącznie może ze 3h udało mi się przespać.
Poród jak dla mnie to traumatyczne przeżycie, Jeśli jeszcze kiedykolwiek zdecydujemy się na drugie dziecko to zapłacę każde pieniądze za cesarkę. Ten ból jest niewyobrażalny... Nie potrafiłam przeć i za każdym razem kiedy przychodził skurcz to darłam się na cały szpital zamiast robić to co mówiła położna... Byłam pewna, że nie urodzę i umrę ☺️ Chcę o tym jak najszybciej zapomnieć, bo za każdym razem jak o tym pomyślę to łzy same napływają mi do oczu 😞

A to moja Maja 🙂

zaraz po wyjęciu z brzuszka

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/06794658689576418236.jpg[/IMG][/URL]

i na drugi dzień po porodzie

[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/65625694796057973366.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki! 🙂

Na początku chciałam zakomunikować,że witają Was moje cycki! 🤪 Są tak wielkie,że wychodzą ze stanika 😮 😲 Wczoraj walczyłam z nawałem, ale Sebuś wydoił wszystko, taki z Niego smok 😁
Druga noc w domku idealna! Tylko jedna pobudka na karmienie 😆 Oby tak dalej 🙂
No i pierwsza kąpiel za nami...Czuł się jak rybka w wodzie,a Olek zniesmaczony, bo nie mógł wejść do Braciszka 😁
Mnie z kolei mocno pobolewa krocze, mam 13 szwów 🥴 Poza tym byłam łyżeczkowana na żywca zaraz po porodzie,więc wyobraźcie sobie jak wyglądam w środku! 😲 😮
Powiem Wam szczerze,że spodziewałam się deprechy a tu co? Mam takie pokłady energii,że nawet bałagan mi zobojętniał! 🙃

Beata8811 trzymam za Ciebie kciuki! 😘 😘 😘 Ja myślę,że mnie jednak musiała ruszyć lewatywa dzień przed pójściem do szpitala ☺️ Tzn.w środę na wieczór... Także rozluźniaj szorty i ciśnij z całych sił 😉 😘

Igielka88 jakie włosy 🤪 Od razu kokardy można czepiać! 😁 I to koniecznie czerwone 🙃 Ale się zmówiłyśmy co? 😆 Trzeba utrzymać kontakt, może dzieciaki się wyswatają 😁 😉

Beatasz brat na medal 🙂

Ps. Jeszcze 8 kg do zrzucenia... Przez dwa dni spadł kg 🤪 Czuję się jak ptasie mleczko 😁 Tak mi lekko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia Tylko teraz niech mąż wytrzyma z tymi Twoimi balonami 😁 Mój non stop gapi mi się "głęboko w oczy" 😁
Iga Maja śliczna, a włosy powalają 😆 rośnie już łamaczka męskich serc 🙂 Pierwsze dni w domu po powrocie są trochę szalone, ale z czasem zaczniesz działać jak super sprawny menadżer. Ja już teraz rozumiem dlaczego kobiety-matki są idealnymi pracownikami i mogą daleko zajść, bo dziecko uczy dokonywania szybkich i optymalnych decyzji 🙂 Po trzech tygodniach z Feliksem wydaje mi się, że umiałam go obsługiwać od zawsze, podczas gdy przed nim nigdy nie przewinęłam dziecka 🙂 Mam tylko poradę, byś czasem znalazła chwilę żeby się przespać 🙂 szczególnie wtedy kiedy Mała też śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski 😆
SMS od Beaty:
zostaje w szpitalu- Mała wazy ok. 4144g i jest poprzecznie ułożona. Będe miała cesarkę jutro, w czwartek lub w piątek. No chyba, ze pojawia sie skurcze, to wcześniej.

Z taka waga dziecka to dobrze, ze będzie miała cc 😉 🙂 zreszta będzie po jej myśli, to najważniejsze 🙂
Czekamy na ostatnia czerwcoweczke 😆

Iga nie dość, ze piękna to włosy świetne 🤪 faktycznie kitki mozna juz robić 🤪 a po kąpieli używać suszarki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
SMS od Beatki: Oliwia ur. 24.06.14, godz. 16:38, waga 3850g, wzrost 56cm


Gratulacje Beatko 😘 wszystkiego dobrego dla Was


No to juz jesteśmy w komplecie 😜 🙃

No to super, moje gratulacje, pewnie się akcja rozpoczęła wcześniej skoro maleństwo już jest na świecie.. Tak czy inaczej, super i niech się dobrze chowa i nie staje w poprzek w życiu tak jak mamie w brzuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata8811 gratulacje 🤪 🙂 Podsumowując ,,W każdym kąteczku po dzieciąteczku"-patrząc na fakt,że pochodzimy z różnych zakątków Polski 😉 🙂

Jeeeja... Dziewczyny, jaka ja nienażarta jestem 😮 Cały czas coś mielę w ustach,a waga leci... 🤨 Z jednej strony superowo,ale z drugiej boję się,że za szybko. Dziś znów kg mniej od wczoraj! Lepsza jazda niż Olkiem 😁

A my dziś byliśmy pierwszy raz na dworku 🙃 Sebuś troszkę zajęczał,ale szybko ogarnął sytuację i leżał spokojnie 🙂 Jutro wizyta położnej- podobno jedna MUSI się odbyć 😮 Zobaczymy co za akuszerka wpadnie 😁 Na więcej wizyt zgody nie wyraziłam, chociaż namawiała usilnie. A jaka cwana- zadzwoniła o 13,że za godz. u nas będzie. A Mąż do niej,że szalona jest 😁

Dzisiaj Olek podszedł do Małego i polizał Go po główce, pytam co robi,a Olo ,,Żeluję włosy Sebkowi" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata gratualacje 🙂 Uffff wreszcie wszystkie rozpakowane 🙂 Odezwij się jak będziesz mogła 🙂

Co u Was mamusie ? 🙂

My się powolutku organizujemy 🙂 Mąż ma 2 tygodnie zwolnienia, więc wczoraj i w poniedziałek pozałatwiał wszystkie formalności typu akt urodzenia, wybór przychodni, wypis ze szpitala itp... a dzisiaj jest już z nami. Wczoraj była u mnie położna ze szpitala. Bardzo fajna, udzieliła trochę wskazówek, obejrzała Małą pod kątem żółtaczki, bo jak wychodziłyśmy ze szpitala to miała trochę podwyższoną bilirubinę i zważyła ją. Mówiła, że bardzo ładnie przybiera na wadze 🙂 Jak wychodziłyśmy w niedzielę ze szpitala to miała 2880g, a wczoraj 3100g, więc 220g 🤪
Tak się obawiałam karmienia piersią,a muszę się Wam pochwalić, że super sobie poradziłyśmy 🙂 Mam tylko problem z odbijaniem Mai 😞 Prawie nigdy jej się nie odbija ale ta położna mówiła, że nie wszystkie dzieci w tym wieku odbijają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga mój też nie zawsze odbija, a czasem jak chłop bawarski po piwie i golonce 😜 jak jest bardzo senny to mu się nie odbije. Z drugiej strony jak mój mężczyzna go odbija to częściej mu się udaje, może ja za delikatna jestem 🤢
Dziewczyny mam trochę głupi problem, ale może coś doradzicie. Używam pieluch Pampers Premium Care i czasem mi się zdarza, np. tej nocy z 2 razy, że Mały ma mokrą plamę z boku na brzuchu tak jakby mu tam przeciekło z pieluchy 🤢 Nie wiem jak to możliwe 😮 czy pieluchę mu za mało ściskam, czy mu siusiak do góry sika 😮, czy może że używam monitora oddechu jakoś koło niego cieknie. Czy miałyście tak kiedyś taki problem i co na to poradzić, zapinać mu pieluchę mocniej? Dodam że to nie kwestia że pielucha jest przemoczona, bo zmieniam mu często.
I jeszcze jedno kilogramy szybko lecą tylko brzuch mi nie maleje. Mam taką miękką kulkę. K... już dwie osoby powiedziały mi że jestem w ciąży 😠 Zaczęłam robić brzuszki, ale delikatnie 4x20 dziennie. Czy ten brzuch zniknie? Poradźcie co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 😆

Zapomniałam Wam napisać- byliśmy u ortopedy i jak sie okazało ta nóżka nie kwalifikuje sie do gipsu tylko do ćwiczeń. W dzisiejszych czasach odchodzi sie od gipsu tylko w ostateczności sie zakłada a w szpitalach po prostu nic innego nie praktykują i idą po najniższej linii oporu 🤨
Tak wiec całe szczescie, ze nie zgodziliśmy sie na gips a dzieki systematycznym ćwiczeniom juz widać troche efekty 🤪 🤪 także jestem bardzo szczęśliwa 😆

Teraz przy drugim dziecku wszystko wyglada zupekńie inaczej- zdecydowanie na plus 🙂
Młoda nie krzyczy tak duzo jak syn, ja nie mam deprechę, po porodzie doszłam do siebie wekspresowym tempie i nawet piersi, ktore owszem bardzo bola ale bola i tak mniej niż te kilka lat temu, wiec karmie cały czas 😆

Małgosia i jak tam. Twoja cera cały czas jest ładna? U mnie niestety poprawy nie ma i właściwie cały czas mam stany ropno- zapalne, ale jeszcze troche i jak skończę karmić to zadziałam 🙃

Emilia no wlasnie te wizyty sa obowiązkowe...
Wczoraj dostałam tel z przychodni z małym opieprzem czemu jeszcze nie zadeklarowalismy dziecka i przez to nie moze przyjść ani Polozna ani lekarz. Tak wiec jutro mamy dopiero wizytę dr a od pn Polozna. W sumie jest mi to obojętne czy przyjdzie czy nie.

A jak Wasi partnerzy/ mężowie?
Mój pomaga mi duzo- jak jest w domu, jednak najbardziej mnie wkurza to, ze często go nie ma 😁
Te jego treningi mnie wykończą 😠
Syn cały czas nie okazuje zazdrości, wręcz przeciwnie pociesza siostrę jak płacze, daje jej buziaki, robi fryzury i przytula 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lidia fajny avatar 😁 🙃

malgosia co do pieluszek, to moze spróbuj zapisać troche mocniej i obserwuj czy nadal jest problem. I jeszcze jedno przyszło mi do głowy- falbanki w pieluszkach ( przy nóżkach) musza być wywiniete na zewnątrz.

Co do brzucha to niestety mam ten sam problem 🤨
W ogóle straciłam 7,5 kg, zostało mi jeszcze 5 i od tygodnia waga ani drgnela 🤔
Narazie nie panikuje, bo na wszystko potrzeba czasu jednak brzuch mam duzy ponad 100 w obwodzie.
Zauważyłam, ze nawet jak wciagam brzuch na maksa to tak jakbym nic nie robiła, a dodatkowo mój synek pyta sie kiedy będe miała taki brzuch jak kiedyś i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" mówiłas ze jak wrócisz ze szpitala to juz nie będzie brzuszka a ty masz cały czas taki duzy brzuch- dlaczego mama?\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" 😮 i
Juz kilka razy zadawał to pytanie 😮
Dziecko prawdę Ci powie 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...