Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emilia podziwiam, że masz jeszcze siłę iść na egzamin... W takim razie trzymam kciuki, żeby dobrze poszło 🙂 Powodzenia 😘 Przynajmniej oderwiesz się na chwilę od myśli o porodzie... A co do porodu to w najgorszym wypadku zostało Ci kilka dni. Zobaczysz zleci... Zleciało 9 miesięcy, więc zleci i te kilka dni. Przynajmniej ja to sobie tak próbuję tłumaczyć chociaż też już nie mogę usiedzieć na tyłku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Egzamin zaliczony 🙂 Nie żałuję,że poszłam, aczkolwiek po 13 błysnęła mi myśl,żeby nie iść ☺️
Komisja trafiła się naprawdę w porządku, dali fory ze względu na mój stan- a przynajmniej takie odniosłam wrażenie 🙂 21-go zapewne nie dam już rady,ale przynajmniej jeden z główki...
Troszkę pobolewa mnie brzuch, tak bardzo bym chciała,żeby Malutki zrobił mi prezent na urodziny... ☺️

Igielka88 tłumaczę to sobie każdego dnia, wytrzymałam tyle, wytrzymam i te kilka dni... W zasadzie to miałam parcie na te egzaminy ☺️ Tak naprawdę to wiem co mnie czeka, psychicznie nie czuję się do końca gotowa... ☺️ Ale im dłużej to się ciągnie tym gorsze stresy mnie dopadają... A jeszcze sytuacja z Dziadkiem bardzo niestabilna, jest potwornie słaby, chciałabym mimo wszystko,żeby doczekał prawnuka będąc jeszcze w pełni świadomym...

Ps. Opinia odnośnie Enemy- wg zaleceń wlew należy zrobić po wypróżnieniu, ja się dostosowałam,ale przyznam szczerze,że szału nie ma po niej... Byłam pewna,że z kibelka nie zejdę ze trzy godziny, smrodu nie rozgonię na cztery wiatry... Jak dla mnie za słabo ☺️ Oczekiwałam lepszych rezultatów- no chyba,że tak pięknie sama sobie oprzątam jelita 🤪 Ocena w skali 1-5 wg mnie 3... Z dużym minusem za cenę, bo podobny efekt miałam po czopku,a ile taniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia gratulacje 🙂 To przynajmniej jeden egzamin z głowy 🙂 Zawsze coś 🙂

Ja postanowiłam pojechać dzisiaj na ktg, bo mój lekarz prowadzący na dwóch wizytach już się dopominał o to badanie. Kazał mi jechać do szpitala, w którym zamierzam rodzić i tam wykonać ale tak jak Wam pisałam jakiś czas temu jak pojechałam do szpitala to się wystałam godzinę w rejestracji i powiedzieli, że nie robią rutynowo ktg tylko jak coś się dzieje lub jest się po terminie. No to stwierdziłam dzisiaj, że skoro jestem już po terminie to spróbuję jeszcze raz tam podjechać. No i niestety nie zrobili mi, bo powiedzieli, że jak nic się nie dzieje to nie zrobią... Szkoda gadać... Podjechaliśmy jeszcze do drugiego szpitala i tam to samo :/ Powiedzieli, że mają full porodówkę i tylko 3 lekarzy na dyżurze i jak się nic nie dzieje to nie zrobią.
Lekarz kazał mi naściemniać, że nie czuję ruchów dziecka to wtedy nie będą robić problemów ale ja tak nie potrafię, Tym bardziej, że Mała dosyć często się rusza i głupio by wyszło jakby mi cały brzuch nagle zaczął falować....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Igielka88 dlaczego Ci głupio ściemniać? Ja za niedługo też jadę, ruchy nie tylko możesz czuć słabe,ale też dziwnie wzmożone, jesteś po terminie, niepokoisz się, więc mają obowiązek wykonać KTG bez względu na to ilu jest lekarzy! Mi troszkę się brzuch stawia, może akurat coś się zacznie... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
ja już po wizycie. Mała waży ok. 3300 g i wg lekarza barki ma proporcjonalne do reszty ciała 🙂 Wg niego powinnam w niedługim czasie zacząć rodzić... Taaa... 😜 Dał mi skierowanie na KTG i mam jutro lub po jutrze na nie pojechać, to będzie zapis ktg plus badanie ginekologiczne, a jeśli wszystko będzie okej, to mnie odeślą i na następne KTG mam zgłosić się w piątek - i w piątek lub w poniedziałek zostawią mnie już w szpitalu (oczywiście jeśli do tego czasu nie urodzę). Także jestem o niebo spokojniejsza 🙂 Zrobił mi jeszcze masaż szyjki macicy - mało przyjemne i dziwne uczucie (aż musiałam zamknąć oczy), ale może po tym coś się ruszy, bo czuję, że brzuch mnie pobolewa. Powiedział, że może być po tym plamienie - ale to już wiedziałam 😜

Iga jestem zdziwiona, że odesłali Cię z KTG skoro jesteś po terminie! 😲 Przecież z dzieckiem coś może się dziać i co wtedy? Do kogo później pretensja? Ja bym na Twoim miejscu zaryzykowała i faktycznie ściemniła, że nie czuję ruchów (wiem, że Ci głupio, ale nawet jak Ci będzie falował brzuch, to upieraj się, że Ty mimo wszystko nie czujesz lub czujesz, że coś nie tak się dzieje z dzieckiem, albo, że czujesz je słabo i się martwisz). Szkoda, że nie masz możliwości, żeby jakiś lekarz wystawił Ci skierowanie... 🤔 Albo jeszcze inaczej - zacznij udawać, że masz skurcze i chyba zaczął się poród - wtedy na pewno KTG plus badanie gin. Ci zrobią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!!!!
Ja nadal jestem w szpitalu. Najprawdopodobniej nie wyjdę do porodu, choć wyniki się poprawiły. Czekamy aż się rozkręci. Wczoraj miałam skurcze, ale za małe rozwarcie więc nici z porodu. Dostałam zastrzyk przeciwbólowy i wysłano mnie spać. Rano skurcze osłabły i dupa!!!!!!!
Czytam was ale z telefonu ciężko pisać. Pozdrawiam Was gorąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U mnie nadal cisza... 🤨 Myślałam, że po masażu szyjki macicy chociaż plamić będę, a tu nic 😮 Jutro jadę na KTG, a później jak nie urodzę, to szpital - tak bardzo chciałabym już dziś zacząć rodzić...

Ewa każda z nas już nie może się doczekać, a Ty na dodatek jeszcze w szpitalu, gdzie wszystko się dłuży. Oby nas wszystkie niedługo dopadły porodowe skurcze 🙂

Miłego dnia i meldujcie się dwupaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Ja też dwupak 😞 Dzisiaj 3 dni przeterminowany 😞 Wczoraj załapałam takiego nerwa na ten szpital, w którym miałam rodzić, że prawdopodobnie zmienię jeszcze ten szpital, Brałam wcześniej jeszcze inny pod uwagę i jak się coś zacznie to chyba tam pojadę. W związku z tym wczoraj w nocy pakowałam jeszcze wyprawkę dla Małej, bo w tym drugim szpitalu trzeba mieć ze sobą wszystko dla malucha: ciuszki na 3 dni, pieluchy, chusteczki, rożka itp...
Nienawidzę się prosić nikogo o łaskę, a jak byłam dwa razy w tym szpitalu to tak się właśnie czułam jakbym im zawracała niepotrzebnie głowę :/

Wczoraj i przedwczoraj też cały wieczór stawiał mi się brzuch ale przez noc wszystko ustało 😞 Jak do jutra nie urodzę to jutro mam jeszcze o 18 wizytę u swojego lekarza. Ciekawe co powie. Mam nadzieję, że jest wreszcie jakiś postęp.

Miłego dnia mamuśki, a brzuszkom życzę szybkiego rozwiązania :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej...

U mnie też cisza 😞 5 dzień po terminie...
Wczoraj nie pojechałam na ktg, szczerze to dałam sobie spokój! Jestem rozbita totalnie!
Olek przespał się w dzień i później mantykował do północy, co w gruncie rzeczy najbardziej zadecydowało o tym,żeby zostać jeszcze w domu! 😞 Nie potrafię podjąć decyzji co robić, tak mi ciężko odjechać z domu! 😞 😞 😞
Sebuś się rusza, skurczy zero...

Igielka88 jak ja doskonale rozumiem Twoją irytację! ☺️ Dodatkowo zła jestem trochę na Mamę, bo 3 tydzień siedzi na zwolnieniu i pomoc niewielka z jej strony 😠 A ja już naprawdę siły nie mam! Może łaski nie robi jak zabawi trochę Olka,ale ja się dopominać o to nie będę! Drażni mnie już wszystko! Dzisiaj chyba ruszam na miasto, muszę się zresetować! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bałam się, że nie będę w stanie podzielić miłości na dwójkę dzieci a tu proszę... mam jej dużo więcej niż dotychczas 🙂 😆
żadnych symptomów depresji, tylko ogromna radość 🤪 🙃


Igajuż dawno napisałam, że na Twoim miejscu pojechałabym i naściemniała. odczuwanie ruchów dziecka jest bardzo indywidualną sprawą. po drugie nawet jeśli brzuch zacznie Ci falować, możesz powiedzieć: uff nareszcie! 😉
albo powiedzieć, że czujesz wyjątkową ruchliwość dziecka niż dotychczas i to też jest powod do niepokoju i powinni Ci zrobić KTG!!!

Poza tym nie przejmuj się nikim i niczym, tymabrdziej, ze Twój lekarz prowadzący chce takie badanie, tzn. że to nie jest jakiś tam Twój wymysł.

A tak w ogóle jeśli odmówią po raz kolejny- POPROŚ O ODMOWĘ NA PIŚMIE Z UZASADNIENIEM DLACZEGO. Gwarantuję, że Cię przyjmą 😉 🙂

niestety czasami trzeba trochę zachachmęcić żeby wyszło na nasze, ale nikt się nie przejmuje Tobą- i Ty też nie przejmuj się nikim, to badanie należy Ci się jak psu zupa, tymbardziej, że jesteś po terminie.


DZIEWCZYNY TRZYMAM KCIUKI ZA WAS 🙂 🙂 🙂 🙂
coś czuje, że jak zaczniecie rodzić to już będzie jedna po drugiej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz ale Martynka podobna do Ciebie 🤪 Jaka śliczna 🙃 I malutka... Aż nasuwa się myśl ile trzeba czasu,żeby stała się w miarę samodzielna, ile trzeba będzie zahaczyć nocy, wyłuskać cierpliwości i jak ogromne pokłady pracy nas czekają... ☺️ 🙂 Raaany 😁
Miłość dzielić to jedno, ja najbardziej się boję momentów kiedy Chłopcy będą chorzy 🥴 Z Olkiem 3 razy leżałam w szpitalu, ale miałam Jego jednego,więc nie martwiłam się niczym,a teraz wszystko trzeba będzie dzielić na 2... I strach podwójny... Jestem naprawdę pełna podziwu dla samotnych matek...

Mój Olek dzisiaj szaleje od rana 😮 Nie dość,że nawywalał pudła zabawek to protestował,że nie zje w kuchni przy stole, a na koniec przychodzi do mnie i mówi ,,Mamo pośpsiątaj, bo Olo nie ma ciasiu"!!! 😮 Pytam czy Jego zabawki a On,że ,,też"! 😮 Coś nie gra... Wchodzę do pokoju a tam dracena wyjęta z doniczki!!! a wokoło ziemia na biało-czarnym dywanie!!!!! Myślałam,że Mu nogi z doopska powyrywam! 😁 A On czeka na moją reakcję i mówi do mnie ,,Maaaamo, taki bałagan,że oho ho!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata Twoja Martynka jest przesłodka 🤪 I już widać blond włoski 🤪 Ciekawe czy nasze córeczki będą podobne do siebie, bo na usg pisałaś, że podobne 😁
Cieszę się, że nie masz żadnych symptomów depresji 🙂 Mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo 😉

Emilia może Olek widzi, że się denerwujesz porodem i zaczyna zwracać na siebie Twoją uwagę... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata tak jak Emilia uważam, że Martynka strasznie do Ciebie podobna 🙂 🙂 🙂 Śliczna dziewczynka 🙂 Zazdroszczę Ci, że możesz już tulić tego małego szkraba 🙂

Emilia masz pociechę z tego Olka 🙂 Ciekawe czy Sebuś też będzie miał taką gadanę 😉 Będziecie mieć z nimi wesoło 🤪

Dziewczyny dzięki za rady odnośnie KTG ale chyba jednak odpuszczę. Byłam już 3 razy i za każdym razem odsyłali mnie z kwitkiem :/ Dzisiaj rano mogłam jechać do tego drugiego szpitala i zarejestrować się ale mąż w pracy, a ten szpital na drugim końcu miasta. Nie chciało mi się tam samej ciągnąć...

Wzięłam się dzisiaj za mycie okien ale na razie bez rezultatu... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz - Martynka śliczna i tak jak piszą dziewczyny bardzo podobna do Ciebie 🙂

wiecie co, od wczoraj to mi doby brakuje , jest co robić przy dwójce dzieci 😜
ciągle w biegu jestem,
prasowania to mam taką stertę że nie wiem czy do Bożego Narodzenia się wyrobię 😠
teraz na jednej ręce karmię małą, drugą piszę a trzeciej brakuje żebym sama coś zjadła i czwarta też by się przydała bo synek akurat teraz chce się przytulić

dwupaki - może Wasze maluszki na Boże Ciało czekają - życę Wam z całego serca zebyście juz zaczeły rodzić 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzisiaj u swojego lekarza, naściemniałam,że trochę słabiej czuję ruchy. Przyjął mnie bez problemu, zbadał i co? Zero postępu z rozwarciem! 😠 Mały ma się dobrze, ilość wód i przepływy w normie... Zwiastunów porodu jak nie było tak nie ma!
W czwartek mam się stawić w szpitalu i zostawią mnie już na patologii ciąży.
Badanie bolało potwornie 😮 Ale o dziwo lekarz mnie przeprosił i powiedział,że musi zbadać w ten sposób,żeby spróbować ruszyć nieco szyjkę! 😮 Nie wiem czy to był masaż, bo Olkiem tego nie miałam,a tak bolało,że nawet nie zapytałam... ☺️

Teraz łapię stresa,że niby druga ciąża a tu nic... I jednak Sebuś prezentu urodzinowego nie zafundował ☺️ No nic, przynajmniej mam jakiś punkt odniesienia...

A na uwieńczenie dzisiejszego dnia wybraliśmy się na pizzę 🙂 Wchodzimy do lokalu,a Olo ,,Maaamo powąchaj, ale tu pachnie smlodem!" 😁 😁 😁 Na cały głos przy kasie... 😁

Neverlosehope ja właśnie tych stert prania się obawiam 😮 I tak teraz pralka codziennie coś ,,chechła",a co będzie przy dwójce 🤪

Spokojnej nocki 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga na Boże Ciało to nie byłoby jeszcze tak źle 😉 Oby na Dzień Ojca nie czekały 😁
A co do nadmiaru obowiązków to ja nie mogę sobie wyobrazić jak sobie z jednym maluchem poradzę, a z dwójką to musi być niezły hardcore... 🤪

Ja tak od 16 do 18 miałam przez dwie godziny skurcze ale takie nieregularne co 8 - 15 minut. Potem ustały... Teraz znowu jakieś są ale pewnie nic się z tego nie rozkręci... 🤨 Gdyby jednak tak to polecam mycie okien 😁

Emilia masz dzisiaj urodziny ? Jeśli tak to najlepsze życzenia 😘 Hmmm może do czwartku Sebuś zechce wyjść, a jak nie to w szpitalu pewnie spróbują coś przyspieszyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia to zapewne masaż szyjki macicy Ci zrobił 😉 Bo to bolące i nieprzyjemnie jest...
Twój Olek jest niesamowity 😁
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 😘 Spełnienia marzeń! 🙂
Dobra Emilia, powiedz Sebkowi, żeby się nie wydurniał i wyłaził, bo kolejkę blokuje - po Tobie jest Iga, no i potem ja 😉

Iga życzę, żeby po tych oknach się rozkręciło 🙃

A mi jest niedobrze 🤢 Chyba niepotrzebnie ogórki małosolne na kanapkach zjadłam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...