Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mój lekarz woli dmuchać na zimne i chce zrobić badanie usg dopiero 16 grudnia już powinno bić serduszko 😉

dzisiaj tylko przepisał kwas foliowy i zbadał 😉 wiadomo do 11/13 tyg. wszystko się może zdarzyć ale jestem dobrej myśli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no popatrz a mi zas mowil ze to pierwsze usg jak juz cos widac czyli kolo 5-6 tydzien wg miesiaczki jest bardzo wazne bo na samym poczatku niemal do dnia mozna ustalic date zaplodnienia, ze potem plod juz rosnie w swoim tempie i juz tak precyzyjnie terminu porodu nie da sie okreslic. Kurcze cos mnie przeziebienie lapie, chybha pojade po prenalen, oby sie nic tego nie rozwinelo, najwyzej w pon nie pojde do pracy tylko do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co lekarz to inaczej :p ale najważniejsze żeby się prawidłowo rozwijał. 🙂 ja odpukać zdrowa śle w domu wszyscy kichaja i kaszla... Wczoraj miałam najgorszy dzień złego samopoczucia bałam się że tak zostanie przez kilka dni ale dziś jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek- luz nie stresuje sie, co ma byc to bedzie, nic nie poradze nawet jak bedzie zle, za mna dluga droga walki o dzieci wiec zycie mnie tego nauczylo... poprostu nie mysle, ale z moich obliczen z miesiaczki wtedy co bylam powinien byc juz 6 tydzien z hakiem wiec na wizyte i tak byl najwyzszy czas. Ja w pierwszej ciazy na l4 bylam jeszcze przed zajsciem( pierwsza dzidzie mam dzieki in vitro) ale teraz postanowilam pracowac bo przy 13 miesiecznym dziecku wiecej sie urobie niz w pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie długa droga czekam na wieści :* i faktycznie narobisz się pamiętam ten czas... Moja Zuzia chodzi od 7do16 do przedszkola także ja se bardziej odpoczne w domu bo wpracy to czasem po 11h mam i to praca stojąca... A że pierwszą ciążę miałam zagrożona i już pobolewa mnie brzuch lekarz przepisał duphaston (chyba tak się to pisze) to wolę siedzieć w domu chociaż wiem że dostanę na głowę... 😜.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to super masz ze dziecko w przedszkolu 🙂 tak to tez bym posiedziala w domu. Kurcze tak sobie mysle, jesli wszystko jest ok i byla pozna owulacja to bedzie niezly rozrzut miedzy terminem z miesiaczki a z usg( faktycznym czasem zaplodnienia), a w szpitalu nie chca sluchac o innych terminach porodu niz z miesiaczki, przy poprzedniej ciazy tak mialam bo w moim przypadku termin z miesiaczki nie powinien sie liczyc bo mialam stymulowany cykl i wiadomo dokladnie kiedy bylo zaplodnienie, a oni mimo to chcieli mi wywolywac porod jeszcze przed tym prawdziwym terminem bo z miesiaczki wychodzilo ze juz tydzien po terminie, a dziecko jeszcze mialo czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz wcześniej o tydzień dwa to nie jest tak źle gorzej jak byś była dużo po terminie to już zagrożenie dla dziecka... Moja Zuzia urodziła się tydzień przed terminem z miesiaczki a jak urodziłam to stwierdzili że przenosilam bo łożysko było już trochę stare... 😮 nie chce myśleć co by było gdybym przenosilam bym o dwa tyg.... 🤔 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny
Ja dzisiaj byłam u lekarza i słyszałam bijące serduszko....uczucie nie do opisania ....
Od dzisiaj jestem na zwolnieniu i mam nadzieje ze więcej nas będzie na sierpniówkach ....z ostatniej miesiączki termin wychodzi mi na 24 lipca czyli 9 tydzień , a z usg 8.1....
Tak jak pisze Danusia w szpitalu nie sugerują się terminem z usg tylko z ostatniej miesiączki
Pierwsza ciaze tez miałam wywoływana , nic to nie dało ciśnienie mi się podnosło i od razu na stół
pod noz......
Jak się czujecie dziewczyny ?????
Ja tak sobie mdłości , zasłabniecie ....oby do 12 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek- no nie do konca bo mi wywolywali 3 razy porod, za 3 przebili owodnie i jakbym nie urodzila cesarka ktorej nie chcialam ze wzgledu na klopoty z zajsciem w ciaze... no a jak urodzilam stwierdzili ze jeszcze miala czas...
Czarna- gratulacje z okazji serduszka, ja ide w pon na usg...
Ja zero objawow i to mnie troche martwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tzn moze zle sie wyrazilam- chodzilo mi o to ze jesli dokladnie wiadomo kiedy doszlo do zaplodnienia tak jak u mnie w 1 ciazy bo mialam ciaze z in vitro to powini sie sugerowac data faktycznego zaplodnienia a nie miesiaczka, tak samo jak teraz- wychodzi na to ze jesli jednak u mnie jest ok to owulacje mialam nie 14 dnia cyklu a 26- tak wynika z ostatniego usg, a wczesne usg jest w stanie z bardzo duza dolkadnoscia okreslic wiek ciazy- to nie powinni brac u mnie pod uwage terminu z miesiaczki, to przeciez az 12 dni roznicy. Z a pierwszym razem niepotrzebniettyle razy mi wywolywali, narazali na bol i stres, grozili cc i po co? po nic bo dziecko zdrowe i jeszcze mialo czas. Co innego jesli kobieta ma regularne miesiaczki, lub nie jest wiadomo dokladnie kiedy zaszla w ciaze bo nie bylo wczesnego usg to wtedy lepiej dmuchac na zimne i faktycznie lepiej jak sie wczesniej urodzi niz za pozno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...