Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez mowie dla niedrapek stanowcze nie, pozatym moga zaburzac percepcje dotykowa! mojej nie zakladalam i jakos nigdy podrapana nie byla.
Ja mysle ze jak bedzie taki upal jak teraz to niemowle w samej pieluszcze albo cienkie body z krotkim rekawem- przeciez nie da sie zyc nam doroslym jak jest cieplo a co dopiero takie malenstwo. Co do werandowania to mylse ze w lecie to zbedne, przeciez jak jest cieplo kazdy ma otwarte okno w domu wiec jaki sens werandowac? mozna chyba od razu isc na spacer tylko nie w poludnie tylko jak jest chlodniej- np rancem i wieczorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Ja nie wiem jak ubierać dziecię w takie upały ????ja urodzę w lipcu mam nadzieje ze czegoś takiego nie będzie jak teraz .....Co do werandowania ja Julę urodziłam we wrześniu , 2 razy werandowałam po 20 min a pozniej to puszczałysmy się na spacery po 3-4 h
Niedrapki mam 2 pary w razie potrzeby .....
Rożek w takie upały pewnie będzie zbędny ?????
Nie wiem jakie ciuszki zapakowac do szpitala , Julie ubierałam w body , kaftanik i spiochy , skarpetli i czapka , ciekawi mnie czy tak samo ubierają dzieci latem ????
Jak urodziłam we wrześniu to było zimno w szpitalu prosiłam rodziców zeby przywiezli mi koce z domu ....


Powiem ci jak u nas bylo. Cora urodzila sie na poczatku czerwca a juz wtedy byly upaly ja pierwsze dwa dni mala ubieralam po szpitalnemu czyli kaftanik i pampers i byla zawinieta w becik czyli rozek z kocyka. Potem jak byly upaly caly czas ubieralam mala np w body na krotki rekaw i zawinieta byla w ten becik. Niedrapek wogole nie uzywalam ani razu nie miala na sobie a miala dlugasne pazurki lecz wystarczy dluzszy rekawek zostawic i dlonie sa schowane.
Co do werandowania tez nie werandowalam z 9 dni po urodzeniu wyszlam z nia na krotki spacer tak ok 20min czyli tak wokol bloku i do domu. Na drugi dzien juz bylam dluzej na spacerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Ja nie wiem jak ubierać dziecię w takie upały ????ja urodzę w lipcu mam nadzieje ze czegoś takiego nie będzie jak teraz .....Co do werandowania ja Julę urodziłam we wrześniu , 2 razy werandowałam po 20 min a pozniej to puszczałysmy się na spacery po 3-4 h
Niedrapki mam 2 pary w razie potrzeby .....
Rożek w takie upały pewnie będzie zbędny ?????
Nie wiem jakie ciuszki zapakowac do szpitala , Julie ubierałam w body , kaftanik i spiochy , skarpetli i czapka , ciekawi mnie czy tak samo ubierają dzieci latem ????
Jak urodziłam we wrześniu to było zimno w szpitalu prosiłam rodziców zeby przywiezli mi koce z domu ....


Powiem ci jak u nas bylo. Cora urodzila sie na poczatku czerwca a juz wtedy byly upaly ja pierwsze dwa dni mala ubieralam po szpitalnemu czyli kaftanik i pampers i byla zawinieta w becik czyli rozek z kocyka. Potem jak byly upaly caly czas ubieralam mala np w body na krotki rekaw i zawinieta byla w ten becik. Niedrapek wogole nie uzywalam ani razu nie miala na sobie a miala dlugasne pazurki lecz wystarczy dluzszy rekawek zostawic i dlonie sa schowane.
Co do werandowania tez nie werandowalam z 9 dni po urodzeniu wyszlam z nia na krotki spacer tak ok 20min czyli tak wokol bloku i do domu. Na drugi dzien juz bylam dluzej na spacerze.

Czyli jak rozumiem w lecie tez obowiazuje zasada ubierac jedna warstwe wiecej niz siebie?
Floro urodzil sie w grudniu wiec bylo dosc zomno do tego w styczniu bylo -25 wiec wogole z nim nie wychodzilam tylko do wozka wkladalam zamykalam sypialnie i otwieralam okno. W lacie nie mam zadnego doswiadczenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Basia też tak myśle po poście Kasi że jedna warstwe więcej niż u nas....tylko nie wiem czy to nie za mało...

pewnie przez pierwsze dni bedzie co chwile macac karki malenstw zeby sprawdzic czy jest im cieplo czy nie.
Mysle ze ogolnie bede ubierac jedna warstwe wiecej i na wszelki wypadek brac pieluche flanelowa i kocyk. Jak bedzie mial zimny kark to przykryje a jak sie bedzie pocil to rozbiore.
Pewnie bede mialam tylko jeden problem ja uwilbiam siedziec na dworze w szczegolnosci jak jest ladna pogoda 🙂 wiec jak malenstwo nie bedzie moglo to bede sie troche dusic 😞 ale dam jakos rade.
Wlasnie jeszcze pytanie do Ciebie czarna czy po porodzie tez musialas trzymac diete cukrzycowa? jesli tak to przez ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Basia też tak myśle po poście Kasi że jedna warstwe więcej niż u nas....tylko nie wiem czy to nie za mało...


Myślę,że nie jest to za mało. Lepiej cieniej ubrać i przykryc pieluszką albo cienkim kocem.
A właśnie- zastanawiam się nad zakupem kocyka bambusowego. Ceny troche porażają,ale sama widzę po kocach Alka jak wyglądają te za 30 zl a jak jeden za 130 zł . Nawet w dzisiaj ten upał moj starszak zasnął a ja nie wiedzialam czy go czymś przykryć czy nie 😮 Taki kocyk bambusowy podobno dostosowuje sie do temp. i nadaje sie również na upały jak i chłodniejsze dni. Ma któraś coś takiego? oszczędzam sporo na innych gadżetach,więc pewnie kupię jak tylko dostanę pobory.

Co do rożka zareagowałam tak jak Danusia 🙂 😮 Wiem,że może być chłodniej w sierpniu,ale bez przesady....
Co do opalania- ja unikam słońca,ale ze względu na obawy przed przebarwieniami. Jakoś te wariacje hormonów + slonc do mnie nie przemawiają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Dziewczyny jak to w końcu jest z tym opalaniem się w ciaży ? można ( z zakrytym brzuchem),nie można czy jak. Bo ja to zakręcona jestem.

cieplo moze powodowac skurcze, plus dodatkowo podwyzszenie teperatury wod plodowych. Z tego powodu nie powinno sie opalac, a napewno juz nie wystawiac brzucha na bezposrednie dzialanie slonca.
Ja w poprzedniej ciazy sie opalalam, ale z zakrytym brzuszkiem i nie mialam problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie slyszalam nigdy o takim kocyku bambusowym, ale poczytam bo moze faktycznie warto kupic 🙂
ja sie opalam z zakrytym brzuchem oczywiscie, skorczy nie mam ani nic mnie nie boli.
Do 6 miesiaca zycia dziecka z tego co pamietam to jest ogolnie zasada ze jedna warstwa wiecej niz siebie, no ale jak jest upal ze najchetniej by czlowiek na golasa ganial to mysle ze body z krotkim rekawem i pielucha starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wlasnie, jeszcze mialam pisac, w pon sa super rzeczy w lidlu dla naszych starszakow- ja mam zamiar kupic koszulki z krotkim rekawkiem 3 szt za 19.99 i sandalki 34.99, sa od rozmiaru 23, moja ma juz 24, wszystko z lupilu, dla mnie jakosciowo super sa te rzeczy, a i dla siebie legginsy za kolano mam zamiar kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego http://maylily.pl/kategoria/otulinki-bambusowe To takie grubsze pieluszki tetrowe w większych rozmiarach. Po lewej stronie w "menu" macie różne zakładki i jest też "bambusowe" tam są te kocyki.
Danusia też będę polować ale na spodenki krótkie dla Alka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Widzę temat nierapki - ja nie używałam.
Odnośnie ubierania dziusiów w lecie to też nie wiem co i jak bo w domu dziecko styczniowe 😆 ale myślę że 1 warstwa w zupełności wystarczy w upały. Tak też córkę ubierałam. A i tak cała spocona bywała. Na pewno będę chronić od słońca.

Ja myślę że to instynkt nam podyktuje co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry jeden dzień bez was i nadrabiam kilka stron :P
co do ubierania to niedrapki były zbędne... cały czerwiec lipiec połowe sierpnia młoda była albo w samych bodach albo w samym pampersie 😜 na ogródku lub spacerze 😜 pielucha tetrowa w razie wu... nie wiem co to werandowanie i teraz pewnie też się nie dowiem... :P

wczoraj miałam zły podły i płaczliwy humor Wojtek miał mnie dość ja sama siebie też...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
i sandalki 34.99, sa od rozmiaru 23, moja ma juz 24, wszystko z lupilu, dla mnie jakosciowo super sa te rzeczy, a i dla siebie legginsy za kolano mam zamiar kupic.


http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-1FD02B40-46DEEDDD/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?action=showDetail&id=13901 Z tego co widzę to najmniejszy rozmiar z lupilu to 27. źle widzę?

Dziewczyny w Biedronce fajne rzczy http://www.biedronka.pl/pl/press,id,70,title,Mamy-sposoby-na-dzieciece-przygody np piżama ciążowa do karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
u mnie noc do bani. Alek dalej chory. Oczy zaklejone ropą, ropa w nosie 🥴 Ku********wa ! 🤢 Dzwonie dzisiaj do naszej niani,niech przychodzi na kilka godzin dziennie,bo ja tej magisterki nie skończę z takim pomocnikiem 🤨

Przesyłam fajny artykuł -> http://dziulkacrew.pl/schizofrenia-wtorny-analfabetyzm-i-niepotrzebne-emocje-wojna-o-mleko/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej za to u nas nocka ok i mala przespala 3 noc z rzedu a spala do 9. Odkad mam okna pootwierane na noc mala przesypia noce i nie budzi sie na picie. Co do bolu stop czasem mnie bola jak sa upaly to czuje jakby mi puchly ale nie widze zmian.

Essence zdrowka dla chorutka kurcze biedny Alek.

ps jak ubieracie dzieci do spania.. na krotki czy dlugi rekaw bo moja ostatnio spi w pizamie na krotki rekaw i nogawki i do tego odkopuje koc i mimo ze okno ma w pokoju uchylone to spi w najlepsze a ja sie tylko budze wstaje i ja przykrywam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katia no ja też nie widzę żebym miała stopy spuchnięte a bolą jakby były jak u shreka 😮

Moja córka ma piżamkę gdzie góra ma krótki rękaw a spodenki długi. Przykrywałam samą poszewką bo jak dałam cienką kołderkę to spała na niej a nie pod nią. Zastanawiam się czy nie dać piżamki z krótkimi nogawkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Katia no ja też nie widzę żebym miała stopy spuchnięte a bolą jakby były jak u shreka 😮

Moja córka ma piżamkę gdzie góra ma krótki rękaw a spodenki długi. Przykrywałam samą poszewką bo jak dałam cienką kołderkę to spała na niej a nie pod nią. Zastanawiam się czy nie dać piżamki z krótkimi nogawkami.


Dzisiaj upalu nie ma wiec mala w sumie bedzie spac na dlugie spodenki KROTKI REKAW MOZE BYC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...