Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
polie bidulko Ty nasza...
Meg czekam na newsy po wizycie 😉
Marrrtini zarezerwowalam juz sobie ten materacyk i Pani na moja prosbe wysle go do mnie na poczatku czerwca bo narazie szkoda mi miejsca w domu zawalac, a w czerwcu juz lozeczko zlozymy wiec odrazu do lozeczka powedruje 🙂 Jak tylko bede w jego posiadaniu dam Ci znac co o nim mysle.

Ja wczoraj nastawilam trzy pralki z ciuszkami po Sandrusi i mam cala suszarke zawieszona 🙂 wiec Antos juz na ta chwile mialby spokojnie wystarczajaca garderobe.
Upralam juz zeby poukladac wszystko i zorientowac sie ile czego mam 🙂 ale przed porodem zamierzam jeszze raz wszystkie odswiezyc.
Mam mnostwo bialych ubranek z delikatnymi printami czy wzorkami typu kubus puchatek, baloniki, groszki, paseczki w odcieniach zoltego, zielonego, blekitnego i pare fajnych pluszowych pajacykow kremowych i zoltych wiec tez akuracik 🙂
Musze glownie spodenek dokupic i kilka swiezych kaftanikow plus czapeczka kurteczka i takie tam ale basic juz mam 🙂
Samych pajaców z długim rękawem naliczylam 12 oprocz tego 8 bodziaków z dlugim rękawem i 7 z krótkim, sporo skarpetusiek, kilka czapeczek, ze 3 kaftaniki - zaoszczedze tym razem naprawde sporo na wyprawce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie mamusi 🙂
Czy któraś z was cierpi na bezsenność. Dzisiaj wstałam o 3:20 i już nie zmrużyłam oka 😞. Zdarza mi się taki stan rzeczy coraz częściej,
Co do wczorajszej wizyty mały wazy 618 g i jest zdrowy przynajmniej tak wynika z pomiarów. Niestety nie mam pięknego zdjęcia w 3D ponieważ nie dość że się umiejscowił głową pod moim pępkiem to jeszcze zakrył rączką. Pan doktor przez pół godziny próbował go uchwycić ale nic z tego. Następna wizyta już 2 czerwca. Czy dal was też tak czas leci??
Dadusia jak ja Ci zazdroszczę wojaży. Ja mam zakaz długiej jazdy samochodem 😞. O czym ja mówię dzisiaj tylko się przeszłam do pracy aby zanieść L4 to myślałam że z powrotem transportu będę szukać. Przytyłam jak narazie 4 kg a sapie jak mały słoń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! Ale mam relaks 🙂 Normalnie bym odbierała wałśnie Bartka z przedszkola ale (bo on dłużej nie chce być za żadne skarby...) ale dzisiaj pojechali na wycieczkę i nie ma wyboru, do 16 jestem tylko z Hubisiem, który właśnie zasnął 😁 Luz blues 😉

Wczoraj na usg Karolka uparcie zasłaniała buzię ale w końcu się zlitowała i uraczyła nas szerokim ziewnięciem i pokazała język 😉 Na papierze mam, że to dziewczynka, przybite pieczątką 😉 Tak więc fajno. Trochę nas nastraszyła bo od początku badania główkę wygiętą miała do tyłu, lekarz niepokojąco zapytał czy infekcji nie miałam w ciąży (mało to wirusówek było?) bo obawiał się, że może mózgowe porażenie dziecięce (choć to później powiedział). Ale w końcu odpuściła sobie gimnastykę i już normalnie w brzuszku leżała, klasycznie głową w dół, uff.

Zmobilizowałam się dzisiaj i wyciągnęłam kartony z ubrankami. Efekt taki, że paczka dla Antosia już nadana 🤪 Mam nadzieję, że dojdzie w piątek. Hubiś mi asystował... mam nadzieję, że wszystkie skarpetki będą miały swoje pary 😉 Są tam przeróżne rzeczy więc oceń co Ci się przyda a co nie i zagospodaruj wg uznania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to czekam z wielka niecierpliwoscia na pake 🙂
bardzo dziekuje dudasia :*

Ja sie budze w nocy ale glownie przez Sandrusie , gdyby nie to raczej spalabym cala noc, no i choc pozno chodze ostatnio spac bo dopiero kolo pólnocy to i tak szosta rano mam pobudke wymuszona 🙂 a w dzien jakos nie lubie drzemac, zatem spie po 6 godzin na dobe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina, wystarcza Ci 6h? Bo mi zdecydowanie nie :/
Mała Karolina waży 437g, ciut więcej niż wyszło tydzień temu u inneo lekarza na innym sprzęcie więc chyba ok 😁
Właśnie poskładałam tonę prania, kolejna tonę wywiesiłam. Praczka na etacie by nam się przydała. Nie wiem co to będzie jak jeszcze mała dojdzie. Fakt, że Hubisia ciuchów jest teraz sporo bo zdarza mu się zapomnieć zawołać, że chce siku. Pije z kubeczka więc jak się zaleje albo upaćka jedzeniem bo sam chce wszystko jeść to sterta prania rośnie w oczach. Tak więc o praniu dla córci nie myślę bo u nas dwie suszarki non stop obwieszone praniem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia ja sie juz przyzwyczailam ze malo spie, odkad jest Sandi to zapomnialam co to porządne spanie takze pozostane w tym rytmie zapewne jeszcze troche poki Antek nie podrosnie 🙂
A z tym praniem..to ja Sandry ciuszki nastawiam teraz raz w tygodniu, no czasem dwa takze juz nie ma tragedii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam..z wizyty 18.20 zrobila sie 19.20 miala takie opoznienie myslalm ze nie usiedze,,,Na 100%dziewczynka to sie nie zmienilo, nie dalo sie zrobic zdjdecia 3d ani w sumie zadnego bo nozki zalozyla sobie za glowe i raczki i tak lezala...wypilam cole zjadlam batony ale na nic...Serduszko jej bilo 145ud/min uroslo choc wagi jej nie znamy...ziewala sobie i tyle jej bylo widac..Dlugosc szyjki 4,5cm ogolnie wszystko ok...Przepisala mi clotralimazol dopochwowo bo mam drozdzaki i kazala brac przez 12dni na noc do tego magnez, falwit i rutinoscorbin sluzuzki nosa mam wysuszone i od msc co rano smarkam z niewielka iloscia krwi.Zmierzyla moje biodra i wychodzi ze szykuje sie na porod sn moja sprzezna zwrotna ma 19cm a nawet 20cm...wiec git a lekarka mowila ze tuz przed ciaza jeszcze sie mierzy choc ona mowi ze urodze sn jestem wysoka i zazwyczaj wysokie dziewczyny maja predyspozycje do porodu sn..ogolnie moje biodra nadaja sie na porod sn..zobaczymy co czas pokaze..Nastepna wizyta za 4tyg..PO wizycie skoczylismy do apteki na budowe i do sklepu jak wyszlismy o 17.30 tak na 21h w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Meg super ze wizyta udana i wszystkie wiesci tez dobre 🙂
Jezeli chodzi o spanie to ja mam zawsze problem zasnac...zasypiam dopiero kolo 24 a potem rano jestem nieprzytomna 😞 chociaz dlugo spie bo moja wstaje zazwyczaj ok 8 ale jak moj jest w domu to on do niej wstaje 🙂 a jak go nie ma to przylazi do mnie i jeszcze lezymy bo jej wlacze bajki i spie jeszcze 🙂 tak wiec ja poterzebuje duuuuzo snu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg cieszę się że z malutką ok. Ja jeszcze z lekarzem nie poruszyłam tematu porodu. Zmieniam zdanie jak chorągiewka jednego dnia myślę że jestem wstanie urodzić naturalnie następnego mnie to przeraża więc jeszcze mu głowy nie zawracałam. Co do snu to ja w ciąży śpię długo, mam możliwości na L4 nikt mi nie przeszkadza po 9- 10 godz 🙂. No chyba że jest to bezsenna noc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie to trzymam kciuki żeby Cię wypuścili!!!
Mi się dzisiaj udało z 7h spać 🙂 Chłopaki 7:45 przyszli mnie obudzić, idealnie jak do przedszkola trzeba wstać 😉
Lagunka, pewnie bezsenność z tych rozterek Twych wynika.. Psychicznie trzeba być przygotowanym na obie wersje porodu bo tego tak do końca się nie da przewidzieć jak będzie. Przy obu porodach można czuć się świetnie albo fatalnie. Tego się nie przewidzi. Moja kumpela ma traumę po cesarce, bo nie brała jej pod uwagę i ma bardzo złe wspomnienia z zabiegu i doby po. Grunt żeby oswoić oba tematy. Zorientować się jak wszystko technicznie w szpitalu wygląda. Czy ktoś z rodziny zajmie się dzieckiem po porodzie jak Ty się nie będziesz mogła ruszać czy będziesz zdana na łaskę/niełaskę położnych... Z drugiej strony jeżeli poród sn to najlepiej z wcześniej poznaną położną, na sali, którą się widziało wcześniej. Polecam poród rodzinny i zapewnienie sobie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa. Kilka wcześniejszych wizyt w szpitalu powinno Cie uspokoić. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się Dadusiu oswoić jakoś temat ale dla takiej panikary jak ja nie jest to takie proste.
Polie ale ten Twój Franek rośnie jak na drożdżach 🙂 myślałam że mój jest duży ale patrze że mamy konkurencję. Chłopaki muszą być duże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Twój maluch Lagunka ile waży? Wiesz mój w tamtym tygodniu ważył 540 i to ponoć było MAŁO. tzn taki głupi lekarz mi wtedy usg robił, tzn dzisiaj tez mi robił ten sam ale w sumie to powiedział że mały rośnie i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
miałam wizytę 13 maja więc to był 23 tydzień 5 dni to mały ważył 618 g. Pytałam lekarza czy nie jest za duży to powiedział że według siatki centylowej jest średniakiem http://www.baby2see.com/medical/charts.html. Wszystko oczywiście może ulec zmianie 🙂. Szczerze jeżeli zdecyduje się rodzić sn to walałabym żeby nie był za duży. Koleżanka z pracy urodziła 25 kwietnia chłopczyka 3,20 kg powiedziała że dobrze jej się rodziło że w sam raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczęta!

Jeju zjadłam właśnie pół kilo truskawek! Pychota ale zaraz pęknę 😁 Maluchowi chyba zasmakowały bo tak szaleje w brzuszku jak nigdy 😁

Polie super, że maluch rośnie! Nic tylko się cieszyć. No i mam nadzieje, że już Cię niedługo wypuszczą 🙂 Co do luteiny dopochwowo to ja na początku miałam i teraz niestety też.

Meg super, że z małą księżniczką wszystko w porządku 🙂

Co do porodu to ja na pewno będę chciała cesarkę tak jak za pierwszym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki dzis milo spedzilam dzionek z Karolinka potem odebral mnie maz i musielusmy jeszcze kilka spraw na miescie zalatwic zakupilam truskawki ale takie kwasne i dobrze ze tylko pol kg wzielam...padam jakas zmeczona jestem mega...a co do wagi malutkiej to lekarka nie zmierzyla jej i nie podala wage ale rosnie zmierzyla obwod brzuszka i odpowiada 23tc ale wiadomo ze grubaskiem nie bedzie nie ma po kim my z mezem szczuplaczki wiec najwazniejsze ze zyje i sie rozwija i z szyjka wszystko git to najwazniejsze.Dostalam tez skierowanue na morfologie mocz glukoza tsh hb...sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie i ich brzusie
My po wizycie dzidzia waży 460g hehe więcej od siostry w tym okresie o około 60 g hehe. Wymiary odpowiadają na 21 i 1 dzień ciąży. Na 3D stwierdziłam że strasznie podobna do siostry ta istotka.
Pozdrawiam, czytam was, ale nie zawsze mam możliwość się wypowiedzieć bo z tel kom ciężko coś dłuższego napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...