Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KarlositaBB napisał(a):
Meg Ty pewnie tez dziewuszke bedziesz miala, tak pisalas ze apetyt Ci dopisuje bardzo i ze slodkosci mocno Ci podchodza - ja tak mialam w ciazy z Sandrusia wlasnie 🙂
Czekam z niecierpliwoscia na newsy od Ciebie w dniu jutrzejszym po wizycie, no i fajnie ze wyniki badan masz w normie. Ja to dzis nawet nie probowalabym oddac krwi przy takim zaziebieniu bo by lipa wyszla na pewno.. 🙂


znowu zapomniałam o badaniach....... 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolista wlasnie probuje dodzwonuc sie do swojej lekarku by wizyte jutro na wczesniejsza h przelozyc badz nawet na dzis wieczor jutro mam na 15.40 i troche ta godz.mi koliduje bo musiny wybeac lozko i wykladzine ale dzis od 16h jest czynnt gabinet wiec pewnie po 16h sie dodzwonie.Juz taka niecierpliwa jestem bo w 12tc na prenatalnym wyszla dziewczynka w 14tc na wizycie ze moze chlopczyk ale lekarja nie byla w stanie porwierdzic jutro 19tc wiec juz na 100% powinnismy wiedziec co mamy 🙂mam ochote na slodko i to caly czas ale moze byc psikus i bedzie Milanek 🙂wazne by dotrwal do 40tc i aby porod byl udany pĺec gra drugorzedna sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marika skleroza w ciazy jest dozwolona 😉 nie przejmuj sie. moze przeloz wizyte w takim razie.

Ja dzwonilam do swojej kliniki i przelozylam wizyte z jutra na nastepny czwartek czyli 24 kwietnia, tak wiec jeszcze 10 dni zanim znowu zobacze Antka 🙂 ale ze swieto to szybko zleci czas.

Meg wybralam ta kremowa w zasadzie jest prawie biala 🙂 normalnie zeby nie ciaza to w zyciu w tak jasna na czyjes wesele bym sie nie ustroila ale ciaza rzadzi sie swoimi prawami i w nawet w bialej nie powinnam byc przeciez mylona z Panna Mloda skoro brzuchol bedzie juz mocno widoczny 🙂
Meg pisz szybciutko po wizycie co tam za lokator zamieszkuje Twoj brzuch.
Oczywiscie najwazniejsze aby dzidzia byla zdrowa ale ja Ci mowie ze dziewucha Ci tam rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zobaczymy Karolina jak Twoje przeczucie 😉

U mnie z bóli brzucha to tylko skurcze poranne i po dłuższym siedzeniu (na szczęście dłuższe siedzenie to rzadkość, może jak muszę do lekarza podjechac to sobie posiedzę 😉 ). Ale w sumie u mnie co się miało porozciągać to się już porozciągało i chyba nie zdążyło porządnie skurczyć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudusia wspolczuje Ci z tymi czestymi wixytami w toalecie ja tez mam czeste na oddanie siusikow 🙂Juz sie wykapalam i przygotowalam jakbym wizyte miala dzis postaram ja na dzis wieczor jak mi sie uda 🙂Oczywiscie dam znac jak po wizycie .Karolina jak na usg wyjdzie dziewuszka to Ci fundne ta krysztalowa kule 🙂 🙂 🙂Siedze jak na szpilkach wczoraj maluszka czulam dzis gorzej nie ma chyba reguly....Sukienka bardzo ladna sama bym w takiej poszla ale zobaczymy co bedzie do lipca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia spokojnie takich zdolnosci to na pewno nie mam haha 🙂
Meg sukienka taka lekka zwiewna w sam raz mysle, oby na zywo nie wygladala tylko gozej niz na zdjeciach 🙂 ma do mnie przyjsc po swietach. Cene ma tez dobra bo w porownaniu z tymi co ogladalam na simpledresses to tutaj prawie jak za darmo.
A kule krysztalowa chetnie przyjmę 😉
Meg zjedz cos slodkiego albo chlipnij sobie colke przed wizyta u gina to dzidzia bedzie ruchliwa jak glukoza podskoczy i moze latwiej bedzie obejrzec z kazdej strony zeby dostrzec co miedzy nozkami sie znajduje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak, ja muszę tez pamiętać za tydzień o słodkim 😉 W drugiej ciąży notorycznie zapominałam o tym i na 3D Hubert podsypiał w związku z czym nie mam ładnego zdjęcia. A Bartek po batonie na połówkowym zaczął głową w górę a skończył głową w dół. Pokazał się pięknie z każdej strony. Po świętach to będę miała tak podniesiony poziom cukru, ze nie wiem co to będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha ja to samo, ostatnio przed usg wypilam pol puszki colki to synus wsciekal sie w tym moim brzuchu jak szalony 🙂 teraz tez na pewno uracze go czyms slodkim tuz przed badaniem.

troche zaluje ze nie bede jutro na wizycie u gina i mojego malucha nie zobacze...ale bez zrobionej morfologii i chora to nie ma sensu..musze jakos wytrzymac do nastepnego czwartku.
Dziewczyny to juz praktycznie polmetek mamy. Od czerwca planuje kompletowac wyprawke pomalutku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂 🙂
Dawno mnie tu nie było więc nadrabiam zaległości.
Karlosita co do operacji plastycznych w 100% popieram Twoje zdanie. Ja parę lat temu zoperowałam se ucho- bo miałam odstające jak Dumbo i nie żałowałam tej decyzji ani przez chwilę. Uważam że operacje plastyczne są przecież stworzone dla ludzi trzeba tylko podchodzić do tego z głową. Co do sukni jest prześliczna.
Diestel ja niestety też jeszcze nie czuje ruchów a wizytę u gina mam dopiero 25 kwietnia. Dobrze że będą święta to czas szybciej zleci inaczej bym ześwirowała.
Patrycha witaj wśród mamusiek wrześniowych 🙂
Meg co do obaw na temat porodu to patrze że jesteśmy takie same. nie ma dnia żebym o tym nie myślała. Powiem tak na początku miałam gina na NFZ ale z niego zrezygnowałam. Lekarz był mrukliwy sam mało informacji przekazywał a zapytany odpowiadał od niechcenia. Wystraszył mnie bardzo na pierwszym usg które miałam w 13 tygodniu badał mnie przez 40 minut. Widać było że coś jest nie tak lampił się w ten monitor drapał po brodzie i nic. Zapytałam w połowie badania czy coś jest nie tak odburknął że jak ma powiedzieć czy jest dobrze czy zle skoro nic nie widzi. Widział że się bardzo zdenerwowałam nie odezwałam się ani słowem bo inaczej bym się przed nim rozwyła. Po tych dwudziestu minutach przeprowadził mi usg przezpochwowe. Fakt że pokazał serduszko, rączki nóżki i tak dalej. Ale niestety nie powiedział że proszę się nie denerwować wszytko jest w porządku. widział w jakim stanie byłam. Całą noc przepłakałam. Koleżanki z pracy poradziły mi prywatnego ginekologa z kliniki. Zarejestrowałam się i w ciagu dwóch dni Pan doktor mnie przyjął. I to był strzał w 10. Czuje się teraz bezpiecznie moge zadzwonić o każdej porze i najważniejsze czuje że każde pytanie jest ważne. Wiec tak Meg będe rodziła w prywatnej klinice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki Lagunka 😉
fajnie ze masz porobne zdanie na temat poprawek w urodzie 🙂
A co do ginekologow to ja chodze na wizyty prywatnie ale skoro moj lekarz pracuje tez w panstwowym szpitalu to nie widze sensu rezygnowac z takiego porodu.
Wg mnie najlepiej jest znalesc lekarza z panstowki i chodzic do niego na wizyty prywatnie.
Jednak sam porod w prywatnej klinice, ja nie jestem przekonana bo nie daj Boze komplikacji to w wiekszosci przypadkow i tak posilkuja sie zapleczem Panstwowego szpitala. Jednak jesli wszystko przebiega zgodnie z planem to porod w prywatnej klinice na pewno zapewnia najwyzszy komfort i wieksza intymnosc niz w panstwowym to fakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita ja się z Twoim z daniem odnośnie klinik zgadzam w 100%ale niestety pochodzę z małej miejscowości koło Białegostoku. Jest u nas tylko jeden szpital i w życiu w nim nie urodzę. Mamy psychiczną panią ordynator która sama w życiu nie rodziła i uważa ze każda kobieta powinna urodzić siłami natury. I meczy te ciężarne bez rozwarcia przez 48 godzin zanim zrobi cesarkę a co najgorsze jeszcze do tego wypycha dziecko i wogóle potrafi klnać na pacjentki krzyczeć a ja jestem osobą bardzo nerwową taka panikara jak się zdenerwuje to ze mną kontaktu nie ma. Wiec boje się ze zrobię krzywdę dziecku że nie będe umiała z nią współpracować no i oczywiscie dziewczynki nie ma mowy o żadnym znieczuleniu. Wiem że nie ma regionalizacji odnośnie porodów i przyjęc ciężarnych. Wiec wbrew pozorom mogłabym się udać do jakiegoś szpitala w Białymstoku ale wiem że są problemy z przyjęciami. Nie mam chęci udawać że byłam na zakupach i raptem zaczełam rodzić i takie tam. Wiec chce zadbać o to aby poród nie był dla mnie aż takim koszmarem 🙂 Co do tej polikliniki mają naprawdę dobre zaplecze i aparaturę ale fakt muszę się modlić by wszystko poszło dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karlosita ja się z Twoim z daniem odnośnie klinik zgadzam w 100%ale niestety pochodzę z małej miejscowości koło Białegostoku. Jest u nas tylko jeden szpital i w życiu w nim nie urodzę. Mamy psychiczną panią ordynator która sama w życiu nie rodziła i uważa ze każda kobieta powinna urodzić siłami natury. I meczy te ciężarne bez rozwarcia przez 48 godzin zanim zrobi cesarkę a co najgorsze jeszcze do tego wypycha dziecko i wogóle potrafi klnać na pacjentki krzyczeć a ja jestem osobą bardzo nerwową taka panikara jak się zdenerwuje to ze mną kontaktu nie ma. Wiec boje się ze zrobię krzywdę dziecku że nie będe umiała z nią współpracować no i oczywiscie dziewczynki nie ma mowy o żadnym znieczuleniu. Wiem że nie ma regionalizacji odnośnie porodów i przyjęc ciężarnych. Wiec wbrew pozorom mogłabym się udać do jakiegoś szpitala w Białymstoku ale wiem że są problemy z przyjęciami. Nie mam chęci udawać że byłam na zakupach i raptem zaczełam rodzić i takie tam. Wiec chce zadbać o to aby poród nie był dla mnie aż takim koszmarem 🙂 Co do tej polikliniki mają naprawdę dobre zaplecze i aparaturę ale fakt muszę się modlić by wszystko poszło dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja planuje ba madalinskiego i wysoki standard chce miec pokoj na wylacznasc i meza przy boku non stop a nie od do ustalone z gory....Bylam w sklepie kupilam truskawki i 2puszki coli zebym juz miala na zapas.Byla mozliwosc wizyty dzis na 14.20 ale nie wyrobilabym sie teamwajem dojazd trwa 1,5h....moze jeszcze dzis cos sie zwolni...zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka to popieram Twoja decyzje w 100%!
Nie mialam pojecia ze takie warunki jak opisujesz moga panowac w jakimkolwiek szpitalu, ale w sumie jak nie maja "konkurencji" i sa jedynym szpitalem w okolicy to i widac w dupie maja pozytywna opinie bo i tak te ciezarne co nie maja na prywatna klinike musza tam wyladowac.
Szczescie ze Ty mozesz sobie zapewnic spokojny porod w cywilizowanym miejscu 😉

Meg fajnie jesli bedziesz rodzic na madalinskiego, moze uda nam sie terminowo zgrac.
A jak nawet w innym czasie bedziemy to przeciez bedziesz miala meza obok non stop takze dodatkowe towarzystwo nie bedzie Ci potrzebne. te sale platne sa super dla pierworodek bo majac bliska osobe non stop przy sobie bedziesz sie czula bezpiecznie i spokojna o dziecko 🙂 polecam naprawde!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nom o to mi wlasnie chodzi....Dzis mamy isc na inflandzka umowilam sie tam z polozna a w nastepny czwartek na madalinskiego zebym mogla zobaczyc porozmawiac...w wawie podobno na starynkiewicza jest kiepsko nie za dobre ma opinie....Lagunka fajnie ze wybralas sobie juz szpital musimy czuc sie bezpiecznie a nie zeby nas traktowali jak kartofle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, zapewnienie sobie komfortu i poczucia bezpieczeństwa szczególnie przy pierwszym porodzie jest warte każdych pieniędzy!!! Lepiej zrezygnować z wakacji, oszczędniej gospodarowac kasą na wyprawkę niż przeżywać stres i koszmar. Wiadomo, nie wszystko sie przewidzi, nie wszystkiemu można zapobiec. W państwowej służbie zdrowia też można trafić na anioły ale lepiej mieć pewność, że ten anioł będzie przy Tobie i pomoże 🙂
Warszawkę mamy obcykaną w tym temacie dzięki Karolinie. Meg tez robi niezłe rozeznanie. W razie czego laski - do Warszawy!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...