Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Moje książki tego typu pokryte już grubą warstwą kurzu 😉


U mnie 9 miesięczny kurz na razie hehe 🙂

Ja jestem skazana na wiarę w termin z USG. Mój gin twierdzi że z Usg najbardziej prawdopodobny termin można wyliczyć w pierwszym trymestrze. Bo później to już ciężko bo dzieciaczki mają różne tempo rośnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
polie napisał(a):
dziewczyny a duże macie brzuszki? bo po mnie w ogóle nie widać że w ciąży jestem !!


W pierwszej ciąży zaczęłam tyć pod koniec 6 miesiąca, a teraz jak ktoś nie wie że jestem w ciąży to się nie pozna. Wtajemniczeni zauważą subtelną różnicę. Bo mój brzuch zaczyna się już pod piersiami czyli robi się ciążowy, wcześniej był płaski z lekką fałdką po poprzedniej ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
18tc to poczatek 5msc u mnie widac juz okraglutki jakis msc temu bylo srednio widac a teraz juz zaokraglony dalam zdjecie na fejsie 🙂zastanawiam sie jak bedzie za 4msc wygladal 2razy dziennie smaruje cialo balsamem a czasami mi sie tak nie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg27 napisał(a):
18tc to poczatek 5msc u mnie widac juz okraglutki jakis msc temu bylo srednio widac a teraz juz zaokraglony dalam zdjecie na fejsie 🙂zastanawiam sie jak bedzie za 4msc wygladal 2razy dziennie smaruje cialo balsamem a czasami mi sie tak nie chce...


ja smaruje tylko wieczorem po kapieli oliwka. A brzuch mam mega duzy w porownaniu do pierwszej ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 ja po wizycie w tym zasranym zus-ie...na szczescie pani uznala ze wyniki leca mi w dol no i mam te rozne dolegliwosci a poza tym mam ciazka prace wiec mam sie dalej leczyc 🙂 no i ma szczescie 🙂 i wogole przede mna tez byla kontrolowana kobieta w ciazy...a ta doktorka mi powiedziala ze teraz ogolnie jest nagonka na kobiety w ciazy i codziennie ma ich ze 4...masakra jakas....szukaja dziury w calym...ale na szczescie u mnie skonczylo sie dobrze...ale co nerwow sie napsolam to moje 😞
Poli faktycznie masz super malusi brzuszek 🙂 ale uwierz mi ze przyjda jeszcze czasy kiedy bedziesz sie chciala wrocic do takiego malutkiego brzusia jak np nie bedziesz mogla sobie butow zasznurowac 😁 ja mam w sumie taki sredni brzuch i tez wszystko zalezy od tego co ubiore 🙂 bo jak ubiore jakas tunike to juz duzo widac ale jak ubiore jakas luzna bluzke i normalne spodnie to wygladam jakbym troche przytyla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja przed ciążą miałam taki ładny, płaski, umięśniony brzuch a teraz mam taki beboch jakbym się najadła 😁 ostatnio mówiłam lekarce, że się martwię że mam taki malutki a ona mi powiedziała, że skoro na usg wszystko jest okej to ja sie nie mam co przejmować bo dziecko sobie miejsce znajdzie. ale chciałabym już mieć taki okrąglusi ślicznusi 🙂
ponoć już w drugiej ciąży widać ją wcześniej a w pierwszej zależy od mięśni brzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie Twoj brzuszek super zgrabniutki 🙂
ja to juz mam konkret choc na szczescie w boki mi nie idzie, tylko taka ladna pileczka przede mna 🙂 nie da sie nie zauwazyc ze ciaza..ale w pierwszej znacznie pozniej mi sie pokazal niz teraz.

Asia dobrze ze w tym ZUSie zalatwilas i dadza Ci spokoj Ci upierdliwcy.

Ja juz po wizycie u chirurga, a wiec luuzik zupelny 🙂 w sensie mam w tej lewej piersi lagodne zmiany, ale sa one wynikiem dzialania hormonow ciążowych na wczesniej juz poszkodowane tkanki (mowie o tej mojej feralnej operacji plastycznej).
Nie ma sladow zakazenia wiec o antybiotyku nie ma mowy na szczescie. Jezeli po ciazy nie wyrowna sie budowa tkanek to wtedy doktorek przepisze mi hormony zeby wyprowadzic ta piers na prosta.
A teraz mam porobic sobie oklady z sody oczyszconej..przez dwa dni i kontrolne usg piersi za 3 miechy.
Oj tyle co ja sie mam z tym cyckiem to masakra..od operacji palstycznej minelo prawie poltora roku a skutki obecne do dzis...no ale jak juz tkanki sie zalagodza to i tak czeka mnie jeszcze poprawka jakis rok po porodzie pewnie...

P.S. zamowilam dzis kiecke na wesele szwagra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rok po porodzie miałam operacje i żałuję że zaryzykowalam jednoczeesne podniesienie z powiększeniem. To byladluga i skomplikowana operacja i tydzień później na kontroli wyszło że w lewej piersi jest krwiak itrzeba reoperowac. Niestety podrugiej operacji rana w lewej piersi nie chciała sie już ulic i dostały sie tam bakterie. W wyniku zakazenia musieli usunąć implanty żeby mogli wyleczyć infekcje. Zmiany po tej historii w tkankach lewej piersi są widoczne do dziś i ponownie juz ne zdecyduje sie na implanty ale będę poprawiać symetrie i ksztalt piersi za pomocą własnego tłuszczu. To bezpieczniejsze a efekt powinien mnie zadowolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie dalej jestem za chirurgia plastyczna mimo tych przejść miałam strasznego pecha bo infekcje to raptem jeden procent i trafiło akurat namnie 😞 Gdybym jednak mogła innym radzić to lepiej chyba zamiast implantow wybrać własny tłuszcz lub kwas hialuronowy to zawsze mniejsza ingerencja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Karlosita super że nawet antybiotyku brać nie musisz 😉

ja miałam iśc dziś na badania bo wizytę mam 17 ale zapomniałam rano o moczu..... 😜 😁 i w pon muszę iść na badania bo nie było robić sensu dziś bo w pon i tak musiałabym donieść mocz......jak najmniej wizyt w przychodni 🙂


a czym się smarujecie ????
ja w pierwszej ciąży radziłam sobie super brzuszek piękny smarowany po 2 razy ale niestety do czasu ....
w 39 tyg popękałam troszkę - w sensie rozstępy mi wyszły a ciąża trwała do 41 tyg .....ostatnie 3 tyg .....nie dało rady taki miałam bębenek.... mały ważył 3, 700i miał 59 cm, ale miałam też dość dużo wód...po cc od razu minus 8 kg.... więc dbajcie mamcie.... 🙂 o bębenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika ja tez mialam dzisiaj robic mocz i krew ale przez to przeziebienie wole do poniedzialku poczekac i rzutem na tasmek wyniki we wtorek odbiore rano a po poludniu wizyte u gina.

ja w pierwszej icazy wydalam kupe kasy na kremy i balsamy musteli i tez bylam zachwycona do 35 tyg ze ani jednego rozstepu nie ma 🙂 a pozniej...w ostatnim miesiacu tak mi wystrzelily na srodku brzucha ze zalamana bylam.
Teraz wiec juz nie wariuje z tym smarowaniem bo to genetyka..moja mama miala roztepy wiec i mnie dopadly, choc licze ze teraz nie powinno duzo dojsc skoro skora na brzuchu jest juz przygotowana do rozciagniecia 🙂 zamiast kase na kremy drogie wydawac ktore i tak nic nie daja lepiej trzymac kase i po ostatniej ciazy zrobic sobie usuwanie ich laserowo. Ja mam taki zamiar.
Po kąpieli smaruje sie zwyklym balsamem bielendy dla kobiet w ciazy ale nie robie tego przesadnie..cienka warstwa raz dziennie tylko po to zeby skora nie swedziala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
!!!!!!!!Hej dziewczyny 🙂co ja dzis przezylam i maly wlos a juz by mnie nie bylo tutaj jechslusmy do szpitala i moj maz gadal przez tel i w ogole nie byl skupiony !na jezdzie problemy z budowa i wjezdza na rondo a z mojej strony jedzie roxpedzony samichod o maly wlos a by mnie tak puknal....wyszlam z samochodu i cala roztrzesiona przez tego gamonia mojego bylby wypadek!!Oddalam mocz i krew wyniki wieczorem na necie.Na inflancdzkiej malo sie dowiedzialam oglsdac sal nie mozna tak chyba mozna w prywatnych szpitalach dala mi nr do poloznych jesli chcialabym zasiegnac informacji.
Karolina super ze wyniki dobre ciesze sie mega ulga 🙂 🙂 🙂Ja jestem z woj.mazowieckiego 🙂 🙂
Poli ja twojego brzuszka nie moge zobaczyc nie loguje mi sie.
Katia gratuluje coreczki.
Anusia duper ze w zusie wsxystko gra 🙂 🙂:
Moze bezpiecznie dojade do domu....Tak sie przestraszylam jak nigdy nadal mam widok jak ten gosc hamuje ....milego dnia mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg ale musialas sie przestraszyc..takich stresow w ciazy to nam nie potrzeba. Szczescie ze nie doszlo do stluczki.

Katia gratuluje dziewczynki 🙂 300 gram juz wazy wow coraz szybciej teraz dzieciaczki lapia gramy super !

Ja mam taka chrype ze prawie glos stracilam..jezeli plukanka na gardlo nie pomoze do pon to musze isc do internisty bo zwariuje.
Maz wywiezie dzis nasza core bo moich rodzicow zeby sie nia zajeli przez weekend bo ja inaczej nie wykuruje sie w zyciu...

milego weekendu dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarlositaBB napisał(a):
Meg ale musialas sie przestraszyc..takich stresow w ciazy to nam nie potrzeba. Szczescie ze nie doszlo do stluczki.

Katia gratuluje dziewczynki 🙂 300 gram juz wazy wow coraz szybciej teraz dzieciaczki lapia gramy super !

Ja mam taka chrype ze prawie glos stracilam..jezeli plukanka na gardlo nie pomoze do pon to musze isc do internisty bo zwariuje.
Maz wywiezie dzis nasza core bo moich rodzicow zeby sie nia zajeli przez weekend bo ja inaczej nie wykuruje sie w zyciu...

milego weekendu dla wszystkich


300g na ten etap ciazy to ogolnie mowil ze drobna ale corka pierwsza tez drobna jest i byla a zreszta po kim maja byc duze skoro rodzice sa niscy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polie napisał(a):
katia gratuluję córy! ja to jednak liczę na synka 😁
meg dobrze, że nic się nie stało...

dziewczyny czy macie problem z cerą w ciąży?


ja nie mam problemu z cera ale za mlodu czesto mialam wypryski na twarzy i dekolcie teraz od dluzszego czasu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odkąd biorę duphaston to mnie strasznie wypryszcza 😞 byłam dzisiaj u dermatologa to mi polecił jakąś maść bo akurat miał na ulotce więc stwierdziłam, że nie będę kupować i tak się zastanawiam czym by tu się smarować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie biore poki co zadnych lekow a cera mi sie nie zepsula zmian nie widze,zadzwonilam do poloznej na inflandzkiej i umowilam sie na pon.aby porozmawiac o porodzie etc.Zapytalam o cene opieki poporodowej a tu slysze ze w kasie po porodzie place 1500zl ale czy jej tez place za opieke nade mna i bobasem mam duzzzzoooo pytan.I umowilam sie tez do prywatnej kliniki na rozmowe odnosnie cc choc cena jest zabojcza 7tys a u mnie w ck kuzynka placila 4tys plys sala ponadstandardowa.Moj maz sie boi ze podczas poridu jak wystapi kkmplikacja to w takiej klinice pomocy nie udziela tylko po erke dzwonia i tego sie boi.A w szpitalu panstwowym jest opieka neoantolodzy etc.Na ingladzkiej o porodzie przez cc decyduje dr opini to nie ma za pozytywnych z nazwiska nie bede wymieniac.Mam taki metlik w glowie ze szok.I cc sie boje i ns ze szok a najbardziej tego znieczulenia ZO jak to jest nie czuc nog?????Kurcze po ilu od znieczulenia odzyskam czucie dziewczyny pomozcie,poradzcie prosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...