Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Meg, ales Ty zestresowana 🙂 Jak nie wiesz na co się zdecydowac to może zdecyduj się zaufac naturze. Może lekko urodzisz naturalnie i będziesz później jak młody bóg 🙂 Nigdy nie przewidzisz. Cesarka wiąże się z większym ryzykiem dla matki a poród naturalny - dla dziecka. Najlepiej mieć kogoś zaufanego w personelu kto w razie komplikacji szybko podejmie decyzję o cesarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na wagę nie wchodzę ale jestem przygotowana na przyrost 20 albo i więcej kg. Tak było w poprzednich ciążach to dlaczego miałoby być inaczej 😉
Co do cery... Miałam Wam pisać juz dawno. Z chłopakami w ciąży miałam super cerę i paznokcie. Cud miód. W życiu takich mocnych paznokci nie miałam jak wtedy a cera nieskazitelna. Teraz jest inaczej. Paznokcie się rozdwajają. Cera... w sumie się nie pogorszyła ale nie jest taka super jak z chłopakami. No i jjak patrzę na siebie to wyglądam zdecydowanie gorzej. Jakaś taka niby opuchnięta.. sama nie wiem. W każdym razie doszłam do wniosku, że musi byc coś w przesądzie, że dziewczynka odbiera matce urodę 🙂 Ja mam takie doświadczenia a Wy? Czy któraś miałą chłopaka a w drugiej ciąży dziewczynkę żeby porównać?? Też sobie myślę, że to może kwestia zmęczenia z 2 młodych w domu i przeciągające się złe samopoczucie przy dziewczynce..., może to, że jestem starsza o te parę lat i gorzej znoszę... Mój mąż różnicy nie widzi ale ja nie mogę w lustro patrzeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meg ja ważę jakieś 55 a przed ciążą ważyłam 48 😁 a co do porodu, to nie wiem, ja bym nie kombinowała, tez na początku myślałam, że dam wszystkie pieniądze za cesarskie cięcie ale teraz.. jakoś to mi obojętne. a co do opieki poporodowej to ja się zapisałam na nfz do szkoły rodzenia i tam mam potem bezpłatną opiekę położnej po porodzie.

dudasia wiem że niby dziewczynka odbiera urodę matce ale u mnie ponoć siedzi w brzuchu chłopak 😁 😁 😁 więc urodzę pięknego syna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
weekend ...... 🙂 🤪

Meg ja żyłam w przeświadczeniu że urodzę raz dwa .....ale mój synek z nic nie chciał wyjść.....więc decyzja o CC była dla mnie zbawieniem....... 😉 szłam taka happy na salę operacyjną że szok 🙂 a nogi nie wiem kiedy zaczęłam czuć ...miałam CC o 21.45 w nocy puściło znieczulenie.....a rano ok 9 już mi kazali wstać.....ale tylko na moment ......ten dzień był ciężki ....ale następnego już chodziłam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z cera teraz nie mam zbyt duzych problemow, czasem jakis syfek wyskoczy na twarzy ale porownujac do pierwszej ciazy to teraz mam cere idealna. wtedy bylam cala zsypana od twarzy az do plecow - pewnie po duphastonie wlasnie tak mialam.
co do porodow w prywatnej klinice..meg mam tylko nadzieje ze nie wybierasz sie do medicovera..tam wlasnie mialam operacje plastyczna..szpital nowy duzy piekny na pierwszy rzut oko wszystko na bogato ale jak pojawiaja sie jakies problemy to ten szpital nie jest przyjacielem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a sale jednosobowa o podwyzszonym standardzie i z mozliwoscia ze maz caly czas przy Tobie jest i moze tam spac i masz wlasna lazienke w pokoju to polecam na Madalinskiego.
Ja przy pierwszym porodzie wykupilam tam sobie takie luksusy i sala byla rewelacyjna! zwlaszcza jak w szpitalu bylysmy z cora az 9 dni bo miala silna zoltaczke, takze wlasna lazienka byla mega komfortem i opieka bliskich.
Teraz jednak nie zamierzam sobie tych \"luksosow\" wykupywac poniewaz wole z innymi mamami byc po porodzie bo strachu przed opieka nad noworodkiem przy drugim dziecku juz nie ma takze stawiam na towarzystwo innych mam zamiast meza czy mojej mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w panstwowym na Madalinskiego.
Cennik byl porozbijany, za polozna placilam 1500, za znieczulenie tez odzdzielnie a za sale liczyli jakos po 600 zł za dobe.
Nie wiem jak to teraz wyglada bo ja rodzilam w pazdzierniku 2011 wiec moze cenny wygladaja juz inaczej. W kazdym razie sale jak w hotelu, a opieka w razie awarii wszystkich specjalistow a nie jak w przypadku prywatnych..gdzie jak cos sie dzieje to i tak przewoza do panstwowego szpitala zeby dziecko ratowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Umowilam sie na rozmowe na cc za 2tyg ale raczej mysle o naturalnym choc juz sama nie wiem sprawdze na tego madlinskiego.Poki co przystaje przy inflanckiej .Karolina ty masz dzien po mnie date porodu to moze obie znajdziemy sie w szpitalu.Gdzie ty teraz chcesz rodzic?Ja zawsze martwie sie na zapas tak juz mam,niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mazowieckie chyba króluje na naszym forum, co? Zona ma zebrane wszystkie nicki, może przeanalizuje w wolnej chwili gdzie nas najwięcej i gdzie najkorzystniej byłoby zrobic spotkanie 🙂
Chyba, że nie wszystkie podały miasta... To może do tabelki dodamy miasto/województwo? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudusia jestem za 🙂 🙂Karolina doradzasz szpital na Madalinskiego??????Znalazlam cennik na madalin.i tak 1500zl indywidualna opieka poloznej podczas porodu ,200zl obecnosc 1osoby przy cc,pobyt w sali 1osobowej 2dni plus opieka poloznej podczas porodu 2200zl za kolejny dzien 300zl,nocleg osoby bliskiej 400zl za dzien.I chyba na to sie zdecyduje .O znieczuleniu nic nie pisza.Chyba tam 3ba sie umowic i pogadac.Karolina napisz mi ze swojego doswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg ja tez bede na madalinskiego na 100% bo moj chirurg onkolog tam ma panstwowa praktyke no a co najwazniejsze moj gin jest tam ordynatorem 🙂
szpital jest duzy, ma bogate wyposazenie i co najwazniejsze kupe lekarzy 😉
ja bede miala tez cesarke, bo po pierwszym porodzie zakonczonym vacum mam wskazanie.
bede sie starala zalatwic tak aby termin cesarki byl wyznaczony miedzy 25 a 30 sierpnia bo moj maz ma wtedy najlaskawszy okres w ksiegowosci i bedzie mogl zostawic biuro na dwa tygodnie zeby moc sie mna opiekowac. jest szansa meg ze sie spotkamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meg znieczulenie teraz jest juz chyba bezplatne.
Najlepiej jak zadzwonisz tam na oddzial to glownej poloznej i powiesz ze jestes zainteresowana indywidualna opieka okoloporodowa i platna sala, a oni zaraz Cie zaprosza na spotkanie, pozwola Ci zwiedzic sale do rodzenia i sale poporodowe. wybierzesz sobie swoja polozna do ktorej bedziesz mogla dzwonic od juz kiedy pojawia sie jakies watpliwosci i co fajne w razie jak nie bedziesz pewna czy porod sie juz zaczyna to polozna przez rozmowe telefoniczna bedzie wiecej wiedziec o Twoim rozwarciu niz Ty sama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z uwagi na to ze jestes pierworodka to pewnie gdybysmy obie mialy cesarki to Twoj termin bylby i tak w okolicy terminu porodu z OM. no ale z drugiej strony jezeli bedziesz placic za ta cesarke to moze Ci pozwola wczesniej na rozwiazanie...ciekawe.

Ja to sie modle zeby mi sie udalo jeszcze w sierpniu rozpakowac bo ostatnie dni to jest juz nędza straszna....nie spisz i siedzisz doslownie jak na bombie :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
Tyle się napisałam i przez przypadek wszystko zamknęłam 😠\\
No nic. To tak króciutko.

Karlosita super, że skończyło się na strachu tylko.
Asia dobrze, że ten ZUS już za Tobą.
Polie witamy! Śliczny brzusio!
Katia gratuluję córeczki!

Smarowideł używam tak jak i w pierwszej ciąży z tym, że teraz do Musteli dodałam jeszcze Bio-oil.
Cerę mam paskudną, tzn twarz to pikuś bo już się normuje ale ramiona i plecy to brrr...Myślę, że to po Luteinie bo to się jakoś zbiegło w czasie.
Przytyłam już 1,5 kilo a brzuszek mi w tym tyg wybiło i już nic nie ukryje 😁 W pierwszej ciąży w 22tyg prawie nic nie było widać a teraz to już konkret 😁
Dzisiaj strasznie się ucieszyłam bo w końcu poczułam mojego szkraba także jestem wniebowzięta 😁 Wcześniej to nie wiedziałam czy to "to" czy nie.
Co do porodów to ja rodziłam w prywatnym szpitalu w Łodzi planowanym cc. Teraz już ma ten kolejny stopień i neonatologie, więc nie wywożą nigdzie dzidziusia jeśli zaistnieje taka potrzeba. Ja płaciłam w porównaniu do Warszawy mało bo 3900 a miałam sale jednoosobową, swoją położną "na guzik", pielęgniarkę laktacyjną, która potrafiła w środku nocy przyjść i sprawdzić czy wszystko w porządku z karmieniem, po znieczuleniu wstałam po ok 5h wziąć prysznic no i zbyteczne ale miłe obiady z karty dań także wspominam baardzo miło i tym razem nie zamierzam rodzić gdzie indziej. Cena oczywiście taka bo NFZ coś tam dopłaca.

Karlosita współczuję takich przeżyć w związku z operacją piersi. Ja właśnie chciałam sobie poprawić piersi po drugim dziecku ale może rzeczywiście wybiorę to o czym piszesz zamiast implantów.

Aha! Co do spotkania to fajny pomysł. Ja mieszkam w Łodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarlositaBB napisał(a):
dudasia ma racje ogarnijmy w tabelce miejsce na miasta i sprobujemy wtedy wybrac jakis punkt zero na spotkanie 😉


Nie ma problemu już się tworzy kolumna
Nie jestem w stanie określić każdego województwa, a także nie każda mama ma wpisane miasto proszę o podanie.
Mamy z Wrocka, Łodzi, warszawy, Rzeszowa i tych dużych miast nie muszą pisać bo to sama jestem wstanie wpisać, a pozostałe hmmm ? Kęty to które ? Ząbki coś mi świta ale nie będę strzelać ? itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No powiem Wam że ceny u Was to kosmos ......ja też rodzilam w prywatnym szpitalu ale porody są na NFZ tylko za salę jednoosobową 400 zł za dobę, a tak to są dwu lub 3 osobowe z własną łazienką na pokój,więc nie jest źle 😉 CC na życzenie 1500 zł, a położna 1000zł cenny też z stycznia 2012 ale chyba nie wiele się zmieniło - szpital Pro familia rzeszów jak chcecie to sobie zobaczcie na necie i co najważniejsze zdobyli teraz najwyższy poziom neantologi więc opieka super 🙂 a położne też na guzik 🙂

A to chyba tylko ja z podkarpacia... . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...