Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tak pierwsza. 🙂 jestem bardzo podekscytowana, zresztą narzeczony również. 🙂 długi czas brałam hormony i w sumie myśleliśmy że styczeń jest już stracony gdyż w dniu spodziewanej miesiączki robiłam test no i była jedna kreska. Dopiero tydzień później wyszły dwie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mira fajnie ze jestes 🙂
Co to wogole znaczy ze maly pecherzyk? Zapytaj koniecznie bo moze wcale niepotrzebnie sie martwisz 🙂
Nieznana, mnie w pierwszej tez tak bolaly ze sie dotknac nie dalo i chodzilam w takich koszulach co sa odcinane pod cyckami i tak podtrzymuja, bylo bardzo fajnie 🙂 teraz za to prawie nie czuje, tylko juz mi suty czarnieja hahah
Ja to sie teraz juz nie moge doczekac jak sie urodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry mamusie 🙂 Jak samopoczucie ? 😉

Oj ale musiałam nadrabiać bo aż 3 strony nadrukowałyście hehe 😜
Ad.1. Przede wszystkim witam nowe mamusie, które do nas dołączyły. Bardzo się cieszę, że jest z nami pierworódka - gratuluję ! Bardzo się cieszę, że się udało 🙂
Ad2. Kwestia przytycia w ciąży to mimo iż nie jadłam nadzwyczaj więcej niż normalnie to z Gabryśką przytyłam 20 kg! 🤪~Boje się co będzie teraz hehe
Ad3. Piersi też mam wielkie jak balony, pamiętam żę z Gabi też tak miałam, potem dużo pokarmu, odstawiałam ją po 8 miesiącach i miałam zapalenie piersi- masakra jaki ból 😮 Ale nie chciałam jej karmić dłużej. Teraz max pół roku myślę 😉
Ad4.Co do pęcherzyka - wydaje mi się, że nie ma się co martwić, przecież najważniejsze, że jest! 😆
Ad5. W ciąży różne myśli nam przychodzą do głowy, nawet podświadomie i przez to mamy zmienne nastroje od radości po obawy także to nic wg mnie niepokojącego- tak mają mamy 😜

Ogólnie jadę do ojca dziecka do Stargardu Szczecińskiego bo on tam jako żołnierz zawodowy pracował, potem zrezygnował z pracy dla mnie i przeprowadziliśmy się do Kalisza aczkolwiek tutaj nie daje się żyć...Odzywały się demony przeszłości i w końcu byśmy się rozeszli więc taka opcja jest jedynym rozwiązaniem 🙂 Daniel przeprowadził się już teraz z powrotem, kontynuuje naukę w szkole (Żak) i zaczął pracę, a ja na razie jadę na weekend do niego, a po rozwodzie przeprowadzam się tam na stałe 🙂
Idę zrobić makijaż i wyprostować włosy bo pociąg mam o 09:50 do Poznania, potem przesiadka 😉

Na dworcach jest darmowe Wi- Fi także będę na bieżąco dzisiaj z Wami także miłego dnia kochane i czekam na kolejne posty 🙂 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiejsze sobotnie zakupy były katorga tyle zapachów - jedzenia, przedmiotów i ludzi. Okropne mdłości. 🥴 dopiero teraz powoli przestaje mnie męczyć. Podobno na mdłości pomagają herbaty i napary z imbiru, czy któraś z was może testowała?
Muszę się zastanowić nas spaniem w stanikach sportowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny ja co prawda wpisuję sie tutaj na razie nie pewna co i jak bo w czwartek zorbiłam test-wyszedł pozytywnie bardzo nas tym zaskakując 🙂 dzis ide odebrac wynik beta hcg a wieczorem jestem umówiona do lekarki, zatem jutro potwierdze badz zaprzecze ciąże , ale wynika z tego ze będę w waszym gronie październikowych mam 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meldunek.
Faktyczną tu cisza ale może trzeba trochę poczekać... Aniu witamy i koniecznie poinformuj nas o wynikach beta hcg. Trzymam kciuki.
Magda, jak samopoczucie?
P. S. Ja ogólnie się rozwodze, nie jestem z mężem od pół roku bo poznałam obecnego ojca dziecka który mieszka w Stargardzie. To skomplikowana historia. Będzie jeszcze czas by o tym pogadać.
Miłego wieczorku mamusie.
Jutro mam nadzieje przeczytać więcej niż dwa posty hehe
A w ogóle gdzie reszta mamusiek? Hmm... Zdradzają nasze forum Z Kafeteria ; p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniafam, witamy 😁 mam nadzieję, że dzidzia będzie. A raczej na pewno będzie 😉
Jakoś tak inaczej się przeżywa pierwszą ciążę a inaczej kolejną. W pierwszej wszystko jest nowe, dziwne i ciekawe. A teraz nic na człowieku nie robi wrażenia i nie ma za bardzo czym się dzielić 😉
Ja nie mogę patrzec na mięso i wzięło mnie na jakieś warzywka i owoce. Trochę to dziwne, bo niby jem codziennie coś, ale nie w takich ilościach i jak jestem głodna to mi się chce jabłko albo banana albo pomarańczę, a kanapke albo słodycze bleeeh jakoś nie wiem czemu to tak.

Musiałam swojego synka zostawić na tydzień u mamy, która mieszka 180km dalej, no ale nie było wyjścia. Chyba milion razy dzisiaj dzwoniłam jak tam on się zachowuje i się okazuje że wcale za mną nie płacze. Wspomina i pyta ale nie histeryzuje. Całe szczęście bo mam takie wyrzuty sumienia, że świat nie słyszał. A do tego mi sie mega nudzi. Czasami sobie myslę, że mogłam z dzieći poczekać, ale jak teraz go nie ma w domu to nie wiem co ze sobą zrobić. Jakie dziwne uczucie. Kto by pomyślał.....

Martuska_D życie czasami nas zaskakuje. Mam nadzieję, że kiedyś bedziesz miała czas żeby się z nami podzielić doświadczeniem 🙂

O i niby objawów nie mam, ale jakieś ciągłe wzdęcia i gazy hahaha xD może jakieś znacie środki ulżenia? Bo mnie to wykończy, chodzę z takim brzuchem, że mnie pytają czy to na pewno 8tydzień a nie 20...mówie wam, masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny no więc tak: wynik beta hcg odebranego wczoraj to ok 95000 , lekarka potwierdziła oczywiście ciąże 🙂 Jest dzidzia z badania i miesiączki poczatek 9 tygdonia, zatem będę musiała przenieśc się do wrześnióweczek bo termin podała na 28,09,2015 dzidzia ma wilekie biojące serduszko i 23,5 mm 🙂 Trzymajscie się dziewczyny " do rozwiązania" . Będę tu czasem do was zaglądac a tymczasem czeka mnie okres bardzo trudny: bo ja ejstem cukrzykiem od 16 lat zatem sytuacje mam odsc skomplikowaną i od poniedziałku muszę położyc sie na tydzien w Zabrzu w Klinice w celu najprawdopodobniej założenia pompy insulinowej, choć w pierwszej ciązy takowej nie miałam. Jestem pełna pzrerażenia tym bardziej ze mam 37 lat zatem i badania prenatalne przede mna i wszytsko 😞 Trzymajcie kciuki za mnie jak i ja będę trzymać za Was 🙂 do poklikania.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki. 🙂

Ania serdeczne gratulacje. trzymam kciuki za pomyślny przebieg ciąży, nie tylko Twojej, ale nas wszystkich. 🙂

u mnie samopoczucie do dupy jak u Ciebie Madzia. Od wczoraj jestem jak śnięta ryba, na dodatek agresywna w bliższych kontaktach... 😉 Mój narzeczony ciężko to znosi, no ale nie ma chłopina wyboru - daje rade. 🙂

generalnie, dzisiaj nie miałam mdłości!! czułam się co najmniej dziwnie, czegoś mi brakowało.... az w głowie zaczęły mi się plątać głupie myśli, których lepiej sobie oszczędzać w naszym stanie.
mdłości nie było, za to od trzech dni czuję jakby mi coś siedziało na żołądku, jakbym miała zwykłą niestrawność. nie wiem czy to objaw ciąży, czy po duphastonie, który nadal jeszcze biorę. czytałam, że może mieć takie nieprzyjemne skutki - coś za coś. 🙂

Dzisiaj zaobserwowałam, że moje sutki są coraz ciemniejsze, o ich rozmiarze nie wspominając - są ogromne! :O dodatkowo jeden z nich ma na powierzchni wyraźne "wgłębienie"... przypuszczam, że to po prostu żyła wypycha kawałek skóry, choć początkowo obwiniałam za to stanik, a następnie zaczęłam szukać jakiś niepowołanych zmian na powierzchni piersi i w nich. 🙂

Jeszcze cały tydzień do następnej wizyty u lekarza... chciała bym mieć to za sobą - usłyszeć to maleńkie serduszko we mnie i ... odetchnąć?....

powinnam już leżeć w łóżku - dobranoc mamusie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehjak to znów ja 🙂 Nieznana 05 ja uczucie czegoś w zoładku mam od mesiąca-dlatego tak poźno zorbiłam tes ciążowy...bo brak miesiaczki to u mnie nic nowego cykle zwykle to pomiedzy 2-3 miesiące miałam tak prawie zawzse, do tego włansie strasznie bolał mnie brzuch a dokałdniej jakby zołądek.
Owszem było mi niedobrze ale tylko poźnymi wieczorami bo zaczynała sie najwczesniej od 20 a najcześciej ok 22-23. Było mi wteyd cholernie niedobrze, zgaga piekła mnie jak diabli az mnie dusiło w gardle, byłam wkurzona wiecznie na wszystko i na wszystkich czytałam w necie ze to objawy refluksu zołądkowego i nawet chciałam isc do lekarza po skeirowanie na gastroskpie 🙂 Do tego dosłzy zaparcia....wiec w sumie zgadzało sie z dolegliwsciami żołądkowymi 🙂 Suma sumarum były to tak inne obajwy niz przy mojej pierwszej ciązy (bo wteyd ich kompletnie nie miałam przez całą ciążę) ze do głowy mi nie przyszło zorbic test!
Dopiero gdy zaczeło mnie etz denerwowac to wszystko i wziełam luteine na wywołanie misiączki-mam ja zawsze pod ręką i po 6 dnaich brania i kolejnych 5 po odstawieniu nie dostałam miesiączki-zorbiłam test 🙂 resztę znacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemanko mamusie 🙂

Ja juz w Kaliszu niestety... 🤢 Ale nie o tym...

Ania, gratulacje i zycze powodzenia 🙂 Wszystko bedzie ok io zagladaj do nas by dzielic sie wiadomosciami albo Cie znajde hehe. Wszystko bedzie ok 😉

Przeczytalam wszystko aczkolwiek nie mam czasu komentowac bo wybieram sie na wizyte do lekarza na 14 a jeszcze mnie kąpiel czeka... nie wiem czy sie wyrobie 😜
W Stargardzie Szczecinskim bylam w szpitalu zobaczyc czy wszystko ok, lekarz stwierdzil w poniedzialek 7 tc, 2 dz ciazy, zarodek o wielkosci 11 mm i wszystko ok. Ulżyło mi 😎
Teraz ide do lekarza, ktory bedzie poki co moim lekarzem prowadzacym tu w Kaliszu.
Aha i wazna wiadomosc- w poniedzialek najprawdopodobniej ide do pracy!! No i wlasnie powiedzcie mi dziewczyny jak to jest , rozmowe mialam jeszcze zanim sie dowiedzialam o ciazy, czekalam na telefon by omowic szczegoly pracy- kiedy trzeba powiadomic o ciazy? Bo czytalam ze niektore kobiety przyznawaly sie przed 5 miesiacem dopiero zeby miec ugruntowana pozycje materialna np. Orientujecie sie w Prawie na ten temat?

Ok lece bo nie zdaze 🙂 Do pogadania ("pobrzuszkowania"hehe) pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...