Skocz do zawartości

Październik 2015 | Forum dla mam


magda-d87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ela, no to dobrze zrobiliście. Jak się chate stawia to każdy grosz się liczy, a skoro macie dla siebie całe piętro to jeszcze lepiej 😁 a pomoc mamy rzeczywiście sie przyda, chociaż w tych pierwszych dniach. A i potem też, jak trzeba będzie się na zakupy wybrać albo do roboty 😁
Ja musiałam mamę do siebie sprowadzić bo my z mężem wieczorami pracujemy a dzieci w przedszkolu czy żłobku do 18 max tutaj no i 1000zł....
I moja mam też jest spoko, się nie odzywa nic a nic. Dobrze że nie przysżło mi z teściową mieszkać bo chyba bym ja przez balkon wywaliła!

No niby te testy pokazują kiedy owulacja i sa całkiem skuteczne. W każdym razie ja nie strzelałam w owulację bo nie wiedziałam kiedy była hahah i jakimś cudem w grudniu odstawiłam plastry a w styczniu już ciąza 😁 a z Frankiem to własnie w samą owulację było bzykano i wyszedł mały bo wtedy się prawie nie tykaliśmy hahahah xD

A gdzieś pracujesz?
Mam teraz to genetyczne w czwartek przed śwwiętami i to będzie akurat koniec 13 tygodnia chyba. Mam nadzieję, że nie będzie dziecko za dużo. No a jeszcze większą mam nadzieję, że się płci dowiem, bo z frankiem w 13 tygodniu akurat się dowiedziałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to fakt...mój mąż potem ze śmiechem mówi do swojej matki co było w kotletach ze chciałaś ja truć hahah...Za to moja przerażona teściową mówi no ale chyba dobre były. Chyba poczuła się trochę winna ale uspokoilam ja ze smakowały tylko coś nie poszło. Za to pół dnia później źle się czułam i było mi potwornie nie dobrze;-/
Ja akurat umylambi nie ma kto mi pomóc. Elka też mieszkam z rodzicami mam się odbudowywać w tym roku. Ale moi rodzice wogule żyją swoim życiem A my swoim. ;-) jedyny plus ze mój mały woli jakbabcia mu np robi placuszki czy ccoś i lata do mojej mamy zamiast do mnie ale akurat jak się źle czuje rano i mdłości mam to się z tego cieszę.;-)
Dziś znów dzień lenia mam. Jeszcze do pracy muszę podjechać bo przy wystawieniu zwolnienia literki B mi nie wpisały w recepcji.I muszę jechać i poprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też myślę że dobrze zrobiliśmy 😉 Mój chciał na początku mieszkać u jego rodziców ale na szczęście się nie zgodziłam bo byśmy byli już pewno po rozwodzie 😉 Teraz nasze kłótnie są głownie przez jego rodzinę. Ale cóż, nie wszystko musi być idealnie 😉
Ja mam swoja działalność 😉 wcześniej pracowałam w urzędzie i w odzieżowym ale to była niepewna praca. 1 marca założyłam działalność a 3 dni później wyszło że jestem w ciąży;p Myślałam że to dłużej potrwa a tu bach za pierwszym razem. Chciałam zrezygnować z tej działalności ale księgowa mnie przekonała żeby spróbować 😉 i nie żałuję 😉 Niby fizyczna praca ale nie aż taka ciężka żeby zaszkodziła dziecku 😉
Bardziej bałam się o te ZUSy bo mi doradzili żeby płacić dobrowolne chorobowe a teraz czytałam że strasznie ściga potem zus babki w ciązy;/ no i się zastanawiam czy z tego nie zrezygnować. A z drugiej strony wtedy nie dostanę macierzyńskiego;/ Popaprane to wszystko;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spróbuj ...tym bardziej ze to twoje to też inaczej zawsze.
Ja też się z mężem teraz zastanawiamy czy czegoś swojego nie otworzyć on ma pracę ale jego szefową jest porypana całkowicie A ja mam umowę na czas nie określony.

Kurde zmieniłam tylko pościel u małego i znów siedzę bo nie mam sily;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewzcyny ale sie musiałam naczytać...no ale długo mnie nie było 🙂
U mnie strasznie duzo się podziało byłam w tym szpitalu, załozyli mi pompe insulinową na czas ciąży. Jak wczesniej wspomiałam choruje na cukrzyce typu 1 . I tu wszytsko ku mojemu zdziwieniu jest oki tzn nawet sie do niej przyzwyczaiłam i z nią pogodziłam.
Ale zeby nie bylo mi za dobrze...po badaniach prenatalnych któe robiłam 11,03 i z usg było wszystko dobrze tzn ryzyko trisomii odpowiedzialnej za zespół Downa ryzyki podstawowe czyli z wikeu miałam 1:204 po badaniu usg zmalało na 1:1000 i cieszyłam sie chlernie. No to zadzownili po dówch tygodniach ze po badaniu krwi znów wzrosło i to az na 1:123 😞 byłam załamana bo wezwali nas z męzem do poradni genetycznej. Pani była lekko mówiąc mało przejete, potraktowała nas jak kolejną parę z tym problemem. Powiedziała ogólnie to co ja wam napisałam i poiedziała o trzech mozliwowsciach: 1) zorbic aminiopunkcję po której wynik na 100 powie nam czy jest dziecko chore czy nie ale jest co prawda małe ale ryzyko powikłan i poronenia i wynik po ok 5 tygodniach 2) mozliwosc pczekac do kolejnego badania prenatalnego wykonywanego w 20 tc i wtedy takie badanie rezkomo jest wiarygodne barzdiej niz to w 12 tc ( nadmieniła tylko ze w takim przypadku po 2 tygodiach bedziemy miec odpowiedz i bedzie za poźno na cokolwiek...) i 3) mozliwosc zapłacic 2600 zł za badanie tzw metoda Harmony czyli tez z krwi ale wysyłane do Stanów i czekac dw atygodnie za wynik........Odopwiedzi oczekiwała chyba natychmaist bo bardzo wymownie na nas spojrzała....
Dobrze ze wczesniej poczytalismy na mądrym necie co w takich przypadkach rozmowa z genetykiem zonacza i bylsimy przygotowani na te opcje wiec zrobilismy test Harmony zeby nie rzykoac zycia dzieciątka i nie czekac niewaidomo ile na to żeny sie dowiedziec czy dzieciatko zdrowe czy nie.....
Zatem czekamy na wyniki i uwierzcie mi dziewczyny ze ejst to najgorsza chwila w moim zyciu....
Prosze Was módlcie sie razem z nami obojetnie czy jestescie wierzące czy nie 🙂
Cały ten okres mam wyciety z życiorysu.....
Nie moge tylko zorumziec jednego skoro po badaniu usg było wszytsko oki dlaczego nagle z krwi jest cos nie tak? A jelsi nawet to d;laecxzego mói sie o tych badanaich tyle dobrych rzeczy i pałci za to za tyle kasy (albo my albo nfz płaci za nas) a taerz poddaje te wyniki w watpliowsc i kaza płącic kolejne 2600 zeby inne labolatorium w Stanach az mogło to potwierdzic bądz temu zaprzeczyc???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania tak strasznie Ci współczuję...;( Ja codziennie modlę się o zdrowie mojego dzieciątka, a teraz będę się też modlić za Twojego maluszka.. Kurcze jakie to niesprawiedliwe że teraz kiedy powinnyśmy się tak bardzo cieszyć to wiele nas musi drżeć o zdrowie dziecka;( Trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania trzymam kciuki napewno będzie dobrze. Chodź co prawda zdziwiłam mnie tym ze na usg jest ok A później z krwi wyszło coś nie tak.
Ja za tydzień mam usg ciekawe co będzie. Też troszkę się obawiam bo tyle się mówi ze lekarze nie zauważają jakiś nie prawidłowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!! I na pewno będzie! ! Ten wskaźnik co napisałaś to jaka chorobę oznacza? Może juz dziecko było za duże i dlatego to badanie nie wyszło? Albo sprzęt za słaby? Robiłaś je u specjalisty czy twój lekarz je robił? A badanie z krwi wyszło źle a jakie ono było? W sensie ze jeśli ja bym chciała jr zrobić to na co skierowanie brać? I w ogóle dostałaś na to prenatalne skierowanie? Jesteś w jakiejś grupie ryzyka? Sory ze tyle pytań ale z kim się nie spotkam to wszyscy mówią ze te badanie jest bez sensu,...
Dobrze wybrałaś! ! Zdrowie dziecka jest bezcenne. A co jeśli to badanie z USA wyjdzie źle? Myśleliście juz nad tym? W ogóle to ma jakiś wpływ na to czy Będziesz kontynuowała ciążę? Ja mocno mocno mocno trzymam kciuki!!!!!!! Odzywaj sie do nas, zawsze to jest się komu wygadac 🙂

Ela właśnie z tym gownianym zusem to są różne jaja. Ale popieram justynr- jeśli nie spróbujesz się nie dowiesz. Dla pocieszenia ci powiem ze moja koleżankę ojciec przyjął jak zaszła w ciążę o dostaje macierzyński 1400 wiec u ciebie tez będzie dobrze 🙂 wiesz jakie przekręty u nas babki robią? Płacą sobie najwyższy ZUS przez jeden miesiąc i potem mają najwyższy macierzyński 6700. Ja z moja szefowa tez się zastanawiamy jak to zrobić. Jeśli można ten zjebany kraj wyruchac to trzeba!!!! Sory za słownictwo ale się inaczej tego nie da określić.

Justyna, a to biedna tesciowa hahaha się przerazila 😁 może ci pożałowania i dlatego 😉 😉 zart; ) mój mały tez do babci zawsze lata jak chce jeść albo na kibel i tez się z tego cieszę strasznie 😁

Wiecie że jak byłam z Frankiem w ciazy to pisalam tutaj z grudnioweczkami i do tej pory piszemy do siebie, tylko mamy swoje forum 🙂 i to jest mega super sprawa heheh 😁 patrzcie co nas czeka mam nadzieje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe..Skwara u mnie właśnie z dzieckiem jest identycznie. Ostatnio mój mały przyjdzie nawet i bez niczego się przytuli nie wiem co mu jest...może dlatego ze tlumaczymy mu ze będzie dzidzia mała .
Ja w poniedziałek idę na te usg ale mimo wszytskonpo zrobieniu u swojego ginekologa mam zamiar jechać do Lux medu albo do centrum zdrowia żeby sprawdzić. Wczoraj usłyszałam ze wyladnialam dziś w pracy byłam na chwilę też ze ładnie wyglądam...A ja wcale się tak fajnie i ładnie nie czuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe..Skwara u mnie właśnie z dzieckiem jest identycznie. Ostatnio mój mały przyjdzie nawet i bez niczego się przytuli nie wiem co mu jest...może dlatego ze tlumaczymy mu ze będzie dzidzia mała .
Ja w poniedziałek idę na te usg ale mimo wszytskonpo zrobieniu u swojego ginekologa mam zamiar jechać do Lux medu albo do centrum zdrowia żeby sprawdzić. Wczoraj usłyszałam ze wyladnialam dziś w pracy byłam na chwilę też ze ładnie wyglądam...A ja wcale się tak fajnie i ładnie nie czuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara ja to jestem cykor i boję się takich kombinacji z Zusem. W ogóle to dziwię się jak się tym dziewczynom udało bez żadnych konsekwencji 😉 Niby to jest dobrowolna składka ale przecież trzeba do niej zadeklarować jakieś dochody. Czyli aby mieć chorobowe ok 6700 to trzeba zadeklarować przychody ok 9 tys jesli dobrze pamiętam 😉 Chyba muszą to jakoś udokumentować? Nie wiem na jakiej działalności po jednym miesiącu można tyle uzyskać;p
Ja mam najniższą dobrowolną składkę a i tak mam cykora przed kontrolą 😉 mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i jeszcze ze 4 miesiące pociągnę bez zwolnienia 😉

Justyna powinnaś się cieszyć że tak Ci mówią;p Mi mąż też tak mówi no ale co ma mi powiedzieć;p przecież nie powie że zbrzydłam;p
Ale też nie czuję się zbyt atrakcyjna;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja też mam poczucie odwrotne nie czuje się atrakcyjnie. Chodź staram się zawsze posmakować jak wychodze;-) nie wiem czemu moje poprzednie posty zrobiły się razy ;-)
Zaraz kładę się spać bo dziś co próbowałam drzemeczke sobie zrobić to telefon dzwonił więc nawet nie zdążyłam komara przyciac;-) jutro mam zamiar zrobić gofry mąż mi dziś kupił bitą smietane;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, z dziećmi to tak jest ze maja jakieś swoje chody. Mój nie zaśnie jak się nie pomizia musi mnie wycalowac i wygłaska, ale mi się podoba to 😁 na samą myśl o gofrach mnie podbija he 😉 mi z franca mówili że ładnie wyglądam i ja w sumie też się czułam ladna 😁 ale teraz nic mi się nie podoba. Jeszcze mnie wysyfilo i na buzi i na plecach i dekoldzie....jeśli to ma zwiastowac dziewuche to przezyje 😉 ale jak się okażą jajka to spuchne hahah 😁
A z krwi tez robisz to badanie???
Rzeczywiście mamy podobne terminy 🙂 ja mam na 6 października z okresu ale właśnie usg wychodzi na 9 🙂 i tak obstawiam w sumie. W pierwszej ciąży tez miałam na 6 ale grudnia i urodziłam 9 😁
Ela, kto nie ryzykuje ten nie ma 🙂 ale z tego co wiem to nie trzeba dokentowac dochodu przy płaceniu zusu, to jest dobrowolny wybór. Ja uważam, że jak się da i się umie to w tym kraju trzeba kręcić. Po to żeby dostać macierzyński warto i płacić te zusy 😉 ale w każdym innym wypadku nie! Ja dlatego mam umowe na 1/4 etatu bo se nie wyobrażam ze by mnie mieli okradać złodzieje kiedy ja i tak do emerytury nie zdzierze z uczeniem dzieci. Obym ja była w tym wieku w stanie przy sobie obejść to będzie sukces 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja w ciazy z synkiem wyglądała okropnie jak księżyc w pełni. A obecnie niby ktoś tu czy coś to nie teraz mi się ze dwie zrobiły ale tak to nic.
Ja teraz na różyczek robię badania i toxoplazme. No i w poniedziałek te usg zobaczymy co powie mi ginekolog jak będę na wizycie. W pierwszej ciazy robiłam tylko usg i żadnych dodatkowych z krwią nic. A chce iść na usg też gdzie indziej żeby sprawdzić czy napewno będzie dobrze. Bo tyle się słyszy A że rączki nie ma A to coś. Teraz znajoma mojej przyjaciółki musiała urodzić martwe dziecko w 25 tygodniu. A tydzień wcześniej była u gina i było ok. Chodź dziecko miało coś w główce ...porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja robiłam badania prenatalne w specjalnym ośrodku czyli Rida śląska GRNEM bo jestem ze Śląska wiec robił to lekarz specjalista zreszta w pierwzej ciązy tez tam zostałam skierowana wtedy tylko ze względu na cukrzyce a tearz jeszcze wiek doszedł bo mam rocznikowo 37 l.
Skierownie dała mi lekarka z prywtnego gabinetu ale jelsi sa wskazania jak u mnie to wtedy nie płaci sie nic za takie badania.
W pierwszej ciązy wysłżo dobrez i usg i krew a teraz masz ci los.....
Czasem podobno takie wyniki mzoe cos zaburzyc nawet lekartswa czy cos....
Ja co prawda tydzien poprzedzający pobieranie krwi byłam chora i cos tam bralam ale lekarka zaznaczyła tylko ze infekcja a co do lekarstw to powiedziała ze nawet insuliny w cukrzycy oni nie wiedza jka wpływaja na takie wyniki.
Z tym ze jak powiedziałam ze w pierwszej ciązy tez brałam insuline to stwierdziła ze wobec tego mozna sądzic ze nie ma to wpływu....
Wyyników mi nie pokazała, w ogóle nie była miła, wszytsko szybko bo nasteponi pacjenci czekali...nie tego oczekuje sie na wizytach w poradni genetycznej gdzie omawia sie tak ważne sprawy. Wiem tylko to co napisałam ze ryzyko z wieku było takie po usg zmiejszyło sie pięciokrotnie a po krwi znów zwiekszyło dziesięciokrotnie!
Nie miała głowy pytac o szczegóły...ale czytam na róznych forach to dziewczyny pisza o jakims wyniki wolnym hcg czy jakos tak i pare innych jeszcze a ja nic nie wiem co u mnie wyszło 😞 nie raczyła wchodzic w szczegóły 😞
pociesza mnie fakt czytancyh na forach wpisów ze wiele dziewczyn po krwi miało duze ryzyko a po tych badaniach harmony badz nifty ( bo sa dwa rodzaje) albo po aminiopunkcji niby wyszło oki
No jakąś nadzieją trezba zyc 🙂 Dlatego ciesze się ze mozna tutaj z Wami pogadac bo chcoicaz tutaj mam wsparcie. w domu nikt nie wie tylko mąz który jest pesymistą do potęgi i zamiast mnie pocieszac to tylko jeszcze martiw mnie jego podejscie 😞
Pytacie co zrobie po wynikach...nie wiem....nie chce na arzie nad tym myslec.....przeraża mnie perspetyka urodzenia chorego dzieck( konkretnego ryzyko w naszym przypadku to zespół Downa) ale tez jeszcze bardziej przerażą przerwanie ciązy w tak zaawansowanej fazie 😞
Nie wiem, staram sie nie myślec negatywnie i tego będę się trzymac az do środy 01,04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dawno mnie nie było, ale powróciłam! 🙂

Aleście się rozpisały dziewczyny - lektury miałam do nadrobienia co nie miara. 😁

Niestety jednak złapało mnie choróbsko, do tego stopnia, że w poprzednią sobotę wieczorem wylądowałam na izbie przyjęć z niespadającą gorączką. Niestety musiałam przyjmować antybiotyki. 😞 Jestem przerażona, że mogły one zaszkodzić maleństwu.... 😞 Niby lekarze wybrali z dwojga złego "mniejsze zło" ale jednak.... 😞(
I tak choruję sobie już drugi tydzień, jest już zdecydowanie lepiej, ale lekarze zdecydowali, że do końca mc mam zostać w domu i ew. wychylać się w ładniejsze dni na krótkie spacery. Nadal jestem strasznie osłabiona, a moja temperatura oscyluje pomiędzy 35,8 a 36,3...
Do tego dzisiaj rano znowu dostałam krwawienia przy oddawaniu moczu. Najgorsze, że byłam sama w domu, bo narzeczony w pracy, rodzice tak samo (mieszkamy u moich rodziców, bo jesteśmy w trakcie poszukiwania swojego wymarzonego m2 🙂 ). Na szczęście na razie ustało. Najwidoczniej znowu jakieś naczynko pękło.

W czwartek idę do nowego ginekologa. Dotychczas chodziłam prywatnie, jednakże koszt badań mnie przeraża. A że i tak ich jeszcze nie zrobiłam, bo się pochorowałam, a dostałam się po 6 (słownie: sześciu) tygodniach do lekarza u mnie w szpitalu to skorzystam. Kiedy tylko z testu wyszły dwie kreseczki zarejestrowałam się do tego lekarza i dostałam termin właśnie na 26 marzec... tragedia z tym NFZ. oczywiście mogła bym szybciej się dostać do lekarza, z tym, że zależało mi konkretnie na tym, bo podobno jest rewelacyjny, reszta dostępnych w szpitalu to rzeźnicy.... 😉

Co do wyprawki dla dziecięcia mego, to w sumie musimy kupić jedynie wózek. 🙂 No i "wkład" do łóżeczka które już zapakowane stoi na swój czas w piwnicy - tzn. materacyk, kołderki prześcieradełka itd. Całą resztę dostaniemy od moich kuzynek (ostatnio duży wysyp dzieciaczków w rodzinie). Choć moja mama gdy tylko się dowiedziała, że jestem w ciąży, zaczęła kupować a to body, a to kaftaniki, skarpeteczki - szajba istna. 🙂 Trzeba podkreślić, że to będzie pierwszy wnuk moich rodziców, być może dlatego tak szaleją (co będzie po porodzie?! ;O)

Czy Wam też ten czas tak szybko ucieka? Dopiero co był 4/5 tydzień, a w niedzielę już 10 zaczęłam!!

Ponadto, mdłości nadal nie dają mi żyć. Najlepsze jest to, że łapią mnie zawsze późnym popołudniem i czasem trzymają aż do rana następnego dnia... 😞 Już mam ich dosyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, co ty mówisz, to jak to się stało ze dziecko martwe? Jakaś sekcje zrobili czy coś? Dlaczego tak się stało? Np nie moge 😞

Ania, bardzo Ci współczuję tego wszystkiego! Szkoda ze mąż się tak zachowuje 😞 ale mężczyźni pewnych spraw nie potrafią zrozumieć i inaczej niż my to przeżywają. Ale jemu pewnie też jest ciężko. Ja mam przeczucie ze bedzie dobrze! Całe szczęście ze te wyniki niedługo będą. Okropne ze personel w takim ośrodku jest tak niemily 😞 przydałoby się opierdzielic taka mende ze jak się nie nadaje do takiej pracy to niech ją zmieni! Tylko w obliczu takiej informacji to niewiadomo jak się zachować i pewnie się o tym nie myśli. Ale to są jaja, serio aż się wierzyć nie chce!!!
Skoro jest nadzieja to jest się czym pocieszac 🙂 głową do góry jakoś to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana, siema; ) zdradza nam swoje imie:p
To co to za chorobsko? Po prostu przeziębienie? Bo tylko sama gorączka. ....są antybiotyki bezpieczne w ciazy wiec na pewno dziecku nic nie bedzie 🙂
Z pierwszymi wnukami to tak jest ze dziadkowie szaleją. Ale do cen to bo przez to kupa kasy w kieszeni zostaje 😁 u mnie tak było tylko z czasem się stało uciążliwe kiedy tesciowa kupowała w kolko to samo i miał pełno rzecz w których nie chodźil z różnych względów a to co było naprawdę potrzebne musieliśmy sami kupować i w końcu się wkurzylam i przestałam zakładać mu rzeczy od niej i się skończyło. Wiec na samym początku zaznacz ze jak chcą pomóc to niech pytają a nie samowolka.
I cały vzas tego mieszkania szukacie czy chcecie zaczekać aż się dzieciątko pojawi?
Bym miała mega stresa z tym krwawieniem!!!!
Na genetyczne się wybierasz??

Ja wam zapomniałam napisać ze jak byłam na tym genetycznym to mi lekarz powiedział ze się robi 11-13 tydzień ale wielkość dziecka ma znaczenie czyli musi mieć od 45 do 84 milimetrów. No a mój miał 44. Jaja jak berety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nieznana zdrówka dla Ciebie i szybkiego powrotu do zdrowia. I nie martw się napewno dobrali odpowiednie antybiotyki.

Wiesz niendopytywalam szczegółowo ale w poniedziałek była u gina i już wcześniej wykryto jakąś wadę w główce dziecka i poszła w pon było ok dziecko się ruszyło nic nie zapowiadało złego. Były tylko wątpliwości co do ilości wód i dał jej skierowanie do Warszawy do szpitala na jakieś badanie i pojechała po tym i okazało się ze dziecko zmarło w brzuszku. Więc musiała urodzić jeszcze podobno potraktowali ja jak jakiegoś śmiecia. Już nie dopytywalam o szczegóły wiec wiem tylko tyle ale to jest przerażające co sie dzieje ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do dziadków to moi rodzice mają Już ale moi teściowej mieli naszego synka jako pierwszego wnuczka i też szał ciał był A teraz już mają wnuczki wiec już tak nie jest; -) a jeszcze śmiesznie bo mojego męża siorka starsza rodzi drugie dziecko w czerwcu będzie mieć chłopczyka A my w październiku. Moja mama za to oczekuje ze teraz będzie wnusia haha...no zobaczymy;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadmienie jeszcze tylko ze czytam na kafeteri o poodbych przypadkach jak ja i pocieszam sie tym ze z tych przypadków co dziewczyny opisują jest pełno takich jak ja a po badanaich Harmony wychdozi oki. Oczywscie pewno jest pełno przypadków etz potwoerdzających choroby tylko wteyd juz nie tak chetnie się dzielimy informacjami bo boimy sie pisac o terminacjach itd
Mam nadzieje jednak ze będę wśród tcyh dziewczyn gdzie badania wykluczą chorobę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, to na kafeterii dziewczyny tez maja takie problemy? A juz mają wyniki? Będzie dobrze, w końcu to tylko z krwi wyszło a na usg nic więc może wcale nic nie być. Nam możesz pisać wszystko, będziemy cie wspierac 🙂
Ja się zawsze zastanawiałam co bym zrobiła jeśli by się okazało ze z dzieckiem jest coś nie tak. I szczerze to bym nie mogła usunąć. Down w sumie to nie najgorsza z chorób. Oglądałam kiedyś program o takiej babce z downem która prowadzi fundacje dla takich dzieciaków i oprócz tego że niewyraźnie mówiła i wyglądała jak chora na downa to była sprawna umysłowo. Samo to ze prowadziła te fundacje to już coś!

Justyna to w sumie to dziecko i tak było chore? Ja wiem ze to się łatwo mówi jak się tego nie przeżyło. Nikomu nie życzę i mam nadzieje ze mnie też ominie. Tylko o pomstę do nieba wola traktowanie takich biednych kobiet. Zero zrozumienia empatii i wspolczucia 😞 😞 i chyba najgorsze są w tym kobiety które właśnie rozumieć powinny!
U mnie nie był pierwszy wnuczek z żadnej strony. Tylko moja teściowa jest deko nienormalna bo do tej pory jak przywoze małego to jak tylko wyjdę z jej domu to go od razu w swoje ubrania przebiera.....
To my na tym samym wózku hahah u mnie też chcą dziewczynke 😁 tesciowa zwłaszcza bo ma dwóch wnuków a moi rodzice mają parke wiec im wszystko jedno. Tylko ja mam parcie na córkę ha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...