Skocz do zawartości

Marcóweczki 2016 | Forum dla mam


Kahira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 792
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witoooojcie Brzuszki.
Widzę kilogramy na tapecie 😆 Ja mam chyba juz ze 4 na plusie...i niewiem dlaczego.Słodyczy nie jem,smażonego i tłustych mięs nie ruszam.Czy to moja tarczyca czy może mój organizm nie jest po prostu stworzony do ciąży 🤢. Jutro śmigam do lekarza,bo mam jakas infekcje chyba.Swędzi mnie tu i tam ☺️to taka nadprogramowa wizyta,ale wole iść teraz bo moja pani doktor idzie na 2 tygodnie urlopu i teraz muszę to załatwić 😉 przy okazji podglądane szkraba.Ale mam stresa..jak zawsze!!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Anulcia i Ewelinaa 🙂
Anulcia po prostu wodę zbierasz-tak mówi moja szwagierką jak zaczynam narzekać na tusze i wagę 🙂 trzymam kciuki za wizytę,oby wszystko było ok 🙂
Ewelina opowiadaj jak po pierwszej ciąży, jak ma na imię twoja pociecha no i ile ma lat 🙂 no i jak pierwsze odczucia w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowa mamusie! Napisz nam coś o sobie.
Anulcia Małgorzata ma pewnie racje zaczynasz wodę gromadzić. Z resztą nie ma się co tymi kilogramami tak przejmować. Jak się maluch urodzi to ja wam dziewziewczynki gwarantuje że przy dwójce jest tyle do zrobienia ze szybko wam waga spadnie. Ja po 6 miesiącach od drugiego porodu wyglądałam jak szkielet ważyłam 49 kg czyli o pięć mniej niz przed ciaza i wcale sie nie odchudzalam. Ot po prostu karmienie piersia ,codzienne spacery z dziecmi i to co się zwykle w domu robi 😉 Wtedy chciałam przytyć ale się niestety nie dalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dziękuję za pocieszenie 😘
Jeszcze mam taką malusieńką prośbę....przekonajcie moją położną,żeby na mnie nie krzyczała ☺️ 🤪 Ja niestety z tych "większych" i każdy kilogram mnie stresuje 🤢 Myślałam juz tez o wizycie u dietetyczki która podpowie mi co powinnam jeść żeby jak najbardziej zdrowo się odżywiać tylko ze będzie miała baaaardzo male pole do popisu przy układaniu mi diety,bo niestety nie na wszystko moge teraz patrzeć i nie wszystko mi smakuje..jednego dnia to innego to 😁 Np. Zajadłam teraz śniadanie bułeczkę ze serkiem i pomidorkiem i co? chwile po zjedzeniu tak mnie zmuliło że szok...a wcześniej to uwielbiałam... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez bym na Ciebie krzyczała o te kilogramy, przede wszystkim ze tak sie nimi przejmujesz 🙂 Teraz ty jestes na pierwszym miejscu, jeśli masz na cos ochote to wcinasz 🙂 jeśli coś wywołuje u ciebie mdłości to unikaj tego 🙂 Jak mama jest zadowolona to dziecko tez jest i rozwija się dobrze 🙂 jeśli uwazasz ze twoja dieta jest uboga w jakies elementy to przyjmuj witaminy 🙂 i przede wszystkim nie stresuj sie bo to bardziej zaszkodzi dziecku niż najbardziej niezdrowa zywność 🙂 ( zjadłąbym takiego haburgerka :P)
Kahira to ja tez bym tak chciała 🙂 dopiero co udało sie zrzucic kg po poprzedniej ciąży a tu następna :P ehh... ide coś wszamać :P i za sprzatanie czas się brać...

wszędzie Ci imigranci..... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malgorzatakin napisał(a):
Witajcie Anulcia i Ewelinaa 🙂
Anulcia po prostu wodę zbierasz-tak mówi moja szwagierką jak zaczynam narzekać na tusze i wagę 🙂 trzymam kciuki za wizytę,oby wszystko było ok 🙂
Ewelina opowiadaj jak po pierwszej ciąży, jak ma na imię twoja pociecha no i ile ma lat 🙂 no i jak pierwsze odczucia w ciąży 🙂


No to tak moja pierwsza ciąża w porównaniu do tej to luksus, mój ginekolog się śmieje że tym razem objawy mam za dwie ,zaległe za pierwszą ciąże i teraźniejsze 😜
Od dawna choruje na PCO wiec pierwsza ciąża mega wyczekana 3 lata starań, Synek ma teraz 4,5 roku (Dawid) ta znowu wogóle nie planowana w sumie to trochę mi los pomógł w podjęciu decyzji ( a raczej w jej nie podejmowaniu-zadecydował za mnie) ☺️
Ogolenie do du.... 🤢 się czuje ciągle mnie mdli rano w południe w nocy mam -4kg na ten moment, metaliczny posmak, chwilowe stany przed omdleniowe no ale nic trzeba iść dalej.
Po pierwszej ciąży dwa tygodnie po porodzie chodziłam już w rzeczach przed wiec liczę po cichu że i tym razem tak będzie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 😉

witaj Ewelinaaleks , nie zazdroszcze Ci ani troche a wrecz bardzo współczuję....moze to juz końcówka tego samopoczucia? 😉

ja mialam w poniedziałek USG i jestem zniesmaczona. po pierwsze wygniotla mi brzuch niemilosiernie bo maluch mial wyprostowana główkę a zle bylo jej zmierzyc przeziernosc karkowa, ale się nastresowalam...pomierzyla, za duzo nie mowila , chyba nientrafilam za dobrze niestety na kobiete od usg (wyleciała mi nazwa jak to sie tu nazywa) ze mieszkam w UK to to usg ma za zadanie sprwdzsnie daty porodu:/ nawet nie popokazywala mi raczek nozek itp , tylko pomiary do daty. niby tak to tu wygląda...kolejne w 20tc to sprawdzanie anomalii. ale generalnie mowila ze jest zadowolona wszytsko wyglada dobrze..ahh jakas nie bylam zaspokojona ta wizyta wrecz przeciwnie . dodatkowo przed usg pobieraja krew na badanie syndrom downa , jesli ktos sie godzi oczywiście i w połączeniu z ta przeziernoscia karkowa, wiekiem itd wyliczjaa wynik. kolejen usg 28.10 tydzien szybciej niz powinnam ale to dobrze. synus ciagle powtarza ze to siostra hehe 😉 chodzi i oglada zdjecie mowi tu ma usta , uszka , ramionka ...smieszny taki 😉 czekaja nas jego urodzinki 24.09 a impreza bedzie 26.09 😉.

przed usg 28.10 mam wizyte z polozna 9.10 co bedzie pewnie tylko sprawdzac mocz paskiem i mierzyc cisnienie i zadnych specjalnych rzeczy...

ja to juz czuje sie lepiej zdecydowanie niz wczensiej ale czasami sa dni ze masakra. flowa mnie często boli i wieczorami padam...

nie wiem czy to moje jelita czy co ale tak od tygodnia czuje takie smyrania w brzuszku , lekkie puknciecia czy to moze byc juz bejbi 😉 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Kochane 😘

U mnie po wizycie okejo 😎 dostałam tabletki na te moje dolegliwości.Miałam "szybkie' usg i sie troche strachu najadłam ! Maleństwo wlazło baaardzo nisko i nie chciało wyjść a dodatkowo w ogóle sie nie ruszało..Doktor cudowała nawet tym prznośnym aparatem próbowała serducho złapać i nic (ale tym aparatem najlepiej serducho ponoć łapać od 18-20 tyg. tak mówi położna) no ale nic..wróciła do usg..i dalej nic!!nagle patrzymy a dzidziolek ręce sobie do góry wyciagnął i pływa w najlepsze !! zacząl wariować hehe chyba sie zdenerwował,że go obca baba budzi 😁 We wtorek ide na usg takie bardziej pomiarowe.Sprawdze odrazu płeć może sie dopatrzy siuraka 🤪
Dzisiaj mam przyjaciela-szklanke mleka łaże z nią cały dzień i popijam po łyczku...zgage mam okrutną strasznie mnie denerwuje 😠
AAAA i chciałam powiedzieć że przytyłam 600 gram hehe 😁 w pierwszej ciąży tyłam po 3 kg na miesiąc a tu prosze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia ależ stresująca wizyta. Nawet nie chce sobie wyobrażać co czułaś. Dobrze ze wszystko jest w porządku.
Ewelinaaleks a może po prostu będziesz mieć córeczkę. Ja z chłopakami czułam się super ta ciaza dużo gorsza i okazało się ze córcia. Koleżanki z pracy też mi mówiły za z córkami gorzej ciaze znosily.
Latka ja myślę że dobrze ci się wydaje. Mnie od trzech dni coś cmyralo w brzuch i tez tak mtslalam ze moze ruchy a moze jelita. A wczoraj z wieczora wyraźnie poczułam ruchy i dziś z rana znowu. Takie ze na 100% dzidzia 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kahira wlasnie przed chwila sie upewnilam, ze to na pewno ruchy dzidzi. siedzialam w ogrodku i jadlam pyszności i nagle poczulam takie wyrazne stukniecie dołem brzucha. ale extra ! 😉 i takie wlansie pukania a nie raz smyrania czuje. wiadomo ze to nie często ale wydaje mi sie ze gdyby to nie były ruchy to nie czuło by sie tego tak w serduchu 😉. ale ty jestes 2 tygosnie do przodu z ciążą niz ja takze na pewno u Ciebie juz ruchy pewne 😉. ja jutro kończę 13 tydz dzisiaj 12+6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ;-) trochę się nie odzywałam ale była. W Polsce na wakacjach trochę odpocząć od obcego języka hehe ;-) ja czuję się dobrze, chociaż mam bóle pleców i tyłka każdy mięsień mnie boli nie wiem czemu.
Widzę że coraz nas więcej, fajnie :-)
Ja kolejne badanie i usg mam dopiero 5 listopada więc sobie jeszcze poczekam na wiedzę co to będzie, ale wszyscy śmieją się ze wyglądam ba chłopaka. Mam już chyba ponad 5 kg na wadze aż się boję wchodzić a w cale nie przegunam z jedzeniem. Ale za to się mężowi podobam haha bo marudzil że po diecie jestem za chuda :-P
Ruchów jeszcze nie czuję, ale już się nie mogę doczekać kiedy maleństwo zacznie szaleć :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Ja właśnie po śniadanku,sie objadłam ogórkami ☺️

Latka musisz wejsc w "moje konto" (masz na górze po lewej stronie swoją ikonkę) i tam nasz edytuj profil i wchodzisz w odpowiednią zakładkę.Mam nadzieję że zrozumiałaś,bo troche zakręciłam 🤪.
Ewelina współczuję baaardzo.Mnie tez tak mdłości męczyły,ale bez wymiotów.Odstawiłam duphaston i wiem ze to była jego wina 🤢
Dziewuszki super,że juz czujecie ruchy!! Tez juz bym chciała 😜 dokladnie pamiętam ruchy w pierwszej ciąży 🙃 Poczułam przy śniadaniu Wielkanocnym 🤪 Wtedy byłam w 17 tygodniu.

A ja jutro mam usg 🙂 o 14:15 ciekawa jestem czy potwierdzi się pierwszy scenariusz,że to dziewuszka 🤪

Buziaki Dziewczynki!!miłego dnia i spokojnego bez mdłości,wymiotów,senności,bóli brzucha i takich tam 😘 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez się trochę nie odzywałem, intensywny rodzinny weekend 😉 dziś odebrałam wyniki badań prenatalne i wszystko jak na razie jest ok. Dzidzia zdrowa i rozwija się prawidłowo 🙂 na 5 listopada umówione mam usg polowkowe i juz się nie mogę doczekać 🙂 tam na 10000%będę już znała płeć 🙂 z moja córcia coraz częściej rozmawiamy o dzidziusia szpitalu pomocy 🙂 jest bardzo pozytywnie nastawiona. Martwi się tylko ze jak pójdę do szpitala urodzić dzidziusia to będzie za mną tęsknić 🙂 kochana dziewczyna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia trzymam kciuki za badanie i daj znać jak juz będziesz po.
Małgorzata ciesze się ze badania wyszły dobrze. Ja polowkowe mam 19 października i się doczekac nie mogę. Mocno wierze ze skoro doktor płeć okrkwietnia 90%to raczej był pewien ale wole poczekać na polowkowe i wiedzieć na 100% zanim zacznę różową wyprawkę kompletować.Co do ruchów to ja od piątku czuje kilka razy na dzień wyraźne puk puk w dole brzucha. Cudne uczucie 😁
A u mojego męża w pracy coś dziećmi sypnelo. Pracuje w 8 osobowym zespole i się nagle okazało ze 3 osoby z zespołu spodziewają się baby. Dwójka w marcu ( ja z terminem na 12 i koleżanka dzień później 13) i kolega na poczatku kwietnia. Nieźle nie? Śmieją się ze wspólne pepkowe zrobią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Latka trzeba było być dla siebie krytyczną od początku 😜

Kurczę dziewczyny,ale jajca są dopiero wtedy kiedy przez całą ciążę lekarz twierdzi ze to np. Chłopak a rodzi się dziewuszka albo odwrotnie 🤪 Kupujesz wózeczek w kolorze różu przez całą ciążę mówisz do brzuszka ona a tu siup on wyskakuje 😁 Ale na szczęście nam to przeciez obojętne 😉 ważne żeby zdrowe było!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...