Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
10 godzin temu, Anka 32 napisał:

Dziewczyny mam do was pytanie. Jak ubieracie niemowle do snu? Chodzi mi o kwiecien.

Czy zakladacie np Body z dlugim rekawem i na te Body spioszki tez z dlugim rekawkiem? Ja nie mam pojecia. To bedzie moje pierwsze dziecko. Nie chce przegrzac. Zapytam takze polozna, Ale wole szybciej was zapytac. Wiem, ze w pokoju powinno byc tak z 19 stopni. 

Gdzies trafiłam na artykuł dot. Ubierania i myślę że jest ok. U mnie córcia bedzie spała na początku w otulaczu więc tylko pampers i pajacyk lub kaftanik i śpioszki na ramiączkach. 
u nas standardowo w sypialni zawsze jest 19st i śpimy w letnich piżamach (lub bez 😅 ) pod kołderką, nie wiem jak się temp do kwietnia podniesie a jest nam ciepło więc myślę że przy maluszku otulacz + pajac wystarczy. Ale to wyczujemy na pewno, ważne żeby sprawdzać po karku a nie po rączkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
43 minuty temu, Kamilabe napisał:

Gdzies trafiłam na artykuł dot. Ubierania i myślę że jest ok. U mnie córcia bedzie spała na początku w otulaczu więc tylko pampers i pajacyk lub kaftanik i śpioszki na ramiączkach. 
u nas standardowo w sypialni zawsze jest 19st i śpimy w letnich piżamach (lub bez 😅 ) pod kołderką, nie wiem jak się temp do kwietnia podniesie a jest nam ciepło więc myślę że przy maluszku otulacz + pajac wystarczy. Ale to wyczujemy na pewno, ważne żeby sprawdzać po karku a nie po rączkach

Lepiej za mało jak za dużo.

Dla mnie nie ma większego zła jak kaftanik boże nie wyobrażam sobie dziecka w to ubierać 😅 wychodzę z założenia że skoro ja uważam że mi by w czymś się zje spało to nie kupuje dla dziecka a nie wyobrażam sobie zwijajacej koszulki pod czymś mieć 😁 ale wiem że są mamy które uwielbiają

 

Dziewczyny przyszedł mi mail jutro będą targi online z rabatami na stronce z fajnymi zabawkami sensorycznymi. 

https://babysenses.pl/kategoria/targi10luty

Ja pewnie jakas zawieszkę do wózka i szmatkę czy szeleszczącego misia dokupie maluszkowi na pierwszy czas 🙂

Dzwonila dzisiaj moją położna bo mamy dzisiaj nasze spotkanie mamusiowe i napisałam że dzisiaj mnie nie będzie. Przepraszała że nie oddzwoniła ale tak jak myślałam sytuacja na drodze ja zabiła wczoraj i nie ogarnęła już telefonu w normalnej porze do mnie. Pogadalysmy i też mnie uspokoila, że jak nie bolał brzuch, nie było krwi, ani nic niepokojącego to tak może być czasem i jak się w ciągu dnia unormowało to spoko 🙂 kazala mi poleżeć dzisiaj tak jak mam plan 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane może wiecie gdzie jest teraz promocja na Lovele do prania? Kupujecie osobno do białego i koloru czy jak?

Ja w carefour kupowałam w sobotę , proszek i płyn do prania za 17 zł jakoś, był promka. 😊płyn do płukania z Lovela za 23 zł ale tu promki nie było. Ja kupiłam na razie do koloru wszystko. Koleżanka mi pisała, ze w biedronce była promocja w tamtym tyg na pewno na kapsułki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane może wiecie gdzie jest teraz promocja na Lovele do prania? Kupujecie osobno do białego i koloru czy jak?

Ja w carefour kupowałam w sobotę , proszek i płyn do prania za 17 zł jakoś, był promka. 😊płyn do płukania z Lovela za 23 zł ale tu promki nie było. Ja kupiłam na razie do koloru wszystko. Koleżanka mi pisała, ze w biedronce była promocja w tamtym tyg na pewno na kapsułki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Kochane może wiecie gdzie jest teraz promocja na Lovele do prania? Kupujecie osobno do białego i koloru czy jak?

Tylko do koloru. Nie kupuje nawet dla nas osobnych proszków do bialego bo za mało mamy rzeczy czysto białych.

Promocje były też ostatnio jakieś w Rossmanie chyba z kartą klubu rossne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 7.02.2021 o 20:15, Agnieszka5g napisał:

 

To dobrze że e wszystko już dobrze. A gdzie ty w szpitalu leżysz że takie nie dobre? W jakiej miejscowości?

Szczecin. I teraz mam dylemat który szpital wybrać, bo byłam pewna że pojadę do Polic tam nowsze sale max 3osobowe z toaletami  , opieka bardzo dobra ( szwagierka rok temu w pandemii miała cesarkę) ale od domu z 30min jazdy  . A drugi gdzie teraz leżałam na patologii  , opieka też bardzo dobra, od domu 5min , za to sale z prl-u stare 3-6 osobowe ( to akurat minus bo teraz leżałam na 6 i się mega wymęczyłam), toalety na holu ze 2 na cały oddział( też minus) , ale za to mam na innym budynku koleżankę która mogłaby zawsze coś podrzucić . I już nie wiem sama 🤷‍♀️🤷‍♀️  opinie kobiet to i ten i ten polecają. 

 

Ale się rozpisałyście 😉

Ja czuje się dobrze , w końcu się wyspałam, wczoraj w domu i w dzień spałam i całą noc. 

 

Ja kupiłam mleczko do koloru ale w rossmannie bo akurat było z serduchem orkiestry ( że z zakupu jakiś procent idzie ) to wzięłam 😁 

Jeszcze muszę kupić kosmetyki dla siebie i dla małej. 

Wczoraj już wrzuciłam co nieco do walizki, ktorą będę brała do porodu.  I chciałabym tak w marcu już mieć na styk, żeby niczego nie zapomnieć. 

Pieluchy biorę dada do szpitala bo dostałam od dziewczyn 2paczki . Ale po spakowaniu zobaczę ile mi się zmieści czy 1 czy 2 . 

 

@Anka 32  moja szwagierka rodziła w zeszłym roku w kwietniu 22 jakoś i młoda jej spała w samym pajacu na długi rękaw + kocyk. 

W sumie wszystko zależy i tak od pogody 😉 ale moja położna zawsze mówiła że lepiej nie przegzewac dziecka, ubierać tak jak siebie a jak malutkie to tylko o jeden więcej.  

 

@Enigma91 a jak z tymi wodami?  Sprawdzałaś??  I jak się czujesz?? 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Klaudia91d napisał:

A jaki masz rozmiar tego szpiworka na początek ? 😊bo właśnie się waham z kupnem bo mam na Oki od 0 do 3 mies i od 0 do 6 mies 🤷‍♂️

W domu mam taki mniejszy uzywany od siostry do 60. I ten bede jako pierwszy uzywac. Ten nowy jest rozmiar 70. Chodzi o to, aby rozmiar byl do szyi dziecka dopasowyny, aby dziecko nie przedostalo sie do srodka spiworka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, ewon napisał:

Szczecin. I teraz mam dylemat który szpital wybrać, bo byłam pewna że pojadę do Polic tam nowsze sale max 3osobowe z toaletami  , opieka bardzo dobra ( szwagierka rok temu w pandemii miała cesarkę) ale od domu z 30min jazdy  . A drugi gdzie teraz leżałam na patologii  , opieka też bardzo dobra, od domu 5min , za to sale z prl-u stare 3-6 osobowe ( to akurat minus bo teraz leżałam na 6 i się mega wymęczyłam), toalety na holu ze 2 na cały oddział( też minus) , ale za to mam na innym budynku koleżankę która mogłaby zawsze coś podrzucić . I już nie wiem sama 🤷‍♀️🤷‍♀️  opinie kobiet to i ten i ten polecają. 

 

Ale się rozpisałyście 😉

Ja czuje się dobrze , w końcu się wyspałam, wczoraj w domu i w dzień spałam i całą noc. 

 

Ja kupiłam mleczko do koloru ale w rossmannie bo akurat było z serduchem orkiestry ( że z zakupu jakiś procent idzie ) to wzięłam 😁 

Jeszcze muszę kupić kosmetyki dla siebie i dla małej. 

Wczoraj już wrzuciłam co nieco do walizki, ktorą będę brała do porodu.  I chciałabym tak w marcu już mieć na styk, żeby niczego nie zapomnieć. 

Pieluchy biorę dada do szpitala bo dostałam od dziewczyn 2paczki . Ale po spakowaniu zobaczę ile mi się zmieści czy 1 czy 2 . 

 

@Anka 32  moja szwagierka rodziła w zeszłym roku w kwietniu 22 jakoś i młoda jej spała w samym pajacu na długi rękaw + kocyk. 

W sumie wszystko zależy i tak od pogody 😉 ale moja położna zawsze mówiła że lepiej nie przegzewac dziecka, ubierać tak jak siebie a jak malutkie to tylko o jeden więcej.  

 

@Enigma91 a jak z tymi wodami?  Sprawdzałaś??  I jak się czujesz?? 

 

 

 

 

 

 

Zobacz sobie który szpital ma lepszą opiekę nad noworodkiem w razie czego może to pomoże wybrać 🙂 u mnie oba w mieście więc do każdego dotrzemy w 5-10min, ale już właśnie w głowie zamieniłam sobie je. Od początku brałam pod uwagę ten drugi, ale jednak kwestia dalszej pandemii, braku odwiedzin przeważyła w mojej głowie i wolę ten gdzie na miejscu jest lepsza opieka nad noworodkiem w razie czego 🙂 wieksza szansa że zostanę z dzieckiem jakby co.

Dobrze że już jesteś w domu i się dobrze czujesz. Nie szealej z przygotowaniami, pomalutku i odpoczywaj 🙂

 

Nie sprawdzałam. Dzwonila do mnie jeszcze moja położna pogadalysmy i powiedziała że jak nie bolał mnie brzuch, nie było krwi i nic w ciągu dnia, nie było większych upławów przez resztę dnia i ogolenie czuję się dobrze to bez paniki szczególnie że sprawdzaliśmy to 3tyg temu z moją ginekolog i mam skłonność do większych upławów nad ranem 🙂 dzisiaj do niej nie pojechałam na zajęcia powiedziała żebym sobie polezala i odpoczęła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Anka 32 napisał:

Dziekuje wam dziewczyny za informacje dotyczace ubioru  maluszka na noc ❤️

Nie ma sprawy, urodziny to będziemy na bieżąco się wymieniać doświadczeniami 😉

 

Kurcze muszę obiados szybko robić 😆

A szczerze nie chce mi się 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, ewon napisał:

Nie ma sprawy, urodziny to będziemy na bieżąco się wymieniać doświadczeniami 😉

 

Kurcze muszę obiados szybko robić 😆

A szczerze nie chce mi się 😂😂

Ja mam kotlety z wczoraj zrobiłam schabowe w piekarniku także tylko jakieś ziemniaki dogotowac 🙂 surówka też jeszcze jest 🙂

zaraz zjem coś i biorę się za prasowanie pieluszek (pierwszy i ostatni raz pewnie 😅) i za szykowanie rzeczy do walizki. Chce maks do końca tygodnia mieć już walizkę spakowaną. Zostało 54dni do terminu ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja mam kotlety z wczoraj zrobiłam schabowe w piekarniku także tylko jakieś ziemniaki dogotowac 🙂 surówka też jeszcze jest 🙂

zaraz zjem coś i biorę się za prasowanie pieluszek (pierwszy i ostatni raz pewnie 😅) i za szykowanie rzeczy do walizki. Chce maks do końca tygodnia mieć już walizkę spakowaną. Zostało 54dni do terminu ❤️

Pamietam jak niedawno pisałaś , ze 80 dni zostało  Bardzo szybko czas mija 🥰 Cały czas nie wiem w co się spakować🤷‍♂️ Waham się czy nie wziąć dwóch podręcznych małych walizek. Mysle , ze u Ciebie to już czas na walizeczkę 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Mi też zostało 54 dni do porodu ale ten czas leckt🥰

Ja dzisiaj robię tortille na obiad ,😜

Dziewczyny czy wy też macie nietrzymanie moczu ja jak kaszle czy kicham to mi wyleci ? Czy to normalne?

 

Czytalam, ze to normalne w ciazy. Mozna takie specjalne cwiczenia robic wzmacniajace miesnie. Moze tez dziecko uciska troche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
53 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Mi też zostało 54 dni do porodu ale ten czas leckt🥰

Ja dzisiaj robię tortille na obiad ,😜

Dziewczyny czy wy też macie nietrzymanie moczu ja jak kaszle czy kicham to mi wyleci ? Czy to normalne?

 

No tak my lecimy tym samym trybem. Zobaczymy która będzie pierwsza 😅

 

Ja akurat nie mam jeszcze problemu ale czytałam że jak najbardziej normalne. Hormon jaki jest wydzielany żeby zmiękczyć mięśnie do porodu niestety działa na wszytko także na pęcherz i niestety nasze ręce stąd niezdarstwo często kobiet ciężarnych 😁

Ja przerwę w prasowaniu pieluszek zrobilam i zaraz wracam do deski.

Te co się mocno wzięły po samym praniu już odkładam na bok (na szczęście chyba 3szt słabe mi się trafiły) wezmę je do szpitala i najwyżej po kolejnym praniu skończą swoją karierę. Reszta nawet bez prasowania wygląda spoko więc to pierwsze i ostatnie prasowanie dla nich tym bardziej że ponoć po prasowaniu tetra gorzej chłonie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Pamietam jak niedawno pisałaś , ze 80 dni zostało  Bardzo szybko czas mija 🥰 Cały czas nie wiem w co się spakować🤷‍♂️ Waham się czy nie wziąć dwóch podręcznych małych walizek. Mysle , ze u Ciebie to już czas na walizeczkę 😊

Zdecydowanie czas na walizkę już u mnie 😉 ja będę pakować rzeczy na pobyt, czyli w sumie moje koszule, ciuszki dla synka, pieluszki jakieś higieniczne historię do walizki kabinowej na kółkach, a do tego druga torbę miękka sportowa chce mieć na rzeczy do porodu i żeby później mieć pod ręką jedne majty, podkłady + jak nie wejdą do walizki to tam dam pampersy, podkłady te duże na łóżko.

I torbę sobie zaczepie na walizke żeby ciągnąć razem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Zdecydowanie czas na walizkę już u mnie 😉 ja będę pakować rzeczy na pobyt, czyli w sumie moje koszule, ciuszki dla synka, pieluszki jakieś higieniczne historię do walizki kabinowej na kółkach, a do tego druga torbę miękka sportowa chce mieć na rzeczy do porodu i żeby później mieć pod ręką jedne majty, podkłady + jak nie wejdą do walizki to tam dam pampersy, podkłady te duże na łóżko.

I torbę sobie zaczepie na walizke żeby ciągnąć razem 😉

Może i ja tez tak zrobię , zobaczę ile tego wyjdzie z tym pakowaniem, ja jeszcze nie mam wszystkiego. Ale jestem za wami o jakieś 3 tyg za Tobą , wiec jak wy coś planujecie robić to ja planuje ale później 😊😊 ja kupiłam takie woreczki hermetyczne w ikea i będę do szpitala tam pakować rzeczy taki mam plan. U mnie dużo jeszcze zostało. Muszę raz siąść i pozamawiac porządnie.  Jednak to chodzenie po sklepach jest męczące już. Mogę pojechać na chwile ale nie na długo bo odpadam. Ja w domu jeszcze ogarniam zaległości , jakieś prasowanie pościeli i innych rzeczy a tez postoje i za chwile muszę siadać wiec wszystko tak partiami robię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Mi też zostało 54 dni do porodu ale ten czas leckt🥰

Ja dzisiaj robię tortille na obiad ,😜

Dziewczyny czy wy też macie nietrzymanie moczu ja jak kaszle czy kicham to mi wyleci ? Czy to normalne?

 

Zaraz będziecie mi radzić jak po porodzie co warto mieć ze sobą czego nie. 😊 ja jak kicham i się nie skupie na trzymaniu to tez czasem popuszczę. Mam nadzieje, ze nie zostanie mi po ciąży bo słyszałam , ze różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Klaudia91d napisał:

Może i ja tez tak zrobię , zobaczę ile tego wyjdzie z tym pakowaniem, ja jeszcze nie mam wszystkiego. Ale jestem za wami o jakieś 3 tyg za Tobą , wiec jak wy coś planujecie robić to ja planuje ale później 😊😊 ja kupiłam takie woreczki hermetyczne w ikea i będę do szpitala tam pakować rzeczy taki mam plan. U mnie dużo jeszcze zostało. Muszę raz siąść i pozamawiac porządnie.  Jednak to chodzenie po sklepach jest męczące już. Mogę pojechać na chwile ale nie na długo bo odpadam. Ja w domu jeszcze ogarniam zaległości , jakieś prasowanie pościeli i innych rzeczy a tez postoje i za chwile muszę siadać wiec wszystko tak partiami robię. 

 

Ja biorę jedna walizkę duża na kółkach jakoś stwierdziłam że będzie mi tak wygodniej porostu wyciągnę co potrzebuje. 

Ja też mam te woreczki z IKEA .

Muszę zacząć się pakować ale jakoś nie mam weny cały czas walczę z kaszlem i jakoś tak zimno jest bo mrozy i śnieg pada więc nic mi się nie chce.

15 minut temu, Klaudia91d napisał:

Zaraz będziecie mi radzić jak po porodzie co warto mieć ze sobą czego nie. 😊 ja jak kicham i się nie skupie na trzymaniu to tez czasem popuszczę. Mam nadzieje, ze nie zostanie mi po ciąży bo słyszałam , ze różnie bywa. 

 

No mi dopiero to nietrzymanie moczu wyszło po chorobie własnie przy kaszlu chyba powinnam ćw mięśnie dna miednicy ale jakoś mi się nie chce. Mam tylko nadzieję że po porodzie będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Klaudia91d napisał:

Może i ja tez tak zrobię , zobaczę ile tego wyjdzie z tym pakowaniem, ja jeszcze nie mam wszystkiego. Ale jestem za wami o jakieś 3 tyg za Tobą , wiec jak wy coś planujecie robić to ja planuje ale później 😊😊 ja kupiłam takie woreczki hermetyczne w ikea i będę do szpitala tam pakować rzeczy taki mam plan. U mnie dużo jeszcze zostało. Muszę raz siąść i pozamawiac porządnie.  Jednak to chodzenie po sklepach jest męczące już. Mogę pojechać na chwile ale nie na długo bo odpadam. Ja w domu jeszcze ogarniam zaległości , jakieś prasowanie pościeli i innych rzeczy a tez postoje i za chwile muszę siadać wiec wszystko tak partiami robię. 

Woreczki to jest super plan ja w nie też poroniłam od razu gotowe zestawy dla synka. Wkładki laktacyjne i jakieś drobne rzeczy pewnie też w nie zapakuje bo wkładek nie będę brała całego kartonu 🙂

i chcę zapakować trochę worków na śmieci takich mniejszych 30l na brudne ciuchy, żeby je oddzielić zanim trafią do prania.

Noo Ty jak ja coś kończę to możesz akurat myśleć żeby zacząć powoli za jakiś czas 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
42 minuty temu, Klaudia91d napisał:

@Enigma91pamietam, ze masz łożysko na przedniej scianie tak jak ja, czy ciebie ruchy maluszka wybudzają w nocy? Przeszkadzają Ci ? U mnie raczej jest to przyjemne nie bolesne i tak się zastanawiam czy tam zostanie do końca 😀 a jednak jesteś 3 tyg dalej jak u Ciebie ?

Zdecydowanie nie, dopiero jak się wybudze to czuję że fika ale w nocy mnie absolutnie nie budzi ❤️

Ja skończyłam prasowanie pieluszek, ale coś dzisiaj od 14 mam co chwilę twardy brzuszek więc już nie ruszam pakowania dzisiaj. Jutro sobie zacznę ogarniać. Dzisiaj już kanapa.

Jak skończę pakowanie to Wam zrobię zdjęcie walizki i napisze co brałam 😉 zawsze może coś jeszcze wyhaczycie że brakuje 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Zdecydowanie nie, dopiero jak się wybudze to czuję że fika ale w nocy mnie absolutnie nie budzi ❤️

Ja skończyłam prasowanie pieluszek, ale coś dzisiaj od 14 mam co chwilę twardy brzuszek więc już nie ruszam pakowania dzisiaj. Jutro sobie zacznę ogarniać. Dzisiaj już kanapa.

Jak skończę pakowanie to Wam zrobię zdjęcie walizki i napisze co brałam 😉 zawsze może coś jeszcze wyhaczycie że brakuje 😉

Super zrób zrób zdjęcie 😉 przyda się , zobaczę jak się pomieściłas. Ja tez się wzięłam za sprzątanie aż mi się w głowie zakręciło 😒 zostawiłam i leżę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...