Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
21 minut temu, Klaudia91d napisał:

Dzien dobry z rana 😅 a jakie macie plany po powrocie ze szpitala ile czasu Wasi partnerzy / mężowie biorą wolnego ? 😊 czy raczej wszystko wyjdzie w praniu ? Przyjeżdża ktoś do Was do pomocy ba początek?

Dzień dobry 🙂 u mnie mąż ma zdalne więc zawsze będzie pod ręką i mówi że woli wybrać te 2tyg pozniej, kiedy np ja bym musiała wrócić do pracy. Chociaż trochę mi szkoda bo jednak na zdalnym on prawie nie odchodzi od komputerach bo ciągle rozmowy, maile itp. ake to się okaże. A gdyby trzebabylo to może wziąć na mnie tydzień opieki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Klaudia91d napisał:

Dzien dobry z rana 😅 a jakie macie plany po powrocie ze szpitala ile czasu Wasi partnerzy / mężowie biorą wolnego ? 😊 czy raczej wszystko wyjdzie w praniu ? Przyjeżdża ktoś do Was do pomocy ba początek?

Czesc 🌞😃 maz ma 2 miesiace urlopu na dziecko. W Niemczech kobieta dostaje urlop na dziecko mozna do 3 lat i mezczyzna takze moze sie starac.  Wiec po porodzie pomoze mi maz i to dla mnie najwazniejsze. Juz od pierwszego dnia Po porodzie przyjdzie  polozna i tak przez miesiac. Moja mama chce koniecznie przyjechac. Teraz jest tez blisko Bo pracuje tu w Niemczech. No i tu sie tez zaczyna Problem bo tata meza chce tez na tydzien przyjechac i tez siostra meza z dzieckiem sie zapowiedziala. Szczerze to wole jak przyjada troche pozniej,a  nie tak po porodzie, ale nie moge za bardzo odmowic bo skoro moja mama bedzie to tez ma prawo   rodzina meza przyjechac, ale mam mieszane uczucia co do tak szybkich odwiedzin. 

Porodu sie nie boje.  Bardziej teraz sie boje tej cukrzycy i, ze lozysko moze sie zaczac starzec. Jakos od wczoraj sie zaczelam martwic i zwracam uwage na ruchy dziecka. U mnie ma tak, ze np 2 lub 3 dni intensywnie  rusza sie przez dzien i tez w nocy, a pozniej bardziej leniwy dzien lub 2 i spi, a ja sie zamartwiam i sobie wymyslam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

W poniedziałek minie dwa tyg odkąd na usg doktor powiedział że za 2tyg mogę urodzić a tu nic. Byłam wczoraj na wizycie to wyniki z krwi dobre i szyjka ok. We wtorek mam kolejne usg żeby sprawdzić przepływy. Teraz wizyty z usg co 2tyg. Od 25.03 mam odstawić magnez który powstrzymuje ponoć skurcze żeby rodzić, powiedział że dla dziecka przy moim łożysku lepiej żeby urodzić w 37 niż 40tc. Więc czekamy 😄 chociaż zobaczymy bo wczoraj liczyłam twardnienia brzucha to średnio 4razy na godzinę i trwają 30-50s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U mnie mąż bierze urlop zaległy tydzień przed świętami i tydzień po termin na Wielkanoc bo ma zaległy i musi go wybrać więc mam nadzieję że urodzę a jak nie to weźmie potem jeszcze urlop ten 10 dyniowy. Nie wyobrażam sobie żeby go nie było w tych pierwszych dniach.

 

Ja się w sumie stresowałam porodem ale jakoś terez mi tak minęło i ciekawość i radość jest większa niż obawa. My też się boimy właśnie wczoraj gadaliśmy jak to będzie być we 3. Jesteśmy po ślubie prawie 5 lat a ze sobą razem 18 lat. O dziecko staraliśmy się 6 lat więc byliśmy przyzwyczajeni do spokoju i ciszy i imprezowania kiedy chcemy. A teraz życie nam się zmieni diametralnie 😜👍

 

U mnie Oliwierek rusza się dość regularnie ma.swoje godziny chłopak na szczęście w nocy śpi. Ale zdarzają się dni że jest bardziej spokojny.

 

Wiecie co dziwi mnie to że na forum jest nas więcej z kwietnia a tylko kilka osób sie udziela . Co robi reszta tylko nas podczytuje? Słabo że nawet się nie przywitają.

 

Co trzeba załatwić po poradzie w sensie 

- na ePUEP  wystąpić o PESEL 

- zgłosić do 500+ i o bon turystyczny

- zameldować 

- zgłosić do ubezpieczenia dziecko w pracy

- do ubezpieczenia prywatnego za urodzenie dziecka

-zgloscic do położenej że urodziłam 

- dać znać w pracy se urodziłam , i wystąpić o macierzyński

- umówić się na wizytę do pediatry 

O czymś jeszcze zapomialam?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Klaudia91d napisał:

Dzien dobry z rana 😅 a jakie macie plany po powrocie ze szpitala ile czasu Wasi partnerzy / mężowie biorą wolnego ? 😊 czy raczej wszystko wyjdzie w praniu ? Przyjeżdża ktoś do Was do pomocy ba początek?

Mój mąż od 26 marca będzie już z nami (pracuje w Niemczech) póki co wypisany ma urlop do końca maja, jak będzie potrzeba to weźmie też bezpłatny czerwiec. Na lipiec pojedzie a w sierpniu cały jego zakład pracy ma postój więc sierpień też będzie z nami. W razie potrzeby piętro niżej mam swoich rodziców więc w razie potrzeby nie będę sama. Reszcie rodziny zapowiedziałam, że w odwiedziny zapraszamy najwcześniej miesiąc po porodzie 😁

 

Dostałam z rana wynik GBS- negatywny 😄

 

Obudziłam się dzisiaj jak balon, 2-4 h snu przez ostatni tydzień to  w obecnym czasie zdecydowanie za mało. 

Snapchat-239160326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

U mnie mąż bierze urlop zaległy tydzień przed świętami i tydzień po termin na Wielkanoc bo ma zaległy i musi go wybrać więc mam nadzieję że urodzę a jak nie to weźmie potem jeszcze urlop ten 10 dyniowy. Nie wyobrażam sobie żeby go nie było w tych pierwszych dniach.

 

Ja się w sumie stresowałam porodem ale jakoś terez mi tak minęło i ciekawość i radość jest większa niż obawa. My też się boimy właśnie wczoraj gadaliśmy jak to będzie być we 3. Jesteśmy po ślubie prawie 5 lat a ze sobą razem 18 lat. O dziecko staraliśmy się 6 lat więc byliśmy przyzwyczajeni do spokoju i ciszy i imprezowania kiedy chcemy. A teraz życie nam się zmieni diametralnie 😜👍

 

U mnie Oliwierek rusza się dość regularnie ma.swoje godziny chłopak na szczęście w nocy śpi. Ale zdarzają się dni że jest bardziej spokojny.

 

Wiecie co dziwi mnie to że na forum jest nas więcej z kwietnia a tylko kilka osób sie udziela . Co robi reszta tylko nas podczytuje? Słabo że nawet się nie przywitają.

 

Co trzeba załatwić po poradzie w sensie 

- na ePUEP  wystąpić o PESEL 

- zgłosić do 500+ i o bon turystyczny

- zameldować 

- zgłosić do ubezpieczenia dziecko w pracy

- do ubezpieczenia prywatnego za urodzenie dziecka

-zgloscic do położenej że urodziłam 

- dać znać w pracy se urodziłam , i wystąpić o macierzyński

- umówić się na wizytę do pediatry 

O czymś jeszcze zapomialam?

 

 

 

 

 

 

 

My tak planowaliśmy, ze moj mąż weźmie dwa tygodnie opieki na mnie będzie kombinował😀 chce trzymać ten urlop tacierzyński i normalny na wakacje. No to tak jak my 11 lat razem 7 po ślubie , 6 lat się staraliśmy i wszyscy z otoczenia mówią ze czemu się stresuje skoro tyle czasu się staraliśmy i czekaliśmy na to. Chyba nie da się nie stresować bo życie nam się przekręci ale będzie na pewno super czas. A później na emeryturze znów będziemy się bawić we dwoje 😅 a dziecko nie jest automatycznie meldowane tam gdzie matka jest zameldowana? Do ubezpieczenia dziecko trzeba tez dopisać w pracy dobrze ze o tym mówisz bo bym nie wpadła. Wszystko pewnie można załatwić jak dostanie się pesel. 😊 muszę sobie na lodówkę listę przygotować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamilabe napisał:

W poniedziałek minie dwa tyg odkąd na usg doktor powiedział że za 2tyg mogę urodzić a tu nic. Byłam wczoraj na wizycie to wyniki z krwi dobre i szyjka ok. We wtorek mam kolejne usg żeby sprawdzić przepływy. Teraz wizyty z usg co 2tyg. Od 25.03 mam odstawić magnez który powstrzymuje ponoć skurcze żeby rodzić, powiedział że dla dziecka przy moim łożysku lepiej żeby urodzić w 37 niż 40tc. Więc czekamy 😄 chociaż zobaczymy bo wczoraj liczyłam twardnienia brzucha to średnio 4razy na godzinę i trwają 30-50s.

Może pierwsza z nas wszystkich się rozpakujesz 🥰 najważniejsze żeby dotrwać do tego 37 a później niech już się dzieje wola nieba 😅Kurcze myśle ze Ci lekarze to tak sugerują tylko a tak czy siak to natura musi zadziałać chyba ze zdecydują się wywoływać wcześniej. Tak jak rozmawiałam z koleżankami to miesiąc z rozwarciem chodziły , bez czopa 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez mama pcha się do mnie po porodzie ale umówiłyśmy się ze jak będziemy chcieli to po nią zadzwonimy a tak sama ma nie przyjeżdżać 🙂 ja się obawiam ze jak przyjedzie to moj mąż będzie czuł się odsunięty od małej bo jednak moja mama jest absorbująca 😊 jestem za tym żeby odwiedziny po miesiącu no może po 3 tygodniach zwłaszcza ze ten wirus panuje 🤷‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Mój mąż od 26 marca będzie już z nami (pracuje w Niemczech) póki co wypisany ma urlop do końca maja, jak będzie potrzeba to weźmie też bezpłatny czerwiec. Na lipiec pojedzie a w sierpniu cały jego zakład pracy ma postój więc sierpień też będzie z nami. W razie potrzeby piętro niżej mam swoich rodziców więc w razie potrzeby nie będę sama. Reszcie rodziny zapowiedziałam, że w odwiedziny zapraszamy najwcześniej miesiąc po porodzie 😁

 

Dostałam z rana wynik GBS- negatywny 😄

 

Obudziłam się dzisiaj jak balon, 2-4 h snu przez ostatni tydzień to  w obecnym czasie zdecydowanie za mało. 

Snapchat-239160326.jpg

Pięknie wyglądasz ! 🙂 a ten czas po porodzie tez mysle ze najlepiej zostawić dla siebie chociaz my mieszkamy z teściami to nie dokonać bedziemy ,,sami”.

a jak długość czekałaś na wynik gbs ? I czy informowali bezpośrednio Ciebie czy przy okazji wizyty dostałaś wynik ? Ja mam miec pobrane dopiero za 2 tyg i obawiam sie ze nie zdążę doczekac do wyniku 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Klaudia91d napisał:

Może pierwsza z nas wszystkich się rozpakujesz 🥰 najważniejsze żeby dotrwać do tego 37 a później niech już się dzieje wola nieba 😅Kurcze myśle ze Ci lekarze to tak sugerują tylko a tak czy siak to natura musi zadziałać chyba ze zdecydują się wywoływać wcześniej. Tak jak rozmawiałam z koleżankami to miesiąc z rozwarciem chodziły , bez czopa 😂

Wlsnie wczoraj na szkole rodzenia mielismy o porodzie to mowila położna ze czop moze oddać miesiąc albo dzien wczesniej, nie ma reguły ale trzeba byc wtedy bardzo ostrożnym bo łatwo o infekcję która przejdzie do dzidziusia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My też mieszkamy z rodzicami oni na dole my u góry więc nie będę sama jak będzie potrzeba.

@zakapturzona śliczny brzuszek 🥰

Mi pobrała moja gin GBS  tydzień temu na wizycie i wynik da mi za tydzień na kolejnej.

 

Czy wy dziewczyny będziecie używać myjek do kąpieli? Mi polecała położna te wielorazowe że fajna sprawa oczywiście trzeba ich używać z głową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Kamilabe napisał:

Pięknie wyglądasz ! 🙂 a ten czas po porodzie tez mysle ze najlepiej zostawić dla siebie chociaz my mieszkamy z teściami to nie dokonać bedziemy ,,sami”.

a jak długość czekałaś na wynik gbs ? I czy informowali bezpośrednio Ciebie czy przy okazji wizyty dostałaś wynik ? Ja mam miec pobrane dopiero za 2 tyg i obawiam sie ze nie zdążę doczekac do wyniku 😛

Bylam u lekarza w 34 tc  i Pan Lekarz dał próbkę, kazał pobrać sobie wymaz między 35-37 tc. próbkę zaniosłam do laboratorium w poniedziałek, Pani powiedziała, że wynik będzie do ok. 10 dni a tu dzisiaj już przyszedł mi mail z labo z informacją, że wynik gorowy i mogę sobie pobrać dokument. Ja ogólnie nie odbieram z laboratorium wyników bo wszystko mam elektronicznie. Także czekałam 4 dni 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Agnieszka5g napisał:

My też mieszkamy z rodzicami oni na dole my u góry więc nie będę sama jak będzie potrzeba.

@zakapturzona śliczny brzuszek 🥰

Mi pobrała moja gin GBS  tydzień temu na wizycie i wynik da mi za tydzień na kolejnej.

 

Czy wy dziewczyny będziecie używać myjek do kąpieli? Mi polecała położna te wielorazowe że fajna sprawa oczywiście trzeba ich używać z głową .

Ja kupiłam u MamyGinekolog taki najzwyklejszy komplet myjek tetrowych. Zapytam z ciekawości, są jakieś przeciwskazania do używania myjek? Wiadomka, że trzeba je prac po każdej kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
32 minuty temu, zakapturzona napisał:

Ja kupiłam u MamyGinekolog taki najzwyklejszy komplet myjek tetrowych. Zapytam z ciekawości, są jakieś przeciwskazania do używania myjek? Wiadomka, że trzeba je prac po każdej kąpieli.

 

No właśnie zawsze myślałam że bakterie się osadzają jak w gąbkach i lepiej umyć gazą taka większą i wodą. A potem gaze wyrzucić ale z drugiej strony jeśli będzie cię często prac to nie będzie problemu.

Lepsza są takie flanelowe myjki czy z froty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

No właśnie zawsze myślałam że bakterie się osadzają jak w gąbkach i lepiej umyć gazą taka większą i wodą. A potem gaze wyrzucić ale z drugiej strony jeśli będzie cię często prac to nie będzie problemu.

Lepsza są takie flanelowe myjki czy z froty?

Podejrzewam, że najlepsze będą bambusowe bo będą cienkie i miękkie, frote znowu jest grubsza. Tak czy inaczej, najważniejsze chyba żeby były z naturalnego materiału i żeby nie zapominać o ich praniu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Dzien dobry z rana 😅 a jakie macie plany po powrocie ze szpitala ile czasu Wasi partnerzy / mężowie biorą wolnego ? 😊 czy raczej wszystko wyjdzie w praniu ? Przyjeżdża ktoś do Was do pomocy ba początek?

Mój bierze kilka dni urlopu, zobaczymy ile wytrzyma bez pracy 😉😂

U mnie nie ma kto przyjechać pomóc jesteśmy na siebie skazani 😁 

 

@zakapturzona śliczny brzusio 😊😊😊

 

@Kamilabe  tak na prawdę ciężko przewidzieć poród, mógł powiedzieć że może tak będzie a nie że na pewno. Bo nawet podczas skurczy porodowych może akcja się cofnąć. 

 

@Agnieszka5g  to fakt widać że są dziewczyny a się nie udzielają, szkoda 😞

 

ja biorę myjke do szpitala, ale na dole będę się myła jak zawsze czyli ręką delikatnie, myjka tak trochę dla mnie nie higienicznie podczas połogu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, ewon napisał:

Mój bierze kilka dni urlopu, zobaczymy ile wytrzyma bez pracy 😉😂

U mnie nie ma kto przyjechać pomóc jesteśmy na siebie skazani 😁 

 

@zakapturzona śliczny brzusio 😊😊😊

 

@Kamilabe  tak na prawdę ciężko przewidzieć poród, mógł powiedzieć że może tak będzie a nie że na pewno. Bo nawet podczas skurczy porodowych może akcja się cofnąć. 

 

@Agnieszka5g  to fakt widać że są dziewczyny a się nie udzielają, szkoda 😞

 

ja biorę myjke do szpitala, ale na dole będę się myła jak zawsze czyli ręką delikatnie, myjka tak trochę dla mnie nie higienicznie podczas połogu. 

 

 

Nam chodzi o myjki dla dzieci do kąpieli 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Dzien dobry z rana 😅 a jakie macie plany po powrocie ze szpitala ile czasu Wasi partnerzy / mężowie biorą wolnego ? 😊 czy raczej wszystko wyjdzie w praniu ? Przyjeżdża ktoś do Was do pomocy ba początek?

U mnie mąż na zdalnym i tak już zostanie cały czas u nich. Pracodawca zdecydował że ich drugiego biura nie przedłuża wynajmu i ewentualnie jak potrzebują być na miejscu to będzie im szykował boksy w pierwszym ich biurze. Także ja mam komfort 😉 ale masz weźmie pewnie jeden tydzień z tego ojcowskiego po porodzie plus wiadomo te 2 dni okolicznościowego, a tydzień zostawi pewnie na maj, bo wtedy mój bratanek ma komunie, więc fajnie będzie pojechać na spokojnie i po powrocie mieć jeszcze jeden czy dwa dni żeby odpocząć 🙂

5 godzin temu, Kamilabe napisał:

Dzień dobry 🙂 u mnie mąż ma zdalne więc zawsze będzie pod ręką i mówi że woli wybrać te 2tyg pozniej, kiedy np ja bym musiała wrócić do pracy. Chociaż trochę mi szkoda bo jednak na zdalnym on prawie nie odchodzi od komputerach bo ciągle rozmowy, maile itp. ake to się okaże. A gdyby trzebabylo to może wziąć na mnie tydzień opieki ;D

To mój też już na stałe pracuje z domu 😉

5 godzin temu, Kamilabe napisał:

W poniedziałek minie dwa tyg odkąd na usg doktor powiedział że za 2tyg mogę urodzić a tu nic. Byłam wczoraj na wizycie to wyniki z krwi dobre i szyjka ok. We wtorek mam kolejne usg żeby sprawdzić przepływy. Teraz wizyty z usg co 2tyg. Od 25.03 mam odstawić magnez który powstrzymuje ponoć skurcze żeby rodzić, powiedział że dla dziecka przy moim łożysku lepiej żeby urodzić w 37 niż 40tc. Więc czekamy 😄 chociaż zobaczymy bo wczoraj liczyłam twardnienia brzucha to średnio 4razy na godzinę i trwają 30-50s.

Noo to trochę takie wróżenie z fusów. Ja właśnie jestem ciekawa czy jutro mi moja lekarka każe zmniejszyć magnez albo całkiem odstawić. 

Bo u mnie na razie zero skurczy i brzuszek się już nawet nie stawia a zaraz koniec 37tc

4 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

U mnie mąż bierze urlop zaległy tydzień przed świętami i tydzień po termin na Wielkanoc bo ma zaległy i musi go wybrać więc mam nadzieję że urodzę a jak nie to weźmie potem jeszcze urlop ten 10 dyniowy. Nie wyobrażam sobie żeby go nie było w tych pierwszych dniach.

 

Ja się w sumie stresowałam porodem ale jakoś terez mi tak minęło i ciekawość i radość jest większa niż obawa. My też się boimy właśnie wczoraj gadaliśmy jak to będzie być we 3. Jesteśmy po ślubie prawie 5 lat a ze sobą razem 18 lat. O dziecko staraliśmy się 6 lat więc byliśmy przyzwyczajeni do spokoju i ciszy i imprezowania kiedy chcemy. A teraz życie nam się zmieni diametralnie 😜👍

 

U mnie Oliwierek rusza się dość regularnie ma.swoje godziny chłopak na szczęście w nocy śpi. Ale zdarzają się dni że jest bardziej spokojny.

 

Wiecie co dziwi mnie to że na forum jest nas więcej z kwietnia a tylko kilka osób sie udziela . Co robi reszta tylko nas podczytuje? Słabo że nawet się nie przywitają.

 

Co trzeba załatwić po poradzie w sensie 

- na ePUEP  wystąpić o PESEL 

- zgłosić do 500+ i o bon turystyczny

- zameldować 

- zgłosić do ubezpieczenia dziecko w pracy

- do ubezpieczenia prywatnego za urodzenie dziecka

-zgloscic do położenej że urodziłam 

- dać znać w pracy se urodziłam , i wystąpić o macierzyński

- umówić się na wizytę do pediatry 

O czymś jeszcze zapomialam?

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze co zgłoszenie do położnej porodu i do przychodni zapisanie dziecka.

Umówienie wizyty w przychodni dopiero po wizycie patronazowej położnej 🙂

pierwsze co szybko zacząć sprawę peselu bo się ponoć trochę czeka a bez tego inne rzeczy nie ruszą.

2 godziny temu, Kamilabe napisał:

Wlsnie wczoraj na szkole rodzenia mielismy o porodzie to mowila położna ze czop moze oddać miesiąc albo dzien wczesniej, nie ma reguły ale trzeba byc wtedy bardzo ostrożnym bo łatwo o infekcję która przejdzie do dzidziusia 

Może też w ogóle nie odejść przed ponoć, a większość i tak go nigdy nie widziała bo odpada przy siusianiu, więc nie ma co się nim przejmować 😉

2 godziny temu, zakapturzona napisał:

Ja kupiłam u MamyGinekolog taki najzwyklejszy komplet myjek tetrowych. Zapytam z ciekawości, są jakieś przeciwskazania do używania myjek? Wiadomka, że trzeba je prac po każdej kąpieli.

Ja mam kupione te 10 malutkich ręczników z Ikea. Do mycia na początku będziemy używać tylko ręki nie ma sensu niczym szorować maluszka 🙂 będziemy je pewnie kłaść na dno wanienki albo tetre. No i wszytko po kąpieli do prania 🙂

 

u nas generalnie w domu jeszcze teściowa i siostra męża, więc one pewnie wpadną od razu po porodzie i będzie pewnie zaglądać codziennie co tam słychać (chociaż teraz to ja u nas w mieszkaniu widzimy kilka razy w roku 😅

moi rodzice pewnie przyjadą jakoś w połowie kwietnia na chwilę sie przywitać i poznać, bo moja mama teraz biega po lekarzach robi pełny przegląd zdrowia i po świętach coś tam jeszcze ma. A w maju ma druga dawkę szczepionki więc pewnie przyjadą pod koniec kwietnia do nas jakoś poznać wnuka 🙂 a znajomi też myślę najwcześniej zaprosimy kogoś na wizytę z 3-4tyg po porodzie dopiero. Chcemy mieć czas tylko dla siebie żeby się zgrać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, zakapturzona napisał:

Mój mąż od 26 marca będzie już z nami (pracuje w Niemczech) póki co wypisany ma urlop do końca maja, jak będzie potrzeba to weźmie też bezpłatny czerwiec. Na lipiec pojedzie a w sierpniu cały jego zakład pracy ma postój więc sierpień też będzie z nami. W razie potrzeby piętro niżej mam swoich rodziców więc w razie potrzeby nie będę sama. Reszcie rodziny zapowiedziałam, że w odwiedziny zapraszamy najwcześniej miesiąc po porodzie 😁

 

Dostałam z rana wynik GBS- negatywny 😄

 

Obudziłam się dzisiaj jak balon, 2-4 h snu przez ostatni tydzień to  w obecnym czasie zdecydowanie za mało. 

 

A maz pracuje na umowe niemiecka?  Bo jesli tak to moze dostac urlop na dziecko platny 67% i mozecie wystapic o Kindergeld i o Elterngeld chyba tez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My dzisiaj bylismy w Aldi na zakupach. Sprzedawali fajne Body dla niemowlat i tez spodenki na szelkach, rajstopki, sukieneczki za grosze. Nawet Mile w dotyku z bawelny organicznej. Kupilam kilka Par w rozm. 62 do 68, i nawet 72. Widzialam, ze w Pl tez sprzedawali podobne od 03.03. 

https://www.opiniodajnia.pl/aldi-01-03-2021-marzec-gazetka/body-niemowlece-sliniak-chustka-rajstopy-dla-niemowlat/#slide/1

Jeszcze robilam zakupy w Rossmanie i kupilam laczki pod prysznic do szpitala i mala suszarke do wlosow. Kupilam tez taki slodki reczniczek dla niemowlaka ❤️  

Szlismy na pieszo na zakupy i po bylam wykonczona jak po jakims maratonie 😂🤭  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Anka 32 napisał:

A maz pracuje na umowe niemiecka?  Bo jesli tak to moze dostac urlop na dziecko platny 67% i mozecie wystapic o Kindergeld i o Elterngeld chyba tez. 

Tak, tak ma stałe zatrudnienie na niemieckiej umowie. Jego pracodawca korzysta z Covidowych dofinansowań rządowych  i też ograniczonego czasu pracy i w ramach Kurzarbeit może wykorzystać te dni wolne do końca maja, z urlopu na dziecko będzie rezygnował bo jego pracodawca (totalnie nie wiem na jakich warunkach) gwarantuje mu większą ilość dni wolnych niż z tego ojcowskiego urlopu. Mąż pracuje 3 tyg. a tydzień ma wolne ☺ co do Kindergeld i Elterngeld miał się właśnie teraz orientować jak to wyglada, tak czy inaczej w pierwszej kolejności musimy wystąpić z wnioskami do polskich urzędów wypłacających te zasiłki, żeby potem moc wnosić o różnicę, która będzie przysługiwała z tytułu Niemieckich świadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, zakapturzona napisał:

Tak, tak ma stałe zatrudnienie na niemieckiej umowie. Jego pracodawca korzysta z Covidowych dofinansowań rządowych  i też ograniczonego czasu pracy i w ramach Kurzarbeit może wykorzystać te dni wolne do końca maja, z urlopu na dziecko będzie rezygnował bo jego pracodawca (totalnie nie wiem na jakich warunkach) gwarantuje mu większą ilość dni wolnych niż z tego ojcowskiego urlopu. Mąż pracuje 3 tyg. a tydzień ma wolne ☺ co do Kindergeld i Elterngeld miał się właśnie teraz orientować jak to wyglada, tak czy inaczej w pierwszej kolejności musimy wystąpić z wnioskami do polskich urzędów wypłacających te zasiłki, żeby potem moc wnosić o różnicę, która będzie przysługiwała z tytułu Niemieckich świadczeń.

O to super teraz Kindergeld wynosi ok 219 Euro miesiecznie na pierwsze dziecko. Z tym urlopem macierzynskim jest tak, ze ja zdecydowalam sie na rok brac i wtedy maz moze 2 miesiace dostac czyli razem 14 miesiecy przysluguje na dziecko i platne jest 67% od miesiecznego wynagrodzenia 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, zakapturzona napisał:

Tak, tak ma stałe zatrudnienie na niemieckiej umowie. Jego pracodawca korzysta z Covidowych dofinansowań rządowych  i też ograniczonego czasu pracy i w ramach Kurzarbeit może wykorzystać te dni wolne do końca maja, z urlopu na dziecko będzie rezygnował bo jego pracodawca (totalnie nie wiem na jakich warunkach) gwarantuje mu większą ilość dni wolnych niż z tego ojcowskiego urlopu. Mąż pracuje 3 tyg. a tydzień ma wolne ☺ co do Kindergeld i Elterngeld miał się właśnie teraz orientować jak to wyglada, tak czy inaczej w pierwszej kolejności musimy wystąpić z wnioskami do polskich urzędów wypłacających te zasiłki, żeby potem moc wnosić o różnicę, która będzie przysługiwała z tytułu Niemieckich świadczeń.

https://dojczland.info/kindergeld-niemcy/

 

Moze sie Wam przyda pare informacji o Kindergeld 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Anka 32 napisał:

O to super teraz Kindergeld wynosi ok 219 Euro miesiecznie na pierwsze dziecko. Z tym urlopem macierzynskim jest tak, ze ja zdecydowalam sie na rok brac i wtedy maz moze 2 miesiace dostac czyli razem 14 miesiecy przysluguje na dziecko i platne jest 67% od miesiecznego wynagrodzenia 😃

O no to super ☺ podejrzewam, że w Polsce poza 500+ nie dostaniemy nawet becikowego bo dochód brany pod uwagę będzie za wysoki... no a Niemcy szanują sobie i dbają o pracowników. W zeszłym roku, jak zaczęło robić się gorąco wokół koronawirusa, mąż ok 3/5 roku był w domu, mając i tak wypłacane z tarczy wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...