Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Kamilabe napisał:

A jak tam, stresujcie sie porodem ? Bo ja zupełnie nie. Wręcz nie mogę się doczekać, jestem podjarana jak na swój ślub gdzie każdy mówił ze nie widac stresu a ja czułam się jak gość 😄 bedzie cudownie ! Nasze Skarby tuż tuż 🙂 największe marzenia się spełniają 

Ja tez się nie stresuje podchodzę do tego tak, że idę na żywioł będzie co będzie 😅 może mnie złapać jak już się zacznie bo ja tak mam ogólnie w życiu ze stresuje się w momencie jak już coś się dzieje a wcześniej nie analizuje 🤣 mi koleżanka mówiła ze się nie stresowała a jak wody jej odeszły to trzęsła jak galareta cała drogę do szpitala 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Kamilabe  to super wiadomości 😊  ja też się nie stresuje ale coraz głupsze sny mi się śnią 🙈

 

@Agnieszka5g  to prawda , że widać wczoraj pytałam mojego ginekologa to mówi że widać takie odstające fale albo kreski ( to będzie bujną czupryna ,bo aż unoszą się w wodach)   , u mnie nie widać , ale mówi że to nie powiedziane bo mogą byćkrotsze to wtedy tak nie widać.  Ale zobaczymy jak moja, bo chłopaki mieli włoski. To zdjęcie to łój starszy syn 🙂 jak miał nie cały miesiąc ( 16lat temu 😆

received_128100325600083.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

W końcu fotki przyszły , dostałam nawet więcej niż było w cenie jestem zachwycona 🤩😍🥰❤️💜

IMG_20210316_112626.jpg

Super ❤️

8 godzin temu, Kamilabe napisał:

Hej 🙂 wrocilam z USG, z dzidzią wszystko w porządku. Byłam tym razem u innego dr niż poprzednio (lepszego z lepszym sprzętem) zeby skonsultować to starzejące łożysko. Powiedział że faktycznie sie starzeje ale to normalne na tym etapie ciąży i nie ma wskazań zeby zakończyć ciąże predzej. Z Wiki wszystko super, mówi że ma bardzo mało miejsca (siedziała z kolanami, rączkami i pępowiną przy twarzy) wiec nawet nie mógł zrobic zdjecia a brzuszek mam nieduży to się tam gnieździ. Mimo wszystko z przepływami dobrze, ilość wód tez w normie, szyjka skraca się (2.8cm) ale tez to normalne. Więc podsumowując mamy dzisiaj 35+5tc, Wiki ma 2730g i bujną czuprynę (uff bo ja byłam łysa jak kolano do roku czasu 🤣). Więc już się nie martwię i spokojnie czekam. Jeszcze 30dni do terminu 🤭 myslalam ze nie przebiore wiecej niż 10kg a juz mam 9 wiec przekroczymy ale to nic. Najważniejsze że dzidzia zdrów jak rybka 🥰

Eee 2,8 to pięknie jeszcze. A waga się nie przejmuj sam maluszek, łożysko, wody i już będziesz po porodzie na zero prawie 😉

8 godzin temu, Kamilabe napisał:

Ja laktator mam w obserwowanych i zobaczymy czy bedzie potrzeba zeby kupować, monitor oddechu to położna powiedziała ze dobrze miec jak jest spory wcześniak i zeby nie wydawać pieniędzy na zapas jest lekarz w szpitalu nie zaleci. 
ja ubranka na 50nieodmetkowałam wiec jak die nie przydadzą to sprzedam. Asekuracyjnie nam tez pampersy 0 malutką paczkę ale to zobaczymy. 
 

Ja laktator już mam.bo na pewno będę używać żeby chociażby moc sobie wyjść na chwilę sama 😉 monitora mieliśmy nie brać ale trafił się używany za 50zl, moja położna ze szkoły rodzenia powiedziała żeby się nie zastanawiać bo nie ma tam co się zepsuć więc Zobaczymy czy się sprawdzi czy odsprzedamy dalej

8 godzin temu, Kamilabe napisał:

A jak tam, stresujcie sie porodem ? Bo ja zupełnie nie. Wręcz nie mogę się doczekać, jestem podjarana jak na swój ślub gdzie każdy mówił ze nie widac stresu a ja czułam się jak gość 😄 bedzie cudownie ! Nasze Skarby tuż tuż 🙂 największe marzenia się spełniają 

Porodem się nie stresuje, ale chyba powoli zaczynam jednak chcieć iść do szpitala wcześniej bo coraz większe cuda znów z covidem. W moim szpitalu wojewódzkim już szykują znów pojedyncze oddziały na covidowe 🙈

8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Będzie mi się spało na pewno dużo lepiej jak monitor będzie pilnował małej 😊 tu wiem ze cześć osób poleca cześć nie. Nasza położna polecała bardzo. Brałam tez udział w takich warsztatach z ratownikami medycznymi tez mówili ze dobrze to mieć. Ten monitor można tez wypożyczyć na rok lub pół roku. Ogólnie z tymi położnymi to jest tak ze co położna to opinia inna na każdy temat 😅wiec chyba każda z nas musi znaleść swój złoty środek. laktator tez położna polecała mieć swój w szpitalu wiec kupiłam ale nie jakoś mocno drogi. Te rozmiary 50 są takie malutkie ze aż wydaje się niemożliwe żeby taki się dzidziuś urodził 😅 tak jak chyba dobrze pamietam Enigmie położna mówiła żeby wypiła felmatiker na rozkręcenie laktacji jak już się wszystko zacznie a moja kazała czekać na wizytę patronażowa i broń Boże nie pic 😅 

Moje obie położna mówily że szkoda kasy na nowy i żeby brać używane, bo to się albo kocha albo nienawidzi xD ja pewnie będę w grupie użyje 3 razy i wróci do pudełka i na olx 😉 dlatego kupiliśmy używany.

Ooo a mówiła Ci czemu masz nie pić Femaltikera? Ciekawe 🙂

 

8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Ja dziś sprzątam lodówkę tak bardziej świątecznie 😅 mąż łazienkę jakieś mnie wzięły porządki takie konkretniejsze. Kuchnie niestety mam nieogarnięta 😀 ale już mało siły co chwile wstaje i siadam. Powiedz wiesz może czy można mieć stopy pomalowane do porodu na kolor a ręce bez lakieru? Czy lepiej i to i to ? Malujesz włosy farba bez amoniaku czy raczej nie patrzysz na to?

 

Ja u stóp zostawiam pomalowane, tylko u rąk zdejmuje w czwartek i będę robić bezbarwne. Ponoć jedno z dwóch ma być czyste a u rąk wystarczy nawet po jednym palcu bez.

Wiesz co ja farbę zawsze z racji koloru m specyficzną bo kwasowa. Typowo farb bez amoniaku nie ma to trochę chwyt marketingowy 😉 ale nie przejmuje się tym totalnie przez skórę głowy nie wniknie żadna substancja na tyle żeby szkodzić dziecku 😉 nie dajmy się zwariować. Normlanie robiłam drugi raz dekoloryzacje dzisiaj w czasie ciąży i farbowanie jak zawsze 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Kamilabe napisał:

Hej 🙂 wrocilam z USG, z dzidzią wszystko w porządku. Byłam tym razem u innego dr niż poprzednio (lepszego z lepszym sprzętem) zeby skonsultować to starzejące łożysko. Powiedział że faktycznie sie starzeje ale to normalne na tym etapie ciąży i nie ma wskazań zeby zakończyć ciąże predzej. Z Wiki wszystko super, mówi że ma bardzo mało miejsca (siedziała z kolanami, rączkami i pępowiną przy twarzy) wiec nawet nie mógł zrobic zdjecia a brzuszek mam nieduży to się tam gnieździ. Mimo wszystko z przepływami dobrze, ilość wód tez w normie, szyjka skraca się (2.8cm) ale tez to normalne. Więc podsumowując mamy dzisiaj 35+5tc, Wiki ma 2730g i bujną czuprynę (uff bo ja byłam łysa jak kolano do roku czasu 🤣). Więc już się nie martwię i spokojnie czekam. Jeszcze 30dni do terminu 🤭 myslalam ze nie przebiore wiecej niż 10kg a juz mam 9 wiec przekroczymy ale to nic. Najważniejsze że dzidzia zdrów jak rybka 🥰

Super, ze z malutka wszystko OK 💞 Ja mam w czwartek badania i nie moge sie ich doczekac.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Klaudia91d napisał:

Będzie mi się spało na pewno dużo lepiej jak monitor będzie pilnował małej 😊 tu wiem ze cześć osób poleca cześć nie. Nasza położna polecała bardzo. Brałam tez udział w takich warsztatach z ratownikami medycznymi tez mówili ze dobrze to mieć. Ten monitor można tez wypożyczyć na rok lub pół roku. Ogólnie z tymi położnymi to jest tak ze co położna to opinia inna na każdy temat 😅wiec chyba każda z nas musi znaleść swój złoty środek. laktator tez położna polecała mieć swój w szpitalu wiec kupiłam ale nie jakoś mocno drogi. Te rozmiary 50 są takie malutkie ze aż wydaje się niemożliwe żeby taki się dzidziuś urodził 😅 tak jak chyba dobrze pamietam Enigmie położna mówiła żeby wypiła felmatiker na rozkręcenie laktacji jak już się wszystko zacznie a moja kazała czekać na wizytę patronażowa i broń Boże nie pic 😅 

Ja takze mam juz monitor oddechu w domu 😃 Nasza polozna mowila, ze jezeli chcemy to mozemy kupic. Ja jestem spokojniejsza z monitorem. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Anka 32 napisał:

Super, ze z malutka wszystko OK 💞 Ja mam w czwartek badania i nie moge sie ich doczekac.  

 

Ja też mam w czwartek 👍😍

Zamówiłam sobie z mamyginekolog segregator pediatryczny i miseczkę na wodę i waciki i terez mam do was pytanie oczka przemywamy i pępek woda przegotowana ale mam problem jak zrobić żeby woda była letnia wiadomo że trochę trzeba czasu żeby się wystudzila a na to nie będzie czasu. Czy może być zimna? Jak wy będziecie robić?

Dokupiłam jeszcze poduszkę do karmienia z allegro z HubiWordu.

I chcę zamówić kosz na pranie wstawię link osobno bo nie wiadomo kiedy admin doda a tu z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, Agnieszka5g napisał:

 

Ja też mam w czwartek 👍😍

Zamówiłam sobie z mamyginekolog segregator pediatryczny i miseczkę na wodę i waciki i terez mam do was pytanie oczka przemywamy i pępek woda przegotowana ale mam problem jak zrobić żeby woda była letnia wiadomo że trochę trzeba czasu żeby się wystudzila a na to nie będzie czasu. Czy może być zimna? Jak wy będziecie robić?

Dokupiłam jeszcze poduszkę do karmienia z allegro z HubiWordu.

I chcę zamówić kosz na pranie wstawię link osobno bo nie wiadomo kiedy admin doda a tu z tym problem.

Oczka w pierwszych tygodniach jałowym gazikiem i solą fizjologiczna. Pępka w ogóle na mokro 🙂 jak się zmoczy przy kąpieli to tylko patyczkiem do sucha. A co do wody do mycia pupy to będę miała termos koło miseczki 😉 na początku będę używać letniej wody i wacików. Później będę używać zestaw z wielorazowymi ręczniczkami który dostałam od przyjaciółki to już je będę ewentualnie chwilę w dłoniach grzać bo to stoi zalane wodą z olejkiem w pojemniku cały czas tak jak mokre chusteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Enigma91 napisał:

Oczka w pierwszych tygodniach jałowym gazikiem i solą fizjologiczna. Pępka w ogóle na mokro 🙂 jak się zmoczy przy kąpieli to tylko patyczkiem do sucha. A co do wody do mycia pupy to będę miała termos koło miseczki 😉 na początku będę używać letniej wody i wacików. Później będę używać zestaw z wielorazowymi ręczniczkami który dostałam od przyjaciółki to już je będę ewentualnie chwilę w dłoniach grzać bo to stoi zalane wodą z olejkiem w pojemniku cały czas tak jak mokre chusteczki.

 

No tak faktycznie solą pomyliłam się , ale czy woda do pupy musi być przegotowana? Nie może być poprostu ciepła z kranu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

No tak faktycznie solą pomyliłam się , ale czy woda do pupy musi być przegotowana? Nie może być poprostu ciepła z kranu? 

Ja będę używała ciepła z kranu i akurat moja położna mówiła ze można. 😊 gdyby coś się działo z pupa to wtedy zmienię. W sumie i tak myjemy dziecko w wodzie z kranu to chyba to samo a po drugie można ja tez pic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

 

No tak faktycznie solą pomyliłam się , ale czy woda do pupy musi być przegotowana? Nie może być poprostu ciepła z kranu? 

Tylko do buźki na początku przygotowana. Do pupy nie ma sensu, przecież do kąpieli też nie będziemy gotować 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
46 minut temu, Enigma91 napisał:

Tylko do buźki na początku przygotowana. Do pupy nie ma sensu, przecież do kąpieli też nie będziemy gotować 😁

 

No właśnie tak myślałam. Znalazłam ciebie na FB przypadkowo napisałam na Messenger 👍☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej 🙂

ja dzisiaj już od 4.30 na nogach, spać nie mogłam. Zjadłam śniadanie i wzięłam się za sprzątanie, nawet dwa okna już umyłam  🙈  chata na błysk, teraz zjadłam i myślałam że się zdrzemnę ale jak na złość mi się nie chce 😭  a na 17 przyjeżdża kuzyn i szwagra dzieci, bo mój młodszy dzisiaj kończy 13lat 😁 wczoraj robiłam torta i dwa ciasta. 

 

co do przemywania to oczka będę myła samą wodą, pupka pewnie też wodą. 

 

a taki torcik zrobiłam 🙂

received_3674371812689579.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dzisiaj zabrałam się za porządki w zdjęciach bo odebrałam w końcu albumy 🙈 obiecałam sobie że teraz na bieżąco będę wywoływać zdjęcia bo u mnie w rodzinie to zawsze ważne było 🙂

jeden album na razie mam na wspólne zdjęcia o tamy różne wyjazdy nasze i wypady z przyjaciółmi, a drugi zamówiłam z misiem dla synka na razie jest zdjęcie testu, brzuszki z różnego okresu, przygotowania pokoju, baby shower, sesja brzuszkowa, a dalej będę dawać jego fotki z różnych okresów żeby miał na pamiątkę jak się zmieniał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej Ho! Dziewczyny! Zbierało mnie coś ostatnio i tym sposobem dzisiaj mój lekarz skierował mnie z sączącymi się wodami do szpitala ☺36+3 dzisiaj. Wody sączą się powoli, dostaje antybiotyk, żeby nie dostać zakażenia no i czekamy. Na KTG piszą się już skurcze wiec może lada dzień i będziemy się rozpakowywać ❤  dziewczyna miała być smokiem a tu lekarze mówią 2800 g. Dbajcie o siebie ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

Hej Ho! Dziewczyny! Zbierało mnie coś ostatnio i tym sposobem dzisiaj mój lekarz skierował mnie z sączącymi się wodami do szpitala ☺36+3 dzisiaj. Wody sączą się powoli, dostaje antybiotyk, żeby nie dostać zakażenia no i czekamy. Na KTG piszą się już skurcze wiec może lada dzień i będziemy się rozpakowywać ❤  dziewczyna miała być smokiem a tu lekarze mówią 2800 g. Dbajcie o siebie ❤

No to może jednak Ty będziesz pierwsza 🙈 gdzie leżysz? Teraz to chyba im szybciej nam pójdzie tym lepiej bo kto wie co to zaraz będzie z tymi szpitalami znowu 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny, a ja dzisiaj spac nie moge. Wstalam po 2.00 w nocy, a teraz musialam cos zjesc. Jest 4.00w nocy tez tak macie ,? 

 

Zakapturzona zycze Wam zdroweczka. ❤️ 

Ewon sliczny tort. Jak ty dajesz rade jeszcze okna umyc. Ja wszystko do sprzatania mezowi zostawilam 😉🤭i serio juz sil mam malo a widze, ze wy wszystkie wielkie porzadki swiateczne robicie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, wlasnie Jade na badania prenatalne, a pozniej do diabetologa. Trzymajcie kciuki . Mam nadzieje, ze parametry dziecka w normie. 

Trzymam kciuki , daj znać po 😊 na pewno wszystko będzie idealnie ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zakapturzona napisał:

Hej Ho! Dziewczyny! Zbierało mnie coś ostatnio i tym sposobem dzisiaj mój lekarz skierował mnie z sączącymi się wodami do szpitala ☺36+3 dzisiaj. Wody sączą się powoli, dostaje antybiotyk, żeby nie dostać zakażenia no i czekamy. Na KTG piszą się już skurcze wiec może lada dzień i będziemy się rozpakowywać ❤  dziewczyna miała być smokiem a tu lekarze mówią 2800 g. Dbajcie o siebie ❤

Hej ho ❤️ To rozpakujesz się pierwsza. Chociaż jeszcze te kilka dni może posiedzieć oby do 37 tyg 😊 czekam na wspaniałe wieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Hej dziewczyny, a ja dzisiaj spac nie moge. Wstalam po 2.00 w nocy, a teraz musialam cos zjesc. Jest 4.00w nocy tez tak macie ,? 

 

Zakapturzona zycze Wam zdroweczka. ❤️ 

Ewon sliczny tort. Jak ty dajesz rade jeszcze okna umyc. Ja wszystko do sprzatania mezowi zostawilam 😉🤭i serio juz sil mam malo a widze, ze wy wszystkie wielkie porzadki swiateczne robicie.  

Ja tylko koło 4 na siusiu wstaje, ale jak się kładę od dwóch dni spać to synek zaczyna się chyba wykopywać w kanał, albo się po prostu miednica rozstawia bo mam kilka minut regularne kłucia w spojeniu. Także mam nadzieję że jutro będzie już cos na badaniach widać że się zaczyna, bo ja skurcze słabo czuje więc sama nie wiem już czy tylko coś tam powoli się zaczyna, czy bardziej ale nie czuję.

40 minut temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, wlasnie Jade na badania prenatalne, a pozniej do diabetologa. Trzymajcie kciuki . Mam nadzieje, ze parametry dziecka w normie. 

Będzie na pewno wszytko dobrze 🙂 masz przecież wszytko pod kontrolą 🙂

daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 godzin temu, zakapturzona napisał:

Hej Ho! Dziewczyny! Zbierało mnie coś ostatnio i tym sposobem dzisiaj mój lekarz skierował mnie z sączącymi się wodami do szpitala ☺36+3 dzisiaj. Wody sączą się powoli, dostaje antybiotyk, żeby nie dostać zakażenia no i czekamy. Na KTG piszą się już skurcze wiec może lada dzień i będziemy się rozpakowywać ❤  dziewczyna miała być smokiem a tu lekarze mówią 2800 g. Dbajcie o siebie ❤

Ooo proszę jaka tu niespodzianka 😊  trzymamy za Was kciuki 🤗🤗 najważniejsze, że jesteście pod opieką lekarzy 😗😗  dawaj znać co u Was 🙂 :

 

5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Hej dziewczyny, a ja dzisiaj spac nie moge. Wstalam po 2.00 w nocy, a teraz musialam cos zjesc. Jest 4.00w nocy tez tak macie ,? 

 

Zakapturzona zycze Wam zdroweczka. ❤️ 

Ewon sliczny tort. Jak ty dajesz rade jeszcze okna umyc. Ja wszystko do sprzatania mezowi zostawilam 😉🤭i serio juz sil mam malo a widze, ze wy wszystkie wielkie porzadki swiateczne robicie.  

Dziekuje 😘😘😘  no wczoraj miałam energii za 10 , a wstałam o 4.30 🙈 wysprzatałam całą chałupę, łazienke domestosem tak że zachlapałam swoją ulubioną koszulę - wiem wiem kto w takich ciuchach sprząta ale nie wiedziałam że tak mnie weźmie  - w sumie zostało mi umyć u dzieci w sypialni i na balkonie 😁  .  

 

O 16 myślałam że się zdrzemnę bo już mnie zmuliło ale co, młoda miała czkawkę i dupa z tego wyszła. Goście posiedzieli prawie do 20 i później pojechalismy po wózek 😁😁😁  i już mam mój wypatrzony 😁 

Aż wczoraj synek wsadził balona i go woził i gadał " Śpij dzidzia śpij, aaaa " 😂  i co przechodzi koło niego to się przymierza 😁  

Jednak kupiłam używany ale trafiła się okazja bo cały zestaw :  gondola, spacerowka, fotelik, śpiwór na zimę, 2 zestawy kół ( pompowane i piankowe) moskeitery, torba, folie, parasolka .  I wszystko prawie nóweczka 😁😁😁  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, zakapturzona napisał:

Hej Ho! Dziewczyny! Zbierało mnie coś ostatnio i tym sposobem dzisiaj mój lekarz skierował mnie z sączącymi się wodami do szpitala ☺36+3 dzisiaj. Wody sączą się powoli, dostaje antybiotyk, żeby nie dostać zakażenia no i czekamy. Na KTG piszą się już skurcze wiec może lada dzień i będziemy się rozpakowywać ❤  dziewczyna miała być smokiem a tu lekarze mówią 2800 g. Dbajcie o siebie ❤

Super ! W takim razie dużo zdrówka, siły i powodzenia !! 🥰 informuj nas koniecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...