Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Już po wizycie Oliwier waży 2250g. Siedzi już nisko dr czuła główka jak badała szyjkę i powiedziała że szyjka krótka miękka ale zamknięta i mówi że to dobrze bo poród będzie łatwiejszy bo szyjka sama się skraca terez tylko czekać na skurcze albo odejście wód.

Pytałam czy brzuch powinien opaść to powiedziała że wcale tak nie jest to indywidualna sprawa ,zależy od tego kto ma jakie mięśnie , skórę która ciąża np 3 to bardziej już wszystko rozciągnięte więc to nie ma na tym a u mnie nie opadł a mało jest bardzo nisko więc ma chyba rację.

Do dziewczyn z Gdańska w UCK jest dużo rodzących oddziały przepełnione.

Wczoraj wieczorem i w nocy ćmił mi brzuch jak na okres . Teraz pozostaje mi czekać na akcje czy coś się zacznie!

@zakapturzona powodzenia! Będzie wszystko dobrze!

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Trzymam kciuki , daj znać po 😊 na pewno wszystko będzie idealnie ❤️

Hej, hej jestem Po badaniach. Dziecko super duze 3100 a jestem w 34+ 4

Straszne sie ruszal mocno i nie mozna bylo tak dobrze zbadac. Brzuszek U dziecka wiekszy przez moja cukrzyce 🙄😟

Raczej mam sie na cesarke przygotowac. Przeplywy u mnie super i lozysko tez super. Wody plodowe super.   Powiedza mi w szpitalu teraz w marcu Jak Bede miec rozmowe o porodzie czy bede miec cesarke. Tam jeszcze raz mnie i dziecko zbadaja. Pan doktor od prenatalnych napisal list do ordynatora z wymiarami dziecka i zaleceniami. Zna Go bardzo dobrze tego ordynatora i jeszcze 2 innych lekarzy i kazal sie na niego powolac 😀 Takze sie ciesze. 

Dzisiaj dostalam insuline do kazdego posilku 4 miarki. Mialam szkolenie z tego Jak zrobic zastrzyki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
45 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Już po wizycie Oliwier waży 2250g. Siedzi już nisko dr czuła główka jak badała szyjkę i powiedziała że szyjka krótka miękka ale zamknięta i mówi że to dobrze bo poród będzie łatwiejszy bo szyjka sama się skraca terez tylko czekać na skurcze albo odejście wód.

Pytałam czy brzuch powinien opaść to powiedziała że wcale tak nie jest to indywidualna sprawa ,zależy od tego kto ma jakie mięśnie , skórę która ciąża np 3 to bardziej już wszystko rozciągnięte więc to nie ma na tym a u mnie nie opadł a mało jest bardzo nisko więc ma chyba rację.

Do dziewczyn z Gdańska w UCK jest dużo rodzących oddziały przepełnione.

Wczoraj wieczorem i w nocy ćmił mi brzuch jak na okres . Teraz pozostaje mi czekać na akcje czy coś się zacznie!

@zakapturzona powodzenia! Będzie wszystko dobrze!

Bardzo sie ciesze, ze U Was wszystko super na badaniach. Juz niedlugo bedziesz rodzic 😀😍 To tak szybko zlecialo. Ja jakos caly czas mysle, ze jeszcze tyle czasu zostalo, a tu juz tak malo czasu.  Jeszcze dzisiaj Pan Dr mowil, ze mozliwe ze 10 dni wczesniej bede rodzic 🙂 to wtedy 15.04 bede po cesarce 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Już po wizycie Oliwier waży 2250g. Siedzi już nisko dr czuła główka jak badała szyjkę i powiedziała że szyjka krótka miękka ale zamknięta i mówi że to dobrze bo poród będzie łatwiejszy bo szyjka sama się skraca terez tylko czekać na skurcze albo odejście wód.

Pytałam czy brzuch powinien opaść to powiedziała że wcale tak nie jest to indywidualna sprawa ,zależy od tego kto ma jakie mięśnie , skórę która ciąża np 3 to bardziej już wszystko rozciągnięte więc to nie ma na tym a u mnie nie opadł a mało jest bardzo nisko więc ma chyba rację.

Do dziewczyn z Gdańska w UCK jest dużo rodzących oddziały przepełnione.

Wczoraj wieczorem i w nocy ćmił mi brzuch jak na okres . Teraz pozostaje mi czekać na akcje czy coś się zacznie!

@zakapturzona powodzenia! Będzie wszystko dobrze!

Pięknie ! Każdy dzien zbliża nas do cudownego momentu 🥰

Jejku moja Wiki tyle ważyła w 34tyg 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anka 32 napisał:

Hej, hej jestem Po badaniach. Dziecko super duze 3100 a jestem w 34+ 4

Straszne sie ruszal mocno i nie mozna bylo tak dobrze zbadac. Brzuszek U dziecka wiekszy przez moja cukrzyce 🙄😟

Raczej mam sie na cesarke przygotowac. Przeplywy u mnie super i lozysko tez super. Wody plodowe super.   Powiedza mi w szpitalu teraz w marcu Jak Bede miec rozmowe o porodzie czy bede miec cesarke. Tam jeszcze raz mnie i dziecko zbadaja. Pan doktor od prenatalnych napisal list do ordynatora z wymiarami dziecka i zaleceniami. Zna Go bardzo dobrze tego ordynatora i jeszcze 2 innych lekarzy i kazal sie na niego powolac 😀 Takze sie ciesze. 

Dzisiaj dostalam insuline do kazdego posilku 4 miarki. Mialam szkolenie z tego Jak zrobic zastrzyki.  

Woww to mamy podobne dzidziusie wagowo 😊 ja dziś wylądowałam na izbie przyjęć bo mała się słabo od wczoraj ruszała i spanikowałam. Wszystko jest na usg Ok, ktg tez dobre a mała wazy niby tez 3100 a dzi 34 tydz 1 dzień 😱 ciekawa jestem jak za tydzień wyjdzie u mojego prowadzącego ginekologa. Dobrze ze te zastrzyki już tak krótko pare tygodni i po sprawie. 😊 super , ze takie znajomosci ma szpitalu Twój lekarz.  A cesarka ze względu na wagę dzidzi czy cukry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Anka 32 napisał:

Hej, hej jestem Po badaniach. Dziecko super duze 3100 a jestem w 34+ 4

Straszne sie ruszal mocno i nie mozna bylo tak dobrze zbadac. Brzuszek U dziecka wiekszy przez moja cukrzyce 🙄😟

Raczej mam sie na cesarke przygotowac. Przeplywy u mnie super i lozysko tez super. Wody plodowe super.   Powiedza mi w szpitalu teraz w marcu Jak Bede miec rozmowe o porodzie czy bede miec cesarke. Tam jeszcze raz mnie i dziecko zbadaja. Pan doktor od prenatalnych napisal list do ordynatora z wymiarami dziecka i zaleceniami. Zna Go bardzo dobrze tego ordynatora i jeszcze 2 innych lekarzy i kazal sie na niego powolac 😀 Takze sie ciesze. 

Dzisiaj dostalam insuline do kazdego posilku 4 miarki. Mialam szkolenie z tego Jak zrobic zastrzyki.  

Ojej szkoda z tym brzuszkiem no ale tak bywa w cukrzycy. To faktycznie może być CC. A zastrzykami się nie przejmuj, ja wolę insulinę jak kłucie palca do glukometru 🙈 już mam takie opuszki obolałe i twarde że szok 😞 jak się przyjrzeć to pełni dziurek takich malutkich 

2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Sorki dziewczyny miało być 3250kg 🤣🤪

Nooo teraz to tak 🙂 jestem ciekawa jak Aleks jutro się popisze, bo ostatnio zwolnił coś.

1 godzinę temu, Kamilabe napisał:

Żeś odjęła dziecku kilogram 🤣 teraz to się zgadza hehe 😄 chociaż moze sie zdarzają takie maluszki, kto wie 🤷‍♀️

Oj zdążają moja koleżanka mimo cukrzycy ma takiego małego bąbelka, ale jak się pytała teściowej ile jej mąż miał przy porodzie to się okazało że 2800, a był donoszony 😉

 

@zakapturzona super że się zaczynają, ja już mam wrażenie że Aleks jest mega nisko, aż wargi sromowe mi jeszcze bardziej wywaliło. Ciekawa jestem czy się potwierdzi na badaniach jutro.

Przełożyli mi z 16:30 na 14:30 mega się cieszę chyba od pierwszego badania na żadne nie czekałam tak bardzo jak na to 🙈

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@zakapturzona trzymamy kciukaski 🤗🤗🤗🤗  

 

@Anka 32  @Klaudia91d @Agnieszka5g  o jakie ładne wagi mają wasze dzieciaczki 😊 moja 35+5 2403 g. 

@Enigma91 koniecznie daj znać po wizycie 🙂 ja następna mam 29.03 i już ostatnią. 

 

 

Kurde dzisiaj tak kręgosłup mnie boli i krocze że już nie mam siły ani chodzić ani siedzieć   😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, ewon napisał:

@zakapturzona trzymamy kciukaski 🤗🤗🤗🤗  

 

@Anka 32  @Klaudia91d @Agnieszka5g  o jakie ładne wagi mają wasze dzieciaczki 😊 moja 35+5 2403 g. 

@Enigma91 koniecznie daj znać po wizycie 🙂 ja następna mam 29.03 i już ostatnią. 

 

 

Kurde dzisiaj tak kręgosłup mnie boli i krocze że już nie mam siły ani chodzić ani siedzieć   😞

 

Moja lekarka idzie chyba na urlop jakoś niedługo 🙈 jestem ciekawa co wymyśli jutro, czekam na info czy coś rusza i chyba będę codziennie męża męczyć żeby się zaczęło xD chociaż ja powoli już mam wrażenie że syn wisi w środku już, więc nie wiem jak to zrobimy 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Klaudia91d napisał:

Woww to mamy podobne dzidziusie wagowo 😊 ja dziś wylądowałam na izbie przyjęć bo mała się słabo od wczoraj ruszała i spanikowałam. Wszystko jest na usg Ok, ktg tez dobre a mała wazy niby tez 3100 a dzi 34 tydz 1 dzień 😱 ciekawa jestem jak za tydzień wyjdzie u mojego prowadzącego ginekologa. Dobrze ze te zastrzyki już tak krótko pare tygodni i po sprawie. 😊 super , ze takie znajomosci ma szpitalu Twój lekarz.  A cesarka ze względu na wagę dzidzi czy cukry? 

Ze wzgledu na brzuszek dziecka. Czyli moja cukrzyce. Dziecko ma wiekszy brzuszek niz glowke i moga byc powiklania i trudnosci dla dziecka przy naturalnym porodzie. To Maja zdecydowac lekarze z Uniklinik Ale Pan Doktor od prenatalnego juz dzisiaj mnie na to przygotowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Enigma91 napisał:

Moja lekarka idzie chyba na urlop jakoś niedługo 🙈 jestem ciekawa co wymyśli jutro, czekam na info czy coś rusza i chyba będę codziennie męża męczyć żeby się zaczęło xD chociaż ja powoli już mam wrażenie że syn wisi w środku już, więc nie wiem jak to zrobimy 🙈

Ja zaczynam wiecej spacerowac. Juz teraz wiem czemu ginekolog kazala mi odlozyc magnez w sobote 😀 Ona dobrze wie ze zazwyczaj cesarke Robi sie 10dni szybciej niz Termin. Ja juz nawet wole ta cesarke Jak Maja byc jakies trudnosci z porodem. A dzisiaj mialam zjesc wieksza porcje obiadu i insuline pol godziny wczesniej i insulina nie pomogla mialam cukier Po makaronow razowym z krewetkami i warzywami az 149,a Norme mam 130 😟 Szybko na spacer szlam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
55 minut temu, Enigma91 napisał:

Moja lekarka idzie chyba na urlop jakoś niedługo 🙈 jestem ciekawa co wymyśli jutro, czekam na info czy coś rusza i chyba będę codziennie męża męczyć żeby się zaczęło xD chociaż ja powoli już mam wrażenie że syn wisi w środku już, więc nie wiem jak to zrobimy 🙈

 

Mojemu to dzisiaj powiedziałam że trzeba dużo seksu to urodzę a on jak się dowiedział że główka nisko to mówi że nie no jak to tak mu po głowie 🤣 boi się 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Ja zaczynam wiecej spacerowac. Juz teraz wiem czemu ginekolog kazala mi odlozyc magnez w sobote 😀 Ona dobrze wie ze zazwyczaj cesarke Robi sie 10dni szybciej niz Termin. Ja juz nawet wole ta cesarke Jak Maja byc jakies trudnosci z porodem. A dzisiaj mialam zjesc wieksza porcje obiadu i insuline pol godziny wczesniej i insulina nie pomogla mialam cukier Po makaronow razowym z krewetkami i warzywami az 149,a Norme mam 130 😟 Szybko na spacer szlam

Czemu mówisz że już wiesz dlaczego magnez Ci kazała odstawić?

Ja chcę spacerować ale zobaczymy jaka będzie pogoda bo na razie śnieg z deszczem i zimno cały tydzień zapowiadają kolejny tez, i czy będę w stanie bo teraz powoli każdy krok to kłucie w spojeniu się robi 🙈

Hmm może makaron razowy Ci przestał służyć, zobacz może z pszenicy durum.

23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Mojemu to dzisiaj powiedziałam że trzeba dużo seksu to urodzę a on jak się dowiedział że główka nisko to mówi że nie no jak to tak mu po głowie 🤣 boi się 😜

No właśnie dlatego mówię że nie wiem jak to zrobimy, ale jakoś te prostagladyny trzeba będzie tam wciskać 😂 będziemy sobie wlewać 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Enigma91 napisał:

Czemu mówisz że już wiesz dlaczego magnez Ci kazała odstawić?

Ja chcę spacerować ale zobaczymy jaka będzie pogoda bo na razie śnieg z deszczem i zimno cały tydzień zapowiadają kolejny tez, i czy będę w stanie bo teraz powoli każdy krok to kłucie w spojeniu się robi 🙈

Hmm może makaron razowy Ci przestał służyć, zobacz może z pszenicy durum.

No właśnie dlatego mówię że nie wiem jak to zrobimy, ale jakoś te prostagladyny trzeba będzie tam wciskać 😂 będziemy sobie wlewać 🙈

 

Hahaha co za pomysł może strzykawką 😂😂🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał:

Czemu mówisz że już wiesz dlaczego magnez Ci kazała odstawić?

Ja chcę spacerować ale zobaczymy jaka będzie pogoda bo na razie śnieg z deszczem i zimno cały tydzień zapowiadają kolejny tez, i czy będę w stanie bo teraz powoli każdy krok to kłucie w spojeniu się robi 🙈

Hmm może makaron razowy Ci przestał służyć, zobacz może z pszenicy durum.

No właśnie dlatego mówię że nie wiem jak to zrobimy, ale jakoś te prostagladyny trzeba będzie tam wciskać 😂 będziemy sobie wlewać 🙈

Bo Oni Beda chcieli aby sie szybciej akcja zaczela, a magnez wstrzymuje skurcze i moja szyjka byla dluga i zamknieta. Dzisiaj tylko1 tabletke wzielam. Zobacze czy szyjka sie troche zmniejszy w poniedzialek na kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

 

Hahaha co za pomysł może strzykawką 😂😂🤣🤣🤣

Haha noo 😂 jak do konia inseminacje będziemy robić 🙈

13 minut temu, Anka 32 napisał:

Bo Oni Beda chcieli aby sie szybciej akcja zaczela, a magnez wstrzymuje skurcze i moja szyjka byla dluga i zamknieta. Dzisiaj tylko1 tabletke wzielam. Zobacze czy szyjka sie troche zmniejszy w poniedzialek na kontroli. 

Moja lekarka mi nic nie kazała zmniejszać 🙈 jakoś nie chce mi się wierzyć żeby magnez właściwe skurcze blokował 🙂 skoro często ledwo daje radę z wcześniejszymi 🙂 aleale zobaczymy co powie jutro zapytam ja jeszcze czy mam zmniejszyć albo całkiem odstawić. Ale w sumie mówiła że szyjka była już coś krótsza ostatnio znów więc chyba i tak pracuje, może dlatego nie mówiła żeby odstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja jeszcze tydzień i wizyta, jestem ciekawa czy szyjka się skraca, chociaż u mnie i tak zakończenie cc  . Ale  i wtedy dostanę skierowanie . 

Pochwalę się wózkiem, już  czeka 🙂 , ffotelik samochodowy też gotowy, mąż tylko złapie i przyjedzie po nas 😁 

 

Dzisiaj w nocy dostałam kilka takich skurczy że myślałam że się rozkręcą ale szkoda że się wyciszyły.  Ale obudziłam sie o 1:45 i myślałam że to już rano 😂 dobrze że udało mi się jeszcze zasnąć 😁 

 

@zakapturzona  jak u Was???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ewon fajny wozeczek.

Jak to jest z cesarka?  Chyba bede miala. Musi byc skracajaca sie szyjka lub skurcze? Ja mam Termin w29.03 w szpitalu i Tam mnie poinformuja czy bede miec na 100 % cesarke. Robi sie ja zazwyczaj szybciej? Ja dostalam Info od diabetologa, ze 10 dni szybciej, ale moze to przez cukrzyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...