Skocz do zawarto┼Ťci
Mynia98

Kwietni├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Enigma91 napisał:

Ooo ju┼╝ KTG? Podejrzewaj─ů jakie┼Ť problemy?┬á

Ja jutro mam wizyt─Ö u ginekolog. Musz─Ö poprosi─ç o skierowanie do okulisty na konsultacje i zapyta─ç o krztusiec, znaj─ůc jej podejdzie do szczepie┼ä b─Ödzie no zalecaj─ů ale jak Pani uwaza ­čśü

Ze wzgl─Ödu na moje skurcze.

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Ooo ju┼╝ KTG? Podejrzewaj─ů jakie┼Ť problemy?┬á

Ja jutro mam wizyt─Ö u ginekolog. Musz─Ö poprosi─ç o skierowanie do okulisty na konsultacje i zapyta─ç o krztusiec, znaj─ůc jej podejdzie do szczepie┼ä b─Ödzie no zalecaj─ů ale jak Pani uwaza ­čśü

U mnie w przychodni od poczatku 6 miesiaca wszystkim kobieta robia co wizyte KTG ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Anka 32 napisał:

U mnie w przychodni od poczatku 6 miesiaca wszystkim kobieta robia co wizyte KTG ­čÖé

To wcze┼Ťnie ­čÖé jakjak bym jeszcze mia┼éa co wizyt─Ö siedzie─ç 40min na ktg to bym ca┼éy dzie┼ä chyba w przychodni by┼éa ­čÖé

@zakapturzona rozumiem, zapomnia┼éam ┼╝e pisa┼éa┼Ť o tych skurczach, dalej ci─Ö tak m─Öcz─ů?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
14 minut temu, Enigma91 napisał:

To wcze┼Ťnie ­čÖé jakjak bym jeszcze mia┼éa co wizyt─Ö siedzie─ç 40min na ktg to bym ca┼éy dzie┼ä chyba w przychodni by┼éa ­čÖé

@zakapturzona rozumiem, zapomnia┼éam ┼╝e pisa┼éa┼Ť o tych skurczach, dalej ci─Ö tak m─Öcz─ů?

No niestety, ale bior─Ö 2 dzie┼ä Nosp─Ö i magnez, tak┼╝e mam nadziej─Ö, ┼╝e przejd─ů albo przynajmniej nie b─Öd─ů takie uci─ů┼╝liwe.┬á Zrobi┼éam dzisiaj tylko jakie┼Ť najpotrzebniejsze rzeczy i staram si─Ö odpoczywa─ç. Jestem dobrej my┼Ťli.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Enigma91 napisał:

Nie ja tylko mam to OK 20 min. Moze na pozniejszym etapie bedzie dluzej. Czuje sie nawet bezpieczniej,ze to robia. Szybko mozna skurcze wykryc i dzialac.┬á Ostatnio nie mialam na szczescie ­čśâ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mi zejdzie tak OK 2 godzinki u lekarza.┬á Najpierw zawsze musimy oddawac mocz do badania. Pozniej rozmowa z polozna. Wazenie mierzenie cisnienia, ktg, i wizyta u lekarza┬á zawsze OK 25 do 30 min. Badanie szyjki macicy, usg i omawianie co tam u dziecka,┬á zawsze tez Dr sprawdza takim papierkiem czy wody plodowe nie ciekna i tez sprawdza czy nie pojawily sie bakterie i tez Dr odpowiada na moje pytania, ­čĄş a mam ich sporo, czasem jakies recepty czy skierowania wystawiaja panie z recepcji i czasem musze poczekac troszke na moja kolej bo Pani Dr wszystkie kobiety w ciazy dosyc dlugo bada. Jestem z Pani Dr bardzo zadowolona. Mialam szczescie, ze taka znalazlam.┬á ┬áTeraz bede miec w poniedzialek kontrole i badanie na cukrzyce.┬á┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Anka 32 napisał:

Mi zejdzie tak OK 2 godzinki u lekarza.┬á Najpierw zawsze musimy oddawac mocz do badania. Pozniej rozmowa z polozna. Wazenie mierzenie cisnienia, ktg, i wizyta u lekarza┬á zawsze OK 25 do 30 min. Badanie szyjki macicy, usg i omawianie co tam u dziecka,┬á zawsze tez Dr sprawdza takim papierkiem czy wody plodowe nie ciekna i tez sprawdza czy nie pojawily sie bakterie i tez Dr odpowiada na moje pytania, ­čĄş a mam ich sporo, czasem jakies recepty czy skierowania wystawiaja panie z recepcji i czasem musze poczekac troszke na moja kolej bo Pani Dr wszystkie kobiety w ciazy dosyc dlugo bada. Jestem z Pani Dr bardzo zadowolona. Mialam szczescie, ze taka znalazlam.┬á ┬áTeraz bede miec w poniedzialek kontrole i badanie na cukrzyce.┬á┬á

No to faktycznie kompleksowy przegl─ůd ­čśů

Ja jutro mam kontrol─Ö, zobaczymy ile nasz bumbum ju┼╝ b─Ödzie wa┼╝y┼é ­čśü

Ostatnio przylgn─Ö┼éo do niego bumbum bo tak m─Ö┼╝owi zawsze m├│wi─Ö jak zaczyna kopa─ç ┼╝eby widzia┼é i m├│g┼é r─Ök─Ö da─ç na brzuszek ­čśů we Flinstonach by┼é Bambam, a my mamy Bumbuma

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzie┼ä dobry mamusie co┼Ť dzisiaj jako┼Ť spa─ç nie mog┼éam, kompletnie mi si─Ö nie chcia┼éo ­čśů

Id─Ö zaraz zje┼Ť─ç co┼Ť i ogarn─ů─ç si─Ö przed wizyt─ů o ginekolog. Kurcze jak ja nie lubi─Ö takich wizyt na 13 ca┼éy dzie┼ä rozdziabany┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Enigma91 napisał:

Dzie┼ä dobry mamusie co┼Ť dzisiaj jako┼Ť spa─ç nie mog┼éam, kompletnie mi si─Ö nie chcia┼éo ­čśů

Id─Ö zaraz zje┼Ť─ç co┼Ť i ogarn─ů─ç si─Ö przed wizyt─ů o ginekolog. Kurcze jak ja nie lubi─Ö takich wizyt na 13 ca┼éy dzie┼ä rozdziabany┬á

Dzie┼ä doberek ­čśŐ powodzenia u lekarza ÔťŐ ja dzi┼Ť nie ┼Ťpi─Ö od 6 ale wczoraj o 20 zasn─Ö┼éam ­čśů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Czesc dziewczyny, a ja dzisiaj swietnie spalam z mala┬á przerwa o 5.00 rano ­čśâ Zauwazylam, ze dziecko jest aktywne czesto pozno w nocy i wczesnie rano ­čśâEnigma napisz jak bylo u lekarza.┬á

Ja zjadlam sobie sniadanie i teraz troche leze ­čśä Len ze mnie┬á

Wczoraj bylismy z mezem w polskim supermarkecie i kupilam sobie polskie jedzenie ­čśâ Uwielbiam ­čśŹ­čśŹ­čśŹ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Cze┼Ť─ç dziewuszki ­čÖé

ja od 3dni lepiej ┼Ťpi─Ö , wstaj─Ö w nocy raz albo dwa.┬á Ale to chyba dzi─Öki temu, ┼╝e nie ┼Ťwi─Ötego do 8 tylko codziennie wstaj─Ö 6.30 albo 7 .┬á

u mnie w przychodni te┼╝ ju┼╝ b─Öd─ů mi robi─ç ktg. U nich to norma.┬á

@zakapturzona b─Ödzie dobrze ­čśś­čśś

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja po wizycie. Moje przepływy już ok mały nadrobił z brzuszkiem. Waży 1300g jestem w OM 28+6 wg USG 29+2.

Pyta┼éam ile mo┼╝e wa┼╝y─ç przy porodzie to pow ┼╝e ok 3200g wi─Öc nie b─Ödzie jako┼Ť wielki.

Szyjka 3,8cm zamknięta wysoko, a mały głowkowo ułożony.

To co mnie boli to prawdopodobnie przepona , macica uciska.

Nie mam zdj─Öcia 3d bo nie chcia┼é si─Ö nam pokaza─ç zas┼éania┼é r─ůczkami twarz troch─Ö nagra┼éam filmiku dla m─Ö┼╝a.

A jak u was po wizytach?

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Ja po wizycie. Moje przepływy już ok mały nadrobił z brzuszkiem. Waży 1300g jestem w OM 28+6 wg USG 29+2.

Pyta┼éam ile mo┼╝e wa┼╝y─ç przy porodzie to pow ┼╝e ok 3200g wi─Öc nie b─Ödzie jako┼Ť wielki.

Szyjka 3,8cm zamknięta wysoko, a mały głowkowo ułożony.

To co mnie boli to prawdopodobnie przepona , macica uciska.

Nie mam zdj─Öcia 3d bo nie chcia┼é si─Ö nam pokaza─ç zas┼éania┼é r─ůczkami twarz troch─Ö nagra┼éam filmiku dla m─Ö┼╝a.

A jak u was po wizytach?

Ale super Agnieszka,┬á twoj maluszek juz duzy­čśŹ­čĺ×.

3200 to calkiem dobrze ÔŁĄ´ŞĆ do porodu latwiej niz 4 kg ­čśëMoj przy porodzie ma wazyc OK 3500 ­čśâ

Najwazniejsze, ze wszystko dobrze wyszlo na badaniach. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, a ja dzisiaj swietnie spalam z mala┬á przerwa o 5.00 rano ­čśâ Zauwazylam, ze dziecko jest aktywne czesto pozno w nocy i wczesnie rano ­čśâEnigma napisz jak bylo u lekarza.┬á

Ja zjadlam sobie sniadanie i teraz troche leze ­čśä Len ze mnie┬á

Wczoraj bylismy z mezem w polskim supermarkecie i kupilam sobie polskie jedzenie ­čśâ Uwielbiam ­čśŹ­čśŹ­čśŹ

My ju┼╝ sobie siedzimy w domku te┼╝ po wizycie. Dzisiaj bez USG, dosta┼é kawaler jeszcze 2tyg na przypakowanie przed pokazem ­čśů za to ja dosta┼éam prawie zrypke ┼╝e waga dalej stoi ­čśů ale p├│┼║niej sobie pogadali┼Ťmy ┼╝e dieta cukrzycowa, ruszam si─Ö teraz wi─Öcej na L4 wi─Öc nie ma z czego rosn─ů─ç i ┼╝e dziecku na pewno nic nie brakuje bo jem nawet 6 razy dziennie przez cukrzyc─Ö i ma z czego w razie czego bra─ç ode mnie bo drobn─ů nie jestem ­čśë

Dzisiaj tylko sprawdzili┼Ťmy serduszko i zrobi┼éa mi wymaz z pochwy ┼╝eby si─Ö upewni─ç ┼╝e zwi─Ökszone ostatnio up┼éawy to nie infekcja jaka┼Ť ­čÖé

Szyjka dalej twarda i zamkni─Öta, b─ůbel dalej g┼é├│wka w d├│┼é. Dno macicy ju┼╝ do┼Ť─ç wysoko jak na 29tc wi─Öc dzidziutek d┼éugi pewnie ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi dzieczyny czy podkłady poprowdowe to to samo co podpski poporodowe?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 minut temu, Agnieszka5g napisał:

A powiedzcie mi dzieczyny czy podkłady poprowdowe to to samo co podpski poporodowe?

Z podpaski si─Ö w┼éa┼Ťnie nie spotka┼éam, ale generalnie tak podk┼éady porodowe to ┼╝e ta wielkie podpaski ­čÖé mnie to zawsze wkurza bo te na ┼é├│┼╝ko to te┼╝ podk┼éady, nie wiem czemu w┼éa┼Ťnie nie nazwa tego podpaski po porodzie tylko podk┼éady xD

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, Enigma91 napisał:

Z podpaski si─Ö w┼éa┼Ťnie nie spotka┼éam, ale generalnie tak podk┼éady porodowe to ┼╝e ta wielkie podpaski ­čÖé mnie to zawsze wkurza bo te na ┼é├│┼╝ko to te┼╝ podk┼éady, nie wiem czemu w┼éa┼Ťnie nie nazwa tego podpaski po porodzie tylko podk┼éady xD

A lepiej kupić te na noc czy na dzień wystarcza? I ile paczek? Chce te z Canpola

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Teraz, Agnieszka5g napisał:

A lepiej kupić te na noc czy na dzień wystarcza? I ile paczek? Chce te z Canpola

Nie wiem, ja wzi─Ö┼éam z Canpola bo nie ufam tym bez kleju nie czu┼éa bym si─Ö dobrze i wzi─Ö┼éam te na noc bo mi w czasie okresu te┼╝ czasem przecieka┼éy gdzie┼Ť g├│ra podpaski by by┼éy za kr├│tkie wi─Öc wola┼éam nie ryzykowa─ç ­čÖé

Ja wzi─Ö┼éam 3 paczki, w domu p├│┼║niej ju┼╝ pono─ç krwawienie nie jest takie du┼╝e i mo┼╝na spokojnie zwykle podpaski z tych bardziej ch┼éonnych zak┼éada─ç. Ale do szpitala chyba zapakuje 2 i jedna zostawi─Ö w razie czego w domku. Jak b─Öd─Ö musia┼éa zosta─ç d┼éu┼╝ej jak 2 dni to najwy┼╝ej jako┼Ť m─ů┼╝ podrzuci ( dalej wierz─Ö ┼╝e b─Öd─ů ju┼╝ mogli rodzi─ç z nami i chocia┼╝ przekazywanie paczek wr├│ci do normy). U nas w szpitalu wojew├│dzkim pono─ç ju┼╝ porody rodzinne wracaja, wi─Öc wierz─Ö ┼╝e m├│j szpital wybrany te┼╝ zaraz zacznie zezwala─ç. Na razie wymog to test negstywny tatusia albo za┼Ťwiadczenie ozdrowie┼äca

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dziewczynki tak nie s┼éuchajcie o tej wadze, do porodu ­čśë jeszcze troch─Ö czasu mamy , a dziecko najwi─Öcej przybiera w ostatnich tygodniach ci─ů┼╝y.┬á Np mojej kole┼╝ance m├│wili ┼╝e b─Ödzie wa┼╝y─ç 3,500 a wa┼╝y┼é 4,200. Tak┼╝e mo┼╝e by─ç na +albo- p├│┼é kilo od badania usg ­čśë

Co do podkładów to ja rodziłam dawno miałam z dwie paczki a później podlaskim zwykle Bella ( ale wtedy w szpitalu dawali) i podkładów na łóżko nie używałam. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 minut temu, Enigma91 napisał:

Nie wiem, ja wzi─Ö┼éam z Canpola bo nie ufam tym bez kleju nie czu┼éa bym si─Ö dobrze i wzi─Ö┼éam te na noc bo mi w czasie okresu te┼╝ czasem przecieka┼éy gdzie┼Ť g├│ra podpaski by by┼éy za kr├│tkie wi─Öc wola┼éam nie ryzykowa─ç ­čÖé

Ja wzi─Ö┼éam 3 paczki, w domu p├│┼║niej ju┼╝ pono─ç krwawienie nie jest takie du┼╝e i mo┼╝na spokojnie zwykle podpaski z tych bardziej ch┼éonnych zak┼éada─ç. Ale do szpitala chyba zapakuje 2 i jedna zostawi─Ö w razie czego w domku. Jak b─Öd─Ö musia┼éa zosta─ç d┼éu┼╝ej jak 2 dni to najwy┼╝ej jako┼Ť m─ů┼╝ podrzuci ( dalej wierz─Ö ┼╝e b─Öd─ů ju┼╝ mogli rodzi─ç z nami i chocia┼╝ przekazywanie paczek wr├│ci do normy). U nas w szpitalu wojew├│dzkim pono─ç ju┼╝ porody rodzinne wracaja, wi─Öc wierz─Ö ┼╝e m├│j szpital wybrany te┼╝ zaraz zacznie zezwala─ç. Na razie wymog to test negstywny tatusia albo za┼Ťwiadczenie ozdrowie┼äca

Ok ja chyba zamówię jedne na noc i 2 paczki na dzień

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ewon napisał:

Dziewczynki tak nie s┼éuchajcie o tej wadze, do porodu ­čśë jeszcze troch─Ö czasu mamy , a dziecko najwi─Öcej przybiera w ostatnich tygodniach ci─ů┼╝y.┬á Np mojej kole┼╝ance m├│wili ┼╝e b─Ödzie wa┼╝y─ç 3,500 a wa┼╝y┼é 4,200. Tak┼╝e mo┼╝e by─ç na +albo- p├│┼é kilo od badania usg ­čśë

Co do podkładów to ja rodziłam dawno miałam z dwie paczki a później podlaskim zwykle Bella ( ale wtedy w szpitalu dawali) i podkładów na łóżko nie używałam. 

Tak wiem ┼╝e z wag─ů r├│┼╝nie bo tak naprawd─Ö wszystko si─Ö mo┼╝e zdarzy─ç ­čśő

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
18 minut temu, ewon napisał:

Dlatego ja nie pytam teraz ile mo┼╝e wa┼╝y─ç bo to wr├│┼╝enie z fus├│w troch─Ö ­čÖé nawet na ostatnim USG zaraz przed porodem rzadko si─Ö zdarza ┼╝e trafia ­čÖé przeciez to tylko z d┼éugo┼Ťci ko┼Ťci udowej. Dziecko mo┼╝e mie─ç d┼éugie nogi i z automatu aparat USG wyliczy wi─Öksz─ů wag─Ö ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ewon napisał:

Cze┼Ť─ç dziewuszki ­čÖé

ja od 3dni lepiej ┼Ťpi─Ö , wstaj─Ö w nocy raz albo dwa.┬á Ale to chyba dzi─Öki temu, ┼╝e nie ┼Ťwi─Ötego do 8 tylko codziennie wstaj─Ö 6.30 albo 7 .┬á

u mnie w przychodni te┼╝ ju┼╝ b─Öd─ů mi robi─ç ktg. U nich to norma.┬á

@zakapturzona b─Ödzie dobrze ­čśś­čśś

Ja jak zwykle, Ewelina panikara.┬áSkurcz├│w nie ma, poprostu stawia si─Ö mi─Ösie┼ä macicy, p├│ki nie promieniuje b├│l do kr─Ögos┼éupa to jest to normalna dolegliwo┼Ť─ç w ci─ů┼╝y. Niekt├│rym kobietom dokuczaj─ů mniej, niekt├│rym bardziej.┬á Tak┼╝e troch─Ö si─Ö uspokoi┼éam.┬á

Co do tych podk┼éad├│w, to ja ju┼╝ jestem chora na ich my┼Ťl. W swoim ┼╝yciu, zu┼╝y┼éam max 5 podpasek- szczerze ich nienawidz─Ö ­čśÉ­čśÉ ale czego si─Ö nie robi dla naszych dzidziutk├│w. Mam zam├│wione 3 paki, w razie potrzeby zawsze mo┼╝na dokupi─ç.┬á

Og├│lnie mia┼éam┬ádylemat do majtek poporodowych. Finalnie zam├│wi┼éam 2 komplety bielizny dedykowanej w┼éa┼Ťnie kobietom po porodzie┬áod MamyGinekolog 100% bawe┼ény i ostatecznie tylko 1 paczk─Ö siatki z Horizon.┬á Wgl to powinni zakaza─ç masowych zakup├│w u MamaGinekolog bo p├│jd─Ö z torbami za nied┼éugo ­čĄú dorwa┼éam super uniwersaln─ů koszul─Ö, tak─ů, kt├│ra ┼Ťwietnie nada si─Ö do karmienia i jednocze┼Ťnie nie jest aseksualna ­čĄú og├│lnie mam ju┼╝ kilka ich koszul i s─ů naprawd─Ö zajebistej, ┼╝aden plastik.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, zakapturzona napisał:

Ja jak zwykle, Ewelina panikara.┬áSkurcz├│w nie ma, poprostu stawia si─Ö mi─Ösie┼ä macicy, p├│ki nie promieniuje b├│l do kr─Ögos┼éupa to jest to normalna dolegliwo┼Ť─ç w ci─ů┼╝y. Niekt├│rym kobietom dokuczaj─ů mniej, niekt├│rym bardziej.┬á Tak┼╝e troch─Ö si─Ö uspokoi┼éam.┬á

Co do tych podk┼éad├│w, to ja ju┼╝ jestem chora na ich my┼Ťl. W swoim ┼╝yciu, zu┼╝y┼éam max 5 podpasek- szczerze ich nienawidz─Ö ­čśÉ­čśÉ ale czego si─Ö nie robi dla naszych dzidziutk├│w. Mam zam├│wione 3 paki, w razie potrzeby zawsze mo┼╝na dokupi─ç.┬á

Og├│lnie mia┼éam┬ádylemat do majtek poporodowych. Finalnie zam├│wi┼éam 2 komplety bielizny dedykowanej w┼éa┼Ťnie kobietom po porodzie┬áod MamyGinekolog 100% bawe┼ény i ostatecznie tylko 1 paczk─Ö siatki z Horizon.┬á Wgl to powinni zakaza─ç masowych zakup├│w u MamaGinekolog bo p├│jd─Ö z torbami za nied┼éugo ­čĄú dorwa┼éam super uniwersaln─ů koszul─Ö, tak─ů, kt├│ra ┼Ťwietnie nada si─Ö do karmienia i jednocze┼Ťnie nie jest aseksualna ­čĄú og├│lnie mam ju┼╝ kilka ich koszul i s─ů naprawd─Ö zajebistej, ┼╝aden plastik.

Te┼╝ mnie dzisiaj moja gin pyta┼éa czy mi si─Ö macica nie stawia ale na razie na dw├│ch magnezach dziennie daje rad─Ö bez tego ­čÖé

te majty od mamyginekolog te┼╝ mam ale to b─Öd─Ö dopiero w domu nosi─ç bo bym si─Ö w tym ugotowala, strasznie gruba ta bawe┼éna i jak tu wietrzy─ç w tym xD te┼╝ nie lubi─Ö podpasek, zawsze mi si─Ö co┼Ť przekr─Öca┼éo, wywijalo i przecieka┼éo masakra. Dlatego ju┼╝ si─Ö wol─Ö z klejem i w najwi─Ökszych przem─Öczyc jak ju┼╝ mam si─Ö m─Öczy─ç, to mo┼╝e nie przeciekne ­čśů

Te┼╝ si─Ö zastanawia┼éam nad jak─ů┼Ť koszula od niej ale na szpital mi szkoda, jak si─Ö nam ┼éadnie laktacja rozkr─Öci to sobie kupi─Ö jaka┼Ť w nagrod─Ö xD chocia┼╝ ja jestem bardziej z teamu spodenki i koszulka do spania ­čśë

Edytowane przez Enigma91

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Na razie sobie wpisa┼éam na list─Ö prezentowa oczywi┼Ťcie segregator pediatryczny bo ten ci─ů┼╝owy mi super segreguje wszystko a ja jestem z tych nieogarow co takie rzeczy nie ┼éapi─ů xD wi─Öc pediatryczny na bank musi by─ç ­čÖé

i du┼╝─ů torb─Ö RP, mo┼╝e moim dziewczynom na baby shower podpowiem bo si─Ö na bank przyda na wyjazdy nad jezioro latem i na wakacje ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...