Skocz do zawartości

..:: Listopadówki 2009 ::.. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Haniu niezła gaduła z Nadii. szybko się rozwija.
Nasz Olo sporo mowi, bardzo duzo rozumie ale czasem udaje ze nie slyszy (specjalnie lobuz mały) i ostatio zrobił się bardzo niegrzeczny. Nie słucha się nas, my swoje a on swoje. Odpowiada krzykiem, odpycha ręce jak się chce mu cos zabrać. Moze to dlatego ze nie chodzi do przedszkola i w domu kociego rozumu dostaje, a tam to by sie przynajmniej wyzyl... kto wie..

Wlasnie siedze i ogladam buty na allegro... boje sie zamowic bo wiecie jak to jest z tymi rozmiarami. Ale zwyczajnie nie mam kiedy isc do sklepu, zreszta tam wszystko jest na jedno kopyto. A wybierac sie cala wycieczka z Olkiem na poszukiwania i to jeszcze autobusem to mi sie nie widzi, bo mi nic nie da zobaczyc. Bedzie marudzil i chodzi swoimi drogami a ja bede go pilnowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej kobietki 🙂

chcialam sie pochwalic ze moja mlodsza corcia Tia coraz ladniej sypia w nocy 4-5 godzin przesypia 🤪 z przykroscia musze jednak stwierdzic, ze Mia sypa coraz gorzej 😞
zastanawia mnie przez co te zaburzenia snu... 🤔 budzi sie w nocy albo z delikatnym placzem albo nadaje przez sen (chyba) jak najeta! W dzien mowi i mowi wciaz powtarza wszytko! Ja jestem gadula wiec mozep o mnie ale zeby jeszcze w nocy?? czyzby dnia nie starczylo?? 😮

Dziewczyny dawajcie jakies pomysly na prezenciochy podchoinkowe, please!!!

a tak w ogole to ja chce juz wiosne!!!!!!!!!!!!!! Marzą mi sie cieple krainy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra a pytałaś Mie w nocy jak sie budzi czy cos ja boli? Wiem ze nie masz do tego głowy przy malym dziecku ale moze cos Wam podpowie? Jak mi sie maly budzi w nocy z placzem to pytam co boli a on pokazuje mi paluszkiem ze zabel albo brzuszek i wiem wtedy jak dzielac.
A moze to przez Tie? Wiesz wczesniej bylas tylko dla Mii a teraz w waszym zyciu pojawil sie ktos nowy moze Mia to bardzo przezywa i dlatego niespokojnie spi? Nie mowie tu o zazdrosci ale o emocjach.

A co do prezentow to nie mam pojeciac. Chcialam kupic mu tablice dwustrona na krede i na mazaki. Z tym ze nie mam gdzie tego stawiac a zabawek ma full wiec nie chce ich powielac. Na razie kupilam mu piżamke i myslalam jeszcze o kapciuszkach widzialam takie fajne w smyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leniuszku - zapytam jak babcia pojedzie bo terazo na spi z Mia i do niej wstaje a rano Mia chyba nie pamieta tych pobudek.... wyglada mi to troche na zęby, bo wklada raczki do buzi ale pewnie i zmiany zwiazane z Tia tez sie w tym momencie odbijaja... hmmm we wtorek moja mama wraca do siebie wiec przyjrzymy sie temu problemowi z bliska - osobiscie.

Tez myslalam o takiej tablicy ale jak zobaczylam na zywo w sklepie jaki wielki to grat to chyba zrezygnuje bo choc mamy dosc duzo miejsca to ladnie to miejsce wypelniaja juz Mii inne zabawki (duze i male) a mamy kolejna dzidzie i nie oklamujmy sie innych zabawek tez przybedzie! 🤢 wiec pomyslu nie mam 😞

A tu moje dwa WIELKIE male szczescia!!! 😁 Wybaczcie musze sie pochwalic 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/dscf37251024x770.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/2471/dscf37251024x770.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/dscf37271024x728.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/2347/dscf37271024x728.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha mój też jest straszny przytulak... 🙂 I całuśnik! 🙃 Choć z tym całowaniem to muszę uważać, bo on by wycałował wszystkich dookoła, a mnie bolą aspekty higieniczne... ☺️


Leniuszku a nie mogłabyś kiedyś zostawić Olka swojemu mężczyźnie i pójść zobaczyć te buty? Albo chociaż wybrać się w trójkę?...
Co do zachowania Olka to może kolejny aspekt buntu dwulatka?... 🤨 Nasz też ma swoje humory, a najlepsze są dni, kiedy wszystko z góry jest na "nie", he, he, takie permanentne nie, nawet jeśli potem jednak tak... 😉


Mamma-mia a nie będą to objawy lęków nocnych? 🤔 W końcu nasze dzieci są już w takim wieku.
A ja chcę w końcu zimę, ale taką ze ŚNIEGIEM! 😜 Bo co mi po wiośnie, jak w zimie nie będzie śniegu... 😠
Ach prezenty! Sama chwilowo o nich nie myślę, oj... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shati - hmmm nie iwem czy to sa te leki nocne - raczej nie sa to placze i krzyki przerazenia tylko placzliwe pojekiwania, ktore latwo uspokoic i po ktorych szybko zasypia... nie wstaje ani nie siada wl ozeckzu poprostu poplakuje marudzaco... obstawiam raczej zeby i chaos zwiazany z malenstwem ale moze... przyjrze sie problemowi dokladniej i doczytam jak pojedzie babcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leniuszku, he, he, to Cię rozumiem - ja też muszę mieć pod ręką kogoś do rozpraszania moich wachań, a co jak co, ale faceci są tu mistrzami. 😜 Dlatego też lubię ciągać ze sobą mojego M, mimo, że on sam chyba lubi to mniej... 😁 😉


Mamma-mia no to fakt, albo zęby, albo za dużo wrażeń... 😞 Daj nam znać jak znajdziesz chwilę do jakich wniosków doszłaś.


Udało mi się upolować książkę dla mojej mamy na święta - ale się cieszę, 🙂 bo to dość staaara pozycja, z jej dzieciństwa, a niestety nie ma nowych wydań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i Olo ma zapalenie oskrzeli. Nie zobaczy Mikołaja w przedszkolu. Moj M poszedl z nim dzis do lekarza bo strasznie kasłał w nocy ale goraczki nie ma.
Jak nie urok to....
Buty zamówione. Jeszcze nie zapłacone. Ciekawa jestem jakie będą.

Oglądałyście SALĘ SAMOBÓJCÓW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leniuch napisał(a):
No i Olo ma zapalenie oskrzeli. Nie zobaczy Mikołaja w przedszkolu. Moj M poszedl z nim dzis do lekarza bo strasznie kasłał w nocy ale goraczki nie ma.
Jak nie urok to....
Buty zamówione. Jeszcze nie zapłacone. Ciekawa jestem jakie będą.

Oglądałyście SALĘ SAMOBÓJCÓW?

Oj, to zdrówka dla Olka. 😞 😘
Co do filmu, to mam zamiar, ale jeszcze nie widziałam. 🤨 Podobno dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my od dzisiaj sami 🤢 mama poleciala...
trzymajcie kciuki!!!
Bozie co na te prezenty dla tych malych niesforniakow????????? Ratujcie!!!!
Macie juz choiny??? Ja w tym roku w ogole nie przygotowana na świeta dobrze, ze Wigilie spedzamy u mojego brata wiec odpada szykowanie jedzenia, ktorego i tak jesc nie moge 😞

A Mia dzis przysnela w samochodzie i... zsikala sie w fotelik 🤢 i obudzila sie z placzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandruś dobrz będzie! Nie bój żaby Kochana!
Co do prezentów to nie mam pojecia.... A TU TYLKO 10 DNI!!! 😮
Choinka bedzie al dopiero w przyszlym tyg. I tsk sie zastaawiam czy wczesneij nie kupic, jakos tak ze 2 dni zeby sie oLEK OSWOIŁ I PRZYZWYCZAIL (TZ ZEBY NIE CHCIAL Z IEJ BOMBEK ZDEJMOWAC)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leniuszku bo Oluś taki super chłopczyk to i Mikołaj na niego zaczekał. 🙂 😉

Mamma-mia dasz radę! 🙂 O i super, że brat o Was zadba i przynajmniej robota świąteczna odpadnie - zwłaszcza teraz przy takim maleństwie. 🙂

My we Wro choiny nie mamy i nie widzę sensu stawiania choinki, bo i tak przed, w trakcie i chwilę po świętach nas nie ma więc na co i komu? 🤨 Tylko drobne ozdoby to tu to tam mamy. 🙂 (Swoją drogą Wić jak widzi już gdzieś bombki to twierdzi, że to piłka... Oj, ciekawe jak to będzie... 🤢)

Kurcze, jeszcze prezenty dla małego... Ajajaj... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SANDRA Oj Ty to napewno dasz radę, chociaż też bym miała na Twoim miejscu obawy 🥴
A zdjęcia super, śliczne dziewczynki 🙂

ASIU byłam w kinie na SALI SAMOBÓJCÓW i uważam, że jest to bardzo dobry film jak na polskie możliwości, myśle, że jeszcze kiedyś go obejrzę. POLECAM!
ZDrówka dla Olusia 😘

HANIU I OLGO jak Wasze samopoczucie? dobrze? czy dopadły Was mdlości i senność?
Moja siostra ma takie częste wymioty, po 5 razy dziennie i nic nie może pić i jeść bo wszystko zwraca, że dostala skierowanie do szpitala 🤨 chociaż mówiła mi wczoraj, że już tylko 2 razy dziennie wymiotuje więc jest lepiej.


Ja już kupiłam prezenty, jedynie dla dziadków muszę kupić, ale to jutro pojadę.

Dla Szymonka kupiłam mikser, autko, dwa dinozaury, książkę o zwierzakach z dźwiękiem, kilka książeczek z naklejkami, bo je bardzo lubi, i książkę z polsko- angielskimi wyrazami- bardzo fajna, otwiera się różne okienka i tam są obrazki, też lubi takie książki.

Stwierdziłam, że nie będę kupowala mu gabarytowo dużych zabawek bo miejsca na nie tak dużo nie mamy, poza tym pewnie dostanie od dziadków, pradziadków i cioci jakieś paczki z prezentami, więc ja nie będę szaleć. TymbARDZIEJ wiem, że lubi takie książeczki i auta 🙂

Narazie go obserwuję i myśle, że jest OK.
A co do płaczu, pojękiwania w nocy, to u nas jest norma. JAk śpi grzecznie całą noc to u nas jest święto 🤪 bo zdarza sie to raz na miesiąc.
przez ostatnie 5 dni miał starszne humory i wszystko było na nie 😞
moi rodzice pierwszy raz go akurat widzieli w takim stanie, bije, krzyczy i płacze, wpada w szał i złośc i niewiadomo dlaczego...

Ani mu jakoś bardzo nie zakazuje a na pewno go nie rozpuszczam i jestem konsekwentna, więc cięzko mi stwierdzić od czego te jego wahania nastroju.

musze lecieć sprzątac, dziś nocuje u nas kuzynka mojego M, a bałagan straszny 🙂


Zapomniałabym powiedzieć, że byłam w poniedzialek w Łodzi w Manufakturze (ogromne centrum handlowe) byl wielki dom z piernika w którym był prawdziwy mikołaj, dookola domku stały ruchome misie, które wałkowały ciasto, ubieraly choinke, pilnowały produkcji ciastek i otwieraly prezenty- SUPER!
Mi się podobalo a co dopiero dzieciakom! 😁
Szymon przywitał się z mikołajem, dostal cukierka i zrobiliśmy zdjęcie z mikolajem 🙃 był zadowolony ale trochę niepewny.


Ostatnio pisałyście o Magdzie Gessler, teraz zobaczyłam, że otworzyła na rynku manufaktury restaurację i punkt z szybkim jedzeniem. Super musze się koniecznie wybrać i spróbować 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Niech Oluś szybko zdrowieje nam, biedactwo

Beatko super że z Szymonkiem już lepiej 🙂 a z tą złością hmm ja też to znam Nadia tez potrafi popaść w złość i w tedy ryczy, bije albo wali głowa gdzie popadnie;/ ale naszczęscie żadko się to zdarza

ja byłam wczoraj u gin na razie zbadał tylko w gabinecie i powiedział że to ciąża i na usg za tydzień mam przyjść 🙂 co do mdłosci to mam mega mdłości cały dzień 😞 no i wymiotuje 😞 dziś tylko 3 razy ale dzień się jeszcze nie skończył 😞 tez nic nie jem tylko troche skubne jak mężowi gotuje ale ciężko cokolwiek do ust włożyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czuję się całkiem dobrze tylko że od tygodnia mam straszne bóle głowy, wyć mi się chce z bólu. chyba zatoki, albo ciśnienie w oku, w poniedziałek chyba pójdę do lekarza bo zwariować można.


a teraz tekst roku moje dziecko wjeżdża w michała autem i mówi PRZEPRASZAM TO BYŁ WYPADEK, i za chwilę robi znowu to samo ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga gorące nożyczki? Cóż to takiego? Pewnie lepiej i zdrowiej dla włosa?

Ja prezentu jeszcze nie mam. Za to buty bardzo fajne przyszly no i jeszcze bluzka i rajstopy grube.
A porządki po wolutku powolutku . Teraz w weekend abiorą tempa ach na sama mysl juz mi sie nie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobietki!!!

wiec z Mia sprawa rozwiazana - na pytanie podczas nocnej pobudki co jej jest, czy cos ja boli pokazuje na zeby i mowi "zomki" Do tego dzis ma caly dzien stan podgoraczkowy i nie chce jesc wiec to zeby definitywnie 🤨

A Tia dzis przespala od 11 do 6 rano 🤪 tylko jedna 20 min pobudka na kamrionko i przewijanko i lulu do 10 😁 ach jak ja kocham te moje male spiochy 😉 Dzis bylysmy na pierwszym szczepieniu na BSG - na gruzlice...

Debiut kapania obu mam za soba - łatwo nie jest ale ehhh dwie godziny mi to zajmuje!!!! 😮 ale dam rade!!! - musze sobie to powtarzac - wybaczcie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...