Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum dla mam


Kasia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzien dobry puk puk 🙂 moj Oli wkoncu spi w nocy huuuura 🙂 a my po bilansie 2,5 l bo tu tak jest no i oczywiscie mowie co i jak z malym i ze nie chce sikac do nocnka ani kibelka a pani ze mam go nie zmuszac widocznie nie jest gotowy 😮 i ze jak sam bedzie chcial to mi powie 😲

no nie dlugo swita ja juz mysle co dzieciakom kupic bo musze i hce zamowc cos z pl z allegro i musze to zrobic juz nie dlugo bo inaczej prezenty dotra po swietah jak w tamtym roku 😠 maie jakies pomysly na prezenty? moj Oli uwielbia myszi miki bajke Auta i myslalam zeby mu kupic ta miki interaktywna ale chcialam tez cos takiego do zabawy np jakis domek wlasnie myszka miki albo zjezdzalnie z autami auta ale nie moge znalesc ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Julcia dzięki! 🙂

Co do nocniczka widać pani zna taką szkołę uczenia na nocnik dzieci, że nic na siłę i, że to przyjdzie z wiekiem... Hm...

Zaś jeśli chodzi o prezenty... Hm, a patrzyłaś np. serię Auta z lego Duplo? Są bardzo różne, ciekawe zestawy. I wiekiem w zasadzie już by się na niektóre łapał! 🙂

Kurczę, przede mną myślenie póki co co małemu na urodziny skombinować... To już niedługo! 😲 Wiem, że chcę tort w kształcie samochodu / z samochodami, bo będzie pasować do obecnego okresu fascynacji autami, he, he. 😉 Ale prezent? Myślałam o klockach, tyle, że mamy już MegaBlocks, więc coś z tej firmy pewnie... 🤨

Ja dziś u rodziców mojego M, więc co na obiad nie leży w mojej gestii, he, he. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siemka
Dziewczyny Oliwier mi przed chwilą zrzucił kompa na podłogę......masakra.....ja już wysiadam przy tym diable 🤔
Nie było mnie długo,bo Olis mi chorował...i normalnie wyleczyć mi go do tej pory ciężko 🤔...
W sobote świętowaliśmy 2gie urodzinki...Był tort z myszką miki,bo tak jakJulci Oli mój jest fanem klubu myszki miki 😉....cały pokój mamy w myszce...obrazy...naklejki...pościel....zabawki....
Zaraz Wam wrzucę co dostał na urodziny....właśnie z myszki...moze julci sie przyda...
Poza tym u nas okres fascynacji samolotami i czytania ksiązek cd...bo zawsze uwielbiał i kredki,malowanki...wyklejanki...Tygodniowo zużywamy pudełko kredek-bo łamie 😮...i kilka ksiązeczek dla 2 latków 😉
Poza tym śpi mi całą noc od 18.30 do 6.30.....a dokonałam tego....UWAGA....bo wyrzuciłam wszystkie butelki .....on się budził,bo wiedział,ze flachę dostanie....a teraz nie ma sensu,bo wie ,ze juz nie dostanie....ewentualnie łyczka z kubka....Musiałam mu wywalić,bo mi tygodniowo 4 -5 smoczków odgryzał ,a poza tym chcę go w końcu korzystania z nocnika nauczyć,a pijąc w nocy sikał by mi.....
Dużo zdrówka dla wszystkich Maluchów
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
i Mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a na mikołaja myśle o tym
http://allegro.pl/laptop-klub-przyjaciol-myszki-miki-clementoni-hit-i1872917454.html
lub
http://allegro.pl/mzk-interaktywna-myszka-miki-mickey-imc-i1876560105.html
i to jeszcze
http://allegro.pl/duza-mata-wodna-aquadraw-cars-i1870889284.html
A Wy Mamusia co planujecie kupić?
Wrzućcie jakies linki co kupujecie lub polecacie kupić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maxara napisał(a):
a na mikołaja myśle o tym
http://allegro.pl/laptop-klub-przyjaciol-myszki-miki-clementoni-hit-i1872917454.html
lub
http://allegro.pl/mzk-interaktywna-myszka-miki-mickey-imc-i1876560105.html
i to jeszcze
http://allegro.pl/duza-mata-wodna-aquadraw-cars-i1870889284.html
A Wy Mamusia co planujecie kupić?
Wrzućcie jakies linki co kupujecie lub polecacie kupić....



maxara ty mi z nieba kobieto spadlas 🙂 niech ci bog w dzieciach wynagrodzi: 🙂 ta mata jest boska kupie ja na bank 🙂 a powiedz ten jezdzik miki bo moj ma 2.5 l i niewie czy Oli nie za duzy na to 😲 😲 ja chce tez kupic ta miki interaktywna 🙂 i ta mate mu na bank kupie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cieszę sie,że mogłam pomóc Julcia... 😉.....Ten jezdzik to jest taka ciuchcia ,która wydaje odgłosy prawdziwego pociągu i jest taki wagonik doczepiany....Powiem Ci tak.....ona jest wielkości standardowego jezdzika...ale np.mój 4 letni bratanek jezdzi na niej spokojnie,a Oliwier siada z tyłu na wagoniku i jezdza razem 😁...śmiesznie to wyglada.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maxara zdrówka dla Olisia! I zazdroszczę, jak ja bym chciała by i mój się tak brał do rysowania (po mamusi 😉), ech, póki co go to jakoś nie bawi i nie ciągnie. 😞
Zabawki fajne, znając życie mojemu spodobałaby się taka trąbka. 😜
A co do proponowanych na mikołaja, wow, ta mata super sprawa, ach, gdyby tylko mój bardziej chciał malować. 😞 Ale może mu kupić? Może mu się a nóż spodoba?... Samochody w końcu lubi, hm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂 Sathi maly moj tez nie jest jakis picasso ale jak zlapie kartke to maluje czy farbki a mysle ze taka mata to siwetna zabawa 🙂


my po nie przespanej nocce maly wymiotowal pol nocy i mial stan podgoraczkowy ehh a dzis wstal jak nowo narodzony niewiem co sie dzialo dalam mu w nocy diphergan bo dziala przeciwwymiotnie i jak reka odjol dziala tez uspakajajaco i oli spal az do rana a dzis juz wariuje wiec zdrowy 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Zdrówka dla wszystkich Dzieciaczków
Faktycznie bardzo dużo dzieci teraz choruje...przez pogodę...i co gorsza ciężko to wszystko wyleczyć,bo Pani dr. mówiła ,ze wracają ciągle do niej....
Telefon świetny 😉....ale ja bym zbankrutowała chyba jakbym mu wszystko co mi sie podoba chciała kupić 😜...
Sathi ,a z tym malowaniem to nie myśl,ze Oliś mój siedzi i maluje albo wkleja wzorowo,bo u 2 latka to w biegu wszystko 😁....a naklejki wkleja gdzie mu sie chce i te rysunki to raczej bazgrołki...ale liczy się nawyk......My już z pół roku kupujemy książeczki i powiem Wam ,że teraz jak się mu chce to potrafi pięknie równiutko wkleić w odpowiednie miejsce......no i dużo się uczy przy tym,bo niektóre książeczki są bardzo ciekawe....Ja czsto do empiku zaglądam,bo tam są świetne materiały dydaktyczne i książki....My mamy mnustwo ksiązeczek...od urodzenia ma juz chyba z 50 ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Oli najbardziej lubi ksiązki o zwierzetach....
Aha ,a odnośnie tej maty to faktycznie moze być dobrym początkiem dla małych picassów 😜....
Sathi jeżeli mogę to polecam w empiku akademie malucha...tam masz teczki dla 2 latków albo pojedyncze ksiązeczki....moze te naklejanki go zaciekawia....tylko UWAGA....ja mam teraz wszystko w domu powyklejane....włącznie z lodówką 🤔
BUZIACZKI DLA WSZYSTKICH
😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Choróbska, choróbska... No i mojego coś dopadło. 😞 Dokładnie z godzinę temu, dwie? Jak zwykle, z minuty, na minutę, przeraźliwie szybkie załamanie zdrowotne. A rano i przed południem zero oznak! 😞 Podejrzewam, że wirus. Teraz nie mógł zasnąć, płakał, zwymiotował... no i zobaczymy jak pośpi, bo właśnie ma mieć drzemkę. 😞


Książki mój też uwielbia. No i właśnie - dziś byliśmy po raz pierwszy na takich zajęciach dla maluszków w bibliotece dla dzieci. I mam potworne wyrzuty sumienia, że pewnie tam wszystkich pozarażaliśmy! 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my wczoraj wieczorem skonczylismy na pogotowi maly mial 39,7 temp we krwi podwyrzszone crp dostal antybiotyk peniciline 4 razy dziennie wiec musze w nocy mu podawac a dzis noc mialam straszna nie spalam cala noc bo lekarz mowil ze ma powiekszone migdaly i gardlo czerwone i ze moze znowu wymiotowac wiec spal z nami a ja co chwile sie budzilam bo balam sie ze zaczenie wymiotowac i sie jeszcze udlawi ehhh potem dotykam go a on jak piec mierze temp a on 39,3 dalam nurofen po chwili mokry caly wiec przebieranie go calego potem antybiotyk i co chwile sprzwdzalam temp narazie jest ok ma tylko stan podgoraczkowy a jutro znowu do lekarza na pobranie krwi sprawdzic crp czy nie rosnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia współczuję, strasznie poważnie to u Was wygląda. 😞 Zdrówka!


U nas też tak sobie. Mały dalej ciągle zawalony ma kinolek. Apetyt w miarę ma (w miarę, bo przeszkadza mu przytkany i cieknący nosek w jedzeniu i piciu). Wieczorem mu mierzyłam temperaturę to ok (36,8 st.C). Ale dużo, potwornie dużo mu leci z tego noska, non stop i bardzo gęsta ta wydzielina. Choć kolor też ok. Ale widać po nim, ze tak sobie się czuje, marudzi, chodzi rozbity i popłakuje. 😞 Leczę go póki co na własną rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia współczuję, strasznie poważnie to u Was wygląda. 😞 Zdrówka!


U nas też tak sobie. Mały dalej ciągle zawalony ma kinolek. Apetyt w miarę ma (w miarę, bo przeszkadza mu przytkany i cieknący nosek w jedzeniu i piciu). Wieczorem mu mierzyłam temperaturę to ok (36,8 st.C). Ale dużo, potwornie dużo mu leci z tego noska, non stop i bardzo gęsta ta wydzielina. Choć kolor też ok. Ale widać po nim, ze tak sobie się czuje, marudzi, chodzi rozbity i popłakuje. 😞 Leczę go póki co na własną rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak se. Niby nic mu nie dolega więcej poza katarem, zatkanym noskiem i kaszlem... ale to niby tylko tyle, a aż tyle! Kaszle coraz mocniej, aż go naciąga. 🥴

Może mogłam odrazu z nim do lekarza... ale z drugiej strony chciałam póki co spóbować bezantybiotykowo, póki widzę, że nie jest bardzo źle. 🤨 Zresztą lekarz na początku też by mi pewnie tak kazał leczyć, aby uniknąć antybiotyków... Zobaczę po Wszystkich Świetych jak z nim będzie.


Jak tam Halloween u Was laski? He, he. 😉 My może i jakoś nie obchodzimy specjalnie, ale.. uznałam, że to dobra okazja by kupić dynię i wypróbować przepis na zupę z dyni. 😜 Wyszła super, właśnie się nią zajadam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Sathi u mnie w domu jakoś nie obchodzimy Halloween......ale ciekawe doświadczenie zapewne......W lidlu widziałam super babeczki do własnoręcznego wypieku z masą zieloną jak błoto i strasznymi posypkami....Może jeszcze upieczemy z Oliśkiem
Dzisiaj byliśmy na grobach bliskich......pięknie to wszystko wyglada na cmentarzu....szkoda,ze tylko raz w roku.....
Buziaczki dla wszystkich i zdrówka dla przeziębionych
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maxara w zasadzie my też nie obchodzimy Halloween. W tym roku pierwszy raz. 🙂 Tak jakoś to wyszło, że i tak siedzimy z chorym Witkiem w domu już od kilku dni no to było jakieś urozmaicenie w naszej chwilowo tylko domowej egzystencji. 🤨
A z naszego Pana Dyniastego poza zupką, to jeszcze były dziś pierożki z farszem dyniowym. 😜 Pycha. 😉
Zaś na cmentarz nie poszliśmy, bo we Wro nikogo akurat nie mamy. Jak będę w swoim mieście to może pójdę, zobaczę. Nie czuję takiego obowiązku aby być koniecznie na 1 listopada, bo i tak chodzę tam w inne dni w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...