Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum dla mam


Kasia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
przylaczam sie do kawki wlasnie pije 🙂 syn w szkole maly spi pewnie zaraz wstanie 🙂

Sathi mam nakladake na toalete przywiozlam ja z Pl a on traktuje to jak forme zabawy:/ nawet wczoraj kazal sie posadzic na kibelek z nakladka siedzial i kazal rwac sobie pi kwalaku papier toaletowy i wrzucal do kibla 🥴 🥴

WSZYSTKIEGO NAJ NAJ DLA WASZYCH FACETOW MALYCH I DUZYCH 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczynki gotuje ktoras z was rosol z kluskami lanymi? bo mi skonczyl sie makaron do rosolu (ale za kilka dni mam wysyla nam pake z Polski wiec i makaron bedzie 🙂 naszla mnie ochota na rosolek i chce zrobic na kluskach lanych a zastanawiam sle czy kluski jak zrobie wrzucic do rosolu i gotowac czy moze osobno ugotowac klski? niechce popsuc smaku rosolku wiec chyba lepiej osobno jak myslicie? 🙂 ja juz mam z glowy na zime kurtke is podnie dla malego 🙂 moja mamusia kupuje mu cos takiego bede zamawiac za kilka dni http://allegro.pl/ewaed-b-cieply-kombinezon-team-sport-dbl-98-104-i1839382324.html
jeszcze musze poszukac jakies kozaczki bo na all bo maly musi miec ortopedyczne i synowi kupuje spodnie na snieg takie oooo http://allegro.pl/bag-kids-spodnie-ocieplane-rozmiar-146-i1845761744.html kurtke moja mama juz mu kupila 🙂 i mi 2 pary kozakow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia to nie wiem co mogłabym więcej z tym sisianiem doradzić... A nie mam co się wymądrzać, bo mój w końcu też lata w pieluchach. 😉
Zakupy niezłe się szykują... 🙂 U mnie na razie o kombinezonie nie myślimy, mam problem z butkami - nie wiem czy kupować na jesień czy już na zimę, ech. Te co miał całe ma już za małe i chodzi w sandałkach (ale jest ponad 20 stopni, dziś u nas 25 😉), tyle, że lada chwila pogoda może się zepsuć... I wtedy nie mam co mu ubrać za bardzo... Nie wiem też jak z rozmiarem, ostanio przymierzałam to jeden rozmiar idealny na teraz (ale jak będzie za dwa miesiące?), a drugi, większy znów za duży i nie bardzo mu wygodnie w nich chodzić.

A co do tych lanych klusek oj nie wiem, ale zapytam mojego faceta, u nich w domu tak jedzą, ja póki go nie poznałam to nie znałam tego. 😉



Ach i no tak, wszystkiego najlepszego dla naszych małych i tych ciut większych chłopaczków! 😁 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Sathi 🙂 wiesz ja na jesien juz mam dawno buciki dla malego kupilam jak bylam w pl przez Allegro z firmy Bartek bo sa profilowane i jestem zadowolona tylko ja juz musze na zime szukac bo to lada moment spadnie snieg 😮 😮

oj Oli uparciuch niewiem czy on boi sie sikac nie do pampersa?starszy syn nauczyl sie szybo
do nocnika bo mial rowne dwa latka a ta zaba mala 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂 pustki cos 🙂 ja wlasnie robie obiadek malemu zupka jarzynowa sie gotuje a nam robie a la spagetti ze szpinakiem boczkiem cebulka i serkami topionymi 🙂 moja siostra wczoraj robila i mowi ze pyszne 🙂 wiec i ja zobacze 🙃 u nas jak zawsze ponuro i deszczowo wiec spacerek pewnie z glowy 😠 😠 MILEGO WEKEENDU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dość ciepłym u nas porankiem, chyba zapowiada się znów pogodnie. 😎 Ach, zapraszam tradycyjnie na kawkę. 😉



Może nam się dziś uda wyskoczyć po jakieś buty dla małego... Coś słyszę, że ma się już popsuć w przyszłym tygodni pogoda, więc dobrze by było coś już mieć, he, he. 😉


Julcia brzmi mniam to spaghetti! 😆bMogę poprosić przepis? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂 dolaczam sie do kawki 🙂 my niedawno wstalismy 🙂

Sathi gotujesz makaron do spagetti w osobnym garnku gotujesz szpinak dodajesz sol pieprz do smalku na patelni smazysz boczek z cebulka. usmazony boczek z cebulka dodajesz do ugoowanego szpinaku dodajesz 3 serki topione najpepiej smietankowe ale moga byc inne 🙂 jak seki wymieszaja sie z boczkiem i szpinakiem nakladasz na talerz smacznego! musze powiedziec ze za szpinakiem nie przepadam a nawet nie lubialam do wczoraj 😁ale to naprawde jest dobre 🙂

albo robie tez kluski lane z boczkiem i cebulka mniam moj oli to uwielbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julcia jeszcze podrzuć przepis jak przekonać do tego dania faceta, he, he. 😉 Namawiam go i namawiam, bo sama sobie to tak mi się nie chce. Oj muszę popracować nad nim. 😉


No i butki kupione. 🙂 Dziś była promocja dla klientów obniżka 15% więc super. 🙂 Zwłaszcza, że już na wybory zapowiadają chłody... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi jak przekonac hmmmm? poprostu zrob i daj hahah nie bedzie mial wyboru 🙂 naprawde jest smaczne 🙂 a co dzis u was na obiadek? ja mam rosolek z wczoraj Oli juz zjadl a za chwilke beddzie schabowe ziemniaczki i surowka z kapusty 🙂 u nas nadal ponuro i pada mam dosc tej pogody ani na spacer wogole nic sie niechce

a jak u was z maluchami spia w nocy tz chodzi mi o to czy budza sie na picie? moj od kulku dni budzi sie w nocy i placze a jak chce mu dac smoka albo pic to rzuca tym i krzyczy nie daje sie dotknac niewiem o co chodzi 😮 😮 kurde kiedy to sie skonczy ma juz 2,5 latka a zadko przesypia cala noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julcia napisał(a):
Sathi jak przekonac hmmmm? poprostu zrob i daj hahah nie bedzie mial wyboru 🙂 naprawde jest smaczne 🙂 a co dzis u was na obiadek? ja mam rosolek z wczoraj Oli juz zjadl a za chwilke beddzie schabowe ziemniaczki i surowka z kapusty 🙂 u nas nadal ponuro i pada mam dosc tej pogody ani na spacer wogole nic sie niechce

a jak u was z maluchami spia w nocy tz chodzi mi o to czy budza sie na picie? moj od kulku dni budzi sie w nocy i placze a jak chce mu dac smoka albo pic to rzuca tym i krzyczy nie daje sie dotknac niewiem o co chodzi 😮 😮 kurde kiedy to sie skonczy ma juz 2,5 latka a zadko przesypia cala noc
mój marcel śpi całą noc i nie pije w nocy a smoczka nie ciąga od kiedy skończył 8 miesięcy tylko czasami jak mu coś najdzie to przyjdzie do nas do łóżka i śpi z nami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się pokusiłam na te placki ziemniaczane z torebki (a raczej mój facet się pokusił 😉)... hej, rzeczywiście dobre (nawet jeśli nie jestem fanką placków 😉). Nawet mały się nadprogramowo zajadał. 🙂


Mój Tusiek przesypia raczej noce... Wiadomo, czasem się zdarzy, ze coś go obudzi, etc. Ale generalnie śpi. Choć podobno dziś w nocy się obudził i pochlipiwał, ale to mój facet mi mówił, że wstał do niego i położył go, pogłaskał i tyle. Spał dalej. Śpi bez smoczka. A co do picia, to mu stawiamy koło łóżeczka butelkę z wodą. Zwykle rano ją sobie wypija, choć zdarza się (głównie latem, gdy było gorąco), że wstawał w nocy, sobie brał i pił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry ale pospalismy do 10 🤪 🤪 ale kurna wiecie co moj maly dalej budzi sie w nocy z krzykiem ja juz niewiem co robic rece opadaja naczytalam sie na necie i pisalam do lekarza to sa leki nocne czyli zbyt duzo wrazen w dzien i za duzo tv ok zgodze sie oli oglada sporo bajek ale nie sa to bajki straszne ta sa bajki na disney junior wiec myszka miki. zlota raczka. leniuchowo itp mama ma mi wyslac melise z pl bo lekarz kazal dawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My też drugi dzień pobudka około 10. Hm, a wcale nie idzie wcześniej spać... ale jakoś nas z rana nie męczy by wcześnie wstawać. 😜

Tylko apetyt ma mniejszy... ale idą mu ostatnie mleczaki, podobno najgorsze, więc mu się nie dziwię... 🤢


Julcia wbrew pozorom niektóre bajki, mimo, że na dziecięcych kanałach i niby dla dzieci wcale czasem nie są takie całkiem dla malutkich. Poza tym też każde dziecko może mieć inną wrażliwość, temperament. To co nie wystraszy jednego, drugiemu się przyśni w nocy... Mój nawet w tak prostej bajce jak "Mysia" zauważyłam, że potrafi się czymś zaniepokoić, wtedy staram się mu to wytłumaczyć i jest ok.

O! 😲 Zresztą teraz mi uświadomiłaś, że jest coś takiego, że jak jesteśmy u dziadków i ogląda bajki z tv i nie mogę skontrolować dokładnie co on ogląda, to zdarza się, że się przebudzi w nocy z płaczem! Zawsze myślałam, że to zmiana miejsca... ale może jednak nie? Jak jestem u siebie ogląda bajki, które mu wybieram i nagrywam (nie mamy dziecięcych kanałów) i raczej mi się to nie zdarza. 😮 Podobnie u drugich dziadków, gdzie dużo mniej ogląda, albo wcale...
Dałaś mi do myślenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sathi ciesze sie ze moglam przez przypadek pomoc 🙂 dzis nocka byla ok przebudzil sie dalam pic i spal daj boze moze minelo 🙂 niewiem moze faktycznie mowisz dobrze niby bajka cacy a dziecko przezywa to co sie w niej dzieje 🤨 masakra musze mu ukrucic te bajki co dzis na obiadek? u mnie zurek a na drugie ziemniaki i udka no i musze jakas surowke wymyslec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...