Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No właśnie. Co do poduszek: Stasiek ma niby swoją poduszkę dzidziusiową która leży na środku naszego łóżka ale w praktyce on śpi wszędzie więc także na mojej poduszce, na kołdrze rozłożonej, na kołdrze zwiniętej w wałek na drugim brzegu łóżka (żeby nie wypadł przez sen). Pilnuję tylko tego żeby się nie ułożył tak że głową trafi pod moją kołdrę ale w sumie jak mocno zasnę to nie zawsze to jestem w stanie zauważyć. Ubieramy go w tej chwili w welurowego bodziaka i spodnie dresowe, do tego ciepłe skarpety i nie przykrywam go za bardzo w nocy kiedy się rozkopie. Często jest tak że natychmiast po przykryciu budzi się i rozkopuje. Nie choruje od tego spania bez przykrycia i nawet nogi ma rano w miarę ciepłe więc niech śpi jak mu tam dobrze. Chociaż czasami mam jednak wątpliwości bo ja się przykrywam kołdrą i kocem a obok mnie śpi całkowicie odkryty Staś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja jestem fanką tego syropu 🙂 Na szczęście Staś go chętnie pije. Nawet ostatnio pediatra ucieszył się że robię taki syrop i oficjalnie zapisał go na rozpisce co kiedy Stasiowi dawać na jego przeziębienie 🙂
Z domowych sposobów leczenia przeziębienia za chwilę dojdą nam jeszcze bańki! Teraz jeszcze na to za wcześnie ale bodajże od 2 lat już wolno stawiać kilka baniek przy silnej infekcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niezle, ja pamietam ze u mni w rodzinie stawiali banki ale to trzeba umiec.
Teraz jeszcze sa rozne rodzaje, mozna chinskie stawiac, sa gumowe i latwe to nalozenia.

Moja babcia tez robila mi czesto na zapalanie ucha takie hmm brala pret z wata w denaturacie i machala ogniem przy glowie. A ona sie tego nauczyla od jakiejsc znachorki i caly rytual to byl. A ja musialam czesto to miec bo byle powiew wiatru i juz bylam chora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz są takie próżniowe z tłoczkiem więc to żadna filozofia. Mnie rodzice stawiali takie "ogniowe" i tych bym się chyba dziecku nie odważyła zaserwować 😉 Takiemu maluchowi stawia się dosłownie 2-4 bańki i trzyma bardzo krótko (chyba nawet nie 5 min), niekoniecznie na leżąco. Niektórzy pediatrzy stawiają bańki w gabinecie podczas wizyty ale to trzeba trafić na takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
olusiu, na wyniki czeka sie max 2 tyg.tzn wyniki same to ok 1tyg do 1,5 tyle ze jeszcze trzeba je opisac i mojej dr to zajęło kolejne pól tyg.
Ann mala tez je wiekszosc rzeczy, ciasta tez.ja sie tak zbulwersowałam bo dawała jej ciasto na 15 min przed pójściem spac przy problemach ze zrobieniem kupki. Mala wcześniej nie spala mi od 22.30 do 23.00 i płakała co 4, 5 min a raczej krzyczała bo nie mogla kupy zrobic i nawet z tego powodu nie mogla zasnąć.Stasiu widac ze lubi te zajecia, fajna sprawa z takim maluchami.Stas nawt wyglada na wiercipietka hehe ale sadze ze dobrze ze jest taki ruchliwy niz by mialo byc odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Te zajęcia są naprawdę super i Staś mnóstwo na nich korzysta, zresztą sam kontakt z innymi dziećmi jest wart zachodu. Tyle że nie każde są takie fajne. My chodzimy (a raczej jeździmy z przesiadką) do fundacji Sto Pociech przy dominikanach, tam zajęcia trwają 1,5 godziny i kosztują po podwyżce 20 zł. Wcześniej próbowałam w dwóch klubikach w mojej okolicy i było naprawdę duuuuuuużo gorzej. Zajęcia trwały 45 minut i wszystko było w strasznym pośpiechu żeby upchnąć to w tym czasie. W efekcie dzieci nie zdążyły się niczym porządnie zainteresować a już zaczynany był nowy temat. Do tego było dużo drożej: za jedne zajęcia 30 zł. Ważne jest też moim zdaniem żeby przedział wiekowy nie był za duży. W tych zajęciach na które teraz chodzimy, biorą udział dzieci z różnicą wieku max do 2 miesięcy a w klubikach to było czasem nawet 1,5 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia to z tych wynikow sama nic sie nei dowiem? do lekarza musze isc?
Bo ja dzwonilam do alergologa sie wypytalam o testy itd ale terminu nie zrobilam bo on testow nie robi, testy zrobie w sanepidzie. Hmm to teraz nie wiem kiedy beda wyniki i czy trafie z terminem do alergologa bo bedziemy tylko do 7 stycznia w pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Stasiek też nie ssie smoka więc nie wiem z własnego doświadczenia. Ale Amelia kiedyś pisała że do swojego starszaka zastosowała taką metodę że obcinała stopniowo po kawałku tego co dziecko ssie aż w końcu smok przestał być atrakcyjny. Ja bym się tylko bała czy z takiej naruszonej gumy dziecko za łatwo nie odgryzie jakiegoś kawałka. Pewnie to zależy też od jakości smoczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu szopka śliczna 🙂 No i Stasiu super chłopczyk 🙂

Emilka w nocy też się rozkopuje więc ja jej ubieram body z krótkim rękawem, skarpetki i na to pajaca.

Dzisiaj byłam z małą na zakupach i mam już zakupione wszystkie prezenty pod choinkę 🤪 Uffff nawet szybko poszło 🙂
A jak u was z zakupem prezentów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂

Izunia - tutaj na mamusiach był wątek o smoczkach http://www.mamusie.net/forum,jak_pozbyc_sie_smoczka,18,60279.html,str=0#77290

Ania - super Staś 🙂, fajnie, że chodzicie na takie zajęcia. Niedaleko mnie też jest taki jakby ośrodek kultury dla maluchów 1-3, ale niestety nie mogę sobie na niego pozwolić finansowo 😞
Śliczna szopka 🙂

Edytko - ja juz mam prawie wszystkie prezenty, jutro idę kupić dla moich rodziców i coś dla Franka, ale nie wiem co 🤢

Dzisiaj kupiłam Pampersy Sleep&Play rozmiar 5, fajnie leżą na pupie, szkoda że tych na noc od teściowej Baby Activ nie wzięłam chociaż 4+ 🥴 Trudno, jakoś przemęczymy się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja juz prezenty wszystkie mam, jeden wielki karton jak spakowalam.

lusia tych pampkow nie polecam na noc bo one raczej sa na jedno siku.
Ja zakupialm ostatnio 2 megapaki baby dry bo mialam jeszcze kupony znizkowe, w sumie chyba mam 4 kartony juz a jeszcze mi kupony zostaly, szkoda ze w PL one nie dzialaja to bym sie mogla podzielic z wami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja jak jeszcze używaliśmy Pampersów to miałam raz te Sleep&Play i nam nie przeciekały, ładnie zatrzymywały wilgoć, tylko nie miały elastycznych rzepów i to u nas był duży minus.

Oooo to widzę, że też jesteście przygotowane z prezentami 😉 Ja się tak bałam tegorocznego kupowania tylu prezentów z Emilką ale udało się, mała była dzielna i nie marudziła mamusi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...