Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
my po zakupach 🙂 Aga ma nowe buciki (oczywiście większość jej się nie mieściła na stópkę, więc trzeba było kupić zapinane na rzepy nie tylko na kostce, ale też przy palcach 🙃 🙃 ) bardzo jestem z nich zadowolona. Ładne są i mają bardzo antypoślizgową podeszwę, usztywnianą i wysoką piętkę - więc wszystko super 🙂 w SMYKU kupiliśmy, za 45 zł.
Aga dostała też kubek 360 stopni, tamburyn i nocnik, który powędrował do domu moich rodziców 😉

Anulka, gratulacje dla Olci! 🙂

a tak w ogóle to spadłam dziś z jednego (!!!) schodka i sobie nadwyrężyłam nogę w kostce 😠 😠 skręcona nie jest, ale boli i muszę uważać jak chodzę. Tą nogę miałam 3 razy skręconą, więc powinnam kurde bardziej uważać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ano wlasnie jeszcze bidon maxymolowi tez kupilam 😉 leniuch jeden pije ale jak ja mu trzymam. tak tez z niekapkiem jest, a moze jakby mnie pod reka nie bylo a chcialoby sie pic to sam by sie napil... spoko ma czas chlpak 😉

Kwasku czasami na prostej drodze zwykly upadek moze byc masakryczny, moja siora sie potknela pare lat temu i tak kolano zalatwila ze operacje miala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.spielzeugkiste24.de/photo_galerie/photos/212f47dd7c90a737deee87f81e6a8fb4.jpg&imgrefurl=http://shop.afterbuy.de/Gesamtkatalog-Spiegelburg-Capt%2560n-Sharky-Sigg-Trinkflasche-0-4l-20903/a23575254_u1031/&usg=__OCPPSEbrVokRUIr2pSYNK7J6Ljg=&h=320&w=320&sz=85&hl=de&start=0&zoom=1&tbnid=bhYWNWyZBY8QNM:&tbnh=136&tbnw=136&ei=42E0Tpf_BoWa-waQuICBDQ&prev=/search%3Fq%3Dsigg%2Btrinkflasche%2Bcapt%2B%25CC%2581n%2Bsharky%26um%3D1%26hl%3Dde%26client%3Dsafari%26sa%3DN%26rls%3Den%26biw%3D1277%26bih%3D686%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=281&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=56&ty=72

taki bidonik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Kosmi
, czyli posłuchałaś mojej rady 🙂 Albo Maxym budzi się z przyzwyczajenia albo z pragnienia. Czytałam że takie nawyki nocnego jedzenia można wyeliminować poprzez coraz mniejsze porcje wody. Co jakiś czas o 20ml mniej. U nas się to nie sprawdziło bo raz wypije 50ml a raz 180... A w ogóle u Marysi lepiej w nocy wchodzi herbatka, wolałabym że by woda ale nie można mieć wszystkiego 😜

My dzisiaj też byliśmy na zakupach i mała zaopatrzyła się w dwie pary nowych legginsów, bodziaka, 2 podkoszulki i kubek 360stopni. Mój mąż na początku nie chchiał się zgodzić bo w smyku kosztował 45 zł a potem byliśmy w Auchan i tam był za 31 🤪 więc go też kupiliśmy. Marysia jest zachwycona 🙂 na początku próbowała go gryźć i pić ale w końcu zakumała o co chodzi i fajnie z niego pije 🙂 (niekapek niestety nie był tolerowany)

W ogóle Mała padła o 19 😮 więc boje się co wykombinuje w nocy.

Ann, pisałaś coś o owsiance błyskawicznej dla Stasia. Ja zrobiłam ją dzisiaj na kolacje dla Marysi i niestety, spróbowała i na tym był koniec. Szkoda bo już myślałam,że mam kolejne danie dla mojego maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Komsi, ja do niedawna musiałam też trzymać niekapek czy kubek 360*, bo Ola sama nie piła, a jak jakimś cudem sama napiła się to za chwilę zaczynała się nim bawić, szczególnie podobało się jej odrawacanie do góry nogami i oczywiście wszystko mokre, a tu nagle od 2 tyg. ona chce sama 🙂 Muszę jedynie pilnować jak pije przez słomkę soczek z kartonika, bo jak sama chwyci to naciska kartonik i jest fontanna, no i jak czasem dam jej pić ze zwykłego jej kubeczka
W każdym razie cierpliwości, przyjdzie czas, może niebawem, że maxymek zaskoczy Ciebie samodzielnością w kwestii picia.

Kwasiek, no to uważaj na tę nogę, jak już miałaś ją skręconą, mam nadzieję, że będzie ok i szybko przestanie boleć.

Agulka, a jaką Marysi dawałaś błyskawiczną owsiankę? Ja kupuję Bobovity i Ola ją uwielbia, ale Olcia to Olcia - ona jest prawie wszystko żerna 😁 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha, taka zwykła owsianka. Ja Oli nie dawałam, pewnie poradziłaby sobie z nią, ale czy smakowałaby(?)
A propos' kazszek itp. musimy po powrocie z Norwegii wypróbować kaszę mannę i np. płatki kukurydziane lub płatki owsiane na zwykłym mleku nim Ola pójdzie do żłobka, żeby zaobserwować czy nie wystąpi uczulenie. W żłobku czasem podają zupki mleczne na zwykłym mleku, a jak wyłapiemy coś to zgłaszamy w ankiecie nim mała zacznie do żlobka chodzić.

Dobrej nocy i kolorowych snów Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
juhu alasne wysiorbal herbatke i spi, to zapewne obudzi sie o 3 lub 4 na mleko, ale kit tam moze i nie zobaczymy bo na kolacje wciagnal talerz od zupy na mleku zwyklym i teraz no gries to taka kasza cos jak manna 😉 juz mu to daje od dluzszego czasu no ale zobaczymy z dnia na dzien bywa roznie 😉
dzis jak na skypie gadlalismy z moja rodzinka to maxym popisy strzelal pokazyal ile ma lat i nawijal mama tata asym czyli maxym ciociu 😉 ale rodzinka piszczala z zachwytu a my ekalismy z dumy,ze mozemy sie nim pochwalic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ 😉 Kubus dzis spał do 8 20, wiec saie wyspalismy, na 10 45 ide do Koscioła, poloze go spac i wtedy pojde, bo dziadkowie wróca z pierwszej mszy, potem bedziemy sie nudzic, ale dobrze, ze nie pada, jutro ma nas odwiedzic rodzinka z Niemiec, my tez dostalismy zaproszenie, skorzystamy mysle moze kolo pazdziernika na tydziern, maz wtedy bedzie, a w pazdzierniku ma wyjechac do Holandii znowu;/ no ale musi do konca roku, ale to tez nie na długo, za tydzien czy 2 juz wraca i bedzie dłuzszy czas, to sie nacieszymy;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczęta

Komsi ciuszki bierzemy od producenta eplusm
http://www.eplusm.pl/artykul,1-producent-odziezy-dzieciecej-firma-eplusm.html
coś takiego
a z wólki też nieraz bierzemy ale skarpety i rajstopy głównie

My wczoraj poszaleliśmy na imprezce ale super było i jeszcze przyszła siostra cioteczna mojej kumpeli jak w jeździliśmy do szkoły do Kielc to u niej spałyśmy nie widziałam jej prawie rok a ona właśnie się wprowadziła z rodzinką do domku jednorodzinnego za kiecami i dużo rzeczy nam podpowiedziała w związku z budową jak a najbardziej w kwestii kuchni mi rozjaśniła jak ją umeblować bo mam małą kuchnie 7m2 i nie miałam koncepcji jak to rozmieścić wszystko żeby miało ręce i nogi

Iga z kubka już od dawna pije sama bez różnicy z którego bo ma zwykły z anentu i ten 360 a butle na noc ja musiałam jej zawsze trzymać a wczoraj sama sobie trzymała i to jedną ręką taki kozak he he najlepsze jak pod koniec zaczęla usypiać i ręka zaczęła jej drżeć bo nie mogła jej utrzymać i o dziwo wziełam butelke dałam smoczka i zasnęła o 19,30 co jej się nigdy nie zdażyło jakby wiedziała że rodzice chcą iść na imprezke i wróciliśmy o 12 🤪

dziś kolejna chrześnica moja ma urodziny i mamy być na 15

coś miałam napisać jeszcze ale zapomniałam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja robię taką błyskawiczną i jest pyszna 🙂 Zalewam płatki wrzącą wodą, mieszam dokładnie i odstawiam na chwilę, potem dodaję jakieś owoce ze słoiczka i ew. dolewam wody jeśli jest za gęsta. Staśkowi bardzo smakuje, mnie też. Dziś spróbowałam dodać mm wg Twojego Magda przepisu na kaszę mannę i muszę powiedzieć że też wyszło smaczne, Stasiek jadł chociaż w sumie zjadł mniej niż zwykle. Ten okropny zapach jakoś się zneutralizował.
Mam zamiar dodawać jeszcze do tej owsianki zmielone orzechy włoskie (S jeszcze nie jadł więc dodam ostrożnie) i posiekane bakalie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

ehh... znaleść czas to sukces...
dzisiaj na 16 do pracy idę zaraz obierać kartofle bo Zuzka juz prawie usneła a mama robi włosy fryzjerka przyjechała... normalnie nie umiem ostatnio ogarnąć się z niczym... dzisiaj W NIEDZIELE!!! musiałam odkurzyć posprzątać i poprasować bo nie szło tego zrobić wcześniej...

co do tych chłopców na zdjęciu to ja nie wiem czemu jest wogóle zazdrosny jak mu nie daje do tego powodu... koledzy z pracy i tyle!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sylwia fajne rzeczy maja, ladne bardzo. ja moze kiedys wejde na ebay, ale zaczne od jeansow i bluz od siostry ze strny, dzeiciece ciuszki tez rozkoszne ale tu kupuja najwiecej uzywanych pakieto. choc zobaczymy, najpierw musze odlozyc troche kasy, a to na razie nie jest mzliwe, visa, skarbowka, urlop sie marzy 😉 no ale nic straconego 😉

Zuziek taki nieogar jest fajny, nie ma czasu na glupoty 😉 w sensie myslowki, nerwy itd 😉 oj polatalabym tak zeby nie wiedziec gdzie rece wlozyc 😉

po obiedzie jade ze znajomymi na gielde piwka 😉 tralla kinol meczydusza chory niech siedzi z maxymolem 😉

Ja kupuje jakies kaszki wielozbozowe lub ten gries, i gotuje mleko jak sie troche przestudzi mieszajac dodaje kasze i jest kolacja.

Aaa maxym obudzil sie o 2.45 zjadl i spal do 8.30 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ech, wkurzyłam się. Chciałam sobie założyć profil na Goldenline (taki serwis dla pracodawców, pracowników itp.), ale muszę wybrać spośród trzech opcji: pracuję, uczę się/studiuję lub inne (nie ma opcji "bezrobotna"), więc nie mogę się zarejestrować, bo musiałabym ściemniać 😠 😠 ech, życie.

Młoda już śpi od godziny, ja też zaraz pójdę spać, bo ledwo na oczy widzę...

kolorowych snów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Dzisiaj byliśmy na Jarmarku Dominikańskim, prawie to samo jak co roku, ale fajnie sobie pójść i popatrzeć. Kupiliśmy fajny duży parasol (wyglądający solidnie) za 15 zł, jak jakiś czas temu rozwalił się to nie kupowaliśmy i tradycyjnie byliśmy na paluchu serowym, są na świeżutko pieczone.

Jutro czeka nas pakowanie i trzeba jeszcze ogarnąć mieszkanie przed wyjazdem. Jak będę miała trochę czasu to zajrzę się pożegnać.

Madalena, ja robiłam budyń tak: 180 ml mleka modyfikowanego (zrobione tak jak do picia), żółtko, 8 gr mąki ziemniaczanej (ja wsypałam 1 czubatą łyżkę). Mleko miesza się z żółtkiem i mąką, zagotować całyczas mieszając.

Kwasiek, a nie możesz zaznaczyć opcji Inne? Moim zdaniem bezrobotny zalicza się do takiej opcji, bo nie zaznaczasz, że pracujesz lub uczysz się to co może być innego. Może zaznaczając Inne pokaże się okienko, gdzie będziesz mogła wpisać, że jesteś bezrobotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ann. włąśnie taką owsiankę dla dorosłych zrobiłam dla Marysi. Nie dość że wczoraj zjadła max 1,5 łyżeczki to dzisiaj ją przeczyściło (tak domniemamy z m. że może to efekt owsianki 😮 ). Mam nadzieje że jutro już jej przejdzie!

Dzisiaj na obiad moja mama zrobiła dla Małej nóżkę z kurczaka (swojskiego) i jadła go tak szybko że chyba nawet nie pogryzła kawałków tylko od razu je połykała (a nie były one małe) więc wywnioskowałam że bardzo jej smakowały, ku zadowoleniu wszystkich 🙂

Anulka, udanego pakowania i obyście zabrali wszystko 🙂 a potem to już tylko miłe chwile poza domem 🙂

Kwasiek to zaznacz "inne" i po problemie, a na marginesie to niemożliwe żeby była to strona tylko dla studentów i osób chcących zmienić pracę. Albo wybierz inny portal 🙂

Też lubie mieć zaplanowany dzień tak od a-z... wtedy wiem, że wykorzystałam czas na maxa a nie zmarnowałam kolejnego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...